PDA

Tüm Versiyonu Göster : Veee...21.01.2007/pazar günü....

Uzm.Dr.Rastgele
21-01-2007, 19:21
Sevgili arkadaşlar, epeyden beri şanssızlık ve aksilikler peşimi bırakmadığı için ''Hamlık had safhada'' olarak hayatımı sürdürürken:deli: ,19.01.2007/cuma günü Çeşmeden tekne ile çıkmak için teklif aldım.:D Geçen hafta da urla tarafından böyle bir teklif almış;fakat son dakikada çıkan bir aksilik yüzünden planlar altüst olmuşdu:( .İşte o yüzden Bugünkü av macerası içinde belki yine bir aksilik çıkar diye peşin olarak sizlerle paylaşmadım.(Sevgili Moderatorum Doğan kulakların çınlasın..:D )
Neyse Cumartesi gecesi tekne ile çıkmak için Çupraların dedesi Mehmet ile saat 24.00 gibi buluşup,yem işini halledip soluğu cumadan gitmiş olan Sevgili Mercankatili Nickli Erdal beyin yazlığında aldık.Beni iki üç defadır yanıltan Poseidon Cumartesi gecesi saat:24.00 dan sonra ve pazar gününü tahta gibi veriyordu.Ne alaka...:hıııı: Tekneyle çıkıp daha 15 dakika yol aldıktan sonra havanın hiçde öyle oldmadığını havanın 3-5 hatta 5 ve üstü olduğunu anlamamız tez oldu.Fakat yapacak bir şey yok tabi.Neyse, Sevgili Ertaç abimizin kaptanlığında avlanacağımız meraya vardık.Koca gece yaşadığımız kocaman bir ''Hiç'' oldu desem yalan olmaz.Gerence ve ıldır üzerinden dağları aşarak gelen sert poyraz insanın iliklerini dondurur tarzda tüm gece esti.
Derken sabah oldu...Tabi o sabahın nasıl olduğunu siz gelinde bana ve arkadaşlara sorun.Normalde gece yemiyen balık sabah gün ışımaya başlamadan önce manda gözler ve gün ışımaya başladığında ise ''kallavi Mercan'' lar basmaya başlar iken;Bugün tüm gece yaşanan fırtınadan mıdır nedir o güzelim sabah suyunu bir iki kırıntı balıkla geçirdik.Sonra nasıl olduysa saat:10.30 dan sonra o azgın hava kalmaya başladı ve öğleye doğru oldu Papiya...Bu arada bizde ha bre yer değiştiriyoruz.Ama adam akıllı yine bir şey yok.Belki 4-5 yer değiştirdik.Ve en sonunda havanında iyice yatmasını fırsat bilip,demir atmadan başldık akışda nasip aramaya....İşte bu akış esnasında alınan balıklardan benimkilerin eli yüzü düzgün olanları aşağıda resimde sizlerin paylaşımına sunuyorum.Tabi bu arada benim yaklaşık bir ay önce satın aldığım ve ağız tadıyla pek kullanmaya fırsat bulamadığım fotoğraf makinasınıda acizane kullanma fırsatı buldum....:D Daha iyilerinin ve irilerinin sizlere denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum...

Taygun KOCABIYIK
21-01-2007, 19:34
İshak abicim harika balıklar tebrik etmek istiyorum ve nazar değmemesi için maşşşşşşşşşallah diyorum :D ben bu gün itibariyle 14 gündür denizden uzağım ve bu süre sanırım 20 günü bulduğunda ben ancak balığa gidebilicem bu süre zarfında allah bana sabır versin hamlık had saffada.
not: sol alt köşedeki kokar çuprasını kaçırdığımı sanma gördüm :D

varior
21-01-2007, 19:37
Gözünaydın İshak abi, şanssızlığını kırmışsın.. Güzel av, tebrikler..

Uzm.Dr.Rastgele
21-01-2007, 19:59
Taygun'um hava gerçekten pek berbattı ve ancak öğleya doğru yatınca düzgün bir şeyler almaya başladık.Ağız tadında gerçek av başlayıncaya kadar o gece ve sabah saatlerinde aldığımız bir kaç ''ezik'' balığı ne olur olmaz diye geri salmamışdık.3-5 karagöz,5-6 İtalyan Barbunu (Kokar çuprası),5-6 manda göz filan....Acele etme Kameramanlığını benim yaptığım acizane videoları youtube yükleyim paylaşacağım.....

Uzm.Dr.Rastgele
21-01-2007, 20:52
2006 senesi yaz ayları başında ''bizim takıma'' katılan ve geçtğimiz yaz karşılıklı çatır çatır çupra tuttuğum Mehmet'in tekne balıkçılığı hakkındaki 2 ci av macerasında Mercan ile tanışma anları....(Maşallah aşı tutmuş gibi...)

[Only Registered Users Can See Links]

Taygun KOCABIYIK
21-01-2007, 21:04
Çupraların dedesi mehmet abimi mercanlar üzmemiş anlaşılan :D off offffff

Güven ÖZYELDAN
21-01-2007, 21:11
işte sahnelere müthiş dönüş diye buna denir tebrikler abicim harikasın :helal: :helal: :helal: :helal: :helal: :helal: :helal:

Uzm.Dr.Rastgele
21-01-2007, 21:24
Sevgili Erdal'ım adeta döktürdü ve bana da sık sık ona klip yapmak kaldı.
Bu kliplerden bir tane daha...

levrek
21-01-2007, 21:52
Aramıza tekrar hoşgeldin İshakcım:D Nerelerdeydin ,özlettin kendini valla.Şaka bir yana Ohh Beee naralarını duyar gibi oldum,tebrikle, sevgilerimle

Lethe
22-01-2007, 06:31
tam anlamıyla "legend is back" olmuş.tebrik ederim:D

aganta borina borinata
22-01-2007, 06:52
budur...tebrikler ishak abi...

havanın bozuk olması kötüymüş ama...soğuk bi gecenin insanı nasıl etkilediğini gayet iyi bilirim...

rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
22-01-2007, 07:32
budur...tebrikler ishak abi...

havanın bozuk olması kötüymüş ama...soğuk bi gecenin insanı nasıl etkilediğini gayet iyi bilirim...

rastgelsin...
Doğan'ım tek kelime donduk abi...donduk.....

Uzm.Dr.Rastgele
22-01-2007, 07:34
Buda kafadan kırık Uzm.Dr.Rastgele'nin herkeze klip çektikten sonra,bir ara kendidine de takılan 2 adet orta boy mercan'ı çekerkenki görüntüleri....:D

giritli
22-01-2007, 07:43
İshak abicim tebrikler abi....maşallah şeytanın bacağını çok fena kırmışsın...sanırım bizimle gelmemekle doğru bir karar almışsın abi...:D ;)

aganta borina borinata
22-01-2007, 08:20
Buda kafadan kırık Uzm.Dr.Rastgele'nin herkeze klip çektikten sonra,bir ara kendidine de takılan 2 adet orta boy mercan'ı çekerkenki görüntüleri....:D

ishak abi kamera bozuk sanırsam...balıkları sanki orta boydan daha küçük göstermiş...deniz sanki geceden kalma değil gibi çıkmış... bi de seni daha yaşlı göstermiş yahu:D :D :P ...

rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
22-01-2007, 12:16
Doğan'ım digital fotoğraf makinasının dili ingilizce ayarları hususunda hiç bir şey bilemiyorum.Nikon L-2 model.Sadece satıcının gösterdiği şekilde fotoğraf çekip,video çekebiliyorum.Halbuki satıcı bana bir sürü de ayar anlatmışdı.Yok gece çekimi,yok hareket eden cisimlerin çekimi...vs.Benim bunları anlayıp uygulayabilmem için bayağı biz zaman geçecektir....:(
Ayrıca seni yaşlı göstermiş demişssin...Abisi ister kabul edeyim ister kabul etmiyeyim yaş oldu artık 44...Sen 1974 doğumlusun... Kardeşim benim ,bakalım allahım sağlık ve sıhhat versin de sende o yaşlara gel de sende bizim gibi helva olmaya başlarsın...:D Ne eski enerjim nede eski takatim yok artık...Birde uykusuzluk eklenince oluyorsun turşu gibi.....Haaa, gönlün kaç yaşında dersen hem vallahi hem billahi gönlüm 15 yaşında gibi daha yirmi ye bile gelmedi....:D Bütün enerjimi ,bildiklerimi diğer insanlarla paylaşmaktan ve dost ortamında olmaktan buluyorum....

ramazanuçar
22-01-2007, 12:38
ishak abi tebrikler.sonunda şeytanda ne kol kalmış ne bacak.maşallah diyelimde nazar değmesin inşallah.

gokseldbuga
22-01-2007, 13:05
Ishak amca :deli: naapttınız siz yahu, gözümüz gönlümüz açıldı.
1- Kamerayı kafana takma abicim, resim ve video çekmeyi bil yeter, boşver ayarları, Nikon benim ilk dijital makinam çok ta memnundum, boşanırken eşime verdim kendime Canon aldım.
2- Özellikle oluyır abicim tüm hafta içi hava dümdüz C.tesi bilerek bozuyor beni deli edecek ya. Bizim bir sürü takım koptu , karıştı , sırf balığı kaçırmamak için denize girdim gene.
Kesin değil ama sonuşta düşündüm taşındım şunu uygulamaya karar verdim. Nasıl olsa Ildıra 1 saat yol gidiyoruz , 2 saat yol giderim , Aakbüke giderim, yakalarsam temiz yakalarım , oltalarım da kopmaz, yakalayamazsam da deniz havası almış olurum. Ildır da şöyle bir durum var, 2 hafta önce belirtmiştim Pınar yetkileleri yeni çiftlikler kuruyorlardı diye, denizin tabanını mahvettiler gözümüzün önünde, bu hafta etkisini gösterdi. Hiç takılmayan oltalarımız , fırtınanın da etkisiyle takılıp durdu, bir de pis adamlar denizin dibine irice bir halat çekmişler diye tahmin ediyorum, kopma sebebi büyük ihtimal ondan. Sizin anlayacağınız bizim avlak yeri bitmiş durumda. Bu hafta gördum en az 4 çiftlik daha yerleştirmişler, tabii şamadıralar tam bizim attığımız yerde.
Bu hafta sonu gidersek abim ne derse desin Akbüke gidicem. Tek sorun sabah 2 de çıkmayı planlıyorum o saatte taze mamun nasıl bulucam

katiti
22-01-2007, 13:57
İshak Abi hamlığı fena atmışsın, bu durum mercanlar için hiç de iyi olmamış valla :D. Tebrikler...

Uzm.Dr.Rastgele
22-01-2007, 14:16
Göksel'im ne diyeyim her şey gönlünce olsun....Senin kafanda epeyden beri zaten bildiğim kadarı ile akbük yöresi var...Hayırlısı olsun abisi....Ayrıca, ıldır çok takılıyorsa gerence tarafına git derim...Benim demeye deneye öğrendiğim yerde hemen hemen hiç takılmıyor.....Sana tecrübelerimden bir ipucu vereyim..Bulunduğun yerde ayakların altına bak...Ayaklarının altındaki zemin nasılsa,emin ol senin olta attığın zeminde aşağı yukarı aynı zemindir.Slayt sunumundan anladığım kadarı ile olta attığın yer, zemininden dolayı bol takımın kopacağı yer.Ne yapsan orada takım takılır ve kopar....Ha böyle zemin balık verir mi dersen...?Evet verir derim....Ama çokda takım koparır....

Sevgili Moderatörüm Mert, inşallah daha iyileri ve irilerinin sizlere denk gelmesi dileğiyle hepimize rastgelsin diyorum...

Rauf
22-01-2007, 14:25
İshak ustam kallavi mercanların hayırlı olsun bizler yaşadıkca daha neler yakalarız allahın izniyle tebrikler ustam.ayrıca senin cektiğin vidiolar harika ama seni ceken arkadaş aynı güzellikte cekememiş aceleye gelmiş anlaşılan seni cekicek arkadaşı konu hakkında biraz aydınlatırsan av anılarınızda sizi daha sıhhatli görebiliriz selamlar ve birdahaki avların daha bereketli olması dileğiyle rastgele.

mufi
22-01-2007, 14:47
Uzman doktor ....aferim bre . bu zor şartlara kahramanca göğüs gererek bu balıkları almışsınız ..vay be..
afiyet ola..

igmsva
22-01-2007, 19:32
ishak abi kırmışsın şeytanın bacağını:deli: , yüzün gülüyordur her halde :D . valla ellerin kolların dert görmesin abicim..:artist:

ADNAN
22-01-2007, 20:15
ishak kaptan ellerinize sağlık maşşallah diyorum, Allah bu günlerinizi aratmasın .....

Taygun KOCABIYIK
22-01-2007, 20:16
ishak kaptan ellerinize sağlık maşşallah diyorum, Allah bu günlerinizi aratmasın .....
Adnan abi banada böyle mercanlar tuttur artık yaa vallahi çatladım

Uzm.Dr.Rastgele
23-01-2007, 07:05
Beyler işin özü şu....Mera ve kerteriz çok önemli....Tam merayı bulabilmek lazım....Gerisi zaten geliyor...Bolluğu ve bereketi tamamen 45 yıldır aynı yörede tekne süren sevgili büyüğümüz Ertaç hocam'a borçluyuz..Bundan 20 sene önce Ertaç hocam o meralardan Trança'lar ile dönüyormuş...Benimde dahil olduğum nesil Trança denilen o balığı ancak dergi ve ansiklopedilerde resmini görüyor...:(