PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bilgisi olan önersin !

ADNAN
16-02-2007, 22:48
Arkadaşlar, sonunda ilkel sistemi bırakmaya karar verdim, elle değilde kamışla avlanmak istiyorum, ama hem karada hemde tekne de kullanmak istiyorum birde at-çekte kullanayım diyorum :D :D çok şey istediğimin farkındayım ama bu sistem hem ekonomik hemde savaşa gider gibi 3-4 takım birden taşımıyacağım bu işlere yarıyacak en iyi olta tavsiyesi ne olabilir? tabi makinesi de ne olmalı ?

eşref sürek
17-02-2007, 01:47
adnan bey bende sizin gibi el oltasından kamışa gectim ben teknede alba starın 1.35 1.20 lik kısa tekne kamışlarını kullanıyorum çapari için 2.10 1.80 lik kamışlar iyi bunlar 100 300 atarlı kamışlar ayrıca 1.80 çıkrık tipi makinalarla kulanılan 80 lbs kamışıda derin suda kullanıyorum makinaya gelince secenek çok ama tavsiyem her iki tip içinde banaks daha ucuz istersen alba star atom serisi bu kısa kamışlar öyle pahalı değil fiyatıda 6 ile 10 ytl arası ben senelerdir kullanıyorum hiç birşey olmadı daha detaylı bilgi için kısık balıkçılığın sitesine bak secenek çok rastgele

katiti
17-02-2007, 10:35
Adnan Abi üçü bir arada olmaz maalesef. En iyi olasılıkla iki makine ve iki kamış alman gerek. Dost acı söyler abi :D...

igmsva
17-02-2007, 15:46
adnan abi valla abarttın bütün bu özellikleri barındıran kamış ve makina bulursan nolur bizide haberdar et. abi ortasını bulman lazım yada ez az iki takımın olacak. ben dam tercih etmiştim. biraz fiatlı ama kaliteli diye önermişlerdi. bir tanede at çek için 5-15 gr atarlı bitakım düzeceğim insallah. incelemek istersen dam ürünlerinde indirim var.
[Only Registered Users Can See Links]

Taygun KOCABIYIK
17-02-2007, 19:42
Adnan abicim yanlış yere açmışsın konuyu ben gerekli yere taşıdım :)
Öyle kamış yok malesef abicim 3 tane alıcaksın karadan giderken 2 tanesini tekneden giderken 1 tanesini götürüceksin olay bu yavaş yavaş düz takımı ilk önce önümüzdeki aylarda kullanacağın normal dip oltası için bir kamış al derim sonra tekne kamışı en son at çek kamışı ;)

varior
18-02-2007, 11:44
Adnan abi, takımları al pratiklik güzel olur ancaaaaak, el oltalarınıda yanında asla ayırma derim.. :) ben el oltasız asla balığa gidemem.. elimde mutlaka tutacağım bir misina olmalı.. yoksa zevk alamam balıktan.. Bence, önce ucuz makinadan başla.. sonra kalitelisini alacaksın zaten..

aganta borina borinata
19-02-2007, 08:40
abi brak kamışıiki kez balık yakala kamışla tekrar el oltasına dönersin sen...:D

rastgelsin...

mufi
20-02-2007, 06:09
Adnancım benim teknem olsa ..kullanacagım kamış 2 parçalı 50/100 en fazla 2,5 metre boyunda olur . ki ben yıllarca istanbulda bu kamışı kullandım
1-2 parçalı içi dolgu kamış daha sağlamdır.
2-50/100 olması dipten ve derinden gelen balık iri olursa kamışa fazla yük binmez.(kurşun agırlıgınıda eklersek)
3-2,5 m boyunda olması tekne içinde elinde tutarken fazla zorluk çıkartmaz.
birde makina olarak derinlere olta indireceksen 50 numara (makarası dar/derin.yani longcast olmıyan) makinalardan olabilir devri düşük olsun ki kuvvetli olsun mesela bulabilsen1/3,5 gibi devirde
kolay gelsin

ADNAN
22-02-2007, 21:58
muvaffak abi bilgiler için teşşekkürler, bizim faruk bana 3-4 tip olta gösterdi tavsiyeleri ni beğendim mantıklı açıklamalar da anlattı sanırım beni kafaya aldı :D :D faruk anladım sanırım çağlar av dan

katiti
22-02-2007, 22:17
muvaffak abi bilgiler için teşşekkürler, bizim faruk bana 3-4 tip olta gösterdi tavsiyeleri ni beğendim mantıklı açıklamalar da anlattı sanırım beni kafaya aldı :D :D faruk anladım sanırım çağlar av dan

Abicim en doğrusunu yapmışsın, Faruk Abi sana yol gösterir ;) :D...

gokseldbuga
23-02-2007, 08:05
Adnan abi bir örnek vermek istiyorum ona göre sen düşün,
son aldığım kamış Virax bir kamış, 3mt 12 lira, ona bir de ufak makine aldım o da 12 milyon lira, son gittiğim 2 avda da hep bu oltayla yakaladım, Tagoya da hep söylerim. Bu tabiiki düşük bir konfigürasyon, prta halli bir olta maximum 100 ytl ye çıkar. Kıyıdan avlanmak için 3 mt den az önermem .
Fiyatları ve de ağırlıkları da ayarlayarak 2 takım yaparsın kendine

Emre
23-02-2007, 14:04
abicim bu konuda sana katılıyorum kamışın boyu 3 metre olması kıyıdan av için idaeal bir ölçü makina olayı ise birazcık maddi duruma bakıyor... herkesin tercihi farklı olabilir... saygılarla

ADNAN
27-02-2007, 23:36
arkadaşlar bütün bunları okuduktan sonra biraz bilgi sahibi oldum, ama çağlar avda faruk arkadaşın ve da tavsiyesiyle erol ve haldun da onay verince bana sadece parayı vermek kaldı :D :D aldığım makine DAM ATP 150fd .kamışda ALBA carbon 3metre ucu silikon dolgu sapta mantar leader3234.Allah kg.lık balık tutmak nasip eder inşallahh;)

mufi
28-02-2007, 05:14
arkadaşlar bütün bunları okuduktan sonra biraz bilgi sahibi oldum, ama çağlar avda faruk arkadaşın ve da tavsiyesiyle erol ve haldun da onay verince bana sadece parayı vermek kaldı :D :D aldığım makine DAM ATP 150fd .kamışda ALBA carbon 3metre ucu silikon dolgu sapta mantar leader3234.Allah kg.lık balık tutmak nasip eder inşallahh;)

Adnan cım iyi günlerde kullan. oltanın rızkı bol olsun.:) :)

aganta borina borinata
28-02-2007, 06:26
hayırlı uğurlu olsun adnan abi...

gördüğüm kadarıyla tam ısparozluk, gopezlik bi takım:D ...

rastgelsin...

ADNAN
28-02-2007, 08:51
hayırlı uğurlu olsun adnan abi...

gördüğüm kadarıyla tam ısparozluk, gopezlik bi takım:D ...

rastgelsin...
Dost acı söyler değilmi ? doğan bu oltayla her isparozda kulaklarını çınlaracağım:D :D :D

ADNAN
28-02-2007, 08:54
Muvaffak abi sana da teşekkür ederim

katiti
28-02-2007, 09:03
Allah kg.lık balık tutmak nasip eder inşallahh;)

Amiiin abicim, güle güle kullan. Bereketli olsun :)...

ADNAN
28-02-2007, 18:03
Mert kardeşim teşekkür ederim

giritli
01-03-2007, 13:32
Adnan abicim kamış-makina setini görmüş birisi olarak bence gayet başarılı bir set olduğunu söyleyebilirim...sonuçta bu işler kısmet işi...ava çıkana boşuna "rastgele" demiyorlar herhalde...
Kamışı daha önce bende almayı düşünmüştüm ama ona yakın kamışlarım olduğu için vazgeçmiştim yoksa gayet güzel ve sağlam bir kamış...tepe tepe kullan abicim...

igmsva
02-03-2007, 18:20
adnan abi güle güle kullan umarım istediğin gibi bol bol kiloluk kiloluk balık tutarsın:D

Taygun KOCABIYIK
02-03-2007, 18:22
adnan abi güle güle kullan umarım istediğin gibi bol bol kiloluk kiloluk balık tutarsın:D
Adnan abi bende katılıyorum ama halı desenli olmasın kiloluk :deli:

es3838
10-03-2010, 11:44
ins hepimz güzel balıklar tutarz