PDA

Tüm Versiyonu Göster : ayaz havanın bereketi.

ismail çakır
24-12-2006, 16:26
havanın sogumasını fırsat bılıp gıttıgım soganderede yakaladıgım derya kuzuları. 2 levrek 19 lufer ve 1 palamut. her isteginizin gönlünüze göre rastgelmesi dileklerımle.

igmsva
24-12-2006, 16:30
ismail abi denizde balık bırakmamışsın valla. afiyet olsun. bu arada eski komşunun selamı var sana....

aganta
24-12-2006, 19:28
Hakikatden de bereketli av olmuş! Rastgele!

arm59
25-12-2006, 00:51
tebrikler usta ! denizin çırpıntısı ve bulanıklığı tam rapala avı için ideal rapala ile balık tutmak isteyen arkadaşlar rapalanın cinsinden,renginden ziyade denizin durumunun çok daha önemli olduğunun göstergesi

Rauf
25-12-2006, 06:39
ismail arkadaşım bereketli bir av olmuş tebrikler biz buralarda bunları cok nadir görüyoruz bilhassa lüferleri iyi günler dilerim .

HALDUN YALIMLI
25-12-2006, 06:48
İsmail abi tebrik ederim maşallah çok güzel balıklar. Bereketli olsun.

Uzm.Dr.Rastgele
25-12-2006, 07:18
İsmail hocam her avın böyle olsun.Allah emeğini boşa çıkarmamış.At çek yaptığın yer sığ mı; derin mi ? Biraz bilgi verebilrmisin....

Lethe
25-12-2006, 07:24
tebrikler,gerçekten harika av olmuş.elinize sağlık...

ismail çakır
25-12-2006, 07:37
İsmail hocam her avın böyle olsun.Allah emeğini boşa çıkarmamış.At çek yaptığın yer sığ mı; derin mi ? Biraz bilgi verebilrmisin....
at-çek yaptıgımız yer derin degil.iki tane sahte balıgı kayalara taktırıp kopardım. bu mevsımde levrek cıkması normal ama lufer balıgının kıyıdan yakalanması yunus balıgı sayesınde oluyor. bılırsınız lufer balıgı derınde toplu halde yaşar ve yunus balıklarının sevdıgı balıktır.yunus balıgı karnını doyurmak için luferı dagıtınca kıyıdan bizim de yakalama şansı oluyor. selamlar...

aganta borina borinata
25-12-2006, 08:38
hey yavrum hey...daha irilerine imşallah...

rastgelsin...

katiti
25-12-2006, 08:54
Maşallah, çok bereketli olmuş. Tebrikler...

eozsoyeri
27-12-2006, 13:37
Harika bir av olmuş tebrikler..

levrek
27-12-2006, 14:45
Maşşallah İsmail abi,neredeyse her at-çek in de bir tanesi gelmiş,umarım avlar tüm yıl bu kadar bereketli geçer,sevgilerimle

Güven ÖZYELDAN
27-12-2006, 14:46
hocam elinize kolunuza sağlık maşşallah derya kuzusu gerçekten devamının gelmesi dileğiyle....

balıkcı
27-12-2006, 14:53
Tebrikler şahane bir av olmuş.

giritli
27-12-2006, 16:02
İsmail abicim ellerin dert görmesin...Gözümüz gönlümüz açıldı valla...Benim öğrenmek istediğim bu kadar başarılı bir avı çıkaran (tabi başarının en büyüğü sizin ustalığınız) kamış,makina ve olta bilgileri...Saygılarımla...

ykmk
27-12-2006, 16:32
Ellerin dert görmesin İsmail abi.Bu ne böyle yaw.19 tane lüfer üff üf üf yaw...

mufi
28-12-2006, 05:25
İsmail kardeş maşallah.. Tam bir AB. üyesi avcısı gibisin be..helal sana ...
bu avlak yerin ve kullandıgın malzeme hakkında detay yazarsan hepimiz bilgileniriz...
bereketi devamlı ola...

ismail çakır
28-12-2006, 15:45
İsmail abicim ellerin dert görmesin...Gözümüz gönlümüz açıldı valla...Benim öğrenmek istediğim bu kadar başarılı bir avı çıkaran (tabi başarının en büyüğü sizin ustalığınız) kamış,makina ve olta bilgileri...Saygılarımla...
balıkçılıkta başarı ustalıktan önce nasibinin olmasına baglı.
ustalık; bence bulunulması gereken yerde ve bulunulması gereken zamanda bulunmaktır. ama yinede herşey nasip.
kullandıgım malzemeler; 3 mt. alba-star teleskopik kamış, videlli marka 70 lık tek bilya makina , makinada 0.35 misina ve sahte balık olarak da orjinal rapala (gagası yarım)
herşey gönlünüzce olsun. selamlar.
ismail çakır
1952-çanakkale

AFALA
28-12-2006, 17:28
Cok güzel balıklar arkadaşım bereketlı olsun...

giritli
29-12-2006, 07:05
Doğru söze ne hacet abi...Bilgiler için çok teşekkürler...Yalnız gagası yarım nasıl oluyor abi onu anlamadım...Yani orjinali mi öyleydi yoksa sizmi sünnet ettiniz...:D

ismail çakır
29-12-2006, 07:11
rapalayı attıgımız yer fazla derin olmadığından kayalara takılmasın dıye sızın t
abırınızle azıcık ucundan aldık.

İsmail Çakır
1952-ÇANAKKALE

cevat2
29-12-2006, 07:42
ismail bey tebrikler çok güzel av olmuş daha iyileri nasip olsun orjinal rapalanın kaç cm. ve hangi renklerindende bahsederseniz malum bu oyuncaklar pahalı ona göre çalışanı temin edelim

mozdil
29-12-2006, 08:38
3 mt. alba-star teleskopik kamış, videlli marka 70 lık tek bilya makina , makinada 0.35 misina ve sahte balık olarak da orjinal rapala (gagası yarım)

İsmail Hocam,

Kurşun veya benzeri bir ağırlık kullanıyor musunuz? Yoksa doğrudan sahte balık mı var? Kurşunsuz ise atış zor olmuyor mu?

ismail çakır
29-12-2006, 14:43
ismail bey tebrikler çok güzel av olmuş daha iyileri nasip olsun orjinal rapalanın kaç cm. ve hangi renklerindende bahsederseniz malum bu oyuncaklar pahalı ona göre çalışanı temin edelim

gerçekten pahalı sahte balıklar. benim o gün kullandıgım rapala
9 cm. üç çarpmalı üstü sıyah altı beyaz renkli idi.

İsmail Çakır
1952-ÇANAKKALE

ismail çakır
29-12-2006, 14:50
İsmail Hocam,

Kurşun veya benzeri bir ağırlık kullanıyor musunuz? Yoksa doğrudan sahte balık mı var? Kurşunsuz ise atış zor olmuyor mu?

hiçbir agırlık kullanmıyoruz. dırek misinaya rapala dügümü ile
baglıyoruz. sonradan yapılan eklemeler balıgın geliş dengesini olumsuz etkiliyor.esasında gagasınında orjinal olması cok daha iyi ama çok dibe dalıp takıldıgı için biraz kesıyoruz.bu sahte balıkları lufer avında kullandıgımız zaman gagasını tamamen kesıyoruz.
İsmail Çakır
1952-ÇANAKKALE

igmsva
29-12-2006, 19:20
ismail abi kamış kaç atarlı. yani rapalaların ağırlıkları malum, ne kadar mesafeye atıyorsun.

ismail çakır
29-12-2006, 19:44
ismail abi kamış kaç atarlı. yani rapalaların ağırlıkları malum, ne kadar mesafeye atıyorsun.

ilker bey kardeşim,
rüzgarın durumuna göre degişsede 25-30 mt. kadar gıder o da yeter

ismail çakır
1952- çanakkale

MEHTERAN
30-12-2006, 07:42
Ellerine sağlık büyük üstat.

MEHTERAN
30-12-2006, 07:54

ismail çakır
30-12-2006, 19:35
inşaallah sizlere daha irileri daha bol rastgelir. selamlar
ismail çakır
1952-çanakkale

metin17
05-01-2007, 19:35
hiçbir agırlık kullanmıyoruz. dırek misinaya rapala dügümü ile
baglıyoruz. sonradan yapılan eklemeler balıgın geliş dengesini olumsuz etkiliyor.esasında gagasınında orjinal olması cok daha iyi ama çok dibe dalıp takıldıgı için biraz kesıyoruz.bu sahte balıkları lufer avında kullandıgımız zaman gagasını tamamen kesıyoruz.
İsmail Çakır
1952-ÇANAKKALE

:soru: İsmail Abi rapala düğümünden bahsetmişsin... bu nasıl bi düğümdür..nasıl atılır..bi de gagadan bahsetmişsin balığın gagası olurmu..:deli: sorular belki biraz acemice gelmiş olabülür.. cevabın için şimdiden teşekür ederim..

Taygun KOCABIYIK
05-01-2007, 19:52
Rapala düğümü sitenin bir yerlerinde olucaktı ben onu bulur çıkarır buraya eklerim. Gaga denilen şey ise balığın ağız kısmındaki plastik parçadır bu parça balığın dalmasını ve balık gibi hakeret etmesini sağlayan parça oluyor.

lidaki
07-01-2007, 20:04
ismail abi ellerine sağlık süper balıklar çekmişsin maşallah. yalnız, durduk yere kurtlarım kaynamaya başladı. gitmek lazım bi yerlere....

ismail çakır
08-01-2007, 17:07
ismail abi ellerine sağlık süper balıklar çekmişsin maşallah. yalnız, durduk yere kurtlarım kaynamaya başladı. gitmek lazım bi yerlere....
erdal kardeş kurtları fazla büyütme istersen buraya gel diyecegim ama şimdi kış pek tadı yok yaza olabılır. selamlar.
ismail çakır
1952-çanakkale

ismail çakır
08-01-2007, 17:11
Rapala düğümü sitenin bir yerlerinde olucaktı ben onu bulur çıkarır buraya eklerim. Gaga denilen şey ise balığın ağız kısmındaki plastik parçadır bu parça balığın dalmasını ve balık gibi hakeret etmesini sağlayan parça oluyor.
taygun kardeşim, verdıgın bılgıler mukemmel olmuş . bana soyleyecek söz kalmamış. sagolasın. selamlar.
ismail çakır
1952-çanakkale

katiti
08-01-2007, 17:38
İsmail Abi iyi ki tadı yok yani, bari bu lafı söyledikten sonra kefal resmi falan koysaydın. 4 tane çipuranın üstüne bu laf olmamış :D...

Rauf
08-01-2007, 20:51
İsmail hemşo bu zamanda bu balık daha ne istersin. beyenmiyosan gel alanyaya ızmarit tut;) selamlar rastgele

Uzm.Dr.Rastgele
08-01-2007, 21:32
erdal kardeş kurtları fazla büyütme istersen buraya gel diyecegim ama şimdi kış pek tadı yok yaza olabılır. selamlar.
ismail çakır
1952-çanakkale

İsmail abim benim, vallahi diyecek laf bulamıyorum.....:oha: Kışın tadı yok demişken bu lidaki ve çupra resmini yapıştırmışsın.. Be mubarek hocam ya yaz gelse...demek sen denizi kurutacaksın...:D Daha öncede söylediğim gibi abisi bu kıt mevsimde bile balık alabildiğiniz meraların kıymetini bilin........:D

lidaki
09-01-2007, 19:25
valla İsmail abi alçakgönüllülüğünde böylesi yani...:) bu mevsimde iyi iş çıkarmışsın yani ne diyim afiyet şeker olsun.

urfettin
19-01-2007, 07:03
Siteye yeni katılan birisi olarak öncelikle herkese rastgele
İsmail beyin marifetleri dikkatimi çektiği için bu foruma katılmak istedim.

Bu alemde teksin.Bu kıtlıkta bile yapmışsın oyununu.ne diyelim?merakla davetini bekliyoruz.
Selamlar

Ürfettin ÇAKIR
Çanakkale/çan

aganta borina borinata
19-01-2007, 10:05
hoşgeldiniz...

rastgelsin...

giritli
19-01-2007, 10:09
Aramıza hoşgeldiniz...Umuyorum ki aradığınız daha pek çok şeyi burada bulacaksınız...

CaTSiLeNcE
19-01-2007, 11:40
aramıza hoşgeldiniz...

ismail çakır
19-01-2007, 16:26
Siteye yeni katılan birisi olarak öncelikle herkese rastgele
İsmail beyin marifetleri dikkatimi çektiği için bu foruma katılmak istedim.

Bu alemde teksin.Bu kıtlıkta bile yapmışsın oyununu.ne diyelim?merakla davetini bekliyoruz.
Selamlar

Ürfettin ÇAKIR
Çanakkale/çan
hoşgeldin evlat.
senı aramızda görmekten çok memnun oldum. senin gibi usta bir balıkçının yorum ve katılımları ile sıtemiz daha da renklenecektir. işin ve hava durumu müsait olduğunda seni çagıracağım.
selamlar

lidaki
19-01-2007, 20:30
Üstad hoşgeldin... güzel paylaşımlar diliyorum.
rastgele......

turna
20-01-2007, 20:22
Ürfettin aramıza hoş geldin.

MEHTERAN
21-01-2007, 06:04
Aleme hoş geldiniz tevellütü göremedim, eklerseniz.hitapta yanlış yapmayız.

mufi
21-01-2007, 13:30
merhabalar hoşgeldiniz

amatör balıkçı
31-01-2007, 20:45
Arkadaşlar İsmail bey'in bir cevabını göremediğim için özür dileyerek araya giriyorum ama kıyıdan at çek ve mamun,boru kurdu gibi yemlerle levrek yakalamanın en ideal ayları aralık ve ocak aylarıdır.

ismail çakır
01-02-2007, 15:27
Arkadaşlar İsmail bey'in bir cevabını göremediğim için özür dileyerek araya giriyorum ama kıyıdan at çek ve mamun,boru kurdu gibi yemlerle levrek yakalamanın en ideal ayları aralık ve ocak aylarıdır.
doğrudur bülent bey bizde mart ortasına kadar av verir.tabi sizin bölgede kurt ve mamun bol bulunuyor. bizde malesef yok. izmir'den getirirlerse kullanıyoruz.
selamlar.

lidaki
03-02-2007, 12:37
valla ben bu aylarda olmaz diye hiç denemedim."Hava soğuyunca derina kaçar Balık" derler.

ismail çakır
03-02-2007, 12:55
valla ben bu aylarda olmaz diye hiç denemedim."Hava soğuyunca derina kaçar Balık" derler.
levrek soguk havada daha kenara gelir. bu mevsim yumurta dökme mevsimidir. ve yumurtayı kenara bırakır. siz yinede bir deneyin.
selamlar.

lidaki
03-02-2007, 17:51
İsmail abi en yakın zamanda deniycem.elimdeki yapma yemleri size göstereyimde hangisi uygundur bi bakıver. Nede olsa engin tecrube yani :) :) :)
fotograflar biraz kötü ama fikir veriyor sanırım

ismail çakır
03-02-2007, 18:53
İsmail abi en yakın zamanda deniycem.elimdeki yapma yemleri size göstereyimde hangisi uygundur bi bakıver. Nede olsa engin tecrube yani :) :) :)
erdal arkadaşım.
ben sılıkon yemlerle hıç avlanmadım. fakat babakale taraflarında arkadaşların avlandığını ve ıyı avlar aldığını duydum. orada arkadaşlar yenı taktikler geliştirerek avlanıyorlar. şöyleki: silikonun içine çok ince yuvarlak rulo haline getirdikleri kurşunu ortasında oltaya bağlı minina olduğu halde silikonun içine geçiriyorlar. misinanın uzunluğu 40-50 cm kadar oluyor ve bunu makinadan gelen ana bedene misina ekleme düğümü ile bağlayıp avlanıyorlar. misina eklenirken kesinlikle fırdöndü veya başka bir aparat kullanılmıyor. sılıkonon içindeki kurşuna isteğe göre şekil de verilebiliyor.
gelelim sahte balıklara;
inanırmısın elimde 100 e yakın sahte balık var. bu balık çok güzel ve iyi iş yapar diye alıyoruz fakat 1 tane bile yakalayamıyoruz. bakıyorsun ucuz bir sahte balık çok daha iyi iş yapıyor. bu sene resimlerini koyduğum balıklar güzel iş yapıyor.geçen sene aynı serinin üstü siyah altı beyaz olanı ıle güzel levrekler yakalıyorduk. fakat benim avlandığım yerde çok akıntı var ve bu balıklarla yani bu boydaki ve senin resimlerini koyduğun balıklarla avlanıyoruz. sizin avlanacağınız yer hakkında hiç fikrim yok ve yorumda bulunamam. en iyisi bunu siz tecrübelerinizle çözeceksiniz. fakat şunuda belirteyim. saroz körfezine yani akıntının olmadığı yerde ağaçtan yapılma 18 cm. uzunlugunda ve foruma resmini koyduğum küçük balıgın renk tonunda orjinal RAPALA ve gagası tamamen kesik olarak ve duruma göre ya hiç denize girmeden veya girerek avlanılıyor ve guzel balıklar alınıyor.
ama herşeyin başı nasip. inşallah gönlündeki balıkları yakalarsın.
selamlar...

lidaki
03-02-2007, 20:15
Sağol İsmail abi. En yakın zamanda deniyecem.Paylaşımın için teşekkür ediyorum. :)

kturkol
03-02-2007, 22:47
İsmail bey ellerinize sağlık. maşallah boş yok. pekde güzelmiş canavarlar.

katiti
04-02-2007, 11:35

En alt resimdeki silikon mamunların küçük olanını nereden aldınız acaba? Bende 10 cm olanı var ama küçüğünden bulamamıştım...

lidaki
04-02-2007, 18:46
valla Mert kardeşim,baya oluyo,hisar avclıktan almıştım,orda birkaç boyu vardı.
hala varmı bilmiyorum.

aganta borina borinata
05-02-2007, 07:44
En alt resimdeki silikon mamunların küçük olanını nereden aldınız acaba? Bende 10 cm olanı var ama küçüğünden bulamamıştım...

mert bende o yemlerin bi kaç boyu var...ancak bu yemlerle hiç balık yakalayamadım...üstelik bunlarla at çek yapmak oldukça sıkıcı olabiliyor...

şimdi şöyle anlatmaya çalışayım...bu yemi suda aydınlık havalarda dipten oldukça ağır çekmek gerekiyor...çok hafif bi kursunu yemden 50 cm. kadar öne misinaya sıkıştırıp fırdöndüsüz kullanmak gerekiyor...geceyse bu yemlerin parlak gözlü olanları var...ay ışığında kırmızı kırmızı parlar bu gözler...bunlarıda gece kurşunsuz suyun yüzeyinden ani çırpma hareketleriyle çekmek lazım...50-60 cm kadar çek bekle bi kaç saniye sonra yine çek bekle bu sürekli yapılmalı...bu şekilde balık yakalayan bi kaç arkadaşım var...ancak bu yemleri çok istisnai durumlarda tercih ediyorlar...yani buralarda pektercih edilen bi yem değil..tabi sizin oralarda sonuç daha olumlu olabilir...

erdal bey...yemlerin rekleri pek seçilmiyor ama...slikon zarganaları tavsiye edebilirim...ismail abinin tarif ettiği sekilde ya da hafif zokalı kurşunla kullanmak daha doğrudur bu yemi...tabi bu şekilde yemi uzaga atmak sorun olabilir...bi kaç boyunu aynı beden üzerine 3 adet bağlayarak kullanabilirsiniz...ayrıca gece aydınlatılmış iskelelerden iskelenin etrafında gezdirme yaparakta kullanabilirsiniz...

rasygelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
05-02-2007, 08:37

Erdal'ım senin bildiğinin aksine,hava ne kadar soğuk olursa;levrek o kadar kıyılar.Her zaman levreği buz gibi havada gece poyraz da almışımdır....Kıyıya doğru köpüre köpüre gelen dalgalar içinde bu balık ''Karnı taşa deyecek kadar'' kıyıya yanaşır....Hava sakinleşmeye başlayıncada süratle kıyıdan uzaklaşır.Kıyıdan levrek almak için olmaz ise olmaz koşullardan ;
1-Sert poyraz olacak..
2-Hava soğuk olacak...
3-Karanlık gece ortamı olacak.....
4-Suda mutlaka size doğru köpürerek gelen 3 dalga olacak....
Ben geçmiş senelerde, ekim ayı bittikden sonra asla gündüz kıyıdan balığa gitmemişimdir.Çupra işini hava ısınıncaya kadar unutur ve işi levreğe çevirirdik.
Kasım-aralık-ocak-şubat aylarında yukarıda bahsettiğim şartlar içinde yemli olta ile kıyıdan çok levrek almışlığım vardır.

katiti
05-02-2007, 10:07
valla Mert kardeşim,baya oluyo,hisar avclıktan almıştım,orda birkaç boyu vardı.
hala varmı bilmiyorum.

Teşekkür ederim, bir de oradan bakarım...

mert bende o yemlerin bi kaç boyu var...ancak bu yemlerle hiç balık yakalayamadım...üstelik bunlarla at çek yapmak oldukça sıkıcı olabiliyor...

şimdi şöyle anlatmaya çalışayım...bu yemi suda aydınlık havalarda dipten oldukça ağır çekmek gerekiyor...çok hafif bi kursunu yemden 50 cm. kadar öne misinaya sıkıştırıp fırdöndüsüz kullanmak gerekiyor...geceyse bu yemlerin parlak gözlü olanları var...ay ışığında kırmızı kırmızı parlar bu gözler...bunlarıda gece kurşunsuz suyun yüzeyinden ani çırpma hareketleriyle çekmek lazım...50-60 cm kadar çek bekle bi kaç saniye sonra yine çek bekle bu sürekli yapılmalı...bu şekilde balık yakalayan bi kaç arkadaşım var...ancak bu yemleri çok istisnai durumlarda tercih ediyorlar...yani buralarda pektercih edilen bi yem değil..tabi sizin oralarda sonuç daha olumlu olabilir...

erdal bey...yemlerin rekleri pek seçilmiyor ama...slikon zarganaları tavsiye edebilirim...ismail abinin tarif ettiği sekilde ya da hafif zokalı kurşunla kullanmak daha doğrudur bu yemi...tabi bu şekilde yemi uzaga atmak sorun olabilir...bi kaç boyunu aynı beden üzerine 3 adet bağlayarak kullanabilirsiniz...ayrıca gece aydınlatılmış iskelelerden iskelenin etrafında gezdirme yaparakta kullanabilirsiniz...

rastgelsin...

Doğan bendeki 10 cm'liğe at-çekte çipura bastı ama iğne çok büyük olduğundan balığı alamadım. Ondan ufağından arıyorum :). Tabii o çipura sonrasında yanımdaki mamunların kurbanı oldu o da ayrı konu :D...

lidaki
05-02-2007, 17:32
Doğancım tavsiyelerin için teşekkür ederim. en yakın zamanda deniyecem. Lakin eve tıkıldık kaldık ya hayırlısı bakalım. Havalar fena bastırdı yani...

lidaki
05-02-2007, 18:03
Erdal'ım senin bildiğinin aksine,hava ne kadar soğuk olursa;levrek o kadar kıyılar.Her zaman levreği buz gibi havada gece poyraz da almışımdır....Kıyıya doğru köpüre köpüre gelen dalgalar içinde bu balık ''Karnı taşa deyecek kadar'' kıyıya yanaşır....Hava sakinleşmeye başlayıncada süratle kıyıdan uzaklaşır.Kıyıdan levrek almak için olmaz ise olmaz koşullardan ;
1-Sert poyraz olacak..
2-Hava soğuk olacak...
3-Karanlık gece ortamı olacak.....
4-Suda mutlaka size doğru köpürerek gelen 3 dalga olacak....
Ben geçmiş senelerde, ekim ayı bittikden sonra asla gündüz kıyıdan balığa gitmemişimdir.Çupra işini hava ısınıncaya kadar unutur ve işi levreğe çevirirdik.
Kasım-aralık-ocak-şubat aylarında yukarıda bahsettiğim şartlar içinde yemli olta ile kıyıdan çok levrek almışlığım vardır.
ishak abi valla ne diyeyim sağol... Keşke bu mevzu evvelce açılsaydı.Boşa geçirdik desene aralığı ocağı.:( :( :( Önümüzdeki hafta sonu gidebilirsem deniyim. Yalnız, Ağustos - kasım arası canlı yemle gülbahçede iyi levrek yakalanıyor.

aganta borina borinata
06-02-2007, 07:02
Doğan bendeki 10 cm'liğe at-çekte çipura bastı ama iğne çok büyük olduğundan balığı alamadım. Ondan ufağından arıyorum :). Tabii o çipura sonrasında yanımdaki mamunların kurbanı oldu o da ayrı konu :D...

vallahi mert işin açıkçası çupra vb. balıklar için hiç sahte yem kullanmadım...o yüzden bişey diyemeyeceğim bu konuda...ben levrek ve çatalkuyruk gibi balıkları kastetmiştim...

rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
06-02-2007, 07:08
Erdal'ım dediğin doğrudur.Gülbahçeyi geçince balıklı ovaya gelmeden yol kenarında bir çeşme varya...İşte o mevkide oturan yazlıkçılardan sabah erken saatte yaklaşık 15-20 metrelik bir ağ ile kıyıdan kibrit çöpü boyutuna yakın gümüş topladıklarını ve bunları canlı canlı tek iğne kullanarak levrek aldıklarını gördüm.Tabi bu iş biliyorsun sabah çok kısa sürüyor.Gün tam ışıyınca levrek kıyıdan uzaklaşıyor.

ismail çakır
09-02-2007, 05:14
ishak abi valla ne diyeyim sağol... Keşke bu mevzu evvelce açılsaydı.Boşa geçirdik desene aralığı ocağı.:( :( :( Önümüzdeki hafta sonu gidebilirsem deniyim. Yalnız, Ağustos - kasım arası canlı yemle gülbahçede iyi levrek yakalanıyor.
daha levrek sezonu bitmiş değil.levrek avına gidince akşam sularında tirsi yaprak veya sardalya kuyruk takarak bir dene bakalım. 50 cm beden ve isteğe göre 17104 3/0 veya 4/0 olta baglayıp 60-75 gr. kurşunla atabilirsin. rastgelsin.
selamlar.

lidaki
09-02-2007, 21:08
Erdal'ım dediğin doğrudur.Gülbahçeyi geçince balıklı ovaya gelmeden yol kenarında bir çeşme varya...İşte o mevkide oturan yazlıkçılardan sabah erken saatte yaklaşık 15-20 metrelik bir ağ ile kıyıdan kibrit çöpü boyutuna yakın gümüş topladıklarını ve bunları canlı canlı tek iğne kullanarak levrek aldıklarını gördüm.Tabi bu iş biliyorsun sabah çok kısa sürüyor.Gün tam ışıyınca levrek kıyıdan uzaklaşıyor.
İshak abi işte o dediğin yer ve yola devam edipte, evlerin bittiği bölge yazın kıbrısla çok güzel kefal, dolayısıyla levrek yapıyor.Malumunuz bu ikili sürekli kovalamaca içinde...Benim peder o bölgeyi tek geçer zira kendisi sadece kıbrıs atar. Geçen yaz tesadüf iki kiloya yakın levreği kıbrısla yakalamıştı.Hayvancaaz balık yakalayamayınca ekmeğe talim ediyim dedi herhal :D :D :D ayrıca o dediğin gümüşlerde hakketen süper iş yapıyor.Şimdilerde popülasyon azaldı. Eskiden abartısız, kaç tane gümüş yakaladıysam o kadar levreği çantada keklik görürdüm...

lidaki
09-02-2007, 21:12
daha levrek sezonu bitmiş değil.levrek avına gidince akşam sularında tirsi yaprak veya sardalya kuyruk takarak bir dene bakalım. 50 cm beden ve isteğe göre 17104 3/0 veya 4/0 olta baglayıp 60-75 gr. kurşunla atabilirsin. rastgelsin.
selamlar.
Sağolasın İsmail abi ilk fırsatta deniycem inşallah.:)