PDA

Tüm Versiyonu Göster : kaç mm elbise alayım

theimam35
11-12-2006, 16:58
arkadaşlar çarşamba günü elbise alacağım 5mm mi 7mm mi tavsiye edrsiniz lütfen görüşlerinizi belirtin 1958 hatay izmir turgay göçmen

igmsva
11-12-2006, 17:54
mert hadi turgay bey tavsiyelerini bekliyor

Taygun KOCABIYIK
11-12-2006, 17:58
İzmir için 5 mm tüm mevsimlerde yeterli olur
rastgelsin

theimam35
11-12-2006, 18:02
İzmir için 5 mm tüm mevsimlerde yeterli olur
rastgelsin
tavsiyen için çok teşekkürler TAYGUN KARDEŞ.

Taygun KOCABIYIK
11-12-2006, 18:15
Rica ederim Turgay abi :)

katiti
11-12-2006, 21:15
arkadaşlar çarşamba günü elbise alacağım 5mm mi 7mm mi tavsiye edrsiniz lütfen görüşlerinizi belirtin 1958 hatay izmir turgay göçmen

İzmir'de dalacağınızı sanıyorum, o nedenle size 5 mm elbise tavsiye ederim. Kışın büyük bölümünde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben 5 mm kullanıyorum, Şubat soğuklarında bile suya girdiğimde rahat dalış yapabiliyorum.

İzmir çevrelerinde yaz için 5 mm elbise biraz kalın olsa da suya girmekte acele ederseniz idare ediyor :D . Bütçeniz tek elbise almaya elveriyorsa 5 mm en uygun seçenek olacaktır. Şimdiden hayırlısı olsun, güle güle kullanın...

igmsva
11-12-2006, 22:36
İzmir'de dalacağınızı sanıyorum, o nedenle size 5 mm elbise tavsiye ederim. Kışın büyük bölümünde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben 5 mm kullanıyorum, Şubat soğuklarında bile suya girdiğimde rahat dalış yapabiliyorum.

İzmir çevrelerinde yaz için 5 mm elbise biraz kalın olsa da suya girmekte acele ederseniz idare ediyor :D . Bütçeniz tek elbise almaya elveriyorsa 5 mm en uygun seçenek olacaktır. Şimdiden hayırlısı olsun, güle güle kullanın...
:artist: :deli: işte abi uzman görüşü bekliyordum yani nezaman cevap vereceksin diye:D :D

katiti
11-12-2006, 23:01
:artist: :deli: işte abi uzman görüşü bekliyordum yani nezaman cevap vereceksin diye:D :D

Abi estağfurullah, daha benim bu konuda uzman olmama çooook var :). Bu aralar işlerim yoğunlaştı yine, gün içerisinde sık giremiyorum...

theimam35
12-12-2006, 12:21

değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim kardeşim turgay göçmen 1958 hatay izmir

gizer
12-12-2006, 16:33

Aynen katılıyorum.
Eğer bütçeniz iki elbiseye yetiyorsa, yaz için bir de 3 mm. iyi olur. Bütçeniz bir buçuk elbiseye yetiyorsa :) , ben olsam yanında 3 mm. shorty alır, göğüs kısmına da ped dikerdim. Yazları çok rahat olurdu (İzmir için).
Bunların dışında 5 mm., İzmir için her mevsime uygun olur sanırım.
Saygılarımla..

theimam35
12-12-2006, 20:08
Aynen katılıyorum.
Eğer bütçeniz iki elbiseye yetiyorsa, yaz için bir de 3 mm. iyi olur. Bütçeniz bir buçuk elbiseye yetiyorsa :) , ben olsam yanında 3 mm. shorty alır, göğüs kısmına da ped dikerdim. Yazları çok rahat olurdu (İzmir için).
Bunların dışında 5 mm., İzmir için her mevsime uygun olur sanırım.
Saygılarımla..kardeş bende 3 mm elbise var zaten ama shorty nin ne olduğunu açıklarsan sevinirim.

katiti
12-12-2006, 20:22
3 mm elbiseniz varsa ikinci elbisenizi 7 mm de alabilirsiniz. Ben tek elbise alacak olma durumu için 5 mm demiştim. Bu durumda 7 mm elbise daha uygun bir tercih olabilir, sonuçta kış dalışında ne kadar kalın elbise, o kadr az üşüme :). Ama burada alacağınız elbisenin neopreninin yumuşak olmasına dikkat edin, çünkü kalın elbiselerde hareket kabiliyetiniz kısıtlanacaktır biraz.

Shorty elbise denilen elbiselerin bacak kısmı şort şeklinde, kollatı da genellikle kısadır. Ama bu tarz elbiseler aletli dalış için ve fermuarlı olarak yapılır.

theimam35
12-12-2006, 20:27
ben apnea almayı düşünüyordum siz ne dersiniz

gizer
12-12-2006, 21:26
kardeş bende 3 mm elbise var zaten ama shorty nin ne olduğunu açıklarsan sevinirim.

3 mm. varsa shorty (Alt kısmı şort gibi kısa, üstü de kısa kollu)' ye gerek yok. Yanına da Mert' in dediği gibi 7 mm. daha iyi olur.
İyi avlar..

theimam35
12-12-2006, 21:34
arkadaşlar hakkınızı helal edin bu konularda fazla bilgim yok bendeki elbise dediğiniz gibi altı şort gibi üstü kısa kollu demekki yarın inşaallah 7mm alacağım.hepinize çok teşekkür ederim

katiti
13-12-2006, 10:53
Helal olsun çok birşey yapmadık, Apnea kullanmadım ama duyduğum kadarıyla kullananlar memnun, güle güle kullanın şimdiden...

theimam35
13-12-2006, 16:13
selam arkadaşlar bugün çağlar av dan 7mm apnea legend kamuflaj elbise 5mm çorap -eldiven -kauçuk kemer -10 kilo kurşun aldım.toplam 375 ytl 12 taksit yaptılar inşaallah iyi alışveriş yapmışımdır.turgay göçmen 1958 hatay izmir

gizer
13-12-2006, 18:59
selam arkadaşlar bugün çağlar av dan 7mm apnea legend kamuflaj elbise 5mm çorap -eldiven -kauçuk kemer -10 kilo kurşun aldım.toplam 375 ytl 12 taksit yaptılar inşaallah iyi alışveriş yapmışımdır.turgay göçmen 1958 hatay izmir

Güle güle kullanın...

theimam35
13-12-2006, 19:04
teşekkür ederim izmirde havalar güzel giderken deneyim bari

igmsva
13-12-2006, 20:58
hayırlı olsun güle güle kullanın. iyi günlerde inşallah.....

theimam35
13-12-2006, 21:04
teşekkür ederim ilker kardeş.birde bişey sormak istiyorum hızlı cevap yazmak için hızlı cevap ikonuna tıklayın diyor o hangisi acaba bir türlü beceremedim

Taygun KOCABIYIK
13-12-2006, 21:29
Mesajların altında bulunan quote ikonunun yanındaki ufak ikona tıklarsanız sorununuz çözülür :)

theimam35
13-12-2006, 21:36
çok teşekkür ederim Taygun kardeş.henüz bir aydır bilgisayar kullanıyorum oda mecburiyetten benim oğlan kıbrısta okuyo onunla iletişim kurmak için öğrenmek zorunda kaldım.iyikide kalmışım yoksa sizin gibi değerli kardeşlerimle tanışamazdım.

Taygun KOCABIYIK
13-12-2006, 21:43
Abi her türlü problemde (sadece siteyle değil genel pc sorunlarındada) bana özelden veya mail ile ulaşabilirsin elimden gelen bişey olursa memnuniyetle yardımcı olurum.

katiti
14-12-2006, 09:03

Hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Çağlar'dan yaptığınız alışverişler genel olarak iyi alışverişler oluyor, müşteriye önem veren bir firma. O açıdan korkunuz olmasın...

theimam35
15-12-2006, 18:53
ilginize çok teşekkür ederim arkadaşlar.çarşamba günü aldığım elbiseler biraz dar geldi sanki M almıştım herhalde biraz kilo almışım çok sıktı yüzüm pancar gibi kıpkırmızı oldu herhalde elbisenin biraz rahat olması gerekir siz kullandığınız için daha iyi bilirsiniz.bende yarın L bedenle deyiştirmeye gidicem.inşaallah oda fazla büyük gelmez şu an 84 kiloya çıkmışım. amatörce body yaptığım için omuzlarım geniş. bakalım o nasıl olacak.hepinize saygılar sevgiler .turgay göçmen.

delimavi33
15-12-2006, 18:54
7 mm elbise su anda devam eden su sicaklilarini baz aldiginiz zaman sizi suda bunaltacaktir ( bu benim kisisel fikirim ) biraz daha erken gormus olsaydim sizin yazinizi 5 mm elbise ile beraber bir adet ic yelek alin derdim hem hareket olanagizi kisitlamazdiniz hemde her turlu suda kullanabilirdiniz. Su anda bende apnea Legand elbise kullaniyorum ve cok memnunum ozellikle neopreni cok yumusak ve su icinde hareketlerinizi kisitlamiyor simdiden hayirli olsun elbiseniz uzerinde levrek sino kokusu eksik olmasin rastgele

katiti
15-12-2006, 19:00
Arif yok mu Libya'dan yeni resimler?

delimavi33
15-12-2006, 19:04
Mert kardes balik cok ama resim yok :( sahil guvenlikle bir sorun yasadim fotograf makineme el koydular bugun gittim ava biraz balik vurdum ama yasak baliklardi :)

katiti
15-12-2006, 19:07
Orada da mı yasak başladı? Tabii bırakmadın adamların denizinde balık, böyle oldu :D.

Malzemelerine el koysalar anlarım da fotoğraf makineni niye, nasıl aldılar? Geçmiş olsun :(...

theimam35
15-12-2006, 19:13
çok teşekkür edrim arkadaşım sağolasın

delimavi33
15-12-2006, 19:16
Mert kardes benim fotograf makinesine el koyma olayi uzun mevzu *******@****** msn adresim ekle beni iki muhabbet edelim bak bende ne resimler var daha :D :D