PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kuruduk Kaldık

Taygun KOCABIYIK
08-01-2007, 16:34
Evet başlıktaki gibi kuruduk kaldık abilerim.
Cumartesi gününden anlaşıp herşeyi hazırladık. Pazar sabaha karşı 4:30 sularında Adnan abi Mert abi ve Adnan abinin arkadaşı Mustafa abi gelip beni aldılar. Narlıderedeki kahvemizde sağlam bir kahvaltı yapıp yola koyulduk. Hava güzel ortam güzel muhabbet güzel karanlıkta yollardaydık. is.... ve iz... olmaması için sadece ama sadece mercan,fangri muhabbeti ile yolu geçirdik :D Nihayetinde karaburuna varıp teknemize bindik ve ilk meramıza gittik. Daha önceden adnan abi burda fangri yakalamış bize bunu söyledi tabi bizim ağzımızın suları aktı ve olta atmaya başladık. atar atmaz kokar çuprası peşimi bırakmadı ilk balık diye kovaya attım ardından mert abi ufak bir fangri geldi herkesin yüzü güldü mert abi "abilerine haber ver hadi bakayım" dedi ve suya geri saldı. Hemen ardından Mustafa abide çekti bir fangri ama hakikatten güzel bi fangriydi. Mert ve Adnan ikilisinde henüz tıkkk yoktu adnan abide harkulade büyüklükte bir kokar çuprası vardı bunu unutmamak hakkını yememek lazım :D ben güzel bir asılış hissettim vee asansöre bindirdim gelen daha evvel hiç yakalamadığım karakupaydı kovaya onuda salladık kısa süre geçti oda ne canım bitanem ispariler altımızda toparlandı ama bu durum ben dahil kimseyi mutlu etmediği için ve fazla yem kaptırmamak için ikinci adresimize gittik. Burda kokar çuprasından başka hiçbirşey olmayınca daha önceden güzel balık yakaladığımız bir yere gitmek için hareketlendiğimiz anda adnan abi bana sordu tago derine mi yoksa sığa mı? o an gitmek için can attığım daha önceden mercan yakaladığımız açıktaki yerimize gittik oltaları salladık burda olta atıp çekmek bile dert ama mercan hevesi ile bunu düşünmemiz gibi bir ihtimal yoktu. Uzun süre tıkkk bile diyen olmayınca tekrar toplandık yeni yerimizdede hüsrana uğradık 1-2 kokar çuprasından başka bişey olmayınca yeri tekrar değiştirdik sırtı çekerek ağır ağır yerimize geldik hava yatmış deniz dümdüz olmuştu balık olmasada insan karaburunun güzel denizi ve doğası ile kendini avutabiliyor buna birde denizin ortasında yenen yemeği eklersek.... Yemek bitti oltaları salladık adnan abi tago raketi hazırla ahtapot geliyor dedi yarı yolda caydı deyince ahtapot varsa birimizden birimize muhakkak denk gelir diye hiç moral bozmadım mert abiye yakalanması uzun sürmedi ama oda kaçırdı ilginç bir durum farkettik iğnelerde gitmişti herhalde büyük ahtapot koparttı falan diye düşündük aradan 5 dakika geçmeden adnan abi yine asansöre bindirdi ahtapotu ben hemen raketimi alıp servis atmak için yerime geçtim :D ama oda ne aşağıdan siyah bir top geliyor yaklaştıkça anladık ki bu müren o an bizi gülme krizi tuttu :haha: hani olur ya hiç birşey olmasada güler insan işte adnan abile birbirimize bakarak katıldık :haha: ne yapıcam ben bunu falan dedi ben getir abi hemen alalım dedim o pek niyetli olmasada rakete sokup tekneye aldım oy birliği ile müreni incitmeden geri saldık. Adnan abiciğimle birer mercan çektik altımız ufak balık dolunca yer değiştirdik akşama kadar gezip dolaştık "olmadı bostan bitmedi karpuz" yinede 2 kova doluydu (heycan yapmayın hemen hemen hepsi kokar çuprası :D) birer tavalık balık çıktı ve büyük ihtimal tekne sezonu kapandı artık karadan mangal partisi ile av partisi karışımı bişeyler yaparız herhalde. Benimde önümüzdeki hafta sınavlarım başlıyor 2 hafta istirahat edicem.
Mert ve Adnan abime çooooook teşekkürler demek istiyorum
Herkese Rastgelsin

ramazanuçar
08-01-2007, 16:59
tayguncum istediğiniz balıkları alamamış olsanızda gününüz gayet güzel geçmiş.ben kokar çuprasıyla bu hafta tanıştım.onunda avı baya zevkli en azından balık çekmişsiniz.
rastgelsin...

katiti
08-01-2007, 17:31
Tago en sonunda Adnan Abi kiloluğu kitledi ama oltaya. Her ne kadar müren de olsa ;) :D...

Taygun KOCABIYIK
08-01-2007, 17:40
Kiloluk serbest diye diye tuttu kiloluğu hakikatten :D

gokseldbuga
08-01-2007, 18:10
sağlık olsun be kardeşim şurda iğdelere ne kaldı , beklicez

Taygun KOCABIYIK
08-01-2007, 18:38
sağlık olsun be kardeşim şurda iğdelere ne kaldı , beklicez
abicim bizim evin bir üst sokağında iğde ağacı var üzerinde hala iğde var ama yaprak falan yok 4 gözle bekliyorum çiçek açacağı zamanı hatta sera sistemine geçip şuna çiçek mi açtırsam diyede düşünmüyor değilim hani :D

turna
08-01-2007, 19:04
Taygun,yinede çok güzel bir gün geçirmişsiniz.Biz balığı çoktan mecburen kapattık,bizede yazık değilmi?mecburen haziran sonu beklenecek.vay baboooooooo

theimam35
08-01-2007, 20:39
tayguncum müreni aldıysan bravo sana yanılmıyorsam 2005 yılında yazdığın bir yazıyı okudum aynen şöyle yazmışsın mürenden(tırsıyorum)yanlışmı okudum acaba

Uzm.Dr.Rastgele
08-01-2007, 21:14
Turgay kardeşim yinede sen sen ol mürenden ''tırsmak lazım ''sözünü yabana atma.Sevgili adminimiz acaba elinde kepçe olmasa müren e yaklaşabilirmiydi acaba.:D Ağzı pirinç kırığı gibi sürüyle diş dolu bu balık her ne kadar miyop olsada yinede tehlikeli bir balıktır.

Sevgili Taygun'um,Güven'im ve Adnan kardeşim,inşallah en yakın bir zamanda daha iyilerinin ve irilerinin de denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum.....

Haaaa,kıyı için illa ki.iğdelerrrrrrrrrrrrrr diyorum.Haklı olduğumu benim yaşıtlarım ve deneyimi olanlarda bilirler... İllede iğdelerrrrrrrrrrrr a ç m a y a başlıyacak....:deli:

theimam35
08-01-2007, 21:19
Turgay kardeşim yinede sen sen ol mürenden ''tırsmak lazım ''sözünü yabana atma.Sevgili adminimiz acaba elinde kepçe olmasa müren e yaklaşabilirmiydi acaba.:D Ağzı pirinç kırığı gibi sürüyle diş dolu bu balık her ne kadar miyop olsada yinede tehlikeli bir balıktır.

Sevgili Taygun'um,Güven'im ve Adnan kardeşim,inşallah en yakın bir zamanda daha iyilerinin ve irilerinin de denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum.....

Haaaa,kıyı için illa ki.iğdelerrrrrrrrrrrrrr diyorum.Haklı olduğumu benim yaşıtlarım ve deneyimi olanlarda bilirler... İllede iğdelerrrrrrrrrrrr a ç m a y a başlıyacak....:deli:
inanmıycaksınız belki ama benim daldığım yerde bir kaç tane mürenim var her yaz onları besleyip kedi gibi seviyorum

Taygun KOCABIYIK
08-01-2007, 21:23
tayguncum müreni aldıysan bravo sana yanılmıyorsam 2005 yılında yazdığın bir yazıyı okudum aynen şöyle yazmışsın mürenden(tırsıyorum)yanlışmı okudum acaba
Turgay abicim aynen dediğin gibi mürenden tırsıyorum elimde kepçe olduğu halde korkmadım dersem taş olurum :D (raket diye bahsettiğim şey kepçe tenis raketinden yapıldığı için ismini raket koyduk :) )

eşref sürek
09-01-2007, 01:03
taygun kardeş bunada şükür demelisin sizler balığın cenetinde yaşıyorsunuz biz marmarada öyle balık yakalasak takla atarız çorludan selamlar rastgele

aganta borina borinata
09-01-2007, 06:50
gayet güzel bi gün olmuş taygun...mehmet amcanın da dediği gibi av faslı gölde yaz aylarında başlayacak...kuyruğu kıstırıp bekleyeceğim walla...

ishak abi...hayırdır abi...av da bi istikrar olmadığı gibi aynı sıkıntıları avatarlarda da yaşıyorsun galiba...balıklar balıkçının her zaman kararsız olmasını ister sayın abim...:D ...

rastgelsin...

giritli
09-01-2007, 07:03
Tagocum keşke biz de sizlerle birlikte olabilseydik ama maalesef Ramçomun fabrikası aliağadaymış ve bizim program mecburen o tarafta yapıldı...Aslında Ramçomu sizlerle de tanıştırmayı çok istiyordum ama bu sefere kısmet olmadı...
Balık bereketsiz olmuş ama Adnan abinin olduğu mekanda eminimki hiç sıkılmamışsınızdır...
Abicim benim anlamadığım bu balık kıyıda değil,açıkta da değil...eeeee nerde kardeşim bu mahlukat-i vahşiyeler yahu...Yunanistan taraflarına irtica falan etti bunlar...Allah allah yaaa...

HALDUN YALIMLI
09-01-2007, 07:27
Canlarım balık olmasada sizin muhabbetiniz güzel olmuştur buna eminim. Başka avlara diyelim kısmetse. Taygun'cum sende sınavlarına asıl 1-2 hafta allah sana zihin açıklığı versin sınavlarında başarılı ol inşallah kardeşim.

Güven ÖZYELDAN
09-01-2007, 09:35
adooooooooooooo maşşallah kıvırmışın kiloluğu hatta senin için tırstı ve tekneden atladı diyorlarrrrr:D :D :D kardeşim abicimmmm....ben yokken sana balık ta yok :D :D

katiti
09-01-2007, 09:40
Güveeeen desene artık balık tutamayacağız, nasılsa sen artık balığa çıkmazsın :D :D :D...

Uzm.Dr.Rastgele
09-01-2007, 17:38
gayet güzel bi gün olmuş taygun...mehmet amcanın da dediği gibi av faslı gölde yaz aylarında başlayacak...kuyruğu kıstırıp bekleyeceğim walla...

ishak abi...hayırdır abi...av da bi istikrar olmadığı gibi aynı sıkıntıları avatarlarda da yaşıyorsun galiba...balıklar balıkçının her zaman kararsız olmasını ister sayın abim...:D ...

rastgelsin...

Doğan'ım dur abisi, zaten bunalımdayım....:deli: Çareyi avatarımda değişiklikte buldum.:oha: Bir ara Onur'umun izniyle onun çuprasını avatar yaptım.Şimdi de internette gezerken bu ''alnı yosun tutmuşu'' buldum.Belki kötü giden kem talihimi yenmeme yardımcı olur..:P

ADNAN
09-01-2007, 23:19
evet tago tenis raketi(kepçe) yine işe yaradı , halı desenli müren bana kol gibi uzun balık yakalama zevkini verdi :D :D ayrıca sezon konusunda tam kapattık demek istemiyorum neden mi ? siteye iyi resimler koymadan olmıyacak, pazartesi besim abiyle beraberdim çok süpriz programlar hazırlıyacağım yatırımı yaptım tagonun sınavları bitince banko sezonun acısını çıkaracak veda organizasyonu yapalım ;)

ADNAN
09-01-2007, 23:25
izin başlıklı yazı açtım onuda güven için düşündüm :D :D :D Bundan böyle güven kardeşimiz ava gelmek istediğinde izin belgesi olmadan asla alamam organizeye. onun mutlu olması benide mutlu eder :D :D :D

MEHTERAN
10-01-2007, 04:33
Lütfen bana gülmeyin.İğde muhabbetini anlayamadım. İğdeyedemi geliyor bu balıklar? aydınlatırsanız sevinirim. Saygılarımla.:oha:

katiti
10-01-2007, 08:10
Gürkan Abi bizim bu tarafta iğdelerin çiçek açma zamanı ile balığın tekrar kıyıdan av verme zamanının aynı olduğu rivayet olunur. İğde muhabbeti odur anlayacağın :)...

Güven ÖZYELDAN
10-01-2007, 11:32
izin başlıklı yazı açtım onuda güven için düşündüm :D :D :D Bundan böyle güven kardeşimiz ava gelmek istediğinde izin belgesi olmadan asla alamam organizeye. onun mutlu olması benide mutlu eder :D :D :D
teşekkür ederim abi beni düşündüğün için imzalatır imzalatmaz yanına koşarak geleceğim:P :D :D

igmsva
10-01-2007, 13:16
tago epeydir doğru dürüst gülmemiştim. sağolun o müreni çekerkenki halinizi hayalimde canlandırdımda...... yinede güzel günmüş, sınavların öncesi iyice elektriğini boşaltmışsındır. artık bi süreliğine dükkanı kapada derslerine asıl. kokarlarıda merak etme seni beklerler. başarılar dilerim kardeşim.

MEHTERAN
12-01-2007, 03:52
Gürkan Abi bizim bu tarafta iğdelerin çiçek açma zamanı ile balığın tekrar kıyıdan av verme zamanının aynı olduğu rivayet olunur. İğde muhabbeti odur anlayacağın :)...
Mert kardeş ilgi ve biigilendirmene sonsuz teşekkürler. Cahillik zor.:)