PDA

Tüm Versiyonu Göster : Makinem bozuldu ve yeni makine almak istiyorum...YARDIM

Jeeday
22-01-2007, 10:40
Yeni bir makineye ihtiyacım var. Denizde avlamak için kullanımı kolay ve kaliteli bir makine istiyorum. Makine tamir eden bir balıkçı bana "OKUMA" marka makineyi tavsiye etti. Bu konuda bir çok yazı okudum. Herkes bir ürünü tavsiye edip öneriyor. Kafam çok karıştı... Yardım istiyorum...

Taygun KOCABIYIK
22-01-2007, 10:57
Aramıza öncelikle hoşgeldiniz imza kısmını doldurursanız sizi dahi iyi tanımış oluruz ve isminizle hitap etme şansımız olur.
Makina konusuna gelince avlanma stiliniz ve ayırdığınız bütçe önemli bunları yazdıktan sonra size daha iyi yardımcı olabiliriz.
Ayrıca konuyu malzemeler kısmına taşıyorum bilginiz olsun.

varior
22-01-2007, 12:30
Öncelikle hoşgeldiniz,
aşağıdaki linkten biraz fikir edinip, daha sonra nerde nasıl hangi paraya kadar alabileceğin hakkında görüş bildirirsen site içerisinden arkadaşlar sana en sağlılıklı bilgiyi verebilirler..

[Only Registered Users Can See Links]

Jeeday
22-01-2007, 13:35
Valla öyle bi bütçe ayırmadım ama 100 tlyi geçmesin. Sadece pazar günleri istanbul tarabyadan sahilden atıyorum. Şimdilik istavrit ve çinakop için. Zamanı gelince lüfer palamut'ta olacak.. Ona uygun bir makine lazım yani.

Güven ÖZYELDAN
22-01-2007, 13:56
[Only Registered Users Can See Links] şu an bir çok arkadaşın tabi benimde kullandığım ve kimseden ciddi şikayet duymadığım bir makina uygun bir bakımla uzun süre kullanabileceğin ve kaliteli makinalarla yakın özelliklere sahip bir makina istersen biraz incele bu arada hoş geldiniz aramıza...

eşref sürek
24-01-2007, 01:18
selam arkadaşım benim tavsiyem banaks ama alba starın atom serisine bir bak dahada bilgi için kısıkın sitesinde istediğini bulursun

Jeeday
24-01-2007, 08:28
Herkese teşekkür ederim. Umarım aranızda balık avı konusunda daha geniş bilgi sahibi olurum. Verdiğiniz tavsiyeler içinde ayrıca saolun. İyi avlar...

Jeeday
24-01-2007, 08:31
Bu arada Delta 60 almaya karar verdim... İyi ettim sanırım, çok yaygın olarak kullanılıyormuş ve oldukçada iyiymiş

varior
24-01-2007, 09:20
Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, umarım bol bol balık avlanırsın ve bizde paylaşımlarını seninle birlikte zevkle takip ederiz... Ayrıca makinenin fotografını, teknik özelliklerini ve fiyat şartlarını bir ara koyabilirsen başka kafası karışık insanlar için yol gösterici olabilir.. :)

ramazanuçar
24-01-2007, 09:47
inşallah iyi günlerde kazasız belasız kullanırsınız.nasibiniz bol olsun...

Jeeday
24-01-2007, 11:10
Ya bide şu var..bunun içinde çok ii diolar
bi baksanıza lütfen

Güven ÖZYELDAN
24-01-2007, 11:31
OKUMA
IM-65 modeli, 4.5:1 devir oranı, 2 rulmanlı, Titanyum grafit gövde kafa, Deniz için en çok tutulan makine modellerinden
Pirinçten imal edilmiş çok güçlü dişli tertibatı
güçlü ve kontrol edilebilir önden kalama sistemi
Korozyona karşı güçlü TITAN grafit gövde
Okuma markasının her zaman en çok tercih edilen modelidir.

DELTA60
9 rulman+1 adet anında duruş rulmanı, alüminyum kafa, metalik koyu gri, Arkadan kalamalı, Debriyaj mandalı sayesinde makarayı anında boşa alır
Rahat çalışan alüminyum kafa
Grafit yedek kafa
Sonsuz dönüş kapasitesi
Sarsıntısız rahat çalışma
Misinayı bükmeyen sarım özelliği
Takım atmayı kolaylaştıran kilitleme özelliği
Tek tuşla kapanmalı sağ - sol dönüşümlü kol sistemi
Alüminyum kol topuzu
Modern dizayn
Önden ve arkadan kalama

MODEL DELTA60
DEVİR 1:5.2
BİLYE 9+1
GRAM 580
KAPASİTE 0.45-210M / 0.50-170M / 0.60-120M
iki ürün ve özellikleri karşılaştır ve kullanıcı olarak kararını ver dostum...

HALDUN YALIMLI
24-01-2007, 11:43
Delta 60 isabetli bir seçim. Hem ekonomik anlamda hemde kullanım olarak önden ve arkadan kalama ayarı, frenleme sistemi ve serilik olarak hemen her tür avda rahatça kullanabilirsin. Tek dezavantajı biraz ağır olabilir. İyigünlerde kullanman dileklerimle şimdiden rastgelsin.

katiti
24-01-2007, 15:32
İki makineden hangisi dersen ben de Delta 60 derim özelliklerine göre...

Taygun KOCABIYIK
24-01-2007, 17:47
Kullanan biri olarak delta60 ı her türlü avda kullandım at çek olayında biraz ağır olsada tek makinayla her işi görüyorum :)

levrek
24-01-2007, 21:49
Alper arkadaşım,şeçimini yapmış olduğun iki makinede orta şekerlidir,bana kalırsa seçimini yaparken onlara daha yakından bakman,yani iki makineyine yan yana koyup kollarının dönüşlerinden malzeme yapılarına kadar birçok parçasını kıyaslayarak incele derim ,sonrada gönlünden geçeni teredüt etmeden al derim.Makine kullanımı ve bakımı kişiiye göre değişiklik gösterir,sevgilerimle

Jeeday
29-01-2007, 08:38
Son anda değiştirdiğim kararla OKUMA IM-65 almaya karar verdim...

Hafta sonu cumartesi Tarabya'daydım... Yağmur rüzgar bi yandan makinenin eskiliği bi yandan yinede keyifli bir gündü... 3.5 kilo istavrit, çinakop çektim... Bakalım yeni makine gelince neler yapcaz :)

NOT: Galata köprüsünden avlanan var mı aramızda???

Güven ÖZYELDAN
29-01-2007, 10:20
Son anda değiştirdiğim kararla OKUMA IM-65 almaya karar verdim...

Hafta sonu cumartesi Tarabya'daydım... Yağmur rüzgar bi yandan makinenin eskiliği bi yandan yinede keyifli bir gündü... 3.5 kilo istavrit, çinakop çektim... Bakalım yeni makine gelince neler yapcaz :)

NOT: Galata köprüsünden avlanan var mı aramızda???

eski makinayle 3,5 kilo balık varsa yeni makinyla boğazı kaldıracaksın gibi geliyor :D umarım yeni makinanlada aynı şansın devam eder şimdiden rastgelsin...

katiti
29-01-2007, 11:12
Şansınız daim olsun, rastgelsin...

mürşit
08-02-2007, 20:22
Link için teşekkürler ben de yeni bir makinei almayı düşünüyorum.. Benim için fikir edinmek açısından iyi oldu ben bu foruma yeni üye oldum gerçekten güzel bir forum emeği geçenlere ayrı ayrı tebrik ederim.. herkese rastgele...

MEHTERAN
08-02-2007, 21:09
Mürşit aramıza hoşgeldin. yaşını yazmamışsın. hitapta yanlış yapmıyalım.

baltiokka
20-04-2007, 20:16
selam arkadaşlar.makine almadan önce çevirme kolu mil sistemimi yoksa vidamı, rulmanlar kapalımı ve makarayı ileri geri hareket ettiren mekanizma dişli sistemlimi bunlara bakın. tabiki albastar gibi çin malı ve sadece türkiyede satılan makineleri kastetmiyorum, isterseniz deneyin albastar gear ratio ve ball bearings yazıp taratın sadece türkiyeden sonuç çıkar, birde diğer markaları deneyin kaç sonuç çıkacak. bence makine almadan önce [Only Registered Users Can See Links] adresine girin ve mekanizmaları bi inceleyip öyle karar verin! banax sx i tek geçerim!

baltiokka
24-04-2007, 18:01
ayrıca makinenin kg değerine bakın. grafit dediğiniz malzeme aliminyum alaşımlı plastik bildiğim kadarıyla. kütle arttığı zaman alaşımı daha güçlüdür unutmayın. ayrıca her makinenin mesafeye göre çeker kg değeri vardır, bu değer yüksek olmalı . merak eden [Only Registered Users Can See Links] adresine girip baksın.

freediver
29-05-2007, 02:12
Dostum o gösterdigin Okuma hem ucuz hem iyi bir makinaya benziyor...Sen bizler gibi cok sik baliga gitmiyorsan 100 ytl bile cok ..Al o makinayi.Istavritte,sarikanatta palamutta cekersin...

Senin isini görür..

halil_
29-05-2007, 12:59
merhaba
bende at çek için (turna için) bir makina almayı düşünüyorum.daha önce albastar atom 60 kullanıyordum.ağır olmayan ve fazla pahalı olmayan tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkürler..

freediver
30-05-2007, 01:00
merhaba
bende at çek için (turna için) bir makina almayı düşünüyorum.daha önce albastar atom 60 kullanıyordum.ağır olmayan ve fazla pahalı olmayan tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkürler..

halil albastar sakin alma...

shimano hyperloop at cek icin isini görür...ama daha fazla bilgi icin Katiti(Mert) ye sorsan daha iyi olur .O Shimano Hyperloop kullaniyor

katiti
30-05-2007, 10:53
Ben de Shimano Hyperloop modelini tavsiye edebilirim. Oldukça iyi bir makine. Markasına göre de fiyatı oldukça makuldü ben aldığımda. Sanırım hala öyledir...

halil_
30-05-2007, 21:28
Ben de Shimano Hyperloop modelini tavsiye edebilirim. Oldukça iyi bir makine. Markasına göre de fiyatı oldukça makuldü ben aldığımda. Sanırım hala öyledir...
teşekkürler internetten araştırıp bir bakayım fiatına ve özelliklerine ..

baltiokka
31-05-2007, 00:06
schimano hakkatten kaliteli ve at çek için uygun. grafit olmasına rağmen sağlamdır ben kullandım....tabiki gözde makinam banax ve daiwa bunlara uygun [Only Registered Users Can See Links] da viking diye bir marka var kullanmadım ama kaliteli ve fiyat olarak ta uyguna benziyor

halil_
31-05-2007, 16:46
schimano yu internette araştırdım ama satan bir yer bulamadım.

katiti
31-05-2007, 16:50
schimano yu internette araştırdım ama satan bir yer bulamadım.

Bursa için durumu bilmiyorum ama İzmir'de çeşitli malzemecilerde mevcut. Yazım sorunundan olabilir belki de "shimano" olarak, c'siz yazarak deneyebilirsiniz bir de...

freediver
02-06-2007, 01:42
shimano almazsan banax al derim o da iyi makinadir

halil_
03-06-2007, 09:35
doğrusu schimano değil shimano imiş..

misina
21-11-2007, 19:58
Yeni bir makineye ihtiyacım var. Denizde avlamak için kullanımı kolay ve kaliteli bir makine istiyorum. Makine tamir eden bir balıkçı bana "OKUMA" marka makineyi tavsiye etti. Bu konuda bir çok yazı okudum. Herkes bir ürünü tavsiye edip öneriyor. Kafam çok karıştı... Yardım istiyorum...

benim gözdem [Only Registered Users Can See Links]

misina
02-12-2007, 22:58
arkadaşlar internet üzerinden shimano stella satan bir site biliyor musunuz? çok aradım ama malesef ben bulamadım. :(

eylulruyam
21-08-2009, 22:59
arkadaslar bana acil bir makina lazım bu arada kamış olarak bunu aldım ama şimdi makina lazım 200ytlye kadar verebilirim saglam uzun ömürlü bir makina lazım deniz kıyısından atıyorum ne kadar uzaga atarsam tabi o kadar iyi benim için...ilgilenirseniz sevinirim bu arada seçtigim kamışı göstereyim sizlere yorumlarsanız sevinirim....[Only Registered Users Can See Links]