PDA

Tüm Versiyonu Göster : 27-ocak alanya raporu

Rauf
29-01-2007, 14:10
Cuma günü akşam bilgi sayardaki hava raporu cumartesi alanyada güneşli ve cok az bir rüzgarlı günün olucağını müjdeleyince akşamdan hazırlığımı yaptım daha evvelki haftada 30-40 metrelerde balık olmadığını bildiğimden niyetim derin suya gitmekti .saat 6.15 te evden cıktım 6.30 da limandan cıkış yaptım gideceğim bölge benim teknenin hızı ile 45 dakika cekiyordu.boş gitmeyelim dedim palamut sırtısını da koyverdik yolda hicbir havanatı balık efendiye rastlamadan bölgeye geldik 9 iğneli 500 gr kuşunlu takımı yemleyip (attım ağzına gitsin kör bağzına ) diyerekten ilk oltamızı attık derinlik 185 mt bir kac defa at cekten sonra kovaya 2 tane mercan girmişti anlaşılan ya balık yoktu ya iştahlı değildi yer değiştirdik 230 metrede bir denedik olmadı 300 cıktık oraya attık bir iki geldi ama verimli değil yakalıyoruz ama normal zamanda 3lü 4lü gelen olta yabir ya hic geliyordu bu şekilde saat 11.00 ri yaptık o saatten sonra zaten derin su olayı biter bir kac defa denedikten sonra dönüşe gectik döniş yolunda değişik derinliklerde durarak atığım oltalarda yemler bile tırtıklanmadan geldi anlaşılan balık yönünden hicte iyi bir günde cıkmamışız dedim sonra limana yakın balık bulucuda belli belirsis işaretler almaya başlayınca el oltası ile bir kac denemede orada yaptık biraz ızmarit ve ufak bir mırmır dan başka bir şey alamadık.saat 15.00 gelmiş tatlı güneşin altında temiz havayla birlikte bir kilo kadar balığımızı almışız deniz ana bu gün bunu nasip etmiş dedik evimizin yolunu tuttuk.kısmet bir dahaki sefere rastgetirsin.herkeze selam eder bol şanslar dilerim.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

katiti
29-01-2007, 14:15
Abi o ne güzel bir kırmızıdır ya, afiyet olsun valla :)...

aganta borina borinata
29-01-2007, 14:17
ellerine sağlık rauf kaptan...toparlamışsın ne varsa...

ama abi resimleri böyle dizince pazardan mı deyolar sonra...:D :D

rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK
29-01-2007, 14:17
Yinede nevale çıkmış Rauf üstadım tebrik ederiz inşallah beklediğin iri mercanlar birdahaki avda oltanı 5 erli 5 erli doldururlar :)

CaTSiLeNcE
29-01-2007, 14:42
rauf abi yinede almışsınız nevaleyi :D tebrikler

varior
29-01-2007, 15:00
Rauf abi eline sağlık, resimdekiler tam kızartmalık gözüküyor.. Afiyet olsun.. :) daha büyükleri bidahaki sefere inşallah...

Rauf
29-01-2007, 21:32
ellerine sağlık rauf kaptan...toparlamışsın ne varsa...

ama abi resimleri böyle dizince pazardan mı deyolar sonra...:D :D

rastgelsin...

Doğancım ne yaparsın öyle dizdimki cok görünsün;) ac adam ağzında kürdanla dolaşırmış?idare et selamlar:)

Rauf
29-01-2007, 21:36
Taygun,ersen ve savaş arkadaşlarım düşünceleriniz icin cok teşekkürler bu mevsimde bu kadar oluyor bakalım bir hafta sonra hava musait olursa kısmetimize bida bakıcaz.selamlar herkeze bol şans dilerim.

levrek
29-01-2007, 21:54
Rauf abi ,Allah bereket versin.Ne mutlu ki denizin o güzel kokusunu ve temiz havasını çiğerlerinize doldurmuşsunuz.Tabi ki ömrünüze de günleri.Bu arada merak etme abi,Ege den kalkan ilk mercan kabilesi sizlerin oralara ulaşmak üzeredir,avınız bereketli olsun,sevgilerimle

Rauf
29-01-2007, 22:06
Rauf abi ,Allah bereket versin.Ne mutlu ki denizin o güzel kokusunu ve temiz havasını çiğerlerinize doldurmuşsunuz.Tabi ki ömrünüze de günleri.Bu arada merak etme abi,Ege den kalkan ilk mercan kabilesi sizlerin oralara ulaşmak üzeredir,avınız bereketli olsun,sevgilerimle

Erol bey bağzı antalyalı ve kemerli dostlarım mayıs 15 ten itibaren kumlucaya bağlı cavuşköyde (adrasan) güzel mercan akını olduğunu söylediler bakalım bu sene gidip bir şansımızı deniyeceği.
Bizim jbs ne durumda cözebildinmi konuyu selamlar hürmetler.

aganta borina borinata
30-01-2007, 07:10
ac adam ağzında kürdanla dolaşırmış

bunu sevdim valla...

rastgelsin...

HALDUN YALIMLI
30-01-2007, 09:05
Rauf abi maşallah diyelim balıklara, bunlar yakalayacağın kilolukların habercileri olsun inşallah. RASTGELSİN

giritli
30-01-2007, 09:06
Rauf abicim ellerine sağlık...mertikoma katılıyorum abi...bu nasıl bir kırmızıdır abi yaaaa....

gokseldbuga
30-01-2007, 11:28
itirraf et Rauf abi boyadın dimi onları

Rauf
30-01-2007, 14:58
itirraf et Rauf abi boyadın dimi onları

İtiraf ediyorum boyadım izmirde cıkan mercanların rengini görünce bizimkiler sönük kalıyurdu dayanamadım boyadım.:) göksel gözünden kacmamış;) balıkların esas rengi benim imzadaki balıkların rengi gibidir vep cam ile cektiğimden öyle cıkmış merak edenlerin bilgilerine.

kırımlı
30-01-2007, 16:32
yinede sakin ve güzel bir gün olmuş abi sizin için ..ellerinize saglık

katiti
30-01-2007, 17:15
balıkların esas rengi benim imzadaki balıkların rengi gibidir vep cam ile cektiğimden öyle cıkmış merak edenlerin bilgilerine.

Abi yıktın bütün hayallerimi ;) :D :D :D...

cekocumcum
31-01-2007, 10:41
rauf abi ellerine sağlık resimde bile kırmızılar senin oltaya gözü dikmiş gibi bakıyolar ağzıda açmış :) nerdese bu halde bile oltaya takılacaklar gibi...paylaşım için saol.

Rauf
31-01-2007, 15:44
Abi yıktın bütün hayallerimi ;) :D :D :D...

Mert genc arkadaşım senin hayallerini yıkacağıma balıkların rengini düzenlerim daha iyi :) selamlar .
(bak bakalım olmuşmu.)

Uzm.Dr.Rastgele
31-01-2007, 18:37
Rauf hocam bereketli olsun......Maşallah sınıf başkanlarını ön sıraya almışsın.Afiyet ,bal şeker olsun.....

katiti
01-02-2007, 12:16
Mert genc arkadaşım senin hayallerini yıkacağıma balıkların rengini düzenlerim daha iyi :) selamlar .
(bak bakalım olmuşmu.)

Olmuş abi olmuş, hem de süper olmuş :). Eline sağlık...

eşref sürek
07-02-2007, 23:15
abi gene rastgelmiş bunada şükür biz marmarada lodoslardan burnumuzu çıkaramıyoruz derin su avcılığını özledik havalar düzelince ilk fırsatda gideceğiz

MEHTERAN
08-02-2007, 05:52
Bizleri neşelendirdir. Rabbimde seni neşelendirsin. Bu hafta irileri yakalarsın inşallah. Kaba yele karmı dayanır rauf abi. Saygılarımla.

mercan
08-02-2007, 14:19
afiyet olsun güzel av olmuş.

aahmet
15-03-2007, 22:49
kısa günün kısmeti tavalık çıkmış afiyet olsun