PDA

Tüm Versiyonu Göster : Senso Diver

balıkcı
26-12-2006, 15:54
Bu alet imkanı olanlar için bir maden,fiyatı 100 euro civarı daha çok tatlısuda avlananlara yarayabilir.

katiti
26-12-2006, 19:32
Abi bu çok teknik birşey gerçekten. Ben de geçenlerde balık şekli verilmiş bir kamera görmüştüm. Bu aletlerle gidip balık keyfini başka boyutlara taşımak işten bile değil :). Teşekkürler...

igmsva
26-12-2006, 19:43
abi gerçekten enteresan bi alet sayende bunuda öğrendik. sağolasın

mufi
27-12-2006, 06:10
Selim kardeş bu aleti mutlaka avrupada kullanıyorlar da..bize yabancı..malum bizler büyük ve derin göllerde/barajlarda nadiren avlanma imkanı olabilir...o da çok meraklı insanlar olacakta.. bu tür bir aleti kullanacak..ki bu alet faydalı olacaktır.. ama tabii o yöredeki tatlısubalıgının tüm yaşamsal özelliklerinide bilmek lazım...

aganta borina borinata
27-12-2006, 07:03
selim abi..ellerine sağlık...özellikle tatlısu avcı balıkları için bilinmesi gereken hemen hemen her bilgiyi veriyor bu cihaz...daha profesyonel avlanmak isteyenler için gerekli bi cihaza benziyor...

tabi mertin de söylediği gibi çok teknik bi alet...kullanabilmek için bi çok teknik bilgiye de sahib olmalı insan...

rastgelsin...

freediver
09-05-2007, 23:40
Bu alet imkanı olanlar için bir maden,fiyatı 100 euro civarı daha çok tatlısuda avlananlara yarayabilir.

Abi iyide..bu aletin balikcilikla uzaktan yakindan hic bir alakasi yok...
Bu ve bu gibi aletler göl ve denizlerde,atiksu aritma tesislerinde analiz öncesi fiziksel parametreleri belirlemede kullanilir.
BALIKCILIKLA ALAKASIZ BIR ALET
Sudaki oksijen orani falan hikaye.....Bildiginiz gibi su isi arttikca sudaki oksijen orani azalir bu sabittir ve sudaki oksijen azaldikca canlilar yüzeye cikar....Ve budurumda balik yem yemez...

Mesela..Selim abi balikda sudaki oksijen oranini,sicakligini,suyun derinligini, bulanikliligini,suyun debisini(akarsuyun kesit alandaki akinti hizi) bu alet sayesinde ögrendin...
Bu sana avda nasil bir avantaj saglar????

AMAN SAKIN BÖYLE SEYLERE INANIP PARA KAPTIRMAYIN.....

BU ARADA SAKIN YANLIS ANLASILMA OLMASIN.SELIM ABI SANA KARSI VERMIS OLDUGUM BIR TEPKI DEGIL BU SADECE BILGILENDIRME AMACLI BIRSEY....

BLACK SHARK
10-05-2007, 13:13
evet Cumhurcugum .... beraber burada ikinci el gazetesinde yani ( Zweitehand da ) Malzeme bölümünde cok bulduk bu aletten .. ama bizlerin bir isine yaramadi , daha güzel sonarla baligi bulduk .... zaten av zaman icerisinde belirli tarihler arasinda suyun isisini bilmekdeyiz , ve balik tutacagimiz göllerin sualti corafyasini beraber cok kesfettik , nitekim baligi bulduk ve yakaladik ... sabirsizlikla su resimlerin bitmesini bekliyorum ... dosya tam hazir olsun insallah diger arkadaslarda görür .

Lütfen yanlis anlasilma olmasin bu bir kritik degil , sadece yapmis oldugum Tecrübe .

selamlar

balıkcı
12-05-2007, 07:24
Mesela..Selim abi balikda sudaki oksijen oranini,sicakligini,suyun derinligini, bulanikliligini,suyun debisini(akarsuyun kesit alandaki akinti hizi) bu alet sayesinde ögrendin...
Bu sana avda nasil bir avantaj saglar[/COLOR][/QUOTE]
Bu sorduğunu bilmiyormusun yoksa bendenmi öğrenmek istiyorsun,bak balıkcı dostum bilgi kolay elde edilmez,sen sportex kamış shimano makina arıyorsun ama bilgin olmadan bu aletlerin sana fazla yararı olmaz,almanyada olduğuna göre bilgiyi kitaplardan video veya dvd lerden alabilirsin bu yöne harca paranı,malzemelere fazla para kaptırma önce öğren sonra gene sahip olursun malzemelere,benden sana bir abi nasihatı.

freediver
12-05-2007, 11:42
Bu sana avda nasil bir avantaj saglar[/COLOR]
Bu sorduğunu bilmiyormusun yoksa bendenmi öğrenmek istiyorsun,bak balıkcı dostum bilgi kolay elde edilmez,sen sportex kamış shimano makina arıyorsun ama bilgin olmadan bu aletlerin sana fazla yararı olmaz,almanyada olduğuna göre bilgiyi kitaplardan video veya dvd lerden alabilirsin bu yöne harca paranı,malzemelere fazla para kaptırma önce öğren sonra gene sahip olursun malzemelere,benden sana bir abi nasihatı.[/QUOTE]

Abi,Ben Türkiye de Technische Umweltschutz okudum ve simdide Kimya okuyorum...Sanirim bu konular hakkinda senden daha derin bilgiye sahibim.Ama yinede bana burada anlatirsan sevinirim.
Sonucta bende ölümlü bir insanim ve bilmedigim seyler mutlaka vardir.
Bilgi konusuna gelince...Sen benim bakma burada yasadigima ben geleli daha 2,5 yil oldu..Ben 6 yasimdan beri babamla baliga giderim.Izmir de balikcilardan,Rumlardan, Antalya da Yenikapililardan, BABA SULTAN lakapli Ömer Karayel den ögrendim ben balik tutmayi.6 yilda profesyonel dalgiclik(Scuba) yaptim.
Nasihatin icinde cok sagol.Shimano ve Sportex olmasa da olur ben dutun dalini kirar 2 metre misina baglar yine tutarim baligimi..

Bu konudaki bilgilerini bekliyorum
Saygilar

balıkcı
12-05-2007, 12:55
Güzel kardeşim okuduysan niye soruyorsun o zaman,yani şimdi suda oksijenin az olduğu yerdemi olur balık,yada kışın suyun soğuk olduğu bölgelerdemi,bunların cevabını sen benden daha iyi bilmen gerek,niye o zaman detaylı anlatmıyorsun,ayrıca ben bu aletin satıcısı değilim,böyle bir aletin olduğunu arkadaşlarla paylaşmak istedim sadece,bu aleti kullanan usta balıkcıların olduğunuda biliyorum,bundan 6 sene evvelinde kablolu kanalda paralı olan SeaSonS programında çok işlendi bu konu,bende hala videoda var SeaSonS programları oradaki insanların çoğu senin gibi okumuş kişiler ve tamamen bu konular hakkında bilgi veriyorlar,ayriyetten senin sormuş olduğun soruları çoğu usta balıkcı uygular,balığa başlamadan suyun bulanıklığına göre yapay yem kulanır,yada suyun neresinde akıntı az veya çok ona göre tutmak istediği balığın yerini tespit eder,kışın balıklar hali ile suyun en sıcak yerinde kümeleşir,bu yazdıklarım yanlış ise o zaman doğrusunu senden dinlemek isterim.

giritli
12-05-2007, 14:38
Pardon ama neyi paylaşamıyoruz ki onu anlamış değilim...
Selim abicim birileri ilgilenir ya da ilgilenmez ama yinede paylaşım için teşekkür ederim size...
Cumhurcum eleştirmek veya eleştirilmek güzeldir...insanları gelişime ya da olumlu yönde değişime iter...ama eleştirirken sarf ettiğimiz cümleleri özellikle internet ortamındaysak 2 kere hatta 3 kere düşünüp öyle söylemeliyiz...
İnternetin güzel tarafı uzakları yakın etmesi ve de birbirini hiç görmemiş insanların gıyaplarında tanışmaları...
Ama bir bu kadar belki bundan da kötü bir tarafı var ki...o da internetin MİMİKLERİNİN veya VURGULARININ olmaması...işte bu yüzden birşey yazmadan önce bence 2-3 kere düşünmeliyiz...ben birisine yüz yüzeyken öyle bir laf ederim ki bana ne alınır nede darılır...çünkü benim yüz ifademi görebilmektedir ve yüzümdeki mimiklerden ciddimi yoksa espiritüelmi olduğumu anlayabilir...ama internette iş başka kardeşim...saygılar...

freediver
12-05-2007, 14:44
Güzel kardeşim okuduysan niye soruyorsun o zama......

,balığa başlamadan suyun bulanıklığına göre yapay yem kulanır,yada suyun neresinde akıntı az veya çok ona göre tutmak istediği balığın yerini tespit eder,kışın balıklar hali ile suyun en sıcak yerinde kümeleşir,bu yazdıklarım yanlış ise o zaman doğrusunu senden dinlemek isterim.

Selim Abi simdi önce bir konuyu acikliga kavusturalim!!!
Yazdiklarindan anladigima göre sen benim yazimi kendi üzerine almissin.
Ben ukalalik yapmak ve seni haksiz cikarmak derdinde degilim.Sonucta benim büyügümsün ve saygim var..Ve sana bilmedigimi söyledigim de ciddiydim.
Ben o cihazin ise yariyacagina inanmiyorum ve tepkim üreticiye...
Senden ricam bu aletin isleyisini izah etmendi ve sonrasinda bilgilerini paylasmissin.

Simdi Selim Abi

Karadan suya avcilik yapiyorsun.Bu aletin kablo uzunlugu 15 metre yani sen bunu 180 derecelik bir düzlemde saga sola yada karsiya atabilirsin.Attigin yerin derinligi 1 metre desen 15 metrelik mesafe direk 13 metre civarina iner.Ve o aletin etki yapabilecegi alan ksia bir mesafedir muhtemelen

Eger avci bu alete yönelik avlanma yaparsa bütün gün av yerini dolasir.

Almanya yi örnek olarak elealalim....
Almanya da genelde yapay göller vardir.
Yapay göllerde akintinin ne isi var.Rüzgar nedeniyle yüzey akintisi olur bunuda gözle bile anlamak mümkün.

Nehirde avlaniyorsun diyelim..Nehir zaten akintilidir.

Isik ve bulaniklik:Hic bir balik yeminin disin da .... dalga boyunda avlanmaya uygundur diye yazmaz ve bu yemler zaten fosforludur.Deneme yanilma yöntemiyle anlasilir.

Diyelim Sakarya cayinda avlaniyorsun.Sakarya cayi 365 gün bulanik akar hic birsey görünmez.Ama oltaya solucani tak yayin,yilan baligi vs. kralini yakalarsin...Bu canlilar görmüyor ama hic de mi koku almiyor...Baliklar genelde yemin kokusundan yemi bulur.

"Kışın balıklar hali ile suyun en sıcak yerinde kümeleşir" demissin ben alabalik avcisiyim...genelde Alabalik akintili, bol oksijenli su sicakligi 15 dereceyi gecmeksizin,akarsularda yasar.
(özel göller haric)Eeeee simdi ne olacak ??????????????

Türkiye de daha ziyade deniz avi yapilir.Izmir i ele alalim kiyi derinligini 2 metre diyelim biz bu aleti attigimizda alet 12 metre falan uzaga düser.Ama denizde genelde insanlar 50-100 metre ileriye atar.Eeee o zaman ne olacak????????
Ve avcilar akintiyi ölcmek icin genelde yüzeye 1 parca ekmek kabugu atar ya da hafif kursunlu bir olta ile dip akintisinin yönü ve siddetini anlaya bilir.

Tekneden avlaniyorsun diyelim:Bu alete ne gerek var 5 kurus fazla ver sonar kullan

Sanirim düsüncelerimi daha iyi anlattim sanirim...

Selamlar

freediver
12-05-2007, 14:51
Pardon ama neyi paylaşamıyoruz ki onu anlamış değilim...
Selim abicim birileri ilgilenir ya da ilgilenmez ama yinede paylaşım için teşekkür ederim size...
Cumhurcum eleştirmek veya eleştirilmek güzeldir...insanları gelişime ya da olumlu yönde değişime iter...ama eleştirirken sarf ettiğimiz cümleleri özellikle internet ortamındaysak 2 kere hatta 3 kere düşünüp öyle söylemeliyiz...
İnternetin güzel tarafı uzakları yakın etmesi ve de birbirini hiç görmemiş insanların gıyaplarında tanışmaları...
Ama bir bu kadar belki bundan da kötü bir tarafı var ki...o da internetin MİMİKLERİNİN veya VURGULARININ olmaması...işte bu yüzden birşey yazmadan önce bence 2-3 kere düşünmeliyiz...ben birisine yüz yüzeyken öyle bir laf ederim ki bana ne alınır nede darılır...çünkü benim yüz ifademi görebilmektedir ve yüzümdeki mimiklerden ciddimi yoksa espiritüelmi olduğumu anlayabilir...ama internette iş başka kardeşim...saygılar...

Onurcum dediklerine bastan sona katiliyorum.
Ama benim yazdiklarimda kesinlikle hakaret ve kücük düsürücü bir kelime yok ama öyle anlasiliyorsada ictenlikle söylüyorum.Kesinlikle Selim Abiyi kücük düsüreyim bozayim diye bir düsüncem söz konusu degil

TARTISMANIN KIRGINLIKLARA YOL ACMAMASI ICIN EN IYISI KONUYU KAPATMAK SANIRIM

balıkcı
12-05-2007, 15:45
Selim Abi simdi önce bir konuyu acikliga kavusturalim!!!
Yazdiklarindan anladigima göre sen benim yazimi kendi üzerine almissin.
Ben ukalalik yapmak ve seni haksiz cikarmak derdinde degilim.Sonucta benim büyügümsün ve saygim var..Ve sana bilmedigimi söyledigim de ciddiydim.
Ben o cihazin ise yariyacagina inanmiyorum ve tepkim üreticiye...
Senden ricam bu aletin isleyisini izah etmendi ve sonrasinda bilgilerini paylasmissin.

Simdi Selim Abi

Karadan suya avcilik yapiyorsun.Bu aletin kablo uzunlugu 15 metre yani sen bunu 180 derecelik bir düzlemde saga sola yada karsiya atabilirsin.Attigin yerin derinligi 1 metre desen 15 metrelik mesafe direk 13 metre civarina iner.Ve o aletin etki yapabilecegi alan ksia bir mesafedir muhtemelen

Eger avci bu alete yönelik avlanma yaparsa bütün gün av yerini dolasir.

Almanya yi örnek olarak elealalim....
Almanya da genelde yapay göller vardir.
Yapay göllerde akintinin ne isi var.Rüzgar nedeniyle yüzey akintisi olur bunuda gözle bile anlamak mümkün.

Nehirde avlaniyorsun diyelim..Nehir zaten akintilidir.

Isik ve bulaniklik:Hic bir balik yeminin disin da .... dalga boyunda avlanmaya uygundur diye yazmaz ve bu yemler zaten fosforludur.Deneme yanilma yöntemiyle anlasilir.

Diyelim Sakarya cayinda avlaniyorsun.Sakarya cayi 365 gün bulanik akar hic birsey görünmez.Ama oltaya solucani tak yayin,yilan baligi vs. kralini yakalarsin...Bu canlilar görmüyor ama hic de mi koku almiyor...Baliklar genelde yemin kokusundan yemi bulur.

"Kışın balıklar hali ile suyun en sıcak yerinde kümeleşir" demissin ben alabalik avcisiyim...genelde Alabalik akintili, bol oksijenli su sicakligi 15 dereceyi gecmeksizin,akarsularda yasar.
(özel göller haric)Eeeee simdi ne olacak ??????????????

Türkiye de daha ziyade deniz avi yapilir.Izmir i ele alalim kiyi derinligini 2 metre diyelim biz bu aleti attigimizda alet 12 metre falan uzaga düser.Ama denizde genelde insanlar 50-100 metre ileriye atar.Eeee o zaman ne olacak????????
Ve avcilar akintiyi ölcmek icin genelde yüzeye 1 parca ekmek kabugu atar ya da hafif kursunlu bir olta ile dip akintisinin yönü ve siddetini anlaya bilir.

Tekneden avlaniyorsun diyelim:Bu alete ne gerek var 5 kurus fazla ver sonar kullan

Sanirim düsüncelerimi daha iyi anlattim sanirim...

Selamlar
Güzel kardeşim bu alet atmak için değil onu önce belirteyim,sen alabalık avcısı olabilirsin ama tatlısuda sadece alabalık yaşamaz bunu sen benden daha iyi bilirsin,bende turna avcısıyım Eeee ne olacak şimdi yani bu bir gösterge değil,sen alabalık avını seversin ben tatlısudaki bütün balıkların peşine düşerim bu bir tercih meselesi,sahte yemlerin üzerinde ışık ve bulanıklık olduğu elbette yazmaz ama sahtelerin bir çok çeşit rengini boşuna üretmiyorlar ve alıcılarıda boşuna almıyor çeşit renklerini,sonar konusuna gelince bu aletle sonarın arasında fark olduğunu zanediyorum,çok pahalı sonarları bilmem ama normal standartta olan hiç bir sonar sudaki oksijeni göstermez,yada bulanıklığını,bende bu aletin başka çeşidi var ondada oksijen ve bulanıklık göstermiyor ama suya atınca metresini,derecesini ve her metrede kaç derece olduğunu gösteriyor,işte bende olan bu aleti suya atabiliyorsun oltanın ucuna takıp,bana saygın olduğunu söylüyorsun çok teşekkürler ve yazının bana karşı olmadığını yazmışsın,olabilirsinde bu gayet normal ben bir profösör filan değilim sadece bildiklerimi balıkcı dostlarımla paylaşıyorum,yanlışımda olabilir bunu sevyeli bir şekilde tartışıp çözeriz her zaman,biz burada nihayetinde fikir cimlastiği yapıyoruz uzman kişiler değiliz edindiğimiz tecrübeleri aktarıyoruz,mademki bu işin ilmini okumuşsun seninde güzel yazılarını bu sitede okumak isterim ben kendi adıma,son olarak bir daha bana soru yöneltirsen tek tek sor lütfen çok soruya cevap vermek aklımı karıştırıyor Eee nede olsa yaşım çoğunuzdan ileri:D