PDA

Tüm Versiyonu Göster : ağaç kurdu

balıkçısofi
10-01-2007, 08:38
selamünaleyküm
benim sizden yem hakkında öğrenmek istediğim bazı bilgiler var.mesela,
beyaz ağaç kurtları.bu kurtlar tatlı suda etkili oluyor.acaba denizdede bu kurtları kullanabilirmiyim?bu kurtları balık malzemesi satan dükkanlardan alıyoruz.

Uzm.Dr.Rastgele
10-01-2007, 10:33
Önemli olan yemin iğneye takılabilmesi ve balığında bu yeme bakmasıdır.Bunu da en güzel deneyerek bulabilirsin.Kırıntı balığın bol olduğu yaz aylarında denemek için çekirge bile takmışdım.Aman allahım anında dumanını attırdılar..:D

varior
10-01-2007, 13:37
Önemli olan yemin iğneye takılabilmesi ve balığında bu yeme bakmasıdır.Bunu da en güzel deneyerek bulabilirsin.Kırıntı balığın bol olduğu yaz aylarında denemek için çekirge bile takmışdım.Aman allahım anında dumanını attırdılar..:D

İshak abi bu çekirgeyi nasıl takıyorsunuz iğneye?? Çekirge suda üstte mi kalıyor yoksa kurşunlu atıp dibe mi batırıyorsunuz? yazın deneyeceğim.. :)

turna
10-01-2007, 19:39
Ağaş kurdu balığın dikkatini çekiyorsa ölay bitmiş demektir.

Uzm.Dr.Rastgele
10-01-2007, 20:20
Savaş'cığım ben dipde kurşunlu,3 köstekli takımda denedim.Eğer tek çıplak iğneye veya zokaya takacaksan ileriye atabilmen için havanın sakin olması gerekir.Malum, ağırlık olmadığı için ileriye ulaşamazsın...

varior
10-01-2007, 20:31
Teşekkürler İshak abi, ben kayalık yada iskele üstünden atarımda, sizce hangisi daha yararlı olur.. üstte kalıp hareket etmesi mi? suyun altında kalıp balıkalrın dikkatini çekmesi mi..?? yada ben her iki yoluda deneyeyim abi yaa.. :D

balıkçısofi
16-01-2007, 16:28
ALLAH razı olsun.teşekkürler abi.demekki ben bu yemi denizdede kullanabilirim.

gizer
18-01-2007, 11:23
Savaş'cığım ben dipde kurşunlu,3 köstekli takımda denedim.Eğer tek çıplak iğneye veya zokaya takacaksan ileriye atabilmen için havanın sakin olması gerekir.Malum, ağırlık olmadığı için ileriye ulaşamazsın...

Ya da çekirgeyi zıplaması için ikna edecek :)
Konserve olmaz yani...:)

katiti
18-01-2007, 11:26

Güzeldi :D :D :D......

aganta borina borinata
19-01-2007, 10:29

:D :D :D ewet...

rastgelsin...

theimam35
19-01-2007, 17:37
selamünaleyküm
benim sizden yem hakkında öğrenmek istediğim bazı bilgiler var.mesela,
beyaz ağaç kurtları.bu kurtlar tatlı suda etkili oluyor.acaba denizdede bu kurtları kullanabilirmiyim?bu kurtları balık malzemesi satan dükkanlardan alıyoruz.
pazar günü bir belgesel seyrettim ve bir yılan türü kuyruğu ayni dediğiniz beyaz kurta benziyor yılan kuyruğunu sallıyor tabi bu kertenkele cinsi hayvanların dikkatini çekiyor yanına geldimi avını bir hamlede yakalıyor.adam avlanırken kurtlar yere döküldü ve teker teker toplamaya başladı sıra en son kurta geldiğinde bil bakalım ne oldu meğer yılanın kuyruğuymuş.tabi adam mefta.aman dikkat kardeşim.

pendikli balıkçı
09-11-2011, 01:51
Genelde tatlı suda kullanılan yemler deniz suyunda çabuk bozulur.Mesela toprak solucanı kaskatı olur.İş görmez.