PDA

Tüm Versiyonu Göster : kabuklu sülük..

varior
18-12-2006, 12:47
Daha önce açtığım "çilek" konusunda bayağı bi dalga geçilmiş ama ben yine bir "alternatif yem" konusu açacağım.. :D sonuçta bu alternatif yemleri kullanıp kullanmamak kişinin kendi özgür düşüncesine bağlı.. bunlar sadece öneri, gidin illaki bunları kullanın demiyorum.. :D
Ewet, diğer bir "alternatif" yemde kabuklu sülük, eğer deniz kenarında bir yerlerde avlanıyorsanız ve yeminiz bitmişse yada değişiklik arıyorsanız, çevrenizde bulunan dikenlik, ağaçlıklar üzerinde bulunan kabuklu sülükleri toplayıp, kabuklarını kırıp içindeki sülüğü iğneye takıp atabilirsiniz.. Sülüklerin bağırsaklarında bulunan bir tür asit balıkların dikkatini çekmektedir ve avcı balıklar için iyi bir av olmaktadır.. (yalnız bağırsaklarını yiyen balık diğer etli kısma pek karışmıyor) ben bu şekilde sayısız balık yakaladım, denemek isteyenler için doğada bulunan bedava bir "alternatif" yem.. İyi şanslar...:)

aganta borina borinata
18-12-2006, 13:16
savaş yok öyle dalga geçmek filan...arada bi herkes bu tür espriler yapabilir yahu...hem tabiki yeni yemleri burada paylaşmak lazım...ne kadan ilginç yemler deniyorum bi bilsen...:deli:

kabuklu sülük dediğin salyangozmudur...ben hiç kullanmadım valla...ama iyi bi yemse onaylanmışsa ve diğer yenler arasında tercih edilen bi yanı varsa kullanılabilir...ama yemsiz kalınca kullanılabilecek bi yemse umarım yemsiz kalmam:D ...

rastgelsin...

varior
18-12-2006, 13:50
savaş yok öyle dalga geçmek filan...arada bi herkes bu tür espriler yapabilir yahu...hem tabiki yeni yemleri burada paylaşmak lazım...ne kadan ilginç yemler deniyorum bi bilsen...:deli:

kabuklu sülük dediğin salyangozmudur...ben hiç kullanmadım valla...ama iyi bi yemse onaylanmışsa ve diğer yenler arasında tercih edilen bi yanı varsa kullanılabilir...ama yemsiz kalınca kullanılabilecek bi yemse umarım yemsiz kalmam:D ...

rastgelsin...

yok önemli değil Doğan, bende zaten konuya espri yönünden bakıyorum.. :D yem konusunda ciddiyim, hatta bayramın birinci günü öğleden sonra gidiyoruz inşallah, gelip denemek istersen bekleriz.. :) büyük bir organizasyon yapıyoruz.. herşeyi ayarlayıp, bu kış günü deniz kenarında ateşin başında sabahlayacağız.. ayrıca mangal keyfi.. :D

aganta borina borinata
18-12-2006, 13:54
kaç kişi gideceksiniz...nereye gideceksiniz...neyle gideceksiniz...balık konusunda haber geldi mi yoksa şansınızı mı deneyeceksiniz...

rastgelsin...

varior
18-12-2006, 14:14
gidilecek yer belli yumurtalık, yanlız herzaman gittiğimiz deniz kenarı.. iki araba gitmeyi düşünüyoruz birisi malzemeler için büyük araç olacak.. şuanda 4-5 kişi var, eken olmazsa tabii.. balık konusunda haber beklemem ben, :D ne zaman olursa şansımı denemeye hazırım... sen yeterki gitmeye karar ver, önemli olan muhabbet, balık işi birazda kısmet bence, bakarsın hiç tutamayız... bayrama doğru yine haber veririm.. :dans:

katiti
18-12-2006, 17:01
Bu yem deniz için mi tatlı su için mi?

varior
18-12-2006, 19:21
Bu yem deniz için mi tatlı su için mi?

deniz için Mert, bir kere dene bak, o zaman haklı olduğumu anlayacaksın... :artist:

katiti
18-12-2006, 19:42
İlginç, denemek lazım. Özellikle yaz başında bahçe bakımsızken bizim evin bahçesinden torbalar dolusu çıkıyor temizlikte, o zaman balık kalmayacak denizde demek ki :)...

aganta borina borinata
19-12-2006, 07:11
mert bu yemi nadir de olsa yayın avında kullananlar da var...özellikle karabalık (bizim burada bu balığa "sekizbıyık" derler) bu yemi tercih ediyor...tabi bu balığın eti burada pek tercih edilmiyor...hatta bi çok balıkçı bu balığı yakalayınca geri bırakıyor (daha doğrusu bi çoğu suya uzak bi yere fırlatıp atıyor...ama bu balık enteresan balıklardandır eğer öldürmeden atarlarsa sürünerek suya tekrar dönebiliyor)...

rastgelsin...