PDA

Tüm Versiyonu Göster : karısık resimler

tasma
03-01-2007, 23:23
olduysa yarın sabah devam edicem olmadıysada

tasma
03-01-2007, 23:32
resimler alıntıdır arkadaslar

tasma
04-01-2007, 10:04
devam ediyimmi yoksa yeterlimi kimse bakmıyo heralde

katiti
04-01-2007, 10:16
Özellikle kuzular müthiş gerçekten...

tasma
04-01-2007, 10:27
mert çok hızlısın kardesim butun konulara cevap yazıyorsun saolasın...

aganta
04-01-2007, 10:39
Güzel fotolar teşekkürler,

HALDUN YALIMLI
04-01-2007, 11:11
Tolga kardeş resimler için teşekkürler, gerçekten nefis. Resimlerdeki Koçlara kuzu diyenler utansın vallaha. Tekrar teşekkürler Tolga

tasma
04-01-2007, 11:38
ben size teşekkur ederim herşey paylaşıldıkça guzel merak ettiğiniz bir balık olursa ismini söylemeniz yeterli en iyisini koymak için uğraşırım

aganta borina borinata
04-01-2007, 12:26
tolga resimler gerçekten çok güzel...ama her resimde farklı çıkmışsın:D ...

rastgelsin...

tasma
04-01-2007, 14:37
bile bile öyle tipimi değiştiriyorumki gittiğm bölgedeki balıklar beni tanımasınlar diye:)arkadaslar alıntıdır resimler demistim bi yanlıslık olmasın...

Uzm.Dr.Rastgele
04-01-2007, 18:16
Sevgili Tolga bu karda kışda ve bu balık kıtlığında gözümüz bayram yaptı.Eline sağlık abisi...

varior
04-01-2007, 19:54
Tolga paylaşım için teşekkürler, rüylarımın balıkları.. :D :D :D

tasma
04-01-2007, 20:42
sevgili abilerim daha size çok bayram yaptırıcam merak etmeyin bunları denemek için attım :)

Taygun KOCABIYIK
05-01-2007, 20:44
Sevgili Tolga bu karda kışda ve bu balık kıtlığında gözümüz bayram yaptı.Eline sağlık abisi...
Vallahi tam duygularıma tercüman oldun İshak abicim :)
Teşekkür ederim Tolga abi süper resimler

MEHTERAN
05-01-2007, 20:44
sevgili abilerim daha size çok bayram yaptırıcam merak etmeyin bunları denemek için attım :)
Tolga kardeş ellerine sağlık. emeklerine teşekkürler. bu balıkları senin ellerinde görmek isteriz. saygılar

eşref sürek
06-01-2007, 01:10
güzel balıklar yanılmıyorsam o seninde olduğun resmi bakırköydeki balıkcı barığanının resim tablosunda gördüm yanılıyormuyum

igmsva
06-01-2007, 14:57
tolga paylaşımın için teşekkürler ellerine sağlık..

Egeli
07-01-2007, 19:45
resimler süper..
insanın kanını kaynatan cinsten...
ama içlerinde kral eksik...:)
çipuraaaaaa ah ah........!!!!!:)
teşekkürler

tasma
07-01-2007, 20:31
iki tane bula bildim şimdilik

theimam35
09-01-2007, 15:13
bakıp bakıp iç çekiyoruz

Uzm.Dr.Rastgele
09-01-2007, 18:04
Tolga kardeşim,o resimleri bulup bulup da mahsus mu yayına koyuyorsun abiciğim.:D Bu kıtlıkta bizler kafayı kırmak üzereyiz zaten....:deli:

Her kim ise ,arkadaş maşallah malı götürmüş gerçekten...:D

Taygun KOCABIYIK
09-01-2007, 18:23
Bunlar hep psikolojimizi zedeleyen hareketler :D

MEHTERAN
09-01-2007, 23:11
Bunlar hep psikolojimizi zedeleyen hareketler :D
Taygun kardeş sizde nede olsa deniz var. bir nebzede olsa sizleri teselli eder. bizde oda yok minik derelerde çamurlu göletlerde kendimizi avutmaya çalışıyoruz.allah bizlere sabır versin.bu resimleri görünce kudurmamam mümkün değil gerçekten.ahhh deniz ana ahhh birazda bize gelsen ne var sanki.:D :D

tasma
10-01-2007, 12:17
hehe valla benimde içim gidiyor ama napiyim kendi tutuğumuz balıkları koyarsak resim koyamıcaz siteye:)bizde tutan arkadaslardan alıntı yapıyoruz nasip bizede kısmet olur inşallah

jumbo160
23-06-2007, 21:16
tolga kardeşim ilk resim var ya müthiş bir şey vallaha tbrk ederim sende var ya hani canon gibi çıkmışsın :)) bravooo başarılar hep senle olsun kolay gelsin rast gelsin

freediver
24-06-2007, 00:13
Tolga gercekten mükemmel baliklar..Mert'in de dedigi gibi kuzular müthis...
Iste av budur.Baliklarin hic biri kücük degil tam avlik boyda

canakkale
24-06-2007, 01:39
tolga süper resimler mümkünse devam et lütfen resimleri buraya koymaya

gerence
30-06-2007, 21:00
Değişen iklimlerle birlikte yakında çok enteresan balıklar tutabiliriz diye düşünüyorum ...
Y.D.

Sıcak hava yüzünden tropikal balıklar Akdeniz ve Marmara'ya geldi
Son yıllarda iklim değişikliğine bağlı olarak hava sıcaklıklarında yaşanan artış nedeniyle 500'e yakın tropikal balık türünün, Akdeniz, Ege ve Marmara denizlerinde görülmeye başlandığı bildirildi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükran Cirik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, balık göçlerinin en büyük nedeninin sıcaklık olduğunu, son yıllardaki iklim değişikliklerine paralel olarak Türkiye denizlerindeki balık çeşitliliğinde artış gözlendiğini söyledi.
Sıcak havanın deniz canlılarının yaşam koşullarını etkilediğini belirten Prof. Dr. Cirik, 1869 yılında Süveyş Kanalı'nın da açılmasıyla iki farklı zoocoğrafik alan olan substropikal Akdeniz ve tropikal Kızıldeniz'in birleştiğini, böylece her iki denizden de çeşitli organizmaların karşılıklı göçlerinin başladığını kaydetti.
Akdeniz, Ege ve Marmara denizlerinin, son 15 yılda yaşanan iklim değişikliğine bağlı ısınma nedeniyle 500'e yakın tropikal balık türünü barındırdığını ifade eden Prof. Dr. Cirik, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Türkiye'nin Doğu Akdeniz balıkçılığında ekonomik önem taşıyan Akdeniz mezgiti, paşa barbunu, nil barbunu, ıskarmoz, esmer sokar, beyaz sokar balık türleri, iklim sıcaklıklarının yükselmesi nedeniyle ülkemizdeki Kızıldeniz göçmeni balıklar arasına girdi. Bugün, Akdeniz'de yaşayan bir balık türünü göç dolayısıyla Marmara Denizi'nde de görmek mümkün hale geldi."

"GÖÇ ETMEYEN BALIKLAR DERİNE İNİYOR"
Prof. Dr. Cirik, göç etmeyen balık türlerinin ise derinlere inerek sıcak havanın etkisinden kurtulmaya çalıştığını bildirdi.
Su mercanı, dil balığı, kırlangıç, mezgit, kefal türü balıkların gün ışığından daha az etkilenmek ve yaşam koşullarına uygun ortam sıcaklığında barınabilmek için derin sulara indiklerini belirten Prof.
Dr. Şükran Cirik, lüfer, palamut, orkinos, hamsi ve sardalyanın ise göç etmeyi tercih ettiğini kaydetti.

mufi
01-07-2007, 19:28
Yusuf kardeşimizin paylaşımı çok dikkat çekici .. yapılan araştırmalar gayet net bir şekilde denizlerimizinde her yıl biraz daha ısındıgını gösteriyor.
fakat benim aklıma takılan balıkların göçlerinde farklı tuzluluk oranlarına nasıl adapte oldukları

gerence
01-07-2007, 20:17
Yaşamın kaynağı olan su, canlıların vücutlarında değişik oranlarda bulunur. Bu, suyu tüm canlılar fizyolojik olarak kullandığı anlamına gelir. Buna su içinde yaşayan canlılar da dahil. Sorunuz cevabı evet. Balıklar su içerler. Biraz daha açarsak, balıklar tatlı ve tuzlu sularda yaşayanlar olarak da ikiye ayrılır. Tuzlu su bilindiği gibi yüksek konsantrasyon olan bir ortam. Balık vücuduna bu ortama göre daha az konsantredir. Bu durumda balık vücudundan dışarıya doğru bir su çıkışı olur. Tuzlu sularda yaşayan bunu dengelemek için devamlı su içmek zorundadırlar. İçtikleri tuzlu sudaki fazla elektrolitleri de solungaçlarından dışarı atarlar. Bu çok fazla enerji gerektiren bir işlem olduğundan tuzlu su balıkları elde ettikleri suyu daha iyi kullanmak için, böbreklerinden atılan su miktarını en aza indirir. Tatlı sulardaysa bunun tam tersi bir durum oluşur. Tatlısu balıklarında vücut konsantrasyonu dışarıya göre daha düşük olur. Bu durumda dışarıdan içeriye fazla su girişi olur. Tatlısu balıkları da bu fazla suyu dışarı devamlı dışarı atmaya çalışırlar. Balık pulları vücuda deriden su girişini önlemede de rol alırlar. Bunların boşaltımları tuzlusu balıklarına oranla çok fazladır. Bunun yanında bazı türler bu değişikliğe çok iyi uyum sağlamışlar. Örneğin köpekbalıkları ve vatozların vücut konsantrasyonları deniz suyuna yakındır. Böylece suyu dışarı atmak herhangi bir enerji harcamak zorunda kalmazlar. Bunun yanında yılanbalıkları ve ringalar, yaşamlarının bir bölümünde tatlı suya, bir bölümünde de tuzlu suya girerler. Bunların vücutlarındaki su dengesinin sağlanması da her iki durumda çalışabilecek biçimde özelleşmiştir. (Alıntı )

Balıklar da her canlı gibi ortam değişikliklerine bir şekilde uyum sağlıyorlar zorunlu olarak...
Gerence

mufi
01-07-2007, 20:28
Hocam saolasın ya gayet net ve faydalı bir bilgi arasam bulamazdım
teşekkürler

günay07
29-08-2007, 14:20
Kuzulara Hasta kaldım güzel fotolar:)

ismail2776
11-09-2007, 22:26
Gerçekten süper resimler teşekkürler

ünalmusa