PDA

Tüm Versiyonu Göster : Batık Haritaları ya da Döküman

levrek
31-10-2005, 20:22
Selam arkadaşlar,
elinde batıklarla ilgili harita ,koordinat veya çeşitli dökümanı olanlar, bizimle paylaşırlarsa çok sevinirim,saygılarımla

Anıl ÜNALAN
31-10-2005, 22:44
Bazı bilenler tanıyorum ama onlar koordinat mordinat anlamaz kerteriz ayarlıyarak buluyolar ama içlerinde bilen çıkar senin için bi sorayım...

levrek
01-11-2005, 17:37
Teşekkür ederim dizzy,sadece harita bile olsa yeterli,ben onların koordinatlarını çıkartırım ve paylaşıma açarım böylece herkes faydalanmışta olur,sevgilerimle

ilhan
01-11-2005, 18:36
garmin ve magellan adlı harita programları var imiş onları idirmeye çalışıyorum. batık gösterirmi bilmiyorum ama.. kurup inceliyeyim bilgi veririm.

levrek
01-11-2005, 19:07
bende magellanınkisi mevcut,onu aynı zamanda GPS ime de kaydettim,batıklar yoktur ama deniz derinlikleri mevcuttur

ilhan
01-11-2005, 19:14
noktasal olarak gps ile birlikte gösteriyormu. merak ediyorum.

ilhan
01-11-2005, 19:19
İstanbul boğazı batık haritası..
[Only Registered Users Can See Links]

levrek
01-11-2005, 19:43
Selam İlhan, harita gayet güzel lakin ölçek olarak o batıkları bulmak mümkün değil,ancak 5.000 yada 10.000 ölçekli haritalardan tam nokta atışı yapılabilir.
Magellan Mapsend haritasında noktasal olarak derinlikleri gösteriyor,hatta GPS imden o noktanın üzerine gelip git dediğimde digital pusula beni oraya yönlendiriyor,noktaya kalan mesafeyi sürekli olarak bildiriyor ve sonunda üzerinde geldimde beni ikaz ediyor.deneme

levrek
01-11-2005, 19:44
Ah şu foto yapıştırmayı beceremedim bir türlü,açıklayabilirsen sana görüntüsünü yollarım

ilhan
01-11-2005, 23:28
Ah şu foto yapıştırmayı beceremedim bir türlü,açıklayabilirsen sana görüntüsünü yollarım

hızlı cevap değilde Cevap yaz butonunu tıklayarak cevabı yazıyoruz ve alttaki resimde bulunan ekleri yöneti tılayarak bilgisayarındaki resimleri buraya ekliyebilirsin.
Not: ekran görüntüsünü resimhaline getirmek için klavyedeki "Print Scrn" tuşuna bir kere basıyorsun ve painti açarak yapıştır diyorsun. Kaydederken ise jpeg plarak farklı kaydet diyorsun. Kısaca anlattım olmaz ise tekrar uzun uzun yazarım..

[Only Registered Users Can See Links]

levrek
02-11-2005, 02:21
Eyvallah İlhan,bugün Taygun lada biraz chatleştik burayı biraz daha basitleştirecek,bu tuşun zipli olarak atacağını düşünmüştüm.Bölge olarak Urlayı seçtim Avrupa dahil tüm bölgeler mevcuttur,zom tuşu ile yakınlaşıp daha da detaya girebiliyorsun

levrek
02-11-2005, 02:22
Derinlikler metre cinsindendir.

katiti
29-11-2005, 18:19
levrek merhaba;

bu programı nereden buluruz?

levrek
29-11-2005, 21:36
Bu program benim Magellan GPS in programıdır.Ekranda gördüğünüz Türkiye ve tüm avrupa kıyıları dahildir,dahili ya da harici belleği yeterli olan tüm GPS e yüklenebilir,sevgilerimle.

Not: yükleme işi için birkaç convertleme programından geçmesi gerekiyor.

katiti
29-11-2005, 23:25
teşekkürler, ama sanırım şimdilik bir gps'im olmadığından ben bunu kullanamayacağım.

ben bilgisayarda kullanıp, üzerinde kerteriz işaretleyebileceğim birşey sanmıştım :)

ilhan
30-11-2005, 00:07
teşekkürler, ama sanırım şimdilik bir gps'im olmadığından ben bunu kullanamayacağım.

ben bilgisayarda kullanıp, üzerinde kerteriz işaretleyebileceğim birşey sanmıştım :)

Bu programları pc de kullanmak mümkündür aslında.
Levreğinde eklediği resimden anlaşıldığı gibi pc de açarak resim almış..

Taygun KOCABIYIK
30-11-2005, 00:12
bu resimde benim daha önceden avlandığım bir bölge var :) mercan ve lidaki almıştık tabi diğer balıklardanda bolca vardı

levrek
30-11-2005, 15:59
Selam arkadaşlar,bu programı tabiki pc nizde de kullanabilirsiniz,bunun için ya orjinal cd sini yada crack ini bulmanız gerekiyor.Orjinal cd ler satın alınan cihazın seri numarasına bağımlı olduğundan sadece tek cihaza yükleme şansına sahipsiniz ,bu haritaların üzerlerine her türlü ikon ve kerteriz yerlerini yerleştirmek mümkündür,sevgilerimle

levrek
10-04-2006, 21:57
09 Nisan 2006 tarihli Yeni Asır gazetesinden alıntıdır;

Alman batığı büyük ilgi görüyor
Eşek Adası açıklarında amatör ve profesyonel dalışlar için kullanılabilecek dev bir gemi batığı bulunuyor. Mehmet Huz batığın amatör dalışlar için ideal olduğu belirtirken batığın 1955 Alman yapımı 'Monem' adlı gemi olduğunu ve 3 yıl önce Aliağa'daki gemi söküm tesislerine giderken, römorkörünün halatının kopması sonucu battığını anlatıyor. Yaklaşık 60 metre boyunda, 13-14 metre yükseklikteki geminin 18 metre derinlikte olmasının, amatör dalışlar için çok ideal olduğunu belirten Huz, 'Eğer bu batığı daha da iyi değerlendirebilir ve iyi tanıtırsak, amatör dalgıçlar, dünyanın her yerinden buraya akacak ve Çeşme, dalış turizminde önem sırasını daha da yükseltecek" diyor.
Dalış noktalarından bazılarıMonem Batığı, Fener Adası, Yatak Odası, Eşek Adası, No Name, Madonna, Ayrıktaş, Orkinos Balık Çiftliği.

aganta borina borinata
17-08-2006, 09:08
batıklar balıklar için mükemmel barınaklar oluşturuyorlar ve değişik türlerden balıklar bi arada bulunuyorlar... bu da btıklar üzerine yapılan sarkıtmalarda balık çeşitliliği sağlıyor...adana karataşta bi kaç batık biliyorum ama sadece kerterizi aklımda...hartada da nokta bildirebileceğimi sanmıyorum...fransa-norveç-florida vb. yerlerde işe yaramayan ve geridönüşüm maliyetleri yüsek olan tekne ve gemileri gerek balıkçılık gerekse dalış için uygun noktalarda batırdıklarını duymuştum...bence bu yerleşik yaşayan balıklar için çok önemli...türkiye'de de batırıyorlarmı bilmiyorum...ama keşke batırsalar...

rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK
17-08-2006, 09:51
batıklar balıklar için mükemmel barınaklar oluşturuyorlar ve değişik türlerden balıklar bi arada bulunuyorlar... bu da btıklar üzerine yapılan sarkıtmalarda balık çeşitliliği sağlıyor...adana karataşta bi kaç batık biliyorum ama sadece kerterizi aklımda...hartada da nokta bildirebileceğimi sanmıyorum...fransa-norveç-florida vb. yerlerde işe yaramayan ve geridönüşüm maliyetleri yüsek olan tekne ve gemileri gerek balıkçılık gerekse dalış için uygun noktalarda batırdıklarını duymuştum...bence bu yerleşik yaşayan balıklar için çok önemli...türkiye'de de batırıyorlarmı bilmiyorum...ama keşke batırsalar...

rastgelsin...

İzmir körfezinde eski otobüsleri bırakmışlardı sanırım işe yaramıştır :)

aganta borina borinata
17-08-2006, 10:00
balık için uygun olacaktır mutlaka...ama dalışı düşününce; gören dalgıç gülmekten dolayı tehlikeli durumlara düşebilir:D

umarım otobüslerin yakıt ve yağ hazneleri iyice boşaltılmıştır...gerçi ben içlerinde yakıt kalmış olabileceğini düşünemiyorum...canım türkiyem bir litre yakıtta %60 vergi ......??????!!!!!!!:deli: :hıııı:

Taygun KOCABIYIK
17-08-2006, 10:20
balık için uygun olacaktır mutlaka...ama dalışı düşününce; gören dalgıç gülmekten dolayı tehlikeli durumlara düşebilir:D

umarım otobüslerin yakıt ve yağ hazneleri iyice boşaltılmıştır...gerçi ben içlerinde yakıt kalmış olabileceğini düşünemiyorum...canım türkiyem bir litre yakıtta %60 vergi ......??????!!!!!!!:deli: :hıııı:
Benzinin litresi olmuş 3 ytl abi vallaha yaşanmaz bu ülkede geçenlerde gümüldüre gittim ablam bile benzin parası aldı benden 10 ytl bayıldım dolmuşla gitsem daha hesaplı olucaktı :D

daemoon
06-09-2008, 08:15
Selam arkadaşlar magellan balık haritası veyA DENİZ haritası nasıl nerden
yükleyebiliriz veyahut indirebilriiz.İzmir çanakkale arası varmıdır.
Kolay gelsin.
Teşekkürler.

magellan explorist 400 model.