PDA

Tüm Versiyonu Göster : sprey yara bandı...

aganta borina borinata
20-12-2006, 10:58
olası küçük yaralanmalarda klasık yara bantlarına nazaran çok daha kullanışlı bi malzeme...malum balık avı esnasında hafif yaralanmarda eğer varsa yanımızdaki klasik yara bantlarını kullanıyoruz...ama elimiz sürekli suya temas ettiği için hem enfekte olma riski artıyor hemde klasik yara bandlarını yaranın üzerinde tutmak için oldukça çaba harcıyoruz...hatta bu çabalar bizleri enteresan icatlar yapmaya zorluyor:D ...

sprey yara bandları bu tür sıkıntılarla uğraşmamızı engelliyor...yaranın üzerinde ince bi film tabakası oluşturarak suya ve enfeksiyona karşı yarayı izole ediyor...bu sprey sadece küçük sıyrıklar, iğne ve benzeri cisimlerin batması, hafif kesiklerde işe yarıyor sadece...daha büyük yaralar için kullanılabilecek bi ürün değil...ve hareketli bölgelerde oldukça esnek bi yapıda...

benim kullandığım bi marka var ama adı bi türlü aklıma gelmedi...o yüzden netten bi iki resim ekledim...bu ürünler piyasada bulunmaktadır ve fiyatları uygundur...

umarım kullanmak zorunda kalmazsınız...

[Only Registered Users Can See Links]

rastgelsin...

levrek
20-12-2006, 11:03
Eline sağlık Doğan ben ilk fotodakini kullanıyorum,gerçektende her avcının çantasında bulunması gerekir,geçen sene 12 YTL ye İzmir de Amerikan pazarından almış idim,sevgilerimle

aganta borina borinata
20-12-2006, 11:11
ya amerikan pazarı orada da varmı... burada benim işyerine oldukça yakın ben de oradan bi başka markayı almıştım...

burada incirlik üssünden dolayı yıllar önce kurulmuş bi çarşıdır ve değişik alanlarda bi çok ürüne ulaşmak mümkün...

rastgelsin...

katiti
20-12-2006, 12:19
İlginç bir ürün, ilk defa gördüm ...

mufi
21-12-2006, 18:22
Doğancım incirlik baglantılı pazarda ilginç şeyler mutlaka olur yıllar önce ben Diyarbakırda lise yıllarımda prinçlik üssün den dolayı pazarda enteresan şeyler olurdu...
yanlız merakım mucibi sormak isterim bu sıkılan ürün kuruduktan sonra yaranın üzerinden ..yarayı acıtmadan zarar vermeden nasıl temizleniyor? bu kaplama çıkacakki yaraya gerekli tedavi edici şerleri süresin?? dimi ya??

aganta borina borinata
22-12-2006, 06:21
muvaffak abi...sprey yarayı çok ince bi zar ile kaplıyor...ama bu zar derinin hava almasını engellemiyor...üstelik yaraya yapışmama gibi bi özelliği var...bi ucundan tutarak hafifce çekilirse tek parça olarak çıkacaktır...yada yaraya zarar vermeyecek bi sıvıyla sargı bezi kullanarak silinebilir...elinize ince bi tabaka uhu - 404 sürülmüş gibi düşünün...

en güzel tarafı yarabandını yapıştıramayacağınız parmak aralarında ve eklem yerlerinde bu ürünün kolayca kullanılabilmesidir...

bu arada tekrar belirtmekte fayda var...bu sprey derin yaralanmalarda kullanılamaz...ama müdahale edilmiş yaralarda resimde görüldüğü gibi izolasyon amaçlı da kullanılabilir...

sağlıcakla...

mufi
23-12-2006, 15:54
İlginç... desene adamlar yapıyo birader..

necobey
24-12-2006, 15:59
vayyy gerçekten çok ilginç bişey bilgi için sağolun