PDA

Tüm Versiyonu Göster : gps libalık bulucu saat

theimam35
10-01-2007, 15:39
arkadaşlar gps li balık bulucu saat kullanan varmı varsa bilgi verebilirse sevinirim.:)

katiti
10-01-2007, 16:03
Turgay Abi bahsettiğin ürün yalnızca saat ile değil, ek bir parça ile çalışıyor bildiğim kadarıyla. O parça bir kamış vs. yardımıyla atılıp çekilere kullanılıyor galiba. Kullanan bilmiyorum ama sistem olarak düşündüğümde dalışta pek işe yaramaz gibi geliyor bana...

theimam35
10-01-2007, 16:09
Turgay Abi bahsettiğin ürün yalnızca saat ile değil, ek bir parça ile çalışıyor bildiğim kadarıyla. O parça bir kamış vs. yardımıyla atılıp çekilere kullanılıyor galiba. Kullanan bilmiyorum ama sistem olarak düşündüğümde dalışta pek işe yaramaz gibi geliyor bana...
teşekkürler kardeşim birşey daha öğrenmiş oldum sayenizde

erdem
11-01-2007, 08:40
kardesim senin söyşediyin saati ilk defa duyuyorum benim bildiyim sonar ve sonardada evet arkadasımın dediyi gibi 2 metre civarın oluyo ve pahalı bi malze hemde dalışta kullanamazsın ancak bir tekneye tehşizatı kurarsın ancak öyle bulabilirsin balığın yerini bu mümkün kullanan tanıdıklarım var ve memnun lar...:D

katiti
11-01-2007, 09:05
kardesim senin söyşediyin saati ilk defa duyuyorum benim bildiyim sonar ve sonardada evet arkadasımın dediyi gibi 2 metre civarın oluyo ve pahalı bi malze hemde dalışta kullanamazsın ancak bir tekneye tehşizatı kurarsın ancak öyle bulabilirsin balığın yerini bu mümkün kullanan tanıdıklarım var ve memnun lar...:D

Erdem bu sonarlar kıyıdan kullanım için tasarlanmış değişik ürünler, teknedekilerden farklı yani...

aganta borina borinata
11-01-2007, 10:17
nette konuyla ilgili bi bakınayım dedim...bu ve benzeri bi çok ürüne rastladım...bi kaçının linkleri bunlar sadece...

bu linte bi çok farklı saat modeli var...
[Only Registered Users Can See Links]

buradaki bi balık bulucu modeli...

bu da gps modeli...

yüksek ihtimallerle hepside su geçirmezdirler...ama su erişim sinyallerini etkilermi bilemem...

rastgelsin...

aganta borina borinata
11-01-2007, 10:18
daha uygun olduğunu düşünerek konuyu buraya taşıdım...

rastgelsin...

giritli
11-01-2007, 10:56
Bu da el tipi balık bulucu...İzmir de saat tipini ararken bir dükkanda bunu bulmuştum...

igmsva
11-01-2007, 13:12
onurum bende balık bulucu arastırıyorum. valla niyetim var almaya. link verdiğimi bi incele fiatı diğerlerine göre uygun geldi.ne dersin...

giritli
11-01-2007, 15:28
onurum bende balık bulucu arastırıyorum. valla niyetim var almaya. link verdiğimi bi incele fiatı diğerlerine göre uygun geldi.ne dersin...

İlker abi linkteki bilgiler karar vermek için pek yeterli gelmedi bana...bu aygıtın teknik özelliklerini daha detaylı bulabilirsen daha sağlıklı bir karar verebiliriz sanırım...mesela (dip güncelleme süresi ne kadar,balık büyüklüklerine duyarlılığı,hassasiyet ayarı var mı) gibi özelliklerini öğrenebilirsek daha sağlıklı olur...Saygılar...

igmsva
11-01-2007, 17:57
doğru söylüyorsun oalaya bu şekilde yaklaşmak daha akılcı. ucuzluğuna kanmamak lazım. teşekkürler onurum.

Taygun KOCABIYIK
11-01-2007, 21:39
İlker abi sanırım dönüşün muhteşem olacakk bekliyoruz seni abicim dört gözle

aganta borina borinata
12-01-2007, 06:49

bu linke bi göz atın derim ben...erol abinin yardımlarını esirgemeyeceğinden eminim...

rastgelsin...

igmsva
12-01-2007, 23:32

bu linke bi göz atın derim ben...erol abinin yardımlarını esirgemeyeceğinden eminim...

rastgelsin...
doğanım sağolasın........:artist:

dalgıç63
22-03-2007, 23:19
arkadaşlar cps en guzel yanı 40yılda bır buldugun meranın yerını kaybetmiyosun bende yok ama olan teknelerın pesine takılıyorum.

giritli
24-03-2007, 07:42
Arkadaşlar bu konuda benim bir fikrim var...Aslında daha önce pekçoğunuzla paylaştım ama pek sıcak bakan olmadı...Mesela İzmirden organizasyon yapıp da balığa genellikle birlikte çıkan belli başlı kişiler var...
Ben,Adnan abi,Haldun,Güven,Mert,Göksel,Tago ilk etapta aklıma gelen isimler...
Mesela uygun fiyatlı bir gps ya da sonar bulsak ve kişi başı 20-30 ytl gibi bir fiyatla satın alsak nasıl olur...tekneyle balığa çıkacağımız zaman genellikle bu eküri hep beraber olmuyormu nasılsa...

ADNAN
25-03-2007, 10:59
Onurum bana uyar kardeşim, yanımızda taşırsak en azından kullanmayı da unutmayız.;) ;)

giritli
10-04-2007, 09:20
Onurum bana uyar kardeşim, yanımızda taşırsak en azından kullanmayı da unutmayız.;) ;)
Cevabım biraz gecikti kusura bakma abi...bu konuyu artık kafana takmasan diyorum...senin bi suçun yok ki abi...zaten kafanda bin türlü konu varken(iş stresi,emir vs) nerden aklına gelicekti teknede sonar olduğu...kabahat tekne sahibinde...boşver abi....

bdağdeviren
07-05-2007, 19:43
Arkadaşlar gps bende 2 adet gps var biri garmin digeri Medland el tipi fiatlarıda uygun Birisi türkç diğeri ingilizce garminin gps 12 isimli gps i daha kulanışlı ve kolay radarı ve gps olan arakaşlardan kordinatları alıp yüklüyorum ve o yere gidiyorum. Yeni keşfettiğin yerleri işaretliyorum. Şu sıralar çıkan balık bulcu el tipi onuda denedim pek hoşlanmadım altından bir balık geçiyor zıt ötüyor büyük balığıda küçük balığıda ötüyor sonra kullanılan ayna ancak 10 15 mt de işe yarıyor. Tekneksi olan arakadaşlar yani velhasıl balık bulucu hikaye ama garminin hem gps hem su altı radarı var fiatıda uygun hemde taksitle 2 arkaşa yeni aldık özllikleri çok iyi hemde türkçe. hadi rasgele

katiti
07-05-2007, 21:31
Yorumlarını için teşekkürler, açıkçası ben balık bulucuları balığı bulmaktan çok zemin yapısını anlamak için kullanmaktan yanayım, düzgün taşlar bulunduktan sonra balık genelde oralarda oluyor zaten :)...

giritli
08-05-2007, 07:41
Bülent abi bahsettiğin cihazı nerden ve kaça aldınız ayıptır sorması...?

bdağdeviren
09-05-2007, 14:23
onur kadeşim gps in birin taksitle aldım hemen hemen bir yıl oluyor 350 ytl ama şimdi fiatı 267 civarı garmin ise afganistandan getirdiler 200 ytl ama iyi olan şu anda daha türkiyede yok garmin gps 12 isimli gps ingilizce ama kullanım kolaylığı daha iyi hedefe daha kolay götürüyor daha çabuk uydu bağlantısı kuruyor. Midland ise türkçe ingilizce olanı fazla diye birine sattım kullanamadı geri verdi bende elektronikle fazla haşır neşir olduğmdan çözdüm, şimdide diyorumki iyikide geri vermişler. selamlar.