PDA

Tüm Versiyonu Göster : 20.12.2006 Levrekkk

Yırtık
25-12-2006, 14:18
Selam Arkadaşlar.. Bizim levrek zamanımız başladıı. 20 sinde Gittim baya nasipliydim BudaN SONRA BURAYAZARIMM AYRICA RAPA İLE BALIK TUTMAYI SEVEN ARKADAŞLAR İLE BİLGİMİ PAYLAŞMAK İSTERİMM...
1 tane 3.980 3 tane 2 kg 5 tane de 1 kg lık Rapa ile gece 11 den sabah kadar atarken saat sabaha karşı 4 te balık meraya girdi ve 40 dakika kara kıyıda kaldı balık bizim nasibimize düşenlerde bunlar ooldu

aganta borina borinata
25-12-2006, 14:22
mükemmel balıklar...ellerinize sağlık...

rastgelsin...

Yırtık
25-12-2006, 14:27
mükemmel balıklar...ellerinize sağlık...

rastgelsin...

tEŞEKKURLEr.. Kaotanım Rapalıcılara ayrı bir oda açsanızzz. Bu bir öneri yanlış anlamayın lütfenn

Güven ÖZYELDAN
25-12-2006, 14:52
tebrikler yalçın sürü denk geldimi işte bereket böyle oluyor tadını cıkarmısın doyasıya darısı bizim basımıza bizimde zamanı geliyor yavaş yavaş...

Yırtık
25-12-2006, 15:07
Ustat izmirde rapala ile avlanılacak meralar varmı???

Güven ÖZYELDAN
25-12-2006, 15:21
izmir kıyı acısından şanslı bir yer alternatifi cok olan bir sahil şeridine sahip gerek kıyı gerekse özellikle tekne olarak sanslı bir bölgedeyiz eski günleri arıyoruz tabiki avın çeşidine ve dönemine göre avlaklar var....

Yırtık
25-12-2006, 15:27
Eşimin İzmirli olmasın dan dolayı ben devamlı İzmire geliyorum.. Aslında İzmir sahil kenarı olarak büyük bir yer ilçeleri ile beraber tabi ben izmir deyince sadece körfezi bildiğim için körfezde güzel bir yer bulamadımmm. İzmirdede avlanmak istiyorum ama meraları bilmediğim için hiç gitme fırsatım olmadııı..
Çanakkalede güzel meralarımız var özellik kıyılar Complara çok yakın olduğu için bizim Büyük balıklar tutmamıza çok daha faydalı oluyorrr

balıkcı
25-12-2006, 15:44
Tebrikler yalçın balıklar muhteşem görünüyor,avdan biraz daha detaylı bilgi verebilirmisin mesela avlandığın yerin kaç metre olduğu dip kısmın kayalıkmı kumlumu olduğu kaç metreye kadar rapalayı atıp çektin rapala kaç gr vs bunlarıda belirtirsen dahada bilgilenmiş oluruz,rastgelsin.

Yırtık
25-12-2006, 16:11
Tabikide .. Yukarıdada bahsettiğim gibi Levrek balığın özelliği sizinde bildiğiniz gibi kıyı suda avlanmayı daha çok sever.. Bizim avlanma meralarımızda sular yani akıntı çok şiddetli oluyor kıyı sulardada. İlk önce ben size avlandığımız sistemden bahsedeyim.. Kasık cizmesi giyerek suyun içne gireriz. Suyun içinde kendimize uygun kaya bulup üstünde dikiliriz direk karadan atmayız ,nadirdir karadan attığımız hatta hiç yoktur. Mutlaka suyun içine girip atarızz nedeni ise :Sular çok aktığı için rapalıyı düz attığımızda attığımız istikametten gelmez sular ile beraber karakıyıya yaslanır sahte. O yüzden karadan 5 ile 10 metre kadar suya gireriz gerçi soğukta zor oluyor ama balık olunca soğuda herşeyide unutuyorsun yani balıklar karaya 10 ile 20 metre uzaklıktan geliyor .... zaten 50 metre ilerisi comp 20-30 metre derinlik var balık orada yatıyor gece ve sabah suyunda karaya yemlenmeye geliyor..
Aynı zamanda meranın durumuna göre sahte balıklarımızın gagasın la oynarız bazen balık su üstünüde istiyor yemi ozaman gagasını kesitiğimiz sahteleri kullanırız Buna benzer yöntemler
DAHA ÇOK PAYLAŞICAĞIM BİLGİLERİMİZ VARRR HEPİMİZDEEE
1 AY ÖNCESİNE KADAR LÜFER VARDI 20 AĞUSTOZ GİBİ BAŞLAMIŞTI LÜFERİDE SAHTE İLE ÇOK TUTARIZ HELE HAVASINI BULURSAK SERT LODOS VEYA POYRAZ ABARTIZISZ 100 ADETE KADAR YAKALADIĞIMIZ OLUYOR GErÇİ BENİM REKORUM 1 KEREDE 54 LÜFER 6 KOFONA

ramazanuçar
25-12-2006, 16:29
yalçın kardeşim tebrikler.çanakkalenin bereketini bilirim.özellikle çimenlik kalesindeki küçük iskele bu mevsimde çok güzel levrek yapar geceleri ama tabiki askeri bölge olduğu için orada avlanma şansınız olmuyordur sanırım.tekrar tebrikler.rastgelsin...

katiti
25-12-2006, 16:51
Tebrikler, levrek avı böyle olur gerçekten...

Yırtık
25-12-2006, 17:29
Bu 3 ay boyunca benim levrek aylarım her avlanmadan sonra size rapor veririm İnşallah bunebenzerçok fotaraf atma imkanım olur :)

igmsva
25-12-2006, 18:02
yalçın gerçekten bereketli av olmuş zaten boğazın tadını bi sen bide ismail abi (çakır) cıkarıyor. sogandereden mi?

Taygun KOCABIYIK
25-12-2006, 18:19
Yalçın abi güzel av desem yalan olur çünkü av harika tebrik ediyorum devamı inşallah daha bereketli gelir.

Yırtık
25-12-2006, 20:21
yalçın gerçekten bereketli av olmuş zaten boğazın tadını bi sen bide ismail abi (çakır) cıkarıyor. sogandereden mi?

Soğandere taraflarında Tirol Taşından Ustat sen nerden biliyon? Geldinmi bizim Buralara? Bu yıl Haracını yiyecem oraların :)

igmsva
25-12-2006, 20:45
sogandereyi görmek kısmet olmadı ismail abiden öğrendim. kardeşim uzun yıllar çanakkalede kaldı karşının bazı koylarında maceralarım oldu. güzel yerler bee... boğazdada yelkenli kullanmak nasib oldu yunusların eşliğinde. gerçi akıntı seyri epey zorladı. yasak olmasına rağmen 2 kere kat edişim oldu. o dalga ve rüzgarın ıslığı yettide arttı adrenalin için. bide roronun dümen suyuna düşmeseydik. güzel yerler yaaa kıymetini bilin valla. boğaz çırpınırken o sütliman koyları.... rastgele

ilhanmania
25-12-2006, 23:25
öncelıkle tebrıkler;; yazdan berı bole levrekler gormemıstım heveslendım abı vallahı :) bıkac sey sorucam rapalayla bende yakından ılgılenıyorum yozurı vb sahte yemler kullandım ama bı tek levrekte basarılı olamadım su ana kadar...ben ızmır cesme taraflarında avlanıyorum tabıı denız..sahte yem olarak marka model veya renk olarak ne tavsıye edersın abı???

sımdıden tesekkurler..

arm59
26-12-2006, 01:58
Hocam bizi levrek krizine soktun şimdi ben Çanakkale de 2 sene yüksekokul okudum ama o zamanlar (1986-1988) balıkçılıkla fazla alakam yoktu ne fırsatlar kaçırmışım

Yırtık
26-12-2006, 08:28
öncelıkle tebrıkler;; yazdan berı bole levrekler gormemıstım heveslendım abı vallahı :) bıkac sey sorucam rapalayla bende yakından ılgılenıyorum yozurı vb sahte yemler kullandım ama bı tek levrekte basarılı olamadım su ana kadar...ben ızmır cesme taraflarında avlanıyorum tabıı denız..sahte yem olarak marka model veya renk olarak ne tavsıye edersın abı???

sımdıden tesekkurler..

Rapalanın Tam anlamı ile randıman alabilek için denizde biraz çalkantı olursa daha iyi çalışıyor hatta canlı yemden bile daha iyi çalışıyor... Renkleride gün , gün tutmuyor örnek veriyorum bir gün mavi , birgün yeşil renk yiyor. Ama olmassa olmazlardan Gümüş Modelleri. Bizim meralarımızda 12 cm lik ve 9 cm lik 14 cm , 18 cm kadar çalışıyor ...... Sana gece için Özellikle iki model tavsiye edebilirim Husky jerk GFP - Husky jerk CL serisi biz bunların hepsine isim taktık kodları hiç kullanmayız Katil,Muz,Limon,Hayalet,PKK (renkleri oyle diye sadece) vs....... :)

giritli
26-12-2006, 10:26
Yalçın kardeşim canı gönülden tebrik ediyorum seni.Belini kırmışsın balıkların helal olsun...