PDA

Tüm Versiyonu Göster : 14.01.2007/pazar günü bakalım yine hüsran mı olacak ?

Uzm.Dr.Rastgele
13-01-2007, 10:37
Cuma günü gelen bir teklif ile nasip olursa 14.01.2007/pazar günü Urla karşısındaki adalar civarında şansımızı deniyeceğiz.Umarım oldukça uzun süreden beri kötü kaderimiz bu defa açılır....Bu hafta sonu balığa çıkacak tüm arkadaşlarıma şimdiden rastgele diyorum...

Lethe
13-01-2007, 10:44
bol şans ishak abi.umarım şeytanın bacağını kırarsınız bu sefer..

varior
13-01-2007, 10:48
İshak abi içimden bir ses avın keyifli geçeceğini söylüyor, umarım beklentilerinizi karşılayacak güzel bir av olur.. Karamsar olma, kısmet bu.. :)

CaTSiLeNcE
13-01-2007, 11:08
ishak abi muhabbetiniz güzel avınız bereketli olur umarım..

Çağatay
13-01-2007, 17:56
İshak bey, bir terslik olmazsa, ben de pazar günü tekne ile aynı mevkiide olacağım, biz genelde ya körtaş feneri civarına (alman adasının hafif kuzey batıya bakan kısmındaki fener) ya da alman adasının biraz doğusunda kalan (adaya yakın bir mevkii) yerde avlanıyoruz. Zaten her iki bölgede de bilinen avlak yerler olduğundan çok sayıda tekne olur, dikkatinizi çeker. Avlanacağımız teknenin ismi Yavuz, 8 metre civarı kamaralı (48 D plakası dikkatinizi çekebilir, zira İzmir çevresinde 35 D plaka olur) bir tekne. Koca denizin ortasında karşılaşsak ne hoş sürpriz olurdu. Size kısmetli avlar dilerim.

Taygun KOCABIYIK
13-01-2007, 18:41
İshak abicim o bölge insanı boş döndürmez tek tükte olsa balık alırsın diye tahmin ediyorum ama temennim iyi bir av yapıp bizim gözümüzü gönlümüzü şenlendirmen yönünde :)

igmsva
13-01-2007, 18:43
ishak hocam ve çağatay umarım istediğiniz gibi bi av olur. rastgele....

katiti
13-01-2007, 19:49
İshak Abi "i" ve "g" ile başlayan balıklar oltanıza vurmasın dileklerimle rastgelsin diyorum ;) :D...

theimam35
14-01-2007, 12:59
Rast Gelsİn Aviniz Bereketlİ GeÇsİn

giritli
15-01-2007, 11:48
İshak abi raporunu yazmamışsın daha ama inşallah bereketli bir av olmuştur abi...Sabırsızlıkla bekliyorum...Saygılar...

Uzm.Dr.Rastgele
15-01-2007, 13:40
Benim bu başlık altında yer alan yazımın raporudur:

Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL '' canı sıkkın olduğu zaman'' veya gazetecilerin sorduğu sorulara cevap vermemek istediği zaman şu ifadeyi kullanırdı: '' NO COMMET''....Yani Türkçe'si ''yorum yok......:( ''

Hatta uzun bir süre için kendim hakkında ''No commet'' diyorum.....:'(

katiti
15-01-2007, 13:43
Abi geçmiş olsun, önümüzdeki maçlara bak artık :)...

giritli
15-01-2007, 13:47
İshak abim benim senin canın sağolsun ama böyle yaparsan üzülürüz :'( vallaha...
Yeni tur yeni şans abi...Balıkçılığın insana kazandırdığı meziyetlerden en büyüğünün SABIR olduğunu sizin gibi hocalarımdan öğrendim ben ;)...

Çağatay
15-01-2007, 13:57
Hay allah, üzüldüm şimdi, geçmiş olsun. Kısmet başka avlara İshak bey. Bu hafta sonu, Urla adalar civarında, rüzgarın önce hafif kuzeyli esmesi ve sonradan ters yöne drisa etmesi ile deniz çok yattı.Buna bir de uskumru - kolyoz baskını eklenince, sanırım diğer balıklar, ortadan kayboldu. Kendi konu başlığımda yazdım, yanımızda şans gele çapari takımı olmasaydı, biz de tek bir balık alamadan dönecektik. Sıkmayın canınızı, bir daha sefere acısını fazlasıyla çıkarırsınız.

aganta borina borinata
15-01-2007, 13:57

Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL '' canı sıkkın olduğu zaman'' veya gazetecilerin sorduğu sorulara cevap vermemek istediği zaman şu ifadeyi kullanırdı: '' NO COMMET''....Yani Türkçe'si ''yorum yok......:( ''

ishak abi...bak geçende ava çıkmadan kimseye bi şey demiyeceğim demiştin...gene dayanamamışsın bak...aslında ben neticeyi gödükten sonra yazmak istedim..."dememişmiydim dememek için...senin canın sağolsun...deniz derya...

rastgelsin...

varior
15-01-2007, 14:11
İshak abi olmuyor walla böyle yaa, :( herşey kısmet yaa.. Bende defalarca sabahladım ve bir tek balık yakalamadan döndüm.. ama doğayla içice olduk, muhabbetimizi yaptık güzel bir anı bıraktık geride.. Kısmet.. :) gelecek avlar daha kısmetli olur inşallah...

Güven ÖZYELDAN
15-01-2007, 15:29

senin canın sağolsun abicim yaw bir sonrakinde acısını yakalanmadıkları için fena cıkarırsın ödeşirsiniz kafana taktığın şeye bak abicim ya...

Uzm.Dr.Rastgele
15-01-2007, 16:13
:'( .Acısı azıcık hafiflesin.Sonra sizlerle paylaşacağım.:'( :'( :'( :'(

igmsva
15-01-2007, 19:19
:'( .Acısı azıcık hafiflesin.Sonra sizlerle paylaşacağım.:'( :'( :'( :'(
ishak hocam sen üzülme kısmet de gitsin..... :artist: :artist:

Çağatay
15-01-2007, 19:32
Allah, allah, daha önce de İshak beyin bereketsiz avlarını (sayısı çok az da olsa) buradan okumuştum, ama kendisi hiç böyle tepki göstermemişti.Daha önemlisi, bu kadar uzun süre açıklama yapmadan bizleri bekletmemişti. Umarım, avın bereketsizliğini örten ya da avla ilgili olmayan daha ciddi bir tatsızlık yaşanmamıştır. :(

Uzm.Dr.Rastgele
16-01-2007, 11:08
Allah, allah, daha önce de İshak beyin bereketsiz avlarını (sayısı çok az da olsa) buradan okumuştum, ama kendisi hiç böyle tepki göstermemişti.Daha önemlisi, bu kadar uzun süre açıklama yapmadan bizleri bekletmemişti. Umarım, avın bereketsizliğini örten ya da avla ilgili olmayan daha ciddi bir tatsızlık yaşanmamıştır. :(

Çağatay'ım canım kardeşim,işin aslını aşağı yukarı tahmin etmişsin.Ne demişler gelin ata binmiş ya nasip demiş.Aslında ne kadar anlamlı bir atasözümüz...

giritli
16-01-2007, 11:37
İshak abicim ava çıkmadan önce gideceğin zaman ve mekanı bildirmekle doğru olanı yapıyorsun bence...Tekne için aynı şeyi söyleyemem ama kıyıdan gideceğin zaman oraya gitmek isteyen başka kişilerin de sana eşlik edebilmesi açısından bence çok faydalı bir paylaşım oluyor...Sen içinden geldiği gibi yapmaya devam et derim abi,hiçbirşey senin o tatlı canının sıkılmasından daha önemli değil...Saygılarımla...

levrek
16-01-2007, 15:36
İshak dostum, senin derdinin çaresini ben biliyorum,şimdi olay şöyle;önce çarşıdan kurşun alıyorsun sonra da bir hocaya gidip bu kurşunu başının üstünde döktürüyorsun.Dökülen kurşunu alıp takıma bağlıyorsun ve doğru çupra avlamaya gidiyorsun.Bak gör tüm uğursuzluklar bitmiş olup kovan balıkla dolacak,sevgilerimle

lidaki
16-01-2007, 17:42
İshak abi 27 ocakta işyerinden arkadaşlarla urla/adalar civarına bi çıkartma yapalım dediydik (hava iyi olursa tabiiki) ama içime kurt düşürdün şimdi.

Taygun KOCABIYIK
16-01-2007, 17:47
Erdal abi yanınıza taze hamsi ve zoka ve bilimum değişik renkte çapari alın gidenlerden duyduğuma göre herkes kovalar dolusu uskumru tutuyormuş

lidaki
16-01-2007, 17:56
Olur Taygun kardeş sağolasın... İnşallah bi mani çıkmazda...artık rüyalarıma girmeye başladı, balığa çıkmaya çıkmaya.Yalnız bu zoka olayını tekneden hiç denemedim. Takımı iyice tabana indiriyormuyuz? Birde tüylü çapariyi demir atmadan tekneyi akıntıya bırakarak kullanmak daha iyi sonuç veriyor diyorlar.

Taygun KOCABIYIK
16-01-2007, 18:12
Uskumru ve amca oğlu kolyoz yüzeyin hemen altında 5-6 metre derinlikte bulunur zokayı atıp az bi süre bekledikten sonra varsa zaten atlar yoksa yemi tazeleyip tekrar atıp şans denemek gerekli. (zokaya ek bir kurşuna gerek yok)
Çapariyi demirli teknedede yapabilirsiniz akıntıya bırakarakta ama akıntıyla daha verimli olur diye tahmin ediyorum.

Rauf
16-01-2007, 20:08
İshak dostum, senin derdinin çaresini ben biliyorum,şimdi olay şöyle;önce çarşıdan kurşun alıyorsun sonra da bir hocaya gidip bu kurşunu başının üstünde döktürüyorsun.Dökülen kurşunu alıp takıma bağlıyorsun ve doğru çupra avlamaya gidiyorsun.Bak gör tüm uğursuzluklar bitmiş olup kovan balıkla dolacak,sevgilerimle

erol bey cok yerinde bi tespit benim de söylediğin şeyleri yapmam gerekiyor başka care yok:deli:

Çağatay
16-01-2007, 22:34
Yalnız bu zoka olayını tekneden hiç denemedim. Takımı iyice tabana indiriyormuyuz? Birde tüylü çapariyi demir atmadan tekneyi akıntıya bırakarak kullanmak daha iyi sonuç veriyor diyorlar.

Sevgili Erdal, karınca kararınca, kişisel tecrübelerime dayanarak bir şeyler çiziktirdim. Çok da iddialı değilim. İşine yararsa ne mutlu bana. Linki burada [Only Registered Users Can See Links]
Rasgelsin.

lidaki
17-01-2007, 18:21
Uskumru ve amca oğlu kolyoz yüzeyin hemen altında 5-6 metre derinlikte bulunur zokayı atıp az bi süre bekledikten sonra varsa zaten atlar yoksa yemi tazeleyip tekrar atıp şans denemek gerekli. (zokaya ek bir kurşuna gerek yok)
Çapariyi demirli teknedede yapabilirsiniz akıntıya bırakarakta ama akıntıyla daha verimli olur diye tahmin ediyorum.
Tayguncum sağolasın.Bu aldığım bilgiler ışığında sanırım Urla/ adalar mevkiindeki uskumru- kolyoz populasyonunda hatırı sayılır bir düşüşe neden olacakmışım gibi geliyar bana önümüzdeki hafta:D :D :D .Lakin bakalım hava nasıl olcak...???

Uzm.Dr.Rastgele
17-01-2007, 21:01
Sevgili arkadaşlarım,benim canımın sıkkınlığı balığa gidipde balıksız gelmem değil....Çünkü o gün bana ''Planladığım şekilde '' balığa gitmek nasip olmadı.Hem Urla tarafı için ,hem çeşme tarafı için ''ısrarla'' teklif aldığım halde,allahdan o gün bana hiç biri nasip olmadı.Son dakika golü gibi bir şey yaşadım.Ayrıntısını boşverin.....Çünkü golün tillahını atan kişide ''bu duruma çok üzüldü'' ama ne çare...

Ve bugün yani 17.01.2007 çarşamba günü çalıştığım işyerinden bir arkadaşım urla tarafından geçtiğimiz hafta sonu Çağatay kardeşiminde takıldığı ve iyi bir av yaptığı alman adasının kolyoz veren yönüne gitmişler.Bir kaç kez cepden konuştum.Zevkten dörtköşe olduğunu ve adam başı 18-20 civarı kolyoz ve uskumru karışık aldıklarını öğrendim.Saat: 14.00'den sonra işi kalamara çevirmişler ve adambaşıda bir kaç parça kalamar almışlar.

Ayrıca da çeşme tarafından gelen haberlerde de ,Dipden 200 grlık kurşunlu/3 iğneli ve sülünez yemli takım ile dibden mercan arayan arkadaşlara da indi-bindi esnasında kolyoz ve uskumru almışlar.

Velhasıl havaların bir garip gitmesinden dolayı bu sene kolyoz/uskumru erken işaret verdi.Eğer yakın bir zamanda yağmur yağmaz ve arkasından şiddetli poyraz filan olmaz da; havalar böyle sıcak ve sakin giderse sanırım millet bugünlerde kolyos/uskumru ya doyacak.......

İmkan bulup da bu günlerde kolyos/uskumruya gidenler asla boş dönmeyecekler gibi....

lidaki
18-01-2007, 18:43
İshak abi valla iyice iştahımı kabarttın yani. Umarım senin uğradığın hüsrana benzemez. Farklı bir olayıda geçen yıl ben yaşamıştım.Daha sonra anılar kısmına yazıcam hem komik hemde sinir bozucuydu.:D :hıııı:
Neyse hayırlısıylan bi gidelimde; yoksa size rüyamda yakaladığım balıkları anlatçam, zira rüyalarıma girmeye başladı:D :D :D

Uzm.Dr.Rastgele
19-01-2007, 10:52
Bu hafta içinde işyerinden bir arkadaşımın ''bir günlük kaçamak'' yapıp da Urla yöresi karşısında yer alan Alman adası/yassıca ada yakınında yaptığı av sırasında kendi yakaladıkları balıklar....Ne diyeyim Tahir'im afiyet olsun...:D Bana da onun tuttuğu balıkların resmini paylaşmak düşdü....:(

aganta borina borinata
19-01-2007, 10:57
güzel balıklar ishak abi...paylaşım için teşekkürler...

rastgelsin...

HALDUN YALIMLI
19-01-2007, 11:34
Sağlık olsun be İshak abi, senin yakaladığın balıkların resimlerine bakıp çok iç geçirmiştik. Sen yakalamamış olsanda paylaşım için teşekkürler, yine iç geçirttin bana. Senin yakalayacağın balıkların resimlerinide bekliyoruz abi.

levrek
19-01-2007, 12:59
İshakcım,bugün foto yarın balık:D olacak olacak sen hiç merak etme dostum...

Uzm.Dr.Rastgele
19-01-2007, 13:32
Ah Erol'cuğum,....Ah Haldun'un.......ah.Allah büyük....bakarsın bir gün bizimde yüzümüz güler.....Hamlık had safhada......:D

lidaki
19-01-2007, 20:26
sağlık olsun be İshak abi.her işte vardır bi hayır diycen artık.Ama balıklarda canavar gibi maşallah ... Eh ne diyelim afiyet olsun, darısı başımıza.....

katiti
19-01-2007, 20:31
İshak Abi balıklar güzel, inşallah daha güzellerini bu hafta senin elinden görürüz...

Rauf
19-01-2007, 21:29
ishakcım uskumruyu (yerlisini) seneler oldu yemedim tadını bile unuttum bu balıklar akarken senin sabrına hayran kaldım musait bir havada sende nasibini alda şöyle mangalda bi ızgarasını yapsan efendime söyleyim yanınada pezevenklerini !! eklesen bizede bi mesajlasan diyorum selamlar.

Uzm.Dr.Rastgele
20-01-2007, 15:59
Sevgili arkadaşlarım....Ağzınızdan bal akıyor....:D Allah büyük bakalım..Bakarsınız bir gün benim de kısmetim açılır...:P
1-Bayramda kıyıdan gittim....Sonuç hüsran..
2-Onu izleyen hafta tekne ile gittim...Arkadaş çapanın ipini kaçırdı....Sonuç hüsran...
3-Geçen hafta uskumruya gidecektik...Top kale ağzından döndü....

Dördüncü hüsrandan allah korusun artık yahu.:deli:

varior
20-01-2007, 16:05
İnşallah abi, vallahi bende senin gibiyim desem yalan olmaz ikidir şansım yok :deli: ben hasretle yazı bekliyorum.. :)