PDA

Tüm Versiyonu Göster : Minnow-Wobbler

balıkcı
10-12-2006, 21:04
Minnow wobblerin adını nerden aldığını biliyormusunuz,minnow wobbler(rapala) adını ingilizcede galyon balığına(Phoxinus phoxinus) verilen ad,aynı galyon balığının formu alınarak üretim yapılmış ve bir çok boyutta üretilmiş 20 cm nin üzerinde bile yapılmış örneğin Rapalanın ,,orginal'' ve abunun ,, Killer''isimli wobblerleri ama bu markaların malzemelerini bulmak çok zor artık,şu anda bu wobblerleri ,,Rebel,,isimli bir amerikan firması üretiyor ve üzerinde üç tane üçlü paslanmayan iğne var bunun nedeni amerikalılarda deniz avını daha çok yaptıkları için onlara uyarlanıp üretimi yapılıyor,minnow wobblerleri yüzeysel yüzen wobblerler.

levrek
11-12-2006, 07:00
Selim cim bilgilendirmeler için teşekkürler...

igmsva
11-12-2006, 07:31
selim bey bilgilendirmrniz için teşekkürler

aganta borina borinata
11-12-2006, 10:06
ellerine sağlık selim abi...

rastgelsin...

katiti
11-12-2006, 20:20
Sağol Selim Abi bilgiler için. Şu anda pek çok marka tuzlu su için minnow tarzı lurelara (wobler) döndü. Daha geniş olan (örneğin Rapala'nın eski Shap Rap serisi gibi) türlerden fazla bunlar satılıyor. Sanırım biçim olarak denizde yem olan balıkların yapısına daha fazla benzediğinden dolayı olsa gerek...

freediver
18-06-2007, 01:12
Selim Abi sen genelde rapala (wobbler) mi kasik(blinker) miyoksa plastik balik mi kullaniyorsun?
Üye oldugum bir alman forumu var orada millet genelde plastik balik tercih ediyor...

balıkcı
18-06-2007, 12:58
Ben hepsini kulanıyorum cumhur,hepsinden bolca mevcut takım çantamda,biri iş yapmazsa ötekini deniyorum bir tanesi illaki iş yapıyor,fakat her zaman tekrarladığımı bir kere daha belirteyim ölü balık sistemi en iyi iş yapanı...

aliemmi
29-09-2007, 15:04
bilgiler için çok teşekkürler selim abi emeğine sağlık