PDA

Tüm Versiyonu Göster : gezelim gorelim

gokseldbuga
07-02-2007, 13:11
Cesitli zamanlarda cektigim resimler, icinde deniz canlilari da var, ulkeler de var.
Cek cumhuriyeti Prag ve komşu şehirler
Birleşik Arap Emirlikleri ,Dubai
Brezilya, Rio de Janerio
Portekiz, Lizbon ve Komşu şehirler
Paris, disneyland ( o zamanlar digital fotograf makinem yoktu malesef)
Italya Sardunya adasi ( digital makine yoktu, anca scan ettiklerim)
Başkortostan resimleri eşim tarafından çekilmiştir, kocaman 2 tane nehirleri var, deniz gibi
Madrid havaalanından 1 kare

Dosya 9 mb yani internet icin oldukca buyuk, yuklemesi icin baya bir beklemeniz gerekebilir. LÜTFEN "flag as inappropriate" e basmayınız
[Only Registered Users Can See Links]

varior
07-02-2007, 21:30
Göksel sana seyyah diyesim geldi, dünyayı gezmişsin walla hayran kaldım.. Hepsi güzel yerler ama en beğendiğim yerlerden biri dünyanın en küçük sokağı oldu.. Bizimle paylaştığın için çok teşekkürler, gezmiş kadar oldum.. :)

HALDUN YALIMLI
08-02-2007, 07:16
Göksel'cim senin üyelik ismini Seyyah olarak değiştirelim ne dersin? Resimler çok güzel kardeş paylaşım için teşekkürler. RASTGELSİN

giritli
08-02-2007, 07:53
Hocam maaşallah diyorum...bu gittiğin yerlerde olta da attınmı diye sormaktan kendimi alamıyorum...Şu dünyanın en dar sokağından bizde de var bir tane...
Eşrefpaşa'da aynen bunun gibi belki daha bile dar bir sokak var kardeşim...

gokseldbuga
08-02-2007, 09:16
Hiçbirinde olta atmak nasip olmadı , hem zaman meselesi, hem de öncelikle o ülkenin kanunlarına bakmak lazım olta atmadan önce, zira onlar bizden çok çok daha fazla özen gösteriyorlar. Yalniz Lizbon sanki balık hali gibi, 1 mahallesi var mesela koca koca varillerin içi silme balık kurusu, fıstık gibi kokuyor sokaklar bana kalırsa :) . Portekiz okyanusa açık olduğundan çok balık var. Brezilya ise okyanus ülkesi olmasına rağmen büyükbaş hayvancılık daha çok gelişöiş koskoca Rio da 1 tane adam gibi balık restoranı var iken, her yer etçi. Ayni bizim döner sehpası gibi koca doneri getiriyorlar masaya (döner diil tabiiki sırf et hayvanın muhtelif yerlerinden) sen istediğin yeri kestiriyorsun, çok pişir demeniz nafile , keserken tabağa kanları damlıyor :oha: .
50 dolar veriyorsunuz yiyebildiğiniz kadar, öncelikle müthiş bir açık büfe salata bar var, salata dediğin yeşillik değil dırf deniz ürünü , kestane, balık çorbaları, denizanası vesaire, yok yok. Sonra masalar arasında tepsilerde dolaştırıyorlar pişen balıkları devamlı tabağına atıyorlar ta ki dur diyene kadar. Hatırlıyorum sanırım 3 tane karides yiyebilmiştim , jumbo karides değil jumbo ötesi, dirseğime kadar neredeyse. Dubai de ise mevsim Kasım olmasına rağmen çok ama çok sıcaktı, ayrıca Ramazandı o yüzden hiç teşebbüs etmedim balık avına, zira adamların ne yağacağı belli olmaz

Taygun KOCABIYIK
08-02-2007, 09:51
Göksel abi nereden başlayım bilemedim
saçların uzun daha güzel en başta bunu söyleyim :)
aynı bereyle avrupaları gezip hemde balığa gitmek valla helal olsun :D
şu dünyanın en dar sokağıda bence o kadar dar değil Onur abi nereden biliyor diye şaşırdım ama haklı eşrefpaşada öyle dar bir sokak varki düz yürümen mümkün değil yan geçiyorsun :)
Portekizde bir şehir adlı resimi aynen güzelbahçeye benzettim
söylenecek çok şey var ama bu kadar yeterli teşekkürler harika slayt bende gezmiş kadar oldum :)

giritli
08-02-2007, 10:20
Ayıp ettin tagocum...:D ne demek "onur abi nerden biliyor bilmiyorum ama"
benim bütün çocukluğum ve delikanlılık yıllarım atilla mahallesinde geçti...eşrefpaşanın en eskilerinden sayılırız ailecek...:artist:
böyle efendi göründüğüme bakma....bir tarafım her zaman eşrefpaşalı olarak kalmıştır evelallah....diğer tarafı hiç sorma zaten....laf aramızda gürçeşme....;)

gokseldbuga
08-02-2007, 11:27
her ne kadar Istanbulda uzun süre yaşamış olsam da çocukluğumu ,
okumayı çabuk sökmeyi Zagor , texas, Mister no, vb kitapları her gün bulabildiğim Dayko Gürçeşmede,
ağaçlardan düşmey, tüftüf , tel sapanları buca & şirinyerde,
kardeşliği, dostluğu, paylaşmayı , disiplini, Deniz lisesinde,
hayati Istanbul da üniversitede,
huzuru da Izmirde öğrendim

gokseldbuga
08-02-2007, 12:01
bence de daha dar sokaklar vardır ülkemizde, işin esprisi, adamlar oraya bir yaya ışığı koymus, reklamını yapmış ,dünyanın en dar sokağı demşiler, bir sürü para kazanıyorlar. Oysa biz baklavamıza, yoğurdumuza, dönerimize sahip çıkamıyoruz daha

Uzm.Dr.Rastgele
08-02-2007, 12:18
Seyyah oldum bu alemi gezerim diye bir şarkı var ya...senin durumda öyle.....:D
Neden her hafta evde duramayıp da kendini dışarıya bir yerlere attığın anlaşıldı....:P

Amcam, çok güzel yerler gezmişsin....Allah içine sindirsin.....

katiti
08-02-2007, 12:55
Göksel yeni fırsat bulup bakabildim. Gezmek güzel şey, keşke hep fırsat bulabilsek...