PDA

Tüm Versiyonu Göster : at çek için makina???

ilhanmania
27-01-2007, 21:33
arkadaslar at çekte kullabılecegım alba marka bır makına almayı dusunuyorum...tavsiyeni ne olur?? cok hafıf olmak zorunda degıl cunku aynı zamanda normal avlarımdada kullanıcam...tavsiyelerinizi bekliyorum...

katiti
28-01-2007, 16:50
Çağdaş öncelikle at-çek makineni ayrı düşünüp hafif almanı tavsiye ederim, çünkü bir süre sonra çok yoruyor seni. Tabii kamışı da ona göre hafif seçeceksin.

Makineye gelince öncelikle bu iş için ayırdığın bütçe önemli, ona göre bir makine bakman gerek. Ben at-çekte Shimano Hyperloop 2000 RK kullanıyorum, oldukça güzel bir makine. Grafit malzemeden ve çok hafif. Bunu alırken bir de Remixon'un bir modelini beğenmiştim ama şu anda tam olarak hatırlamıyorum...

ilhanmania
28-01-2007, 19:28
butce olarak 80m cıvarı olabılır...albalar hakkında ne dusunuosun???

hastem07
29-01-2007, 00:44
Alba RR 50 ve 60 tavsiye ucuz olarak tavsiyem ucuz olarak istiyorsanız kk 50 ve 60 ı tavsiye ederim.

hastem07
29-01-2007, 00:48
80 milyon altı shimono marka makina bulursanız almayın zira çin malıdır bu yüzden at çekde kullanabileceğiniz marka yedek parçası bol bulunan alba olmalıdır vede RR ne KK Serisi 50 ve 60 ı öneririm.

katiti
29-01-2007, 10:23
Çağdaş Alba'nın o makinelerini incelemediğim için bir yorum yapmam. O fiyatlara oldukça güzel makineler bulabilirsin bence. Gidip malzemecileri gez derim. At-çek için alacağın makinenin:

1. Devir sayısının yüksek olmasına,
2. Hafif olmasına,
3. Dişli sayısının yüksek olmasına,
4. Anında duruş rulmanının çalışmasına,
5. Misina kapasitesine (çok büyük bir makineye gerek yok),
6. Makinenin sağlamlığı hakkında eline aldığın zaman oluşan kanıya

bak ve öyle karar ver derim. Yerli üretim Alba mı Çin üretimi Shimano mu dersen kişisel tercihim Shimano olur. Ama her insanın tercihleri farklıdır tabii. Şimdiden alacağın makineyi güle güle kullan...

balıkcı
29-01-2007, 10:39
Çağdaş Alba'nın o makinelerini incelemediğim için bir yorum yapmam. O fiyatlara oldukça güzel makineler bulabilirsin bence. Gidip malzemecileri gez derim. At-çek için alacağın makinenin:

1. Devir sayısının yüksek olmasına,
2. Hafif olmasına,
3. Dişli sayısının yüksek olmasına,
4. Anında duruş rulmanının çalışmasına,
5. Misina kapasitesine (çok büyük bir makineye gerek yok),
6. Makinenin sağlamlığı hakkında eline aldığın zaman oluşan kanıya

bak ve öyle karar ver derim. Yerli üretim Alba mı Çin üretimi Shimano mu dersen kişisel tercihim Shimano olur. Ama her insanın tercihleri farklıdır tabii. Şimdiden alacağın makineyi güle güle kullan...
Mert sen bu işi biliyorsun,anlaşılan dahada genişleteceksin bilgilerini,tebrik ederim kardeşim....

HALDUN YALIMLI
29-01-2007, 11:19
Mert senin beğendiğin makine REMIXON CHARISMA CH serisiydi. Bendeki CH 35'miydi CH 40'mıydı hatırlamıyorum. Fiyat olarakta çok uygun, sanırım 20 ytl civarında. Kullanımı hafif olduğu için yormuyor, özelliklerini biliyorum 3 bilyalı devri 1:5,1 sayesinde çok seri.
Bu makineyi yine REMIXON DOUBLE BLACK serisi 2 parça kamış ile kullanıyoum. İkiside aynı marka olmasının yanı sıra ksusursuz bir performansa sahip. Tencere kapak olayı. RASTGELSİN.

katiti
29-01-2007, 11:19
Mert sen bu işi biliyorsun,anlaşılan dahada genişleteceksin bilgilerini,tebrik ederim kardeşim....

Estağfurullah abi, sizlerden aldığımız bilgileri satıyoruz işte biraz :). Daha öğrenecek çoooook şeyim var...

katiti
29-01-2007, 11:21
Mert senin beğendiğin makine REMIXON CHARISMA CH serisiydi. Bendeki CH 35'miydi CH 40'mıydı hatırlamıyorum. Fiyat olarakta çok uygun, sanırım 20 ytl civarında. Kullanımı hafif olduğu için yormuyor, özelliklerini biliyorum 3 bilyalı devri 1:5,1 sayesinde çok seri.
Bu makineyi yine REMIXON DOUBLE BLACK serisi 2 parça kamış ile kullanıyoum. İkiside aynı marka olmasının yanı sıra ksusursuz bir performansa sahip. Tencere kapak olayı. RASTGELSİN.

Kardeşim çok yaşa, ben hatırlayamamıştım gerçekten... Evet bu da güzel ve o fiyata gayet alınabilir bir makine. Aynı kamışı ben de kullanıyorum, onu da tavsiye edebilirim...

ilhanmania
30-01-2007, 18:32
öncelikle yardımlarınız ıcın cok tesekkurler...remixon için ikna oldum sahsen :) su tencere kapak olayı duyduktan sonra özellikle ;) peki bu makınayı at çek dışında normal avlarımda kullabılırmıyım verimli bir şekilde???

giritli
15-03-2007, 15:22
Haldunum kullandığın kamışın boyu ve atarı konusunda da yardımcı olursan tam süper olucak...:D

Tungaalp_07
16-04-2007, 08:26
ilhan remixon iyi makina ve ucuz,ben albanın hiçbir malzemesini tavsiye etmem ve de kullanmamaya gayret ediyorum,hiçbir malzemesi anlatıldığı gibi kaliteli değil.şu an marka ve modeli hatırlamıyorum,albadan kamış ve makina almıştım,kamış 20-40 atarlı,inan 1 yıl kullanamadım,kamış atış esnasında esnemeden dolayı kırıldı.bi ton para verip kamışı tamir ettirdim.makinası da ona keza,ben şu an remixon kullanıyorum,25 ytl ve bence at çek için yeterli bir makina,100 ytl,150 ytl'ye de makina var ama bence hiç gereği yok,burda bir şeye dikkat çekmek istiyorum.bence en önemlisi misina at çek olayında,misinan ne kadar ince ve çekeri yüksek olursa şansın o kadar artar.saygılarımla

Lethe
16-04-2007, 09:32
ben at çek için 30 kalibre shimano hyperloop kullanıyorum.ve cok memnunum.hem hafif,hem küçük,hem güçlü.hem de ekonomik.ben daha gecenlerde 35 ytl ye aldım.tavsiye ederim :)

cevat2
16-04-2007, 09:35
albanın pashası iyi bir makina 30 luk ben memnunum,40 lık cormoran rodeo 4000 8psi yide bu hafta denedim. süper tavsiye ederim remixon getiriyor artık

katiti
16-04-2007, 10:21
ben at çek için 30 kalibre shimano hyperloop kullanıyorum.ve cok memnunum.hem hafif,hem küçük,hem güçlü.hem de ekonomik.ben daha gecenlerde 35 ytl ye aldım.tavsiye ederim :)

Ulaş aynı makineyi kullanıyorum, ben de gayet memnunum...

Lethe
16-04-2007, 10:26
Ulaş aynı makineyi kullanıyorum, ben de gayet memnunum...
biliyorum :) zaten Haldun abi önayak oldu almamda.senin de alıdığını ve memnun olduğunu anlatınca ikna oluverdim ben de.hakikaten sevimli ve kaliteli bi makine,içim ısınıverdi hemen :D

HALDUN YALIMLI
16-04-2007, 11:55
Haldunum kullandığın kamışın boyu ve atarı konusunda da yardımcı olursan tam süper olucak...:D

Onur iyi hatırlatmışsında ben geç okudum. Kusura bakılmasın artık. REMIXON DOUBLE BLACK serisi 2 parça kamış 2.10 cm. 20-40 gr. atarlı, hem çok esnek hemde çok hafif.

Ulaş herkesi at-çek makinesi olarak hyperloop aldırdım. Şu an satıcı firmanın elinde kalmadı. RASTGELSİN.

giritli
16-04-2007, 11:57
Eyvallah kardeşim...geç olsun güç olmasın;)

freediver
18-05-2007, 01:03
Mert
tabiki bu isler bütce meselesi ama!Sana tavsiyem biraz daha kas para biriktir.Ama Sakin ha Sakin AlbaStar alma....

Türkiye de uygun fiyata bulabilecegin orjinal makinalrdan al.Banax,Cormoran gibi
25 bilemedin 30 luk olsun ama asla daha büyük olmasin.Orjinal Cormoran Kore malidir cekinmeden al ama diger güney dogu asya makinalarini salla gitsin!!!

ünalmusa
23-08-2007, 18:24
atom marka motor olabilir hem deniz hemde göl için ideal bi mmotor

dummy
25-08-2007, 11:43
arkadaslar at çekte kullabılecegım alba marka bır makına almayı dusunuyorum...tavsiyeni ne olur?? cok hafıf olmak zorunda degıl cunku aynı zamanda normal avlarımdada kullanıcam...tavsiyelerinizi bekliyorum...

ben bir marka tvsiyesi yerine hem atçek hemde normal yemli takımda kullanacağın için alacağın makinada yedek makara olmasını göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim..Böylece misina değiştirmek yerine makara değiştirerek olayı kısa zamanda halledebilirsin..

cafo
20-11-2007, 17:22
Ben yeni remixon elite 40 aldım hem hafif hem cok hızlı sarımı ve ucuz tavsiye ederim
remixon elite 40
40'lık küçük makara, 5 rulmanlı, 100m/0,40mm Misina kapasitesi, 5,14:1 yüksek devir oranı, arkadan kalama

[Only Registered Users Can See Links]

erkepli
14-12-2007, 09:09

Merhaba sizin istediğiniz şartlara en uygun makinalardan biri shımano 4000RB HYPERLOOP,hafiflik sağlamlıkve arkadan kalama.bir çok ürün elimde olmasına rağmen kendimde bunu kullanıyorum ve memnunum.mutlu günler sizinle olsun.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Lethe
14-12-2007, 10:41
Remzi abi kesinlikle katılıyorum,at-çek için hyperloop'un üstüne makine tanımam desem yeridir.30 luğunu kullanıyorum,ben de çok memnunum.hafif,sağlam,güçlü yani yarı yolda bırakmaz. :)

elmexicano
09-05-2008, 14:08
merhaba arkadaşlar,

ben at-çek için banax SI800 kullanıyorum.
İskenderun`da 3-4 kilo arası kocaman kofanaları rahatlıkla çekiyordum. tek sorun balığı kıyıya almakta.

bir de makinenin misina kapasitesi çok az. o yüzden çoook sağlam misina kullanmak lazım.

hade rastgele,

A.Can

alpkilic
12-05-2008, 10:17
herkese yi günler bu ilk mesajım olacak bende at-çek yapmak için bir süredir araştırma yaptım yeni bir başılkta açmak istemedim üzerinde karar kıldığım kombinasyon bu acaba başka önerisi olan var mı yada bu malzemeleri kullanıp şikayeti olan

kamış-CALIFORNIA 270 CM PELICAN KAMIŞ

makina-REMIXON ELITE 40 MAKİNE

alpkilic
14-05-2008, 11:10
biraz daha araştırdım makinalar konusunda kararsızım gönlüm ryobi'nin bu modelinde ama aklımı çelen başka markalarda var acaba yorum yapabilir misiniz?
RYOBI ECUSIMA 4000Vi

diğerleri

REMIXON ELITE 40

REMIXON KING 40R

REMIXON CHARISMA CH40

Shakespeare Omni RX

Shakespeare Cosmos RD

kamış için ise bir önerisi olan?üstte verdiğim pelican'ın atarı uygun değil sanırım?lütfen bir cevap?:)