PDA

Tüm Versiyonu Göster : 14/01/2007 gümüldür raporu

giritli
15-01-2007, 12:02
Herkese selamlar…Son 1 aydır hep niyetlenip birtürlü yerine getiremediğim sözümü en sonunda gerçekleştirdim ve kuzenlerimi tekneyle balık avına çıkardım…Kuzenlerimden birisi amerikadan geldi ve orda tuna avına:oha: çıkıyormuş, burda onu nasıl eylerim diye kara kara da düşünüyordum. Yemlerimizi Cuma akşamdan alıp cumartesi akşamından eniştemlerin yazlığa gittik ve Pazar sabahı saat 9.30-10.00 gibi gümüldür limanında teknemizin kaptanı Doğan’la buluştuk.Yem olarak tuzlanmış sardalya,sülünes ve boru kurdu almıştım,kaptanımız da yanında sardalya ve çimçim getirmiş…Hiç dururmuyum ucundan acık tırtıkladım tabi çimçimlerin:) :) …Yalnız yeni bir şey öğrendim kaptan tuzlanmış sardalyalarının üzerine şeker dökmüş ve dediğine göre bu sayede sardalyalar diriliğinden hiçbirşey kaybetmiyorlarmış… Gerçekten de onunkiler hala pasparlak duruyorlardı…Sabah ilk olarak Denizatı’nın karşısındaki kerterizde avlandık…İlkönceleri pek bir vuruş alamazken birden vuruşlar sıklaştı ve biraz daha sonra daha da şiddetli vuruşlar almaya başladık…Sanırım bunda sudaki olta sayısının etkisi oldu…Akşam üstü saat 4.00 sularına kadar aynı yerde avlandıktan sonra vuruşların yeniden cılızlaşması üzerine yer değiştirmeye karar verdik ve Sıçan adası önlerindeki kerterize gittik...Burdaki vuruşlar daha da cılızdı ama buradan da 1-2 parça güzel balık almayı başardık…İlk avlak yerimizde ağırlıklı olarak mercan,gopez,ısparoz çıkmasına rağmen; ikinci avlak yerimizde tuttuğum güzel bir parça karagöz ve fangrinin dışında çok ciddi bir balık çıkmadı...Zaten hava kararmış ve “hadi artık nerde kaldınız dercesine” telefonlar zırılzırıl çalmaya başlamıştı ki dönüş yoluna koyulduk...

NOT : İlk avlak yerimizde sağlam bir mercan oturtmuştum ve kaptandan kepçeyi tutmasını istediğim sırada ona da aynı anda balık gelince karambolde benim kepçe mavi derinliklerde gözden kayboluverdi…Zaten şarkülü kaymıştı kepçenin yenisini almak için bahanem oldu…:(

NOT : Haldunuma birkere daha teşekkür ediyorum ki bizim Doğan Kaptanla çıkmamıza vesile olduğu için…Sanırım benim ömrüm Haldunuma teşekkür etmekle geçicek…;)

NOT : Benim tuttuğum balıkların diğerlerinden ayrı olarak tepside durmasının sebebi daha balığa çıkmadan sipariş almış olmam nedeniyle onların önceden rezerve edilmiş olmasıdır:D :D :D … Allah yüzümü kara çıkarmadı , yoksa siparişi veren zatımuhterem “ben 1-2 haftalık balık yemem kardeşim” dediği için sanırım bana halin yolları görünecekti:P …

aganta borina borinata
15-01-2007, 12:07
iyi bi gün ve güzel bi av olmuş...daha iyilerini dilerim...

rastgelsin...

giritli
15-01-2007, 12:08
Burda da tüm ekibin tuttuğu balıkların tören nizamı fotoğrafını görmektesiniz...:D

sbasaran
15-01-2007, 12:11
geçen hafta aliağa bu hafta gümüldür. yine çorbayı kapmışsınız. afiyet olsun.

giritli
15-01-2007, 12:11
ve ekip üyelerimiz sol baştan ben,amerikan kuzen aslan,eniştem,torbalılı kuzen cenk ve dayım...Saçlarımızın papazlığı nedeniyle etrafa verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz...:D :D :D

ramazanuçar
15-01-2007, 12:12
onurum tebrikler yapmışın gene yapacağını.maşallah mercanlarda çok güzel görünüyor.sanırım bu kırmızılarda seni çok sevdiler oltandan hiç ayrılmıyorlar.

giritli
15-01-2007, 12:14
Teşekkürler Süleyman abi...Burdaki mercanlar gerçekten hayatımda tuttuğum en baba mercanlarda...Hayatımda ilk defa bir balık benim makinayı sarışımdan daha süratli bir şekilde yukarıya yüzdü...:oha:

giritli
15-01-2007, 12:16
iyi bi gün ve güzel bi av olmuş...daha iyilerini dilerim...

rastgelsin...
Teşekkürler doğanım...tutacağım balıktan çok kuzenlerin gönüllerince birgün geçirmeleri beni daha çok mutlu etti diyebilirim...

giritli
15-01-2007, 12:18
onurum tebrikler yapmışın gene yapacağını.maşallah mercanlarda çok güzel görünüyor.sanırım bu kırmızılarda seni çok sevdiler oltandan hiç ayrılmıyorlar.
Ramocum inan bana ben onları daha çok seviyorum...:D :P :D ....Pembeeeee gönlüm sendeeee....

giritli
15-01-2007, 12:21
Aklıma gelmişken havanın ne kadar güzel olduğundan bahsetmeme gerek yoktur herhalde...Yanaklardaki pembelikler anlatmaya yeter sanırım...:D :D :D

giritli
15-01-2007, 12:24
Bu da kuzenimin tuttuğu mercanlarla çektiğim vesikalık fotoğrafı:P :P :P ...
Sitemize yeni bir üye daha bulduk arkadaşlar...

Güven ÖZYELDAN
15-01-2007, 13:21
kardeşim imzandaki yazıya bir ekleme yap bence cupra ve mercan dedektör profesörü diye hey maşşallah....

giritli
15-01-2007, 13:37
kardeşim imzandaki yazıya bir ekleme yap bence cupra ve mercan dedektör profesörü diye hey maşşallah....
Eyvallah kardeşim benim teşekkürler...benim rütbede gözüm yok kiiii....:) :)
Ben balığımı tutayım yeter...;) :D Hem benimkisi acemi şansı,prof.yazarsam kısmetim kaçar diye korkuyorum açıkcası...:P

katiti
15-01-2007, 13:47
Onuuur bu mercanlar ne ya, maşallah. aldık birşeyler dediğinde bunları beklemiyordum ne yalan söyleyeyim :). Daha bereketli avlara kardeşim...

giritli
15-01-2007, 13:51
Mertikom sana sürpriz ossun istedim;)...
Nasıl sürprizimi begendin mi...:D

katiti
15-01-2007, 13:58
Hayran kaldım valla :D...

aganta borina borinata
15-01-2007, 13:59
kesin ishak abi gene araya girecek:D :D :D ...

rastgelsin...

varior
15-01-2007, 14:02
Onur çok güzel bir av olmuş.. İkinci resmi gördüğümde balık pazarı zannettim.. Yine çok güzel resimler ve çok güzel bir av.. Darısı bi dahaya.. Umarım acemi şansın kaçmaz..:)

Lethe
15-01-2007, 14:04
tebrik ederim Onur abi,üzel av olmuş.özellikle mercanlara bayıldım.daha niceleri nasip olur umarım..

Taygun KOCABIYIK
15-01-2007, 14:07
Onur abicim maşşşşalllah diyorum başka bişey diyemiyorum bundan sonra organizasyonları adnan abi yerine sen düzenle abicim av harika olmuş :D

Çağatay
15-01-2007, 14:16
Tebrikler, çok güzel av olmuş, sizin içtima alanı bizimkinden kalabalık. Bizimki bölük içtima sizinki olmuş tabur içtima. :P Daha başarılı avlar dilerim.

katiti
15-01-2007, 14:28
Onur abicim maşşşşalllah diyorum başka bişey diyemiyorum bundan sonra organizasyonları adnan abi yerine sen düzenle abicim av harika olmuş :D

Tagooo sattın iki dakkada Adnan Abi'yi valla, duymasın ;) :D...

ADNAN
15-01-2007, 14:39
ne demişler allah çalışana verir diye boşa dememişler. Onur da pazar günü çalıştı karşılığını aldı ;)

ADNAN
15-01-2007, 14:53
SatiŞlar Muayyer Beylerrr.;)

kubilay enginol
15-01-2007, 14:54
GÜZEL BİR GÜN GEÇİRMİŞSİNİZ BU RESİMLER BN ŞU ŞİİRİ HTIRLATTI.

Öyle Yatma!
Heyecanlanıyorum...
Bilirsin, güzelliklere
Dayanamıyorum...
Şimdi yaraşır yanına
Buz gibi duble rakı
Şöyle limonu bol
Akdeniz salatası
Öyle yatma
Tabakta
Ağzım sulanıyor,
Bu yürek ızgara balığa
Dayanamıyor

KUBİLAY ENGİNOL

Güven ÖZYELDAN
15-01-2007, 15:34
Eyvallah kardeşim benim teşekkürler...benim rütbede gözüm yok kiiii....:) :)
Ben balığımı tutayım yeter...;) :D Hem benimkisi acemi şansı,prof.yazarsam kısmetim kaçar diye korkuyorum açıkcası...:P

kardeşim sana kısmetsizliği soksak vucudun kabul etmez dışarı atar valla :P :D :D

Güven ÖZYELDAN
15-01-2007, 15:36

Öyle Yatma!
Heyecanlanıyorum...
Bilirsin, güzelliklere
Dayanamıyorum...
Şimdi yaraşır yanına
Buz gibi duble rakı
Şöyle limonu bol
Akdeniz salatası
Öyle yatma
Tabakta
Ağzım sulanıyor,
Bu yürek ızgara balığa
Dayanamıyor

KUBİLAY ENGİNOL

ah abicim döktürmüşün yine maşşallah bizimde ağzımızın tadını suyunu akıtarak yerine getirdin valla eline gönlüne sağlık...

CaTSiLeNcE
15-01-2007, 15:39
balıklar gözlerimi aldı vallaa...abi elinize sağlıkk

giritli
15-01-2007, 16:04
Onur çok güzel bir av olmuş.. İkinci resmi gördüğümde balık pazarı zannettim.. Yine çok güzel resimler ve çok güzel bir av.. Darısı bi dahaya.. Umarım acemi şansın kaçmaz..:)
Valla doğru söylüyorsun...Nedense çok balık tuttuğum zaman sanki kimse inanmıcakmış gibi bir korkuya kapılıyorum ama napıyım tutmaktanda alıkoyamıyorum kendimi:D :D :D

giritli
15-01-2007, 16:07
tebrik ederim Onur abi,üzel av olmuş.özellikle mercanlara bayıldım.daha niceleri nasip olur umarım..
Ulaşcım teşekkürler kardeşim...Darısı başına inşallah...

giritli
15-01-2007, 16:11
Bu organizasyon bana ait değil kiiiii:) ...Made in Haldun...:D :D :D ....Allah Haldunumdan razı ossssssuuuun...;)
Adnan abinin duymasın vallaha sonra karışmam bak...;)

giritli
15-01-2007, 16:18
Tebrikler, çok güzel av olmuş, sizin içtima alanı bizimkinden kalabalık. Bizimki bölük içtima sizinki olmuş tabur içtima. :P Daha başarılı avlar dilerim.
Çağataycım çok teşekkürler...inşallah beraber de av yapmak nasip olur birgün...

giritli
15-01-2007, 16:29
ne demişler allah çalışana verir diye boşa dememişler. Onur da pazar günü çalıştı karşılığını aldı ;)
Adnan abicim çok teşekkür...Valla bu hafta kendim için çalıştıysam namerdim abi...:D :D :D
Varımı yoğumu sizin için ortaya koydum...:P

giritli
15-01-2007, 16:30
kardeşim sana kısmetsizliği soksak vucudun kabul etmez dışarı atar valla :P :D :D
Ulen harbiden nazara gelecem vallaha yaaa...yok yok kurşun döktürmek farz oldu abicim...:ninja:

giritli
15-01-2007, 16:32

Öyle Yatma!
Heyecanlanıyorum...
Bilirsin, güzelliklere
Dayanamıyorum...
Şimdi yaraşır yanına
Buz gibi duble rakı
Şöyle limonu bol
Akdeniz salatası
Öyle yatma
Tabakta
Ağzım sulanıyor,
Bu yürek ızgara balığa
Dayanamıyor

KUBİLAY ENGİNOL
Hiç merak etme hocam...Salı akşamı işlem tamamdır...

Uzm.Dr.Rastgele
15-01-2007, 16:32
Onur'um maşallah ve gene gene maşallah demekten kendimi alamıyorum..Dost ortamında oldukça bereketli bir av macerası yaşamışsınız.Nasibinin her daim böyle olması dileği ile ratgelsin abisi diyorum...:D

giritli
15-01-2007, 16:34
balıklar gözlerimi aldı vallaa...abi elinize sağlıkk
Valla kusura bakma Ersencim...Fotoğrafları çekerken flaş fazla patlamış sanırsam:D :D :D :D :D
Çok teşekkürler...Allah kısmet ederse salı akşamı ben de hanıma ellerine sağlık dicem...:)

giritli
15-01-2007, 16:36
Onur'um maşallah ve gene gene maşallah demekten kendimi alamıyorum..Dost ortamında oldukça bereketli bir av macerası yaşamışsınız.Nasibinin her daim böyle olması dileği ile ratgelsin abisi diyorum...:D
İshak abicim benim çok teşekkür ediyorum size...Sanırım bu aralar şansım epeyce yaver gidiyor...En kısa zamanda darısı başına abi...Saygılar...

CaTSiLeNcE
15-01-2007, 16:39
şimdiden afiyet şeker olsun ozman.;) ;)

Taygun KOCABIYIK
15-01-2007, 17:06
SatiŞlar Muayyer Beylerrr.;)
adocum ben sensiz tekneye adımımı atmam söyleyim baştan :D

mufi
15-01-2007, 17:27
Onur afiyet olsun..şansın bol olsun...
ama şu ifadene bayıldım
NOT : Benim tuttuğum balıkların diğerlerinden ayrı olarak tepside durmasının sebebi daha balığa çıkmadan sipariş almış olmam nedeniyle onların önceden rezerve edilmiş olmasıdır … Allah yüzümü kara çıkarmadı , yoksa siparişi veren zatımuhterem “ben 1-2 haftalık balık yemem kardeşim” dediği için sanırım bana halin yolları görünecekti …

harikasın...

igmsva
15-01-2007, 18:18
onurum valla sana kilo kilo kurşunda artık fayda etmez kardeşim. yani hakkatten boynuz kulağı geçermiş derler doğruymuş. solladın geçtin herkesi yaaa. benide çatır çatır çatlattın diyar ellerde. helal olsun aman göze dikkat.........

eşref sürek
16-01-2007, 01:18
harika balıklar bizim buradada cıkıyor ama oralar daha bereketli resimler harika rastgele

Güven ÖZYELDAN
16-01-2007, 05:38
aman kardeşim kem gözlere...

giritli
16-01-2007, 07:12
Onur afiyet olsun..şansın bol olsun...
ama şu ifadene bayıldım
NOT : Benim tuttuğum balıkların diğerlerinden ayrı olarak tepside durmasının sebebi daha balığa çıkmadan sipariş almış olmam nedeniyle onların önceden rezerve edilmiş olmasıdır … Allah yüzümü kara çıkarmadı , yoksa siparişi veren zatımuhterem “ben 1-2 haftalık balık yemem kardeşim” dediği için sanırım bana halin yolları görünecekti …

harikasın...
Muvaffak abicim saygılar,selamlar ve de teşekkürler...Siparişi veren Haldunum olunca boynum kıldan ince vaziyette düştüm mercan peşine:D :D :D

giritli
16-01-2007, 07:15
onurum valla sana kilo kilo kurşunda artık fayda etmez kardeşim. yani hakkatten boynuz kulağı geçermiş derler doğruymuş. solladın geçtin herkesi yaaa. benide çatır çatır çatlattın diyar ellerde. helal olsun aman göze dikkat.........
Estağfurullah İlker abicim ne haddime...boynuz,kulak falan...Ben saygılı çocuğumdur...Sen gelinceye kadar yerini boş bırakmamaya çalışıyorum sadece...Maksat balıklar yokluğunu aramasın:D :D :D

giritli
16-01-2007, 07:18
harika balıklar bizim buradada cıkıyor ama oralar daha bereketli resimler harika rastgele
Eşref bey çok teşekkürler...Darısı sizinde başınıza inşallah...İmzanızın olduğu kısıma doğum tarihinizi de eklerseniz hitap şeklimiz açısından çok daha sağlıklı karar vermiş oluruz...Saygılar...

giritli
16-01-2007, 07:20
aman kardeşim kem gözlere...
Güvocum bu nazar boncuğu çok iyi oldu kardeşim...İmza kısmına eklemek farz oldu:D :D :D :D

HALDUN YALIMLI
16-01-2007, 07:21
Onur'um ne diyeyim bilmiyorum ki, keramet sende sanırım. Maşallah yine iyi av yapmışsını tebrik ediyorum. Sen nazar boncuksuz dışarı çıkma kardeşim, allah korusun nazara, mazara, sakata gelmeyesin. Tekrar tebrikler ediyorum kardeşim. Bana teşekkür etmene gerek yok ben sadece elimden geldiğince siz canım arkadaşlarıma yardımcı olmaya gayret ediyorum. Tekrar tebrikler canım kardeşim.

giritli
16-01-2007, 07:35
Onur'um ne diyeyim bilmiyorum ki, keramet sende sanırım. Maşallah yine iyi av yapmışsını tebrik ediyorum. Sen nazar boncuksuz dışarı çıkma kardeşim, allah korusun nazara, mazara, sakata gelmeyesin. Tekrar tebrikler ediyorum kardeşim. Bana teşekkür etmene gerek yok ben sadece elimden geldiğince siz canım arkadaşlarıma yardımcı olmaya gayret ediyorum. Tekrar tebrikler canım kardeşim.
Allah senden razı ossuuun...:D Allah duttuğunu altın etsiiiin...:D
Yiyeceğin balığı seçtin mi kardeşim sen onu söyle bana...;)
Ufak çaplı bir nazara geldim kardeşim...İlk önce kepçeyi gönderdim denize,sonra da kamışı ama kamışı kurtardım allahtan:D :D :D

levrek
16-01-2007, 08:23
Maşallah Onur cum,bu gidişle eve extradan bir dipriz alman gerekiyor,sevgiler

kırımlı
16-01-2007, 08:33
bereketli bir av olmuş maşallah ama biraz üşümüşsünüz yüzlerinizden belli ..aman dikkat abilerim:)...afiyet şifa olsun .sizlere tekradan tebrikler...selametle

giritli
16-01-2007, 08:53
Maşallah Onur cum,bu gidişle eve extradan bir dipriz alman gerekiyor,sevgiler
Erol abicim evdeki buzdolabını daha yeni değiştirdim vallaha...en derin dipfrizlisini aldım ama doğru söylüyorsun şuanda o bile yetmiyor...:D

giritli
16-01-2007, 08:55
bereketli bir av olmuş maşallah ama biraz üşümüşsünüz yüzlerinizden belli ..aman dikkat abilerim:)...afiyet şifa olsun .sizlere tekradan tebrikler...selametle
Abdülhamit kardeşim teşekkür ama yüzümüzün pempeliği soğuktan değil...Hava o kadar güzel ve sıcaktıki bir ara üstümüzdeki herşeyi çıkarıp sadece tşörtle kaldık...Günaş yaktı kavurdu vallaha;)
Eh tabi birde balıkların pembeliği yüzümüze yansımış da olabilir:D

leper
16-01-2007, 09:51
onurum tebrik ederim yine organizasyonu patlatmışsın. çok güzel bir hafta sonu avı geçirmişiniz. sen denizlere hastasın ben de sana. tepsiye de yakıştırmışsın hani eline sağlık. bu ava emeği geçen ve iştirak eden herkesi kutlarım.

giritli
16-01-2007, 09:59
onurum tebrik ederim yine organizasyonu patlatmışsın. çok güzel bir hafta sonu avı geçirmişiniz. sen denizlere hastasın ben de sana. tepsiye de yakıştırmışsın hani eline sağlık. bu ava emeği geçen ve iştirak eden herkesi kutlarım.
Muhicim çok teşekkürler ama organizasyon işi aliağada olduğu gibi yine "made in Haldun" kardeşim...Denize hasta olduğum doğru,büyük konuşmak gibi olmasın ama denizi olmayan şehirde nefes alamam ben...
Tuttuğun balıklara hastayım demek istedin herhalde:) :dans:

leper
16-01-2007, 10:07
yeni hedef neresi bilmiyorum ama bi ayar çekte burayı deneyelim birde.
[Only Registered Users Can See Links]

giritli
16-01-2007, 10:41
yeni hedef neresi bilmiyorum ama bi ayar çekte burayı deneyelim birde.
[Only Registered Users Can See Links]
Yok Muhicim sağol ben almiyim...Abi nasıl çekecem ben o balığı:oha: ...Ben paşalar gibi takılırım çupime mercanıma...Bunlar neyine yetmiyor yahuuuuuu...:D

katiti
16-01-2007, 10:52
O değil de vatozun yendiğini ilk defa duyuyorum :oha: ...

aganta borina borinata
16-01-2007, 10:59

diğer türlerini bilmem ama buralarda "kemani ya da bel balığı" olarak bilinen türü yeniyor...ben etini zevmedim...ya da pişirmeyi bilemedim...

rastgelsin...

giritli
16-01-2007, 11:22
Tekneye bindiğimizde genelde kaptan sorar "hedef balık nedir" diye...
Cevabım bugüne kadar hiç değişmedi "beyaz ve pembe"...:)
Vatoz matoz beni bozar ; almayım , alanada mani olmayım:D :D :D

cekocumcum
29-01-2007, 11:48
nası vuruyodu ama vallaha içimde kaldı o zamandan beri gidemedim daha bi yere he bu arada yeni bi cihaz aldım tekne için albanaxın doğan abinin kamışından (yanlış anlaşılmasın) :D süper alet bidahaki sefere deniyecez bakalım...bu arada benim çekildiğim fotoyu bana yolla bi arada avatar filan yapayım onu..heeee bide kıyıdan avlanmak için belge almak gerekiomuş yeni duydum hemen fırladım babamada banada çıkardım 700 ytl cezası var diolar bak haberin olsun belki formda açmışlardır ama daha yeni kayıt oldum fazla zamanım yok torbalıya kaçıcam:D

ramazanuçar
29-01-2007, 11:53
cenk kardeşim öncelikle hoşgeldin aramıza.kıyıdan avlanmak için belge gerektiğine dair sirküleri iyice inceledim belge zorunlu değil amatör balıkçılık için.olmasada kimse birşey diyemez.ama sirkülerde belirtilen taahhütlere uyma zorunluluğu var tabiki.yani olta şekli, iğne sayısı, avlanma muhiti vs.gibi selamlar...

giritli
29-01-2007, 16:00
nası vuruyodu ama vallaha içimde kaldı o zamandan beri gidemedim daha bi yere he bu arada yeni bi cihaz aldım tekne için albanaxın doğan abinin kamışından (yanlış anlaşılmasın) :D süper alet bidahaki sefere deniyecez bakalım...bu arada benim çekildiğim fotoyu bana yolla bi arada avatar filan yapayım onu..heeee bide kıyıdan avlanmak için belge almak gerekiomuş yeni duydum hemen fırladım babamada banada çıkardım 700 ytl cezası var diolar bak haberin olsun belki formda açmışlardır ama daha yeni kayıt oldum fazla zamanım yok torbalıya kaçıcam:D
cenkocum hoşgeldin kuzen....en sonunda üye oldun sende...hadi hayırlısı bakalım....amoter avcılığı sirkülere uygun yaptığın sürece sanırım o belgeyi almak zorunlu değil şu anda...

mufi
29-01-2007, 17:35
Onurcum ne güzel / ne şirin şeyler onlar....

giritli
30-01-2007, 06:59
Onurcum ne güzel / ne şirin şeyler onlar....
teşekkürler muvaffak abicim...

ADNAN
30-01-2007, 19:44
onur 'um yeğenin elindeki mercanlara emir kucağımdaydı gördü bakık :D :D :D diye gösterdi çok hoştu adam balıktan anlıyor:D :D :D

giritli
31-01-2007, 07:24
onur 'um yeğenin elindeki mercanlara emir kucağımdaydı gördü bakık :D :D :D diye gösterdi çok hoştu adam balıktan anlıyor:D :D :D
emirim büyücek bizimle balığa gelicek...denizim de biz balığa giderken erzakları hazırlıcak inşallah abi....tabi bende şimdilik olmadığı için balığa çıkan mı erzağı hazırlayan mı olur bilemiyorum:D :D :D
İnşallah o günler gelicek ve biz bu zor geçen dönemden şöyle bahsedicez "ulen kerata senin yüzünden canım mercanları yiyememiştik,hadi bakalım sıra sende senin tuttuklarını yicez bu sefer" dicez...o da babası gibi "aliiiiiiiiiiiii" diye bağırıcak belkide....senin meşhur kahkahanı da duyar gibiyim abi...

cekocumcum
31-01-2007, 10:11
cenk kardeşim öncelikle hoşgeldin aramıza.kıyıdan avlanmak için belge gerektiğine dair sirküleri iyice inceledim belge zorunlu değil amatör balıkçılık için.olmasada kimse birşey diyemez.ama sirkülerde belirtilen taahhütlere uyma zorunluluğu var tabiki.yani olta şekli, iğne sayısı, avlanma muhiti vs.gibi selamlar...

hoşbulduk ramazan abi...ben fazla incelememiştim sirküleri ne olur ne olmaz die alayım dedim bişey olmaz olmaz olcağı tutar ava giderken avlanmayalım die biran ewel gidip çıkarttım belgeyi :D

cekocumcum
31-01-2007, 10:35
bişi unuttum yazmayı onur abi babam hala teknenin kendi oturduğu tarafında bişi vardı iddasını sürdürüyo allahtan ona çekmemişim bir iki tane denk getirdi onlarıda kaçırdı.ben onları besledim bidahaki sefere yakalıcam dio :D görücez bakalım didahaki sefere...

giritli
31-01-2007, 11:00
cenkcim eniştemin bu durumuna uyan çok güzel deyişlerimiz var ama burda yazamıcam şimdi onları:D ...kuzen bu belge için ne gerekiyorsa söyle vereyim...sana zahmet bana eziyet abine bir güzellik yap...;)
ben de sana kurt aparatından alıcam bak...;)

ADNAN
31-01-2007, 18:26
onur'um tabi bizlere bu saatten sonra demir mi çektirecek ler tabi ki ufaklıklar büyüyecek:D ve demir çekip malzeme hazılıyacak, yem bile kesecek :D :D inşallah.

Taygun KOCABIYIK
31-01-2007, 20:47
Adnan abi o kadar çapa çektik yaranamadık demekki öyle olsun :(

ADNAN
01-02-2007, 21:24
canım tago, sen çapa çekmekten ne zaman kurtulursun biliyormusun :D :D anca emir'i yetiştirince kurtulursun :D :D :D

cekocumcum
02-02-2007, 09:04
cenkcim eniştemin bu durumuna uyan çok güzel deyişlerimiz var ama burda yazamıcam şimdi onları:D ...kuzen bu belge için ne gerekiyorsa söyle vereyim...sana zahmet bana eziyet abine bir güzellik yap...;)
ben de sana kurt aparatından alıcam bak...;)

ikametkah,1 adet foto,nüfüsun fotokopisi bide 5 ytl gerekio bu amatör balıkçı belgesini çıkartmak için...sözünü unutma bak ama kurt aparatını ne zaman alıyon ben geldim yine izmire şu anda izmirdeyim.