PDA

Tüm Versiyonu Göster : bayramda İzmirdeyim Levrek meraları help me plss..

Yırtık
26-12-2006, 13:18
Selam arkadaşlar bayaram tatilini İzmirde değerlendirecem İzmirde levrek merası varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim
Şimdiden İzmirli arkadaşlara selam lar

katiti
26-12-2006, 13:53
Yalçın Çeşme'de Alaçatı Limanı ve Dalyanköy Limanı'nın dış tarafları levrek yapar. Havaya göre bu iki yerden birine gidebilirsin...

Yırtık
26-12-2006, 14:20
Sert Hava istiyor istiyor heralde?????

katiti
26-12-2006, 14:37
Sert havada daha iyi tabii, ama rüzgar sorun olur diyorsan kuzeyli havalarda Alaçatı, güneyli havalarda Dalyan tarafı daha rahat olur. Haritadan bakarsan ne demek istediğimi daha rahat görürsün...

Taygun KOCABIYIK
26-12-2006, 18:50
İshak abimizin tarifini burdan tekrar dile getirmek istiyorum
Hava sert poyraz olucak güzelbahçede köpüren dalgaların içinde 2-3 kiloluk levrekler gezermiş ve kıyıdan sadece 5-10 metre ilerde olurlarmış. takım olarak tek yada iki iğneli 100 gram kurşunlu takım yem olarak borukurdu.

Yırtık
27-12-2006, 11:07
Evet Bizim Burdada Saroz Körfezi var Büyük kemikli burnu ordada kopük altında dolaşuyor özellikle bu balık köpük altını çok seviyor ama o havada yem kullanmaya gerek yok ben sahte ile dişlerini sökerim onların :) Bakalım güzel bahçe daha yakın heralde çeşmeden İlk önce haritadan güzel bahçeyi bulalımdaaa

Uzm.Dr.Rastgele
28-12-2006, 06:54
Maden levrek hastasısın dediklerimi yabana atma abisi.Güzelbahçe semti siteler son durakta ineceksin.Limanın yanında küçük bir plaj gibi bir şey var.Hemen onun bitiminde de sıra sıra bir kaç müstakil ev var.İster bu plajdan ister isen o sıra sıra evlerin önünden köpüren dlagalar içine takımı at ve bekle.Levrek hava karardığı zaman başlar ve hava aydınlanmaya başladığı saatlerde keser.Dip kumluk ve yer yer leblebi ve ceviz büyüklüğünde taşlıktır.El oltasını atında boşluğunu almaya başla,kumdan gelirken sürte sürte gelir ve hafif bu taşlığa gelince de tıkır tıkır diye el oltanda tıkırtıyı hissedince orada bekle.Levrek bu taşlık şeritte gezer.Sakın kamış ile ileriye filan atma.Şansın azalır.Sahte balık/rapala ile hiç denemedim.Ama 3 lü köstek dipde kurşun ile oradan çok balık aldım.Hava illa köpürecek ve çok yakına atacaksın.Yem olarak mamun al.Bulamaz isen boru kurdu da çok iyi iş yapar.İğne büyük olacak ve yem de büyük olacak....Hadi bakalım rastgelsin....

giritli
28-12-2006, 07:12
İshak abicim,o dediğiniz yere uygun bir zamanda(mesela bayramın 3-4.günü gibi) sizinle gitmeyi çok isterim...Nedersiniz abi yapalım mı bir organizasyon?

katiti
28-12-2006, 09:01
Onur gittiğin günü haber ver gelip taş atıcam meraya balık falan kalmayacak. Yeter kardeşim İzmir'in bütün balığını sen mi yakalayacaksın :D :D :D...

giritli
28-12-2006, 09:38
Meeeeert...mancınığın atış mesafesine mi abi...:P :D ;)

Yırtık
28-12-2006, 09:59
Maden levrek hastasısın dediklerimi yabana atma abisi.Güzelbahçe semti siteler son durakta ineceksin.Limanın yanında küçük bir plaj gibi bir şey var.Hemen onun bitiminde de sıra sıra bir kaç müstakil ev var.İster bu plajdan ister isen o sıra sıra evlerin önünden köpüren dlagalar içine takımı at ve bekle.Levrek hava karardığı zaman başlar ve hava aydınlanmaya başladığı saatlerde keser.Dip kumluk ve yer yer leblebi ve ceviz büyüklüğünde taşlıktır.El oltasını atında boşluğunu almaya başla,kumdan gelirken sürte sürte gelir ve hafif bu taşlığa gelince de tıkır tıkır diye el oltanda tıkırtıyı hissedince orada bekle.Levrek bu taşlık şeritte gezer.Sakın kamış ile ileriye filan atma.Şansın azalır.Sahte balık/rapala ile hiç denemedim.Ama 3 lü köstek dipde kurşun ile oradan çok balık aldım.Hava illa köpürecek ve çok yakına atacaksın.Yem olarak mamun al.Bulamaz isen boru kurdu da çok iyi iş yapar.İğne büyük olacak ve yem de büyük olacak....Hadi bakalım rastgelsin....

Teşekkurler bilgilerin içinn İshak abi . Ama ben yemli olarak nadir bakarım levrek ve lüfere.Yemli genelde Çipura Ve sargöze bakarım . Sahte ile avlanmak daha çok hoşuma gidiyor. Sahte balık denedinizmi hiç ordaaa??

Uzm.Dr.Rastgele
28-12-2006, 10:08
Hiç denemedim ve o şekilde balık verir mi, vermez mi hiç bilgim yok kardeşim.Bilmediğim hususda fikir yürütüp seni yanıltmak istemem.Ben hep dalgalar geri getirmesin diye dipte 100 gr lık kurşun ve yemli takım ile avlandım.
Ayrıca,sakin havada ve rüzgar kesildikten sonra dalgalar bayıla bayıla/ve hızını azalta azalta kıyıya gelmeye başladığında balığında yok olduğunu biliyorum.

Yırtık
28-12-2006, 10:09
İshak abicim,o dediğiniz yere uygun bir zamanda(mesela bayramın 3-4.günü gibi) sizinle gitmeyi çok isterim...Nedersiniz abi yapalım mı bir organizasyon?

Gerçekten bir organizasyon düzenleyelim hem tanışmış oluruzzz hemde iyi vakit geçiririzzz ???

Yırtık
28-12-2006, 10:12
Hiç denemedim ve o şekilde balık verir mi, vermez mi hiç bilgim yok kardeşim.Bilmediğim hususda fikir yürütüp seni yanıltmak istemem.Ben hep dalgalar geri getirmesin diye dipte 100 gr lık kurşun ve yemli takım ile avlandım.
Ayrıca,sakin havada ve rüzgar kesildikten sonra dalgalar bayıla bayıla/ve hızını azalta azalta kıyıya gelmeye başladığında balığında yok olduğunu biliyorum.

İsak abi bence deneyin o merayı senin dediğin gibi sert havada yer sahte balığı ben gelirken getirecem sahtelerimi denemek istiyorum orasını hem iyi vakit geçirmiş olurum hemde balıkçılıktan ayrı kalmamış olurum 3 gün balığa gidemessem Kuyruk dikiliyor (Bizim burda bu tabiri kullanırız.) :)

Uzm.Dr.Rastgele
28-12-2006, 10:36
Sevgili Yalçın,meterolojinin sitesinden 5 gün haritalı denilen bölümden baktım.Bayranım 3 ncü günü ege ve marmaranın batısı tümüyle yağmur diyor.Aslında bayramın 3 ncü günü uygun idi.Herkez ertesi gün evinde dinlenme imkanı bulurdu.Arafe günü herkezin bayram alışverişi ve mezarlık ziyarteleri filan olur.O yüzden arefe günü de olmaz.Bayramın birinci ve ikinci günü herkezin misafiri gelir ve balığa gidilirse sanki evden kaçmış gibi olunur.Bayram tatili ile ilgili geriye sadece bayramın 4 ncü günü gündüz bir olta avcılığı düşünülebilinir ama gündüz de levrek olmaz.

Geriye levrek için sadece 29.12.2006/cuma gecesi kalıyor.Tabi balığın yapıp yapmayacağının hiç bir zaman garantisi olmaz.Ne demişler rastgele.....:'(

Seninde dediğin gibi hepimizin de kuyruğu dikeldi.:D

Yırtık
28-12-2006, 10:50
Eh nediyelim Balık tatilide ilan ediyoruz ozaman :)

katiti
28-12-2006, 12:20
Meeeeert...mancınığın atış mesafesine mi abi...:P :D ;)

Gerekirse sahra topu getirir yine levrekleri sana yar etmem :D :D :D...