PDA

Tüm Versiyonu Göster : bogaz balıkları

ismail çakır
18-01-2007, 14:54
kıyıdan midye ile yakaladığım balıklar.

varior
18-01-2007, 15:13
"maşallah" demekten kendimi alamıyorum İsmail abi, elinize kolunuza sağlık... çok süper bir av olmuş yani.. Balıklar resme bile sığmıyor abicim..

giritli
18-01-2007, 15:17
hey maşşalaaaaaaah....derya kuzusu bunlar....tebrik ederim abi,kullandığın takımdan da bahsedersen çok sevinirim....Saygılar...

katiti
18-01-2007, 16:56
İsmail Abi tebrik ederim, gayet güzel bir av olmuş. Darısı başımıza en kısa zamanda :)...

ismail çakır
18-01-2007, 17:35
İsmail Abi tebrik ederim, gayet güzel bir av olmuş. Darısı başımıza en kısa zamanda :)...
inşaallah daha büyüklerini sizler yakalarsınız. selamlar.

ismail çakır
18-01-2007, 17:39
hey maşşalaaaaaaah....derya kuzusu bunlar....tebrik ederim abi,kullandığın takımdan da bahsedersen çok sevinirim....Saygılar...
çok basit bir takım. 40 lık misina klipsli fırdöndüye takılı 75 gr. kuşun ve 30 luk misinaya baglı 6 numara çapraz olta. tabi yem olarak da midye. selamlar.

ismail çakır
18-01-2007, 17:42
"maşallah" demekten kendimi alamıyorum İsmail abi, elinize kolunuza sağlık... çok süper bir av olmuş yani.. Balıklar resme bile sığmıyor abicim..
bu resimi ufak göndermeyi birtürlü beceremedim. taygun kardeşim
bir el atarda resmi ufaltır. selamlar.

Taygun KOCABIYIK
18-01-2007, 17:52
İsmail abi resim işini hallettim ufaldı ama balıkları görünce gözlerim yuvalarından fırladı boyoz gibi onları kim küçültecek bilmiyorum :D

varior
18-01-2007, 17:57
İsmail abi akşam ziyafet var desene, bu balıkları ne zaman yakaladınız abim.. Hava nasıldı? yakınlarda yağmur filan yağdı mı?? poyraz var mıydı?? Merak ediyorum çünkü bende duruma göre balığa gitmeyi düşünüyorum hava şartları etkiliyor malum... :D :D

varior
18-01-2007, 17:58
Taygun eline sağlık, ben komplekse girdim valla... Ben bu kadar balığı rüyalarımda görüyorum artık.. :D

ismail çakır
18-01-2007, 18:40
İsmail abi akşam ziyafet var desene, bu balıkları ne zaman yakaladınız abim.. Hava nasıldı? yakınlarda yağmur filan yağdı mı?? poyraz var mıydı?? Merak ediyorum çünkü bende duruma göre balığa gitmeyi düşünüyorum hava şartları etkiliyor malum... :D :D
balıkları bugün yakaladım. burada hava lodos. çok az rüzgar var. hava sıcak olmasından bu balıklar çıkıyor.hava soguk ve poyraz olsa levrek yakalamaya çalışacagız. bekliyoruz kış gelsınde levrek yakalayalım diye. selamlar.

giritli
19-01-2007, 06:55
çok basit bir takım. 40 lık misina klipsli fırdöndüye takılı 75 gr. kuşun ve 30 luk misinaya baglı 6 numara çapraz olta. tabi yem olarak da midye. selamlar.
İsmail abicim bilgi için teşekkür...Abi takımın dizilişi sanırım yazdığın sırayla,75 gr.lık kurşunu gezer kurşun niyetine klipse sabitlemişsin anladığım kadarıyla...
Birşey daha sorucam abi,30 luk misinadan yaptığın köstek kaç cm. boyunda ?
Birde iğnenin marka modeli aklındaysa yazarsan sevinirim,çünkü iğne bana biraz ufak geldi(malum marka modele göre iğne boyları değişiyor)...Teşekkürler...

aganta borina borinata
19-01-2007, 07:19
ismail abi ellerine sağlık...umarım deniz ve hava istediğiniz tav a gelir... midye buralarda çok tercih edilmeyen bi yemdir...daha doğrusu amatörler midye çıkarmak için pek uğraşmak istemezler... ama benim özellikle topladığım yemlerden biridir...hele biraz iri midyeler toplayabilirsem dadından yenmiyor vallahi av...yok zamanda bile balık yakalatıyor adama...

ancak ben takımı anlayamadım...daha doğrusu onur kafamı karıştırdı...acaba bildiğimiz 2-3 köstekli normal bağlanmış bi takımdan mı bahsediyorsunuz yoksa gezer kursunlu tek iğneli bi takımdan mı...ya da gezer kurşunlu 2-3 köstekli bi takımdan mı...

bu arada avlandığınız yerin yapısı (kumluk,kayalık gibi) hakkında da bilgi verirseniz takımın kullanılabilirliği hakkında daha iyi bi fikrim olacaktır...

rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
19-01-2007, 07:57
Balık avlamak için yem önemli,takım önemli,kullanılan iğne önemli....Bunların hepsi tamam....Aman en önemlisi yer arkadaşlar yerrrrrrrrrr. Sakın zannetmeyin ki,bizde aynı takımı ve oltayı yaptık ve hemen de balığa gitme imkanı bulduk...Veeeeeee,İsmail bey gibi çupraları sıralıyacağız.....Yok abi böyle bir şey......Sırf bu şekilde aynı balıkları tutarız diye iddia eden varsa saygı duyar ve allah kolaylık versin derim...İşin espisi şu: Mera çok önemli....Bu konu unutuluyor....Bu mevsimde bile kıyıdan karagöz ve harbi deniz çuprası alınabiliyorsa oturup düşünmek gerek....İsmail beyin avlandığı yer balığın geçit yaptığı bir yer olsa gerek.....Başka bir açıklama bana mantıklı gelmiyor....(Kıyıdan poyrazda levrek alması işi tamam anlıyorum ve aşağı yukarı egenin her tarafında bu şekilde levrek alınabilir...Ama kıyıdan çupra ve karagöz bu aylarda...Zor ki...çok zorrrrrrrr.)

HALDUN YALIMLI
19-01-2007, 08:36
İsmail abi balıklar harika umarım havalar soğur kış gelirde levrekleride yakalama şansın olur. RASTGELSİN

ramazanuçar
19-01-2007, 08:58
tebrikler ismail abi.bu balıkları görüpte imrenmemek mümkün değil.çanakkalenin bereketini bilirim.hep yaşamak istediğim bir yerdir.

yilmaz
19-01-2007, 13:22
abi ellerine sağlık nefis görünüyor balıklar.devamını dilerim

ismail çakır
19-01-2007, 16:14
onur kardeşime;
makinada sarılı 40 lık misinaya kilipsli fırdöndüyü direk bağlayıp,30-35 cm. uzunlugunda 30 luk ayağı da fırdöndünün altına bağlıyoruz.takım tek ayaklı oluyor. olta l7154 veya 2505 serisi 6 numara evet dedigin gibi küçük bir olta ama midye ıle yapılan avda başarılı oluyor. midyenin içinde olta kayboluyor. yengeç ile avlandığımız zaman aynı serinin 1-2 hatta 03-04 numaralarını kullanıyoruz.
dogan kardeşime;
benim avlandığım yer kayalık ve suların ege denizine dere gibi aktığı bir yer.midye bakımından çok zengin.midye arama diye bir derdimiz yok.akıntı çok fazla olduğu için adeta elini uzatınca midyeye ulaşıyorsun.yani en kolay ve ekenomik bulabildigimiz yem. yazın ve sonbaharda çıpra balıgı avcılığında midye kullanmayız. çaganoz ve madya kullanırız.
aşagıdaki resim avlandığımız yer hakkında bir verir sanırım.
ishak kardeşime;
yazdıkların gerçekten çok dogru.balıkçılıkta mera çok önemli. ve biz çanakkale balıkçıları olarak çok şanslıyız. kıyı balıkçılığı için bogazdan daha uygun bir av yeri olacagını sanmıyorum.bogaz bambaşka ve balıkların mutlak göç yolu.
haldun,ramazan ve yılmaz kardeşlerime;
iyi dileklerinize teşekkür ediyorum. inşaallah sizler daha irilerini yakalarsınız.

selamlar.

aganta borina borinata
20-01-2007, 07:50
ismail abi...bilgiler için teşekkürler.....

elbette boğazlar balıkların göç yollarının üzerinde olduğu için diğer biçok yere nazaran daha iyi av veriyor...ama çanakkale boğazı sanırım istanbula nazaran daha bakir ve açıldığı denizler açısından baktığımız da daha çok populasyona sahip bi yer bence...

rastgelsin...

igmsva
20-01-2007, 12:17
ismail abi döktürmüşsün yine valla gözüm gönlüm açıldı:artist: