PDA

Tüm Versiyonu Göster : Aliağa nere Denizli nere

ramazanuçar
08-01-2007, 09:02
Çoktandır planlarını yaptığımız ve çok istediğimiz bir ziyaret ve av maksatlı gezimiz için mesai arkadaşım ve kardeşimden yakın kardeşim Muhammet ile birlikte 06/01/2007 cumartesi günü pılımızı pırtımızı toplayıp arabamıza yükleyerek saat 17 civarı Denizli’den yola koyuluyoruz İzmir istikametine. Maksadımız Aliağa’daki fabrikamızı ziyaret bunun yanında da tabiki sitedeki dostlarımızla yüzyüze tanışmak, hemde deniz avını tatmak.
Heyecanlıyız ve mutluyuz dostlarımızı göreceğimiz için.Daha önceden planladığımız gibi saat 20 civarı İzmir’e giriyoruz ve Onur kardeşimizle buluşup Gaziemir ‘de de Haldunu ziyaret edip Aliağa yoluna düşüyoruz. Aliağa’ya ulaşıyoruz. Sağolsun şirket otelde yerimizi ayırtmış.Odamıza geçip neler yapacağımızı konuşuyoruz bir taraftan bir taraftanda birkaç takım bağlıyoruz Onur’la. Muhammet şimdiye kadar hiç balık avlamamış bense deniz avına oldukça yabancıyım. Ama av partnerlerimiz gayet usta. Biryanımızda son zamanların balık fatihi Onur diğer yanımızda saygıdeğer ve tanışmaktan sonsuz bir mutluluk duyduğum Süleyman Abi. Bunları düşünerek yataklarımıza uzanıyoruz.
İçimde genede bir burukluk var diğer arkadaşlarla tanışamamanın ve birlikte balığa çıkamamanın burukluğu bu.Ama yapacak fazlada bişey yok hem Aliğa-İzmir arası mesafeli hemde sağolsun Süleyman Ağabey’in bizler için uğraşıp didinip ayarladığı tekne 4 kişilik.
Sabahı edip fabrikayada ufak bir ziyaret yaptıktan sonra büyük an gelip çatıyor. Süleyman Abi ile buluşup tanışıyoruz ve tekne barınağına doğru yola koyuluyoruz. Süleyman Abi tekneyi hazırlarken bizde bir taraftan malzemelerimizi tekneye taşıyoruz. Ve tekne çalışıyor işte pat pat pat…Muhammet ve bendeki heyecan hadsafhada tabiki.(Bu arada Muhammet ilk defa tekneye biniyor düşerim korkusuda cabası).İşte gidiyoruz dedimya bizler için yepyeni bir heyecan bu.Neyse ilk avlak yerimize varıyoruz.Süleyman Abi “burası İksara diyor bi deneyelim burada olmazsa yerimizi değiştiririz.”Sallıyoruz oltaları suya “ya bismillah haydi rastğele “diyerek.O da ne daha olta suya inmeden hemen pıt pıt pıt.Balık vuruyor oltaya.Bu benim hiç alışık olmadığım bir şey.Ben atarım oltamı göle saatlerce beklide hiç oltaya dokunan olmaz.Siftah Onur’dan geliyor.”izmarit”.Sonra herkes birer ikişer çekiyor.izmarit izmarit izmarit.’tarlasına düştük’ diyor Süleyman Abi “yerimizi değiştirelim.topluyoruz çapayı.Gene çalışıyor tekne pat pat pat…Süleyman Abi’nin bir ara gözleri parlıyor “Onur gördünmü suda atlayan balıkları ne dersin sırtı açalımmı” diyor.Açıyorlar sırtıları bir iki tur bir şey çıkmayınca çapayı suya indirip tekrar oltalarıda arkasından gönderiyoruz deniz ananın cömert bağrına.Hoooop gene aynı tıklamalar bu sefer hanoslar ziyaretçilerimiz.Onur’un sesi geliyor “Aliiiiiiiiiiiiiiiiii”.Ali hemen ustaca bir dalışla Onur’un ikramına teşekkür edercesine dalıyor denize ve kapıyor kısmetini havalanıyor.Burası Ilıca Burnu.Burada biraz daha olta sallıyoruz.Karışık geliyor balıklar izmarit, hanos,karagöz…ve Onur “işte diyor geldi benim kırmızım” mercan bu.Öğle vakti geçmiş karınlarımızdan tuhaf gürültüler yayılmaya başlamış etrafa “balıkları doyurduğumuz yeter birazda biz doyalım”diyor Süleyman Abi.Hemen nevalelerimizi çıkartıp karnımızı doyuruyor tuhaf gürültüleri kesiyoruz.O arada Süleyman ağabeynin amcası yanaşıyor tekneyle bize ikram ettiği mamunları alıp teşekkür diyoruz.Süleyman Abi hadi bakalım şimdide Tavşan Adasına diyor.topluyoruz yine takımları yine pat pat pat…Çapayı salıyoruz denize.takımlarla birlikte tabiki.Geliyor balıklar gene hiçbir ikramımızı geri çevirmiyorlar.Bizde onları çok seviyoruz alıyoruz tekneye hemen livarımızda konuk ediyoruz.Bi ara oltamda bir ağırlık hissediyorum çekiyor aşağıya meret.bende onu çekiyorum hızla yukarı bakalım kısmetimize ne çıkacak diye.O da ne kırmızıların en güzeli barbun hemde bayağı irice bir barbun.sevgiyle okşayıp bir iki hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra onuda livarda baş köşeye oturtuyorum.derken akşam oluyor güneş kıpkırmızı olmuş hadi size iyiakşamlar diyor utanarak.Bizim yolumuzda uzun tabi Aliağa nere Denizli nere.İstemedende olsa tası tarağı toplayıp yine pat pat pat eşliğinde yüzümüzde güzel bir gün geçirmenin ve dostlarla birlikte olmanın mutluluğu ile yola koyuluyoruz.Artık ayrılık vakti gelip çatıyor.Süleyman ağabeymizle birdaha kimbilir ne zaman karşılaşırız düşüncelerinin vermiş olduğu hüzün yüzlerimizden olunarak vedalaşıp İzmire doğru yola koyuluyoruz.Onur’u da aldığımız gibi sapasağlam evine teslim ediyoruz.tabiki aynı duygular içinde.istemeyerekte olsa yola çıkıkıyoruz.
Sağlıcakla ve selametle kalın.

HALDUN YALIMLI
08-01-2007, 09:14
Ramazan'cım harika anlatmışsın gerçekten çok güzel bir gün geçirdiğinize eminim. Bende sizlerle görüşmekten büyük mutluluk duydum ama beraber av yapamadık bunun burukluğunu yaşıyorum. Bu güzel paylaşımı yaşadığın için daha çok gelir gidersin buna emin ol ve mutlaka birlikte güzel avlar yapacağız. Keyifli bir gün geçirmenize çok sevindim. Süleyman abi muhteşem bir ev sahibidir, kelimelerle anlatmanın imkanı yok. Bu kadar güzel bir gün geçirmeniz ve burada bunu paylaşmanızdan ötürü hepinizi tebrik ediyorum.

giritli
08-01-2007, 09:28
Vallaha böylesine güzel bir anlatımdan sonra rapora benim ekleyebileceğim hiçbirşey kalmamış...Ramocum eline koluna sağlık,ağzından bal damlamış...
Bu organizasyon için Haldunuma çok teşekkür ediyorum çünkü fikir en başta ondan gelmişti ama maalesef işleri nedeniyle aramıza katılamadı...Benim de üstümde hastalıktan dolayı kırıklık olmasına karşın Haldunun işlerinden dolayı gelememesi nedeniyle ev sahipliği görevini Haldunumdan devir alıp Ramazan ve Muhammet kardeşlerimize güzel bir hafta sonu yaşatabildiysek ne mutlu bize...Ayrıca Süleyman abi için söyleyebileceğim tek şey "dünyalar iyisi bir insan"...Haldunuma bir kere daha teşekkür ediyorum böyle bir abimizle bizleri tanıştırdığı ve bu güzel organizasyona fikir babalığı yaptığı için...

ramazanuçar
08-01-2007, 09:32
güzel bir hafta sonu yaşatabildiysek ne demek kardeşim hanımdan az biraz yüz bulsam üstünüzde kalcaktık geriye dönmek istemedik hiç.ayrıca bende haldun kardeşime üstün çabalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.o da aramızda olsa tam süper olacaktı ama inşallah başka sefere artık.

ramazanuçar
08-01-2007, 09:36
süleyman abi için ise anlatacak kelime bulamıyorum.gerçekten saygıdeğer ve muhteşem bir insan ve tabiki ev sahibi.bizlere böyle bir gün yaşattığınız için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor ve minnettarlığımı sunuyorum.

giritli
08-01-2007, 09:38
Sabah 10.30 sularında aliağa balıkçı barınağından yola koyulduk.

giritli
08-01-2007, 09:41
Süleyman abim Ramçoma takım hazırlarken dümeni bana teslim etti.

giritli
08-01-2007, 09:44
Nasılım...:) Aslında teknenin kaptanı Haldunum olucaktı ama napalım eldeki malzeme bu...:D

giritli
08-01-2007, 09:46
veeee işte kaptanlar kaptanı,dünyalar iyisi Süleyman abem beniiim...

giritli
08-01-2007, 09:49
Dönüş yolundaki yorgun ama mutlu savaşçılar...:D

giritli
08-01-2007, 09:54
İşteee...eline ilk defa olta değmiş ve artık damarlarında o çaresiz hastalığı taşıyan bir yorgun savaşçı daha...Namıdiyar MUHİ:)

giritli
08-01-2007, 09:56
Halduma teşekkürler bu güzel insan namıdiyar IRAMÇOOOOmla tanışmama vesile olduğu için...

giritli
08-01-2007, 10:02
ve ve veeeee....işteeee....Iramçomun tuttuğu takoz ve çekme halatı yerine kullanabileceğiniz barbunakiiiiiiiii....Arkadaşlar gerçekten balığın asılışını ve ıramçomun yüzündeki mutluluğu görmenizi çok isterdim...Iramçom tebrik ederim kardeşim,bir geldin pir geldin İzmir'e...;)

giritli
08-01-2007, 10:11
Bunlarda benim oltama nasip olan makbul balıklar:D

giritli
08-01-2007, 10:17
ve bendenizin tuttuğu balıkların yanaşık düzen topyekün fotoğrafı...
9 karagöz+5 istakaroz+5 erkek mercan+2 mercan+10 izmarit+3 gopes=34 parça allah bereket versin diyorum...
Süleyman abi,Iramçom ve Muhilerde de sanırım 60 parça civarı balık vardır...Yani toplamda herhalde 100 parça civarında bence bereketli bir av oldu...Süleyman abim hernekadar bu av biraz cılız geçti desede:oha: ...Sanırım Iramçomun teee buralara kadar gelmesine deymiştir diye düşünüyorum...Daha bereketli ve bol muhabbetli paylaşımlarda buluşuruz inşallah...Saygılarımla...

giritli
08-01-2007, 10:22
tavşan adasından dönüş yoluna koyulduğumuz sırada çektiğim bir enstantene...;)

Lethe
08-01-2007, 10:22
anlatım ve balıklar şahane(özellikle barbun!).başka ne denilebilir ki?tebrik ederim.elinize sağlık&afiyet olsun..:)

giritli
08-01-2007, 10:25
Ramçom da akşam buzluk manzaralı balık fotolarını eklese tam süper olucak...:D :D :D

giritli
08-01-2007, 10:34
Ramaçomun barbunakiyi çektiği andaki mutluluğu

giritli
08-01-2007, 10:39
Muhi kardeşimizin çektiği karagöz...Umarım hayatı boyunca unatamayacağı bir an olmuştur...

HALDUN YALIMLI
08-01-2007, 10:41
Arkadaşlar yazdıklarınzla beni onore ettiniz çok teşekkür ederim. Ama hem anlatımlar hemde resimler sizlerle birlikte o anları yaşamışım hissi uyandırıyor. Sizler gibi çok değerli insanları bir biriyle tanıştırmamak olurmu hiç, ayrıca kaptanlıkta iyi durmuş sende Onur'cum. Konun özü gelemesemde sizlerin tanışmasına ve böyle güzel bir günü yaşamanıza vesile olduysam ne mutlu bana. Umarım daha çok tanışmalara vesile oluruz hepimiz. TEŞEKKÜR EDERİM.

giritli
08-01-2007, 10:52
İşte günün bahtsız bedevisi....Arkadaş hırsız iğneye:oha: dübürüden geldi ama ne geliş...Sanırsın ki çupra ya da fangri çekiyorsun...Dedim hazırlayın kepçeyi eneee birde ne görelim...Demekki gerisinden yakalanan mahlukat-i vahşiye daha bir ağır geliyormuş...:D :D :D
Not:kötü örnek teşkil etmesi nedeniyle fotoğraftaki sigara için özür dilerim...

katiti
08-01-2007, 10:58
Arkadaşlar çok güzel bir gün geçirmişsiniz. O gün ben de orada olamadım ama kısmet bir dahaki organizasyonda tanışırız inşallah. Süleyman Abi ve Haldun için yorum yapmıyorum zaten, her ikisini de tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Bu arada barbunu nerden buldunuz diye sormadan da edemeyeceğim yani :D. Yalnız Onur'da performans düşüklüğü var, bu sefer çuprasız dönmüş :D...

Güven ÖZYELDAN
08-01-2007, 11:02
İşte günün bahtsız bedevisi....Arkadaş hırsız iğneye:oha: dübürüden geldi ama ne geliş...Sanırsın ki çupra ya da fangri çekiyorsun...Dedim hazırlayın kepçeyi eneee birde ne görelim...Demekki gerisinden yakalanan mahlukat-i vahşiye daha bir ağır geliyormuş...:D :D :D
Not:kötü örnek teşkil etmesi nedeniyle fotoğraftaki sigara için özür dilerim...
way kardeşim gözünü başka yerlere dikmişin anlaşılan :D one dübür felan:P tebrikler arkadaşlar harika bir hoş sohbet ortamı olmuş gerçekten ve keyiflerde keka umarım bu haliniz sonsuza kadar devam eder:helal: :helal: :helal: :helal:

giritli
08-01-2007, 11:09
Mertikom hep çupra hep çupra olmaz ki...Yalnız bir ara çok sağlam bişey oturttum ama kısmet değilmiş gelmedi meret...Yarı yolda çark etti...;)

HALDUN YALIMLI
08-01-2007, 12:38
Mert teşekkür ederim kardeşim. Bende çok şanslıyım sizler gibi dostlar ve arkadaşlar edindiğim için. Bu site oltam oldu, ucuna takılan balıklarda siz dostlarım. Kimseye haksızlık etmiyelim bu sitedeki herkese gerek buradaki satırlarda, gerekse tanışıpta oluşturduğumuz ve göstermiş oldukları dostluktan ötürü herkese teşekkür ediyorum.

sbasaran
08-01-2007, 12:59
benden övğüyle bahseden arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ancak fazla bir şey yapmadığımı da belirtmek istiyorum. av olarak; arkadaşlar kabül etmese de zayıf ve cılızdı. inşallah bir dahaki sefere.
mapsend den de yolumuzu ve avlaklarımızı işaretlemeye çalıştım.
tüm üyelere, yapacakları avlarda RASTGELSİN diyorum.

CaTSiLeNcE
08-01-2007, 13:01
Gerçekten güzel bir gün geçirmişsiniz abi.. balıklar güzel ortam güzel tabi muhabbet daha güzeldir..:) bu arada o güneşin batışına bayıldım. Güzel resim

giritli
08-01-2007, 13:14
Ersen teşekkür ederim kardeşim...Bir zamanlar hobilerim arasında fotoğrafçılık da vardı...Digital makinamı daha yeni aldım ve ilk defa aliağa'da kullanmak nasip oldu...İnşallah bundan sonraki avlarda daha güzel ve neşeli fotoğraflar çekmek nasip olur...

aganta borina borinata
08-01-2007, 13:25
olay budur...gönlünüzce bi gün geçirmişsiniz...

rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
08-01-2007, 13:57
Sevgili rastgelsin ailesinin güzel insanları.Beraberce yaşanılan bu dostluk-avcılık karşısında saygı ile eğiliyorum.Allah rastgelsin ailesinin tüm üyelerini kem gözlerden korusun...Yaşanan bu dostlukların baki kalması ve daha iyi- daha irilerininde denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum...

ramazanuçar
08-01-2007, 14:10
ishak abi gönül isterdi ki tüm dostlarımızla tanışalım ve hep birlikte böyle bir gün geçirelim.fakat dediğim gibi imkanlar şimdilik sadece bu kadarına elverdi.nasipse inşallah ileriki zamanlarda tüm rastgelsin ailesinin iştirak edebileceği herkese uygun bir mekanda büyük bir organizasyon yaparak dostlukları pekiştirebiliriz diye düşünüyorum bilmem yanlışmı düşünüyorum:)

Taygun KOCABIYIK
08-01-2007, 15:37
Abilerim harika bir av olmuş Aliağa ağlamış resmen birdahaki sefere inşallah hep birlikte oluruz :)

katiti
08-01-2007, 17:32
Sevgili rastgelsin ailesinin güzel insanları.Beraberce yaşanılan bu dostluk-avcılık karşısında saygı ile eğiliyorum.Allah rastgelsin ailesinin tüm üyelerini kem gözlerden korusun...Yaşanan bu dostlukların baki kalması ve daha iyi- daha irilerininde denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum...

Amiiiiiiiiiiiiiiiiin :)...

gokseldbuga
08-01-2007, 18:15
oh oh oh ne guzel balıklar, çok sevindim, bereket Ramonun geldiğine değmiş

leper
09-01-2007, 09:47
benim adım muhammet. fevkalâde güzel geçen Aliağa macerasının 92 kg ile ağır siklet katılımcısıydım:) siteye üye olmadığım için anca yazabildim. öncelikle balık ve balıkçılık konusunda hiç tecrübem olmadığını fakat bu tekne avı sonrasında aşırı hoşnutluk ve ilgi duyduğumu belirtmek isterim.
benim bu merakla tanışmama vesile olan en başta çok kıymetli ramazan abicim ve candostlar süleyman, haldun ve onur abilere sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

ayrıca sizlere tanışmak, görüşmek son derece güzeldi. sizlerin balıkçılığı seven bunun yanında sevdiren dostcanlısı arkadaşlar olduğunuzu gördüm. denizsiz bir memleketin evladı olarak, öncesinde bu şekil deniz ve balık avına yabancı olan ben için son derece güzel bir anı yaşattınız.

geziden bahsedecek olursam detaylarını ramazan abi çok güzel bir şekilde anlatmış. ben hiç unutamadığım kısmı ise hepiniz yaşamışınızdır (ilk defa oltaya yem taktım ilk defa denizden balık çıkardım) o oltayla cıyırcıyır sararak balığın su yüzüne çıkıp önümde durmasının verdiği mutluluk.
hatta ilk geleni heyecandan tutamadım bilem:) ramazan abi olmasa elimde olta ve balık mahsur kalcaktım öylece:P

katiti
09-01-2007, 09:50
Muhammet aramıza hoşgeldin, sana kötü bir haberim var: Ne yazık ki zehri aldın, artık kurtuluşun yok :D...

Taygun KOCABIYIK
09-01-2007, 09:51
Muhammet abi hoşgeldin hem sitemize hem balıkçıların içine sende zehiri aldın artık bizdensin :)

Taygun KOCABIYIK
09-01-2007, 09:52
Mert abi kalp kalbe karşıymış aynı şeyi bende yazdım senin yazını okumadan

HALDUN YALIMLI
09-01-2007, 10:09
Muhammet kardeşim aramıza hoşgeldin. arkadaşlarımında dediği gibi zehir artık damarlarında panzehiri yok. Tekrar hayırlısı olsun kardeşim, aramıza hoşgeldin.

leper
09-01-2007, 10:10
herkese tşk.
birde deneme birki oldumu ki_?_

ramazanuçar
09-01-2007, 10:12
gayet güzel oldu muhammet kardeşim.aramızda senide görmek herkesten çok beni sevindirdi.(malum yengenden izin olayları)
deneme imza kısmı ile ilgili sanırım.

CaTSiLeNcE
09-01-2007, 11:14
muhammet hoşgeldin abi..

aganta borina borinata
09-01-2007, 11:27
hoşgeldiniz...

rastgelsin...

mercan
09-01-2007, 20:23
güzel bir gün olmuş. askerde iken eski foçadan aliağa yoluna kadar yürümüştük.

mercan
09-01-2007, 20:26
ramazan bey ben 20 yıl denizlide kaldım.çoçukluğum ve gençliğim orda geçti.17yıl Akköyde 3 yıl merkezde idim.nerde çalışıyorsunuz. 2-3 ay da bir denizliye gider gelirim. sizle tanışabiliriz.

ADNAN
09-01-2007, 20:35
afiyet bal şeker olsun, clasic onur harekatı olmuş :D :D ellerinize sağlık..

giritli
10-01-2007, 07:10
afiyet bal şeker olsun, clasic onur harekatı olmuş :D :D ellerinize sağlık..
Adnan abiiiiiiiiii.....nerde harekat-ü orda berekat-ü.....Ama afiyet bal şeker olamadı bana bu sefer....Çünkü tuttuğum balıkların nerdeyse hepsini bizim 5 kişilik ailesi olan gariban bir kapıcımız var,her balık dönüşü benim livarı görüyor balıklarla,içimden bu sefer de bir hayır yapmak geldi ve onlara verdim abi....

ramazanuçar
10-01-2007, 07:54
ramazan bey ben 20 yıl denizlide kaldım.çoçukluğum ve gençliğim orda geçti.17yıl Akköyde 3 yıl merkezde idim.nerde çalışıyorsunuz. 2-3 ay da bir denizliye gider gelirim. sizle tanışabiliriz.

hüsnü bey çok memnun olurum.ben, izmir istikametine giderken bakırlı köprülü kavşağını geçtikten sonra 400-500 mt ilerde solda kardemir haddeciliğin merkez binası var.orda çalışıyorum.merkez binanın arka kısmında yine aynı şirkete ait karçel demir de satış görevlisiyim.

onurum çok güzel bir iş yapmışsın.allah hayırını kabul eder inşallah.eh onlara bal şeker olmuştur artık.

mercan
10-01-2007, 08:14
orayı biliyorum. ilk fırsatta size uğruycam.

ramazanuçar
10-01-2007, 08:45
beklerim başımın üstünde yeriniz var.tabiki tüm sitedeki dostlarında...

igmsva
10-01-2007, 12:48
ONUR'um işlerimin yoğunluğu nedeniyle bi süredir pek fazla takılamadım siteye. bi baktımki ODA NEEEEEE onur maşallah kasıp kavurmuşsun ortalığı ne güzel olmuş eminim çokda eylenmissinizdir. valla kıskandım buralardan......

giritli
10-01-2007, 12:59
ONUR'um işlerimin yoğunluğu nedeniyle bi süredir pek fazla takılamadım siteye. bi baktımki ODA NEEEEEE onur maşallah kasıp kavurmuşsun ortalığı ne güzel olmuş eminim çokda eylenmissinizdir. valla kıskandım buralardan......
Teşekkürler İlker abicim...İnşallah geldiğinizde sizinle de böyle keyifli ve bereketli avlar yapabiliriz...Gerçi Süleyman abimin tabiriyle "cılız bir avmış:oha: " ama bana bu da yeter abi...Keşke bütün avlarım bu kadar cılız olsa diyorum,mazallah bir de cılız olmasaymış katliam yapıcakmışız demek ki:D :D :D

Taygun KOCABIYIK
10-01-2007, 14:46
Adnan abiiiiiiiiii.....nerde harekat-ü orda berekat-ü.....Ama afiyet bal şeker olamadı bana bu sefer....Çünkü tuttuğum balıkların nerdeyse hepsini bizim 5 kişilik ailesi olan gariban bir kapıcımız var,her balık dönüşü benim livarı görüyor balıklarla,içimden bu sefer de bir hayır yapmak geldi ve onlara verdim abi....
bizde hayır yapsak acaba çupra tutabilirmiyiz onur abi :D
hareketin kralını yapıyorum ama tutamıyorum işin sırrı hayır yapmakta sanırsam galiba

giritli
10-01-2007, 14:50
Tagocum ben çupileri tuttuğumda hayır falan işlememiştim daha....Benimkisi sanırım acemi şansıydı...:D :D :D

Taygun KOCABIYIK
10-01-2007, 15:05
Tagocum ben çupileri tuttuğumda hayır falan işlememiştim daha....Benimkisi sanırım acemi şansıydı...:D :D :D
abicim yapmamış olabilirsin ama niyet iyi olduğundan sana denk geldi heralde bu balıklar :D

ADNAN
10-01-2007, 17:12
onur tebrik ederim her yönüyle iyi iş yapmışsın balıkları yiyenlere afiyet olsun seninde eline sağlık.....ama senin kırmızıyla altın çizili biliyorsunnn;)

giritli
11-01-2007, 07:35
onur tebrik ederim her yönüyle iyi iş yapmışsın balıkları yiyenlere afiyet olsun seninde eline sağlık.....ama senin kırmızıyla altın çizili biliyorsunnn;)
Çizdirdiğim gibi sildirmeyi de bilirim ben abi;) ....Bak söz veriyorum bir dahaki sefere çupi mupi tutmucam,hepsini sana göndericem:D :D :D...

ADNAN
13-01-2007, 00:13
onurum bence iyi bir ortam kurduk, hepimiz büyük fedakarlıklarla (maddi manevi) avlanmaya gidiyoruz, sanmıyorum aramızda bir birimizden menfeat bekleyen, o yüzden kuruldu bu grup 2şer tekneyle ava toplu çıkmanın zevkine vardık, ne yemek ne su ne wc aklımıza gelmiyor, bir araya geldiğimizde ava giderken balık maceraları nı anlatan anlatana, hele kaçan balığın kilosunu bile tartarak anlatıyoruz:D :D ne kadar güzel, ben aradığımı buldum fazlasını da aramıyorum. teknede deniz manzarasında helva ekmek bile harika;) kısaca, canciğer olduğumuz şu günlerin kıymetini bilelim yeter.....

aganta borina borinata
13-01-2007, 10:59
muhabbetiniz daha bol ve güzel olsun...

rastgelsin...