PDA

Tüm Versiyonu Göster : 27 OCAK Karaburun Raporu

Taygun KOCABIYIK
31-01-2007, 09:50
Msn üzerinden görüştüğüm Mehmet abim geçen cumartesi gecesi karaburun saipaltı limanında bir levrek yakalamış resimlerini izin alarak buraya ekliyorum.
Yem olarak sardalya ve mamun (levrek mamuna gelmiş)
Takım olarak dip kıbrısı ve normal köstekli dip oltası kullanmış.
Bu arada at çekte yapmış ama netice alamamış.
Gidecekler için mutlaka sardalya ve mamun bulundursunlar. dip kıbrısını eksik etmesinler ve varsa at-çek takımlarını yanlarına alsınlar diye tavsiyede bulundu. Bu arada limanda balık avını yasaklamışlar ona göre dikkatli olunmasıda gerekiyormuş fazla dikkat çekmeden kimse karışmıyormuş.
Ektede 1,5 kg gelen levreğin resmi var.

mufi
31-01-2007, 09:53
Ey maşallah derim....afiyet olsun..

Güven ÖZYELDAN
31-01-2007, 09:58
maşşallah ışıl ışıl parlıyor....liman içlerinde olta atmak yasaklandı takımların iplere takılması ve tekne sahiplerine zarar vermesi, tekne üstüne çıkıp olta atanların tüm pisliğini orda bırakması, balık avı altında tekne içlerine girip hırsızlık yapılması gibi sebeblerden dolayı liman içlerine girilmesi ordaki ahali tarafından yasaklanıyor tartışma ve kötü bir olayla karşılaşmamak için dikkatli olunması gerekiyor arkadaşlar...

giritli
31-01-2007, 10:09
Balık şahane...tutan arkadaşı tebrik ederim...
güven çok doğru söylemiş...zaten türkiyede genel olarak kullanılan sistem "denetleyemiyarsan yasakla" sistemi olduğu için nerdeyse her konuda kurunun yanında yaş da yanıyor...

katiti
31-01-2007, 12:07
Balık çok güzel gerçekten...

Senelerce bizim Yıldızburnu Limanı'nda teknelerden olta attım, bir yığın balık yakaladım. Bir kere de bindiğim tekneyi temizlemeden çıkmışlığım yoktur. Ama herkes aynı duyarlılığı göstermiyor ne yazık ki...

aganta borina borinata
31-01-2007, 12:47
güzel balık...liman içleri genelde levrek için iyi yerlerdir...

rastgelsin...

CaTSiLeNcE
31-01-2007, 13:09
hoş balıkk umarım birgün bende tanışırım şu levrekle:D