PDA

Tüm Versiyonu Göster : 11/12/2006 E. Foça raporudur

yalcinicli
11-12-2006, 11:34
Herkese merhabalar.

Ekip: Bulent, Omer, ben ve Cansudan olusuyor.

Sabahin erken saatlerinde, henuz yanasmis olan sardalye gemisinden neredeyse canli denilebilecek, yarim kova sardalye alindi. Bol miktarda da mamun zaten mevcut.
Hava ve deniz tamamen yatik durumda. Deniz carsaf misali, gunes yaz gunlerinden kalma bir kiyak sunacaga benziyordu.

Ilk avlakta 1 saat kadar denemelerden sonra, diger avlaga hareket edildi.
Burasi ilkinden daha hareketliydi. Kupeslerin kancalara takilmasini istemiyor olsak da, cok iri kupes aliyorduk. Ustelik gelisleri keyifliydi de.

3-5 saat gecmesine ragmen, henuz beklediklerimizin yuzunu goremistik.
Derken ilk cipurayi kaptanimiz Sabahattin agabey cekti. Dolayisiyla teknede heyecan artmisti. Cunku sayisini bilemeyecegimiz bir suru asagiya gelmis olabilir diye dusunduk.
Ama durum oyle degilmis. :)
Kupeslerle bogusurken ikinci cipurayi yine kaptanimiz cekti. Ve toplamda tutulan 5 cipurayi da. Grubun serefini kurtaran sevgili kaptanimiz oldu.:)

Kisacasi 4 kisilik ekipten cipura yakalayabilen olmadi.
Etrafta cok sayida tekne mevcuttu. Seslerinden ne zaman cipura aldiklarini duyabiliyor, gorebiliyorduk. Onlarda da durum bizimkinden pek farkli degildi.
Cok bereketli bir av olmamakla birlikte, cok cok keyifli bir gundu.
Daha ne isteyebiliriz ki?
Sicak ilgisinden, sevimli gulucuklerinden dolayi kaptanimiz Sabahattin agabeye tesekkurlerimizi sunuyoruz.

Birkac fotografla raporumu sonluyorum.
Saygilar, sevgiler...

Kaptanimiz Sabahattin agabey, tesrif eden ilk mucevher ile.
[Only Registered Users Can See Links]

Donus yolunda usuyen ihtiyarlar, Bulent ve Omer :)
Bu karede kameraman Omer.

Mücevherler 01

Mücevherler 02

Güven ÖZYELDAN
11-12-2006, 11:38
abi önemli olan keyif almaktır yüzlerinizden ne kadar keyif aldığınız anlaşılıyor gayette güzel bir av olmuş şimdiden afiyet olsun...saygılar

yalcinicli
11-12-2006, 11:51
Sevgili Guven, tutkulari suda kesişen insanlar bir araya geldiginde, keyif almamasi mumkun mu?

HALDUN YALIMLI
11-12-2006, 12:34
Yalçın abi keyifler yerinde balıklar güzel allah bu keyfi daim etsin balıklar afiyet olsun. RASTGELSİN.

aganta borina borinata
11-12-2006, 12:42
ellerinize sağlık ...

rastgelsin...

gokseldbuga
11-12-2006, 13:05
Yalcin abi, tebrik ederim, mis gibi deniz havası, sohbet daha ne ister insan

levrek
11-12-2006, 14:18
Maşallah Yalçın,gayet güzel geçmiş avınız,merak ettiğim konu av farkını yaratan kaptanın kullandığı takımla sizinkilerle aynı mıydı? Zokalı -zokasız vs.
Tabi nasip faktörünü hiç karıştırmıyorum bile,:D
Bu arada şayet fenerin önünde ve Orak adasının arka taraflarında avlandıysanız demek ki halen oralarda çipura çıkyor,sevgilerimle

igmsva
11-12-2006, 15:17
yalçın hocam dediğin gibi önemli olan keyif alabilmek. bu arada boşda dönmemişsiniz. haaa aklıma gelmişken resmindeki bıyıkları göremedim. ama abi inan böyle daha karizmatik olmuşsun. rastgele

yalcinicli
11-12-2006, 15:47
Maşallah Yalçın,gayet güzel geçmiş avınız,merak ettiğim konu av farkını yaratan kaptanın kullandığı takımla sizinkilerle aynı mıydı? Zokalı -zokasız vs.
Tabi nasip faktörünü hiç karıştırmıyorum bile,:D
Bu arada şayet fenerin önünde ve Orak adasının arka taraflarında avlandıysanız demek ki halen oralarda çipura çıkyor,sevgilerimle

Erol hocam, avlaklar hep ayni. Saydigin yerler. Cipura hala cikiyor olsa da zayif. Ancak bu zayifligin havanin ve denizin cok yatik olmasina bagliyorum. 3-4 havada cok daha fazlasinin alinabilecegine inaniyorum. Ne tekim gecen hafta cumartesi oldukca calkanti varmis ve kisi basi 7-8 parca alinirken, ertesi gun yani pazar gunu yine tamamen yatikmis ve tek tuk çipura alinmis.

Takimlara gelince, ayniydi. Zoka kullanilmadi. Misina marka farki mutlaka vardir.
Ekiptekilerin ne kullandiklarindan emin degilim ama, benim kostekler 0.40 mm SHAKESPEARE K2 SPECIMEN dan, makaradaki ise PELIKAN DESPOT DYNEEMA 0.20 mm. den olusuyordu. Igne ise yeni aldigim ve markasini hatirlayamadigim lazer kesim yeni jenerasyon ignelerdendi.

Sevgili kaptanimiz ise, ignelerinin pasini bicagi ile temizledigini gordum. Hatta birini çipura kirdi ve gitti. Bunun uzerine kendisine lazer kesim ignelerimden bir tanesini uzattim. 5 dakika sonra o igne ile bir cipura daha aldi. :)
Ustalik olayi, ustanin onunde saygiyla egiliyorum...

yalcinicli
11-12-2006, 15:50
yalçın hocam dediğin gibi önemli olan keyif alabilmek. bu arada boşda dönmemişsiniz. haaa aklıma gelmişken resmindeki bıyıkları göremedim. ama abi inan böyle daha karizmatik olmuşsun. rastgele

Ilker hocam iltifatina tesekkur ediyorum ama en karizmatik sevgili kaptanimiz degil mi? Ihtiyar 5 parcanin altina imzasini atti.

giritli
11-12-2006, 16:38
Yalçın abi,elinize kolunuza sağlık...ehh ağlatmazsınız artık balıkları:D ...bizim avdan sonra sizinki epey bereketli sayılır...tebrikler...

yalcinicli
11-12-2006, 16:44
Yalçın abi,elinize kolunuza sağlık...ehh ağlatmazsınız artık balıkları:D ...bizim avdan sonra sizinki epey bereketli sayılır...tebrikler...

Sevgili Onur, aglatacak tip var mi bende? ;) Kiyamam ben onlara :)

Lethe
11-12-2006, 17:12
tebrikler Yalçın abi.gerçekten güzel av omuş.acaba tam olarak foça da nerde avlandınız?tarif edebilirmisin?haftasonu büyük ihtimalle gidicem de tekne ile.malum, çipura çok zor denk geliyor.saygılar :)

yalcinicli
11-12-2006, 17:17
Ulas Orak adasi derim.
Yine de teknelerin yogunlastigi yere park etmekte fayda var.
Cunku bir yere toplandilarsa hikmeti vardir.

Uzm.Dr.Rastgele
11-12-2006, 17:42
Yalçın Bey, anladığım kadarı ile dost ortamında ve oldukça zevkli bir av olmuş..

Taygun KOCABIYIK
11-12-2006, 17:57
Yalçın abi harika balıklar tebrik ederim
önemli olan güzel vakit geçirebilmek değil mi ki :)
gayet güzel balık geçirilmişe benziyor

igmsva
11-12-2006, 18:06
Ilker hocam iltifatina tesekkur ediyorum ama en karizmatik sevgili kaptanimiz degil mi? Ihtiyar 5 parcanin altina imzasini atti.
:D kesinlikle öyle fotoğrafıda panoluk.

ykmk
11-12-2006, 21:25
Yalçın abicim süper balıklar tutmuşsunuz.Bu sene il gençlik spor klübünün yaz kamplarına girmeye çalışıyorum.3 tane seçenek var.Foça,Kuşadası,Bodrum.Acaba hangisine gitsem diyorum.Foçaya daha önce 1 kere gittim fotaş tatil köyünde devremülkümüz var.Ama kıyıdan fazla balık alamadım.Gecede 3-4 tane balık ancak alıyordum.Onlarda mırmır,eşkina,karagöz,ispari falandı.Bu sene oldukça fazla denize gitmek istiyorum ve her fırsatı değerlendiriyorum.Ölmez sağ kalırsak yol güzergahlarım yavaş yavaş belli oldu.Ayvalık,enez(Belki çok israr edersem),Foça,kuşadası,bodrum güzergahlarından biri.Eğer yolum olur da foçaya düşerse sizlerle tanışmak isterim.Tabii sizlerde isterseniz.İyi balıklar.Laf çok uzadı kusura bakmayın...

katiti
11-12-2006, 21:34
Balıklar güzel tebrik ederim, biz daha bu sene tekneden çipura yüzü göremedik Yalçın Abi. Ama balıklardan güzeli her zaman muhabbet...

yalcinicli
12-12-2006, 11:12
Sevgili Ishak, ben hic bir seye kesin diyemiyor, hic bir seyi iddaa edemiyorum. Aramizdaki fark bu. Herkes her iste uzman olamaz. Burada olus nedenim, sizler gibi uzmanlardan bir seyler ogrenebilmek.
Ote yandan biraz felsefi olacak ama, soluk alabiliyor olmayi bile mucize olarak nitelendiriyorum.

Taygun kardes, elbette ki. Dogru soze ne denir?

Yunuscancim, valla ne diyebilirim? Hmmmm ! Tamam buldum. Foça, Kuşadası, Bodrum, sirasiyla hepsine git. :)
Deniz bu, nereden ne zaman ne verecegi belli olmaz. Balikliova mendereginde, saatlerce yaklasik 500 gr. lik bir cipuranin pesinde zipkinla dolastim. Kereta bir turlu yanastirmadi kendine. Bir iceri, bir disari boydan boya dolasiyordu ve pes ettim. Menderekten sinek ignesiyle olta atan 10 yasindaki bir cocuk, benim saatlerdir yordugum cipurayi yakaladi. :)
Ama ben yormasaydim, kesinlikle yakalayamazdi. :) Karaya nasil aldigina da sasmadim desem yalan olur. Ayaklarinin dibinde gumus tepsi gibi hopluyordu.

Mert kardes, tahminimce tekneye zamanin kalmiyor. :)

by_tiger
14-12-2006, 22:21
arkadaşım ellerinize saglık mükemmel bi av olmuş inşallah o avlar yanlız gitmemiştir bogazdan:)

kturkol
14-12-2006, 22:33
yalçın balıklar nefis. ellerinize sağlık. yanlız kaptanın eli çok hassasmış. mubarak ağzını açtığında kancayı taktırmış anlaşılan. keyfiniz muhteşem. hepinize yarasın afiyet olsun.:)