PDA

Tüm Versiyonu Göster : RAPALAMI olurmu?

Rauf
06-01-2007, 08:55
arkadaşlar her gün değişik şeyler görüp duyuyoruz işte bunlardan biri daha gazoz kapağından rapala iş yaparmı bilmem ama denemek lazım bulduğum adresi yazıyorum ingilizce bilenler neler yazdığını özetleyebilirler selamlar.[Only Registered Users Can See Links] URL=[Only Registered Users Can See Links]][Only Registered Users Can See Links][/URL]--zannedersem gazoz kapağının icine kurşunda koymuşlar.

Güven ÖZYELDAN
06-01-2007, 09:16
Sayın abim valla adamların kafası çalışıyor neyapacaklarını çok iyi biliyorlar ve her şeyi deniyorlar bu konuda iş yapıyorki bunu sunmuşlar mantıklıda daha önce doğanda bu konu ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştu yeniden hatırlamış olduk teşekkürler paylaşımın için ...saygılar [Only Registered Users Can See Links]

aganta borina borinata
06-01-2007, 12:21
ellerine sağlık rauf abi...:D :dans:

rastgelsin...

katiti
06-01-2007, 12:43
Abi tatlı suda kullanılıyormuş da denizde denemek lazım. Gerçi denizdeki bira şişesi vs. sayısına bakarsak bunların kapaklarını belki balıklar tanıdık bulup atlayabilir ;)...

igmsva
06-01-2007, 14:29
valla abi mertinde dediği gibi bizim balıklar denizlerimizdeki kapak bolluğundan alışkındırlar yani ne bileyimmmmmmmm

mufi
06-01-2007, 15:05
evet arkadaşlar bu konulara biraz kafayı verdin mi neler çıkar neler.. ben de eski yıllarda ucuz çay kaşıgı sapını kesip her iki ucunu devirli taşta yuvarlatıp. birer delik + üçlü kanca +fırdöndü ile çinekop kaşıgı yapardım uzun yıllar kullandım hatta hafiften ''S'' şeklide verince suda harika göbek atardı.
kaşıgın yuvarlak kısmıda fevkalade turna kaşıgı olurdu..

Rauf
06-01-2007, 20:25
Ben daha buraya üye değilken doğan kardeşim bunu bulmuş eklemiş bizde ikinci defa ekledik.ama hoş olan şuki doğan kardeşim bunu ben yazmıştım diye bir uyarı bile yapmadı bu nezaketinden dolayı şu cocuk baya gözüme girdi vesselam. Güven uyarmasa bilmicektim eyvallah güven sevgiyle kalın doslarım.

aganta borina borinata
08-01-2007, 08:03
nezaket ne kelime rauf abi...lütfen beni bi kardeşiniz biliniz...

ayrıca konu olan lureler tatlı suda havalar soğumadan kullanıldı (bi arkadaşım tarafından) ve sonuç alındı mavi beyaz renkli bi kapakla sudak yakalandı...bi aralar haldunla bu konuda biraz sohbet etmiştik...ve bi kaç küçük müdahaleyle denizde kullanılabilir bi şekil kazanmıştı düşünsel olarak...

eğer gördüyseniz bi süredir metal kutuda satılan cikletler var... o cikletlerin renkli kapağıdan bi deneme yaptım ve gayet güzel oldu...fırsat bulduğumda ikinciyi hataları en aza indirerek yapıp paylaşıma açabilirim umarım...bu ciklet kapaklarından yapılan lure denizde gazoz kapağına oranla çok daha şanslı olacak gibi...

rastgelsin...

Rauf
08-01-2007, 09:12
Hadi hayırlısı imalata gec bakalım doğan zakkum yaprağı falan derken ciklet kutularına kadar geldik maaşallah.