PDA

Tüm Versiyonu Göster : portatif kamış tutucu

aganta borina borinata
12-12-2006, 09:06
teknede avlanırken işinizi oldukça kolaylaştıracaktır... tekne içindeki karmaşaları da en aza indirecektir... tekne sahipleri mutlaka kendileri için bi şeyler düşünmüşlerdir ama teknnesi olmayanlar için tekneyle avlanacakları zaman yanlarında götürebilecekleri bi aparat...

eminim herkes üzerinde biraz düşündükten sonra kendileri için en uygun olanı tasarlayıp imal edebilirler... yada bi ustaya yaptırabilirler... yanlız dikkat edin eğer bi ustaya yaptırmayı düşünürseniz aslı astarını geçmesin...

[Only Registered Users Can See Links]

[Only Registered Users Can See Links]

rastgelsin...

katiti
12-12-2006, 10:05
Doğan gayet güzel ve pratik, özellikle sırtı işinde rahatlıkla kullanılabilir. Bence kendimiz de yapabiliriz...

igmsva
12-12-2006, 10:18
doğan çok teşekkürler kardeşim.

balıkcı
12-12-2006, 11:33
Doğan bu resimdekinin aynısının yeşil renkli olanı bende mevcut,uzun süre önce almıştım bizim killerde benim eski malzemelerin bulunduğu sandıkta yatıyor uzun süredir,bende tekne için düşünüp almıştım ama tekne olmadığı için daha bir süre bekleyecek gibi geliyor bana,paylaşım için teşekkürler.

aganta borina borinata
12-12-2006, 11:43
selim abi vallahi hepimizin istediği bi meret şu tekneler... ve hep aynı iç çekişler duyuluyor içimizde... kısmet...

bu arada ben iki kez üstteki resmi ekledim ama o inatla kayboluyor... üstteki resimde aşağı yukaru aynı fakat montaj şekli biraz farklıydı... o da alttan vidalamalısı...

rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
12-12-2006, 13:20

Doğan her kim söylemiş ise,oldukça özlü bir söz.....

aganta borina borinata
12-12-2006, 14:54
öyle vallahi... bi türkünün sözlerinden...

rastgelsin...

Rauf
24-12-2006, 10:11
Doğan şu kamış tutucu resmi varya ne zamandır teknem icin düşünüyordum bu resm benim arayıpta bulamadığım aparat hemen bu hafta yapıcam .piyasada bunun plastiklerini dünya para istiyorlar paylaşım icin teşekkürler.

turna
27-12-2006, 21:51
Doğan,çok basit ve kullanılışlı alet paylaşım işin teşekkürler.

levrek
27-12-2006, 22:16
Rauf abi,şayet sırtıda kullanacak isen 5 km/h den sonra yamulmalar başlıyor,onun yerine Berkley örneğine yakın Alba starın getirttiği sert plastikten olanlar daha iyi,fiyat olarakta yanılmıyorsam 13 tyl civarında,sevgilerimle

MEHTERAN
28-12-2006, 03:38
Paylaşımına sonsuz teşekkürler dogan.Alttaki sıkmanın yerine 30 cm civarında demir çubuk düşünürsek kenar avcıları içinde güzel olur diye düşünüyorum.;)

aganta borina borinata
28-12-2006, 07:39
gürkan bey...nette kıyı kamış tutucuları içinde bi çok farklı model var...ancak türkçe sayfalarda genelde standart google grafiklerde "rod holder" diye bi arama yaparsanız daha kullanışlı bi çok modelle karşılaşabilirsiniz...

erol abi sırtı konusunda haklı...sırtıda böyle bi aparat kullanmak isteyecekler daha sağlam bi kamış tutucu kullanmalılar...

resmini verdiğim model yapılması kolay ve daha çok tekneden sarkıtma yapacaklara önerilir...yukarıda yazdığım ingilizce aramayı yaptırarak sırtı için kamış tutucularıda görebilirsiniz...biraz zaman ayırarak bi çoğunu kendinizinde yapabilmesi olası... tabi bi takım alet ve edavatlarınız varsa...

rastgelsin...

Rauf
28-12-2006, 10:07
Erol bey albanın böyle bir ürünü olduğunu bilmiyordum bakıcam ben bu kamış tutucuyu teknede su üstünde cekilecek sırtı icin hazırlıyordum yani elimle sınarit veya benzer balıklar icin sırtı cekerken buna takılı kamışta zargana veya melenurya icin düşünüyordum bende biraz zayıf olduğunu düşündüm tutucuya iki köprü attım.[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links]) zaten kullanacağım kamışın uzunluğu biryirmi falan zorlamaz sanırım iyi günler erol ustam.

aganta borina borinata
28-12-2006, 11:47
rauf abi ellerine sağlık...aşıyorsun olayı...çok güzel oluyor vallahi...bittiği zamanda resimlerini ekle lütfen...

rastgelsin...

levrek
28-12-2006, 14:55
Rauf abi,gayet güzel olmuş,aşağıya bir tarihte hem tekneden hemde kıyıdan kullanılabilecek,piyasa bir ara satılan hazır düzeneği çantaya monte etmiştim,yani bir nevi Çantalı kamış tutucu...

Rauf
28-12-2006, 17:46
rauf abi ellerine sağlık...aşıyorsun olayı...çok güzel oluyor vallahi...bittiği zamanda resimlerini ekle lütfen...

rastgelsin...
ya doğan bu şeyler bizim icin ufak tefekler mesleğimizden dolayı ama işte takımımız varda tezgahımız yok gazi paşaya arkadaşa gidiyorum vakit bulunca onun kurulu düzeni var orda biraz uğraşıyoruz .bu tutucuyu biraz değişik yapıcam tekneye bağlama durumuna göre ama bittiği zaman resmini eklerim.

Rauf
28-12-2006, 17:54
Erol bey valla sizin her takım portatif cıkrık öyle bu öyle herhalde teknede portatif değildir?:) gecen gün süleyman bey ile derin su sırtısı nı konuşuyorduk sizinle denediklerini anlatmıştı güzel muhabbetti.ama kaliba şanssınız yokmuş ben daha oralara (o kunulara) gelmedim şu derin su işini bir halledelimde sonra düşünürüz iyi günler dileklerimle selam ederim.

eşref sürek
28-12-2006, 18:35
bunun aynısını kısık alba stardan aldım iki tip var plastik ve demir olanı fiyatıda 23 ve 27 ytl ben plastiğini aldım kullanımı rahat tavsiye ederim herkese rastgele

Rauf
28-12-2006, 18:51
bunun aynısını kısık alba stardan aldım iki tip var plastik ve demir olanı fiyatıda 23 ve 27 ytl ben plastiğini aldım kullanımı rahat tavsiye ederim herkese rastgele
Eşref kardeşim teşekkürler verdiğin bilgiler icin bakıcam iyi günler

eşref sürek
29-12-2006, 00:22
abi yazmayı unuttum benim aldığım bu aleti üç teknede denedim mursan yerliyurt isatek tipi fiber teknelerin yan taraflarına 1 cm kısa geldi bağlantı parcasından 1.5 cm kestim teknenin kenarlarına tam oldu benimki plastik olduğu için sıkma vidasına ve karşılığınnın arasına bir bez parcası koyunca yerinden oynamıyor daha sağlam oluyor çorludan selamlar kurban bayramını veyeni yılını şimdiden kutlar yeni yılda bol balık tutmanı dilerim

MEHTERAN
29-12-2006, 04:25
gürkan bey...nette kıyı kamış tutucuları içinde bi çok farklı model var...ancan türkçe sayfalarda genelde standart google grafiklerde "rod hoder" diye bi arama yaparsanız daha kullanışlı bi çok modelle karşılaşabilirsiniz...

erol abi sırtı konusunda haklı...sırtıda böyle bi aparat kullanmak isteyecekler daha sağlam bi kamış tutucu kullanmalılar...

resmini verdiğim model yapılması kolay ve daha çok tekneden sarkıtma yapacaklara önerilir...yukarıda yazdığım ingilizce aramayı yaptırarak sırtı için kamış tutucularıda görebilirsiniz...biraz zaman ayırarak bi çoğunu kendinizinde yapabilmesi olası... tabi bi takım alet ve edavatlarınız varsa...

rastgelsin...Dogan kardeş tecrübeli bilgilerin için sonsuz teşekkürler.baya birşeyler öğrendim. saygı ve sevgilerimle.

Rauf
29-12-2006, 05:40
abi yazmayı unuttum benim aldığım bu aleti üç teknede denedim mursan yerliyurt isatek tipi fiber teknelerin yan taraflarına 1 cm kısa geldi bağlantı parcasından 1.5 cm kestim teknenin kenarlarına tam oldu benimki plastik olduğu için sıkma vidasına ve karşılığınnın arasına bir bez parcası koyunca yerinden oynamıyor daha sağlam oluyor çorludan selamlar kurban bayramını veyeni yılını şimdiden kutlar yeni yılda bol balık tutmanı dilerim
Hemşerim hatırlatman icin teşekkürler bende sizin kurban bayramınızı kutlar iyi seneler dilerim:teşekkkür .

aganta borina borinata
29-12-2006, 06:42
ne güzel paylaşımlar vallahi...allah nazardan saklasın...

rastgelsin...