PDA

Tüm Versiyonu Göster : bogaz levrekleri 2

ismail çakır
27-01-2007, 08:31
en son yakaladığımız balıklar. iri olan levrek arkadaşım ibrahim tarafından yakalanmıştır. agırlıgı 4 kılodur.
selamlar.

ismail çakır
27-01-2007, 08:40
benim kullandıgım makıne ve sahte balık

HALDUN YALIMLI
27-01-2007, 08:41
İsmail abi senin için klasikleşmiş cümleler kuracam kusura bakma. Balıklar yine nefis, Avınız bereketli geçmiş, herşey yine harika tebrikler abi. Yapay yemi de görmüş bulunmaktayız abi paylaşıma teşekkürler. RASTGELSİN.

ramazanuçar
27-01-2007, 09:28
:) ismail abi sende olmasan bu sene levrek yüzü göremiyeceğiz valla.malum izmir ahalisi uyuyor.heyyy izmir uyanın artık bakın levrek çanakkale boğazını geçmiş geliyor izmire...;)

katiti
27-01-2007, 10:19
İsmail Abi ne yaptın, şimdi bir tane de o sahteden aldıracaksın bize :D...

Abi tebrik ederim ne diyeyim, sayende gözümüz levrek görüyor valla...

balıkcı
27-01-2007, 10:41
İsmail abi sen olayı aşmıssın,levrekler abone olmuş adeta sana rastgelsin abi.

aserkansatı
27-01-2007, 10:49
Arkadaşlar harikasınız gerçekten.Tebrik ederim...

varior
27-01-2007, 15:03
İsmail abi fazla söze gerek yok, yine mükemmel bir av.. Eline sağlık, afiyet olsun abicim... :)

theimam35
27-01-2007, 15:11
ismail abi tebrik ve teessüf ederim.bıraksanızda balıklar biraz aşağıya inse yani biz taşmı yiyeceğiz burada abicim.:D

Taygun KOCABIYIK
27-01-2007, 19:33
Üstadım tebrikler harika balıklar

igmsva
27-01-2007, 21:59
ismail abi sayende gözüm gönlüm aıldı.ellerin dert görmesin

ismail çakır
28-01-2007, 10:12
arkadaşlar hepinizin iyi dileklerine teşekkür ediyorum. bu taraflara yolu düşen olursa haberim olsun. selamlar.

Caner BALIKÇI
28-01-2007, 20:03
ismail abi balıklar çok güzel babam ve ben ne zaman gelelim ?
saygılar.:)

ismail çakır
29-01-2007, 06:37
ismail abi balıklar çok güzel babam ve ben ne zaman gelelim ?
saygılar.:)
hüseyın kardeşim.
babanı ve seni yaza mutlaka davet edeceğim.
selamlar.

aganta borina borinata
29-01-2007, 06:41
ellerine sağlık ismail abi...çok güzel balıklar... ama sen her hafta böyle yeni balıkların resimlerini eklemeyi rutin bi hale getirdin...nazara gelmeyesin sonra...:D :D :D

rastgelsin...

urfettin
29-01-2007, 09:40
İsmail bey avınız bereketli olsun.
Davetinize katılamadığım için üzgünüm.
Yine zevkli bir balıkçılık yapmışsınız.Bu arada ibrahim abiyide tebrik ederim.
Şansına mıdır nedir hep kloluklar yakalıyor.İnşallah bu hafta sonu size katılırım

rastgelsin

ykmk
29-01-2007, 10:45
Ne güzel yenir o balıklar...Of of of.YAkacan ızgaranı,arkadaşların da olacak,bi ufak açacan yanına offf of.Tebrikler.

ismail çakır
30-01-2007, 10:22
ellerine sağlık ismail abi...çok güzel balıklar... ama sen her hafta böyle yeni balıkların resimlerini eklemeyi rutin bi hale getirdin...nazara gelmeyesin sonra...:D :D :D

rastgelsin...
dogancığım galiba haklısın en son gelen 750 gr.lık iki ispendek.
selamlar.

katiti
30-01-2007, 10:40
İsmail Abi şükret, onu da göremeyenler var :'( ...

Taygun KOCABIYIK
30-01-2007, 10:41
İsmail abi bu 2 balık için neler vermezdim ahh ahh :D
birdahaki avın inşallah daha bereketli geçer abi

giritli
30-01-2007, 10:51
levreeeeeeeeek.....süper balıklar abi....birşey itiraf edeyim hani bazı yazılarımda ben daha acemiyim diyorum yaaa...ben daha hiç levrek tutmadım arkadaşlar...:) :( :)

Güven ÖZYELDAN
30-01-2007, 14:29
levreeeeeeeeek.....süper balıklar abi....birşey itiraf edeyim hani bazı yazılarımda ben daha acemiyim diyorum yaaa...ben daha hiç levrek tutmadım arkadaşlar...:) :( :)

önce kırmızı kart cezanı bitir kardeşim sonra senin beraber tutarız levrekleri çupraları mercanları:D :D

Güven ÖZYELDAN
30-01-2007, 14:30
abicim ellerinize sağlık valla ağzımızın suyu akıyor bu fotoları gördükçe gözümüz gönlümüz açılıyor valla sağolun...:helal: :helal:

kont56
30-01-2007, 15:08
merhaba ismail bey ben bu foruma yeni katıldım rastgele iyi balıklar yakalamışsın ben alanyadayım levrek yakalamak kolay degil çok az yakaladım bu gerçekten büyük zevk bol şanslar .1956 yavuz alanya

giritli
30-01-2007, 15:50
önce kırmızı kart cezanı bitir kardeşim sonra senin beraber tutarız levrekleri çupraları mercanları:D :D
hocam benim ceza 1 hafta maç cezasıydı...bitti gitti....top sende:D

kırımlı
30-01-2007, 16:12
maşallah ismail abi yatırmışın kuzuları ..afiyet şifa olsun....:)

ismail çakır
30-01-2007, 18:48
merhaba ismail bey ben bu foruma yeni katıldım rastgele iyi balıklar yakalamışsın ben alanyadayım levrek yakalamak kolay degil çok az yakaladım bu gerçekten büyük zevk bol şanslar .1956 yavuz alanya
yavuz bey,
bahsettiğin gibi levrek yakalamak karagöz ve çıpra yakalamak gibi kolay değil. yemli balıkçılıkta oltaya yemi takıp atar ve beklersin. önceleri el takımı atıp elimizde balık vurmasını beklerdık. şimdi kamışı dikiyoruz zili takıyoruz ve zilin çalmasını bekliyoruz.
ama at-çek levrekçilikte ayakta ve durmadan atıp çekiyorsun.balıkta her yerde olmaz galiba balıkçılıkta başarılı olmanın ve balığı yakalayabilmenin olmazsa olmazlarından birisi de BULUNULMASI GEREKEN YERDE VE ZAMANDA ORADA BULUNMAKTAN geçıyor. ama herşeyden önce NASİP
senin ve bütün arkadaşlarımın nasiplerinin açık olmasını ve gönüllerinde balıkları yakalamalarını diliyorum. ayrıca katılımcı olmanı da bekleriz.
selamlar.

ismail çakır
30-01-2007, 19:05
onur bey kardeşim.
zaten senin imzanda ÇUPRA DEDEKTÖR YAMAGI yazıyor.ama inşallah en kısa zamanda levrek balıgı da yakalarsın.
selamlar.

aganta borina borinata
31-01-2007, 08:12
dogancığım galiba haklısın en son gelen 750 gr.lık iki ispendek.
selamlar.

ismail abi...nazar konusunda ishak abiden tavsiyelerini istemeye başla istersen şimdiden...:D :D :D

750 gr. da olsa gene yakmışsın ortalığı...maşşallah...

rastgelsin...

gokseldbuga
31-01-2007, 11:15
Ismail abi, durmadan tahrik edioyorsun beni. atlar gelirim , benim derdim levrek değil gerçi, ben o çipuralara bittim

amatör balıkçı
31-01-2007, 20:05
Tebrikler İsmail kardeş,boğazın bereketi hep sizinle olsun.

cevat2
31-01-2007, 20:25
ismail abi bulduğun mera senin tecrüben ile birleşince iyi av çıkıyor soğandere demi avlanıyordun sabah erkenmi yoksa gecedenmi gidiyorsun bir hafta sonra o taraflara geleceğim tanışmak isterim senin gibi bir ustamız ile belki bizede bulaşır bu levrekçilik

ismail çakır
01-02-2007, 14:44
Ismail abi, durmadan tahrik edioyorsun beni. atlar gelirim , benim derdim levrek değil gerçi, ben o çipuralara bittim
goksel,
balık bahane olur . inşallah haberleşelim. balığın ve havanın müsait oldugu bir gun mutlaka beklerim.
selamlar.

ismail çakır
01-02-2007, 14:48
ismail abi bulduğun mera senin tecrüben ile birleşince iyi av çıkıyor soğandere demi avlanıyordun sabah erkenmi yoksa gecedenmi gidiyorsun bir hafta sonra o taraflara geleceğim tanışmak isterim senin gibi bir ustamız ile belki bizede bulaşır bu levrekçilik
cevat,
haberleşelim mutlaka beklerim. nasılsa gelecekmişsin. görüşmek dileğiyle selamlar.

ismail çakır
01-02-2007, 14:51
Tebrikler İsmail kardeş,boğazın bereketi hep sizinle olsun.
bülent,
iyi dileklerinize teşekkür ederim. inşallah daha iyilerini sizler yakalarsınız.
selamlar.

Hasan BALIKÇI
01-02-2007, 15:20
tebrikler ismail abi;:) yine cok güzel levrekler,yine cok güzel bir insan.Nasip olurda gelirsem;sadece seni ve o güzel levreklerini seyretmeye geleceğim.saygılar ismail abi

Rauf
02-02-2007, 23:11

yavuz bey formmumuza hoş geldiniz katılımınızın devamını dilerim.tecrube ve önerilerinizi bekleriz .bende alanyada ikamet etmekteyim ne güzel aynı site ve şehirde olmak selamlar.

Rauf
02-02-2007, 23:17
İsmail hemşo tebrikler balıklardan ne denli usta olduğun gayet acık burlarda (alanya) bu balık cok az olur bizde kıyı balıkcısı olmadığımız icin bu arkadaşların peşinden koşmuyoruz acıkcası ama bu sene rapala deniyeceğim senin rapalayı görünce bir tanede bundan alıcam kesin.sana bol şanslar dilerim rastgele.

ADNAN
02-02-2007, 23:40
ismail usta arkadaşların dediği gibi gözümüz gönlümüz açıldı, tabii levrek yakalamak onu kıyıya çekmek, onu oltadan elini kestirmeden çıkarmak, ayrı ayrı zorluk birde şunu tarihini bilsek acaba hangi koydan hangi pazar geçer :D :D :D o kıyıda sabahlamak ne kadar güzel olur.:D :D

ismail çakır
03-02-2007, 19:00
İsmail hemşo tebrikler balıklardan ne denli usta olduğun gayet acık burlarda (alanya) bu balık cok az olur bizde kıyı balıkcısı olmadığımız icin bu arkadaşların peşinden koşmuyoruz acıkcası ama bu sene rapala deniyeceğim senin rapalayı görünce bir tanede bundan alıcam kesin.sana bol şanslar dilerim rastgele.
rauf abi.
size bogazın güzelliğini anlatmaya çalışırsam ayıp olur gerçekten kıyı balıkçılığı için müstesna biryer. burada olmak da bizim şansımız abi inşallah gönlünüzdeki balıkları yakalarsınız.
selamlar aziz hemşerim....

ismail çakır
03-02-2007, 19:05
ismail usta arkadaşların dediği gibi gözümüz gönlümüz açıldı, tabii levrek yakalamak onu kıyıya çekmek, onu oltadan elini kestirmeden çıkarmak, ayrı ayrı zorluk birde şunu tarihini bilsek acaba hangi koydan hangi pazar geçer :D :D :D o kıyıda sabahlamak ne kadar güzel olur.:D :D
adnan arkadaşım,
bu balıkçığın en iyi taraflarından biride galiba denizin kenarında sabahlamak hele arkadaşlar ve dostların arasında olunca bambaşka oluyor. inşallah gönlündeki balığı yakalarsın.
selamlar...

ismail çakır
03-02-2007, 19:08
tebrikler ismail abi;:) yine cok güzel levrekler,yine cok güzel bir insan.Nasip olurda gelirsem;sadece seni ve o güzel levreklerini seyretmeye geleceğim.saygılar ismail abi
hasan arkadaş,
inşallah seyretmeyip daha iyilerini yakalayacaksın. msn de görüşelim.
selamlar...

Rauf
03-02-2007, 20:23
İsmail arkadaşım daha evvelki mesajda unuttum şu senin levrekte takılı olan rapala ne marka ondan başka resimi varsa bir eklermisin.teşekkürler.

ismail çakır
03-02-2007, 20:31
İsmail arkadaşım daha evvelki mesajda unuttum şu senin levrekte takılı olan rapala ne marka ondan başka resimi varsa bir eklermisin.teşekkürler.
rauf abı.
linki verıyorum.[Only Registered Users Can See Links]
selamlar....

Rauf
03-02-2007, 21:14
rauf abı.
linki verıyorum.[Only Registered Users Can See Links]
selamlar....

sağ ol arkadaşım cok dikkatsizmişim rastgele.

kturkol
03-02-2007, 22:41
İsmail bey ellerinize sağlık.

ismail çakır
08-02-2007, 13:16
akşam gittiğim soğandereden bu levreği yakaladım. sizlerle paylaşmak istedim.
selamlar.:D

aganta borina borinata
08-02-2007, 13:19
hepsi bu mu ismail abi...:D :D

rastgelsin...

ismail çakır
08-02-2007, 13:23
hepsi bu mu ismail abi...:D :D

rastgelsin...
çok şükür bunu alabildik. bunu da alamayanlar var. ama gönlüm bütün arkadaşlarımın gönüllerindeki balığı yakalamalarından yana.
selamlar.

aganta borina borinata
08-02-2007, 13:40
gönlüm bütün arkadaşlarımın gönüllerindeki balığı yakalamalarından yana.

:helal: :helal: :helal: :helal: :helal:

rastgelsin...

Güven ÖZYELDAN
08-02-2007, 13:46
sayın abicim bu levreklerin senden çektiği nedir yaw böyle giderse senin levrek avlaman yasaklanabilir dikkat et levrek neslinin tükenmesinden dolayı :D :D maşşallah abicim umarım her avın istediğin gibi olur oltanın ucundan balık eksilmesin abicim....(sende bir nazar boncuğu takıver bence)saygılar....

Uzm.Dr.Rastgele
08-02-2007, 13:51
İsmail hocam sıkılmaz isen sana bir kaç soru soracağım.Malum bu kış günlerinde soğuktan dolayı bir çoğumuz suyun kenarına bile varamıyor....Ama maşallah sen levreğin bu sene dibine vurdun...Ellerine ve emeğine sağlık...
İşte sorular :

1- Bu levrekleri anladığım kadarı ile sadece at-çek yaparak ve rapala ile alıyorsun değilmi...?

2- Resimlerden anladığım kadarı ile rüzgarın olduğu ve denizin çalkaladığı yerlerde ve vakitte avlanıyorsun... değilmi.... ?

3- Peki o esnada rapalayı yani yapma balığı at-çek yapmak için fırlatırken zorluk çekmiyormususn.yani uzağa atabilmek için ne yapıyorsun.Rüzgar tam alnına doğru esse zaten atmak zor olmaz mı .Yoksa bulunduğun mekan da rüzgar genelde yan tarafından mı esiyor... ?

4- En önemlisi at-çek yaptığın yer sığ değildir herhalde.Çünkü sığ olsa bir kaç defadan sonra 10-20 milyon liralık rapalanın takılıp gitmesi söz konusu olur..değilmi ?Yani azıcık derin su mu ? Tahminen derinliği.... ?

5-Birde av aldığın saatler nelerdir.....?Balık hangi saatler arası netice veriyor....?

Sayın hocam boş kaldığında dilinin döndüğünce madde madde bizleri de yönlendirirsen memnun olurum...Yani azıcık tam olayı bize de tarif etki, feyz alalım....Bunun üstadı sensin.......

katiti
08-02-2007, 14:05
İsmail Abi boşun yok maşallah, tebrikler...

Taygun KOCABIYIK
08-02-2007, 14:14
İsmail abi akşam onu fırına attın mı mis gibi gider :) afiyet olsun şimdiden tebrikler

urfettin
08-02-2007, 15:47

Kıymetli Amca
Tek de olsa nasibini almışsın.Eee ne de olsa Soğanderenin pirisin.Biz gelsek onu da göremezdik
Sende tekse bizde sıfır olurdu mutlaka

Havalar poyrazlasın bol fotoğtaflarını görür görmez hemen gelcem.

Rastgele reis

ADNAN
08-02-2007, 21:46
ismail abi günlerimiz seni tebrikler geçiyor ...:helal:

ismail çakır
09-02-2007, 05:52
İsmail hocam sıkılmaz isen sana bir kaç soru soracağım.Malum bu kış günlerinde soğuktan dolayı bir çoğumuz suyun kenarına bile varamıyor....Ama maşallah sen levreğin bu sene dibine vurdun...Ellerine ve emeğine sağlık...
İşte sorular :

1- Bu levrekleri anladığım kadarı ile sadece at-çek yaparak ve rapala ile alıyorsun değilmi...?

2- Resimlerden anladığım kadarı ile rüzgarın olduğu ve denizin çalkaladığı yerlerde ve vakitte avlanıyorsun... değilmi.... ?

3- Peki o esnada rapalayı yani yapma balığı at-çek yapmak için fırlatırken zorluk çekmiyormususn.yani uzağa atabilmek için ne yapıyorsun.Rüzgar tam alnına doğru esse zaten atmak zor olmaz mı .Yoksa bulunduğun mekan da rüzgar genelde yan tarafından mı esiyor... ?

4- En önemlisi at-çek yaptığın yer sığ değildir herhalde.Çünkü sığ olsa bir kaç defadan sonra 10-20 milyon liralık rapalanın takılıp gitmesi söz konusu olur..değilmi ?Yani azıcık derin su mu ? Tahminen derinliği.... ?

5-Birde av aldığın saatler nelerdir.....?Balık hangi saatler arası netice veriyor....?

Sayın hocam boş kaldığında dilinin döndüğünce madde madde bizleri de yönlendirirsen memnun olurum...Yani azıcık tam olayı bize de tarif etki, feyz alalım....Bunun üstadı sensin.......
ishak hocam,
iltifatlarına teşekkür ederim. malumun balıkçılıkta herşey nasip. nasibin varsa yakalarsın yoksa hava alıp gelirsin.tecrübe tabiki çok önemli ve paylaşıldıkça çoğalıyor.sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalışayım.
1-yazın canlı bırakma ile kışın atçek ile avlanıyorum. son ıkı gidişimde akşam sularında tirsi yaprak atıp bekledim. son balığı ve ondan önce 750 gr.lık balığı yemli aldım. diğerlerini at-çek ile aldım.
2-avlandığım yerde rüzgar poyraz ve lodos olur. oda duruşumuza göre sagdan veya soldan eser.poyraz havada daha güzel av oluyor.çünkü sular akıyor. lodas havada sular akmıyor.gece yapılan avda çok çalkantı gerekmiyor.arkadaşlarım sabaha kadar avlanıyor.ben rahatsızlığım dolayasıyla akşam.11 e kadar bakıp yatıyorum. sabah 05 de kalkıp sabah suyuna bakıyorum.
3- rüzgar olsada dırek suratımıza gelmediğinden atabiliyoruz. havaını durumuna göre daha ağır olan sahte balıkları atıyoruz. malum. demokrasilerde çareler tükenmz.
4-ayağımızda kasık çizme veya tulum çizme bulunuyor.denizin içinde üzerinde durabileceğimiz kayaların üstüne çıkıp at-çek yapıyoruz.at-çek yaptığımız yer pek sığ degil ama akıntı ile sahte balık kenara düşünce takılıyor.kurtarabilirsek iyi kurtaramazsak gitti 20 ytl.
5-benim avlandığım saatleri yukarıda yazdım.bazen arkadaşlar 02-04 arası iyi balık aldıkları oluyor. bazen de hiç balık alamıyorlar. levrekçilik çok sabır işi ve bu anlattıklarım buranın tecrübeleri.inşallah işininize yarayacak bir paylaşım olmuştur.
bütün arkadaşlarıma gönüllerindeki balıkların rastgelmesi dileklerimle..
selamlar..

Uzm.Dr.Rastgele
09-02-2007, 06:59
Sevgili İsmail hocam dün msn'den site üyeleri ile yazışırken sizin kulaklarınızı çınlatmıştık.Ve bende senin avlanma taktik ve tekniklerin hakkında fikir yürütmüşdüm.En iyisi emin olmak için de,ben bunu madde madde İsmail abiye sorayım dedim.Sende allah razı olsun üşenmeden tek tek anlatmışsın.Şimdi aklıma takılan soru kalmadı.Eline emeğine sağlık hocam ben gerekli bilgi ve feyzleri sayende aldım...

canakkale
10-02-2007, 05:19
ismail abicim su yazin yaptigin canli levrek birakmasini buraya detaylariyla yazarsan sevirim yani kendi usulün ve tarzinla!!!

Egeli
10-02-2007, 20:02
ismail bey helal olsun diyorum..
başka da birşey demiyorum....:)

ismail çakır
03-03-2007, 14:17
hava lodos diye gidip gitmeme hususunda uzun tereddütten sonra sogandereye gitmeye karar verdık.akşam sahte balık attık. tık yok.oltaya küçük bir kupez takıp attım. saat 10.00 da uykuya çekildik.sabah 06.00 da kalkıp akşamdan attığım oltaya çektım. bir tane levrek geldi. saat 08.00 den sora mıdye açıp yemli baktık. iki tanede çıpra geldi. dönüşümüze yakında (K.D.V.) gibi ( rauf abimin kulakları çınlasın) 1 adet siznarit :D geldi. bugünlük kısmetimde bunlar varmış deyip döndük.
her isteğinizin gönlünüzce olmasını dilerim.

Taygun KOCABIYIK
03-03-2007, 15:08
İsmail usta yine yapmışsın yapacağını harika 3 balıkla geri döndün

ismail çakır
03-03-2007, 15:17
İsmail usta yine yapmışsın yapacağını harika 3 balıkla geri döndün
taygun kardeşim 4 balık siznariti unutmayalım.:D

igmsva
03-03-2007, 18:12
ismail abi allah nazardan saklasın. ustalığını göstermişsin yine.........

atilla_28
03-03-2007, 18:20
abicim boğazın neresinde tuttun buları inşallah bizde tutarız böyle güzellerini rastgele :D

atilla_28
03-03-2007, 18:23
çok güzeller nerede tuttun bunları abicim

igmsva
03-03-2007, 18:26
çok güzeller nerede tuttun bunları abicim
sevgili "atilla 28" forum kurallarımız gereği imza hanenizi dolurmanızı rica edeceğim. bu bizlerin size hem hitapta hem tanımada faydalı olacaktır. bu arada aramıza hoş geldiniz. umarız aramızda mutlu olursunuz.

ATLANTİS
04-03-2007, 00:31
abi ne diyelim afiyet olsun bize levreklere bakakalmak düşüyo esaslı balıklar doğrusu yakaşır abi:D

giritli
05-03-2007, 06:52
İsmail abicim.....tebrikler helal olsun abi....her şartta nafakanı çıkarmayı biliyorsun....ustalıkta bu olsa gerek...

aganta borina borinata
05-03-2007, 08:52
ismail abi...ellerine sağlık...güzel balıklar almışsın yine...valla poyraz - lodos farketmiyor senin için...

rastgelsin...

katiti
05-03-2007, 08:59
İsmail Abi hepsini geçtim de "siznarit" tam trofeymiş :P :D. Tebrik ederim...

urfettin
05-03-2007, 14:02
Reis rastgele
bereketli olsun.davetini bekliyoruz

Rauf
08-03-2007, 08:56
Hemşo tebrikler bu gün döndüm iletilere anca cevap verebildim kıyıdan balıkcılık oldukca zor bravo.