PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bakalım iğdeler çiçek açtımı..

Uzm.Dr.Rastgele
23-02-2007, 13:14
Sevgili arkadaşlarım, kendim ile ilgili olarak sitemizi şöyle bir taradım ve gördüm ki, taaaaaaaa 12 ncı aydan beri kıyıdan gitmemişim.Ve, havalar ısınıncaya kadar da hiç gitme niyetim yokdu.Çünkü daha önceki tecrübelerimden de bildiğim kadarıyla bu mevsimde kıyıdan kolay kolay gündüz pek bir şey çıkmaz olduğudur.(İstisnalar tabiki olabilir..Göksel'in son macerası gibi):deli:

Velhasıl havaların durumu malum.Her ne hikmetse ,hava bazen hafta içinde ''Lokum gibi'' olduğu halde;Cumartesi/pazar olunca meteoroloji 6-8 filan veriyor.....:(

Neyse sözün özü,allah nasip ederse ve bir aksilik çıkmaz ise (Yağmur..vs gibi)
yarın gerence taraflarına bir çıkarma yapmayı düşünüyoruz....:dans:

Balık tutamaz bile en azından oltaların pasını atmış oluruz ve eve gelirken hanımlara çiçek filan toplamış oluruz....:D

Bu hafta sonu için plan yapanlara şimdiden bol şanslar.....Güzel havalarda hep beraber balığa gitmek dileği ile rastgelsin......

CaTSiLeNcE
23-02-2007, 13:21
İshak abi evden çiçek topluyoruz diye çıkıyorsun sanırım :D:D umarım gününüz eğlenceli ve bereketli olur...

gokseldbuga
23-02-2007, 13:39
Hanım izin verseydi gelirdim Ishak abi.

Görmüş geçirmiş hatta ermiş bir
dede ile konuşurken sormuşlar;
- Dede ailenin başı kadın mıdır, erkek mi?
- Erkek baştır.
- Peki kadın nedir?
- Kadın boyundur, başı nereye isterse oraya çevirir...

er35han
23-02-2007, 15:20
:D iyi şanslar ishak abi, inşallah kovaları doldurursunuz da bizlerde peşiniz sıra gelmek için bahaneyi bulmuş oluruz. valla sitedeki biz evli arkadaşların hepsi hanımköylü galiba, başta ben....::) :) :) :)

igmsva
23-02-2007, 18:04
:D ishak abi bi pas sökücüde bana lazım........:deli:
:artist: gökselim bu görmüş geçirmiş hattta ermiş dede negüzel söylemiş ya... hanıma anlattım bayıldı.......:D

Taygun KOCABIYIK
23-02-2007, 18:24
İshak abicim avın inşallah bol çupralı geçer haydi hayırlısı :)

gokseldbuga
23-02-2007, 22:07
Ishak abi muhtemelen okuyamayacaksın ama, güvenilir kişilerden aldığım bilgiye göre geçen hafta Intur mu Iltur mu öyle bir site var ya, onun önünden 5 parca 600 gr lık çipura almışlar

kturkol
23-02-2007, 22:15
ilker seni pas sökücü kurtarmaz.:dans: :dans:

şu dedeyle bi görüşelim. onun bir yöntemi mutlaka vardır balığa kaçmak için.:artist: :artist:

kturkol
23-02-2007, 22:20
ishak bey yarın hava kötü görünüyor ama pazar hiç fena değil.

er35han
24-02-2007, 07:18
iltur sitesi balıklıovada,gerence ayrımından giriyorsunuz.yollar biraz bozuk dikkatli olmak lazım!!!!

ismail çakır
24-02-2007, 07:28
ustam rastgelsin.avın gönlüne göre olur inşallah.

aganta borina borinata
24-02-2007, 09:12
haydi rastgelsi ishak abi....

rastgelsin...

gokseldbuga
24-02-2007, 12:32
İltur Ildır Pınar balık çiftliğin bulunğupu koyun bir öncesi diye hatırlıyorum, dağın öbür yamacı

Uzm.Dr.Rastgele
24-02-2007, 17:27
Havanın ne olacağını bilipde; öyle bir havada da balık olmayacağını bile bile eminim benim gibi çoğumuz balığa gitmişdir.En son kıyıdan aralık/2006 tarihinde
balığa gitmişdim.Ve ''havalar ısınıncaya'' kadar da yetti gari deyip kıyı işini kapatmışdım.Sağolsun eş dost sayesinde havanın müsait olduğu zamanlarda bu kış yeteri kadar tekne ile çıktım sayılır...

İlla velakin hepimizin içinde çöreklenmiş olan o ''doğa tabiat ile birlikte olmak ve avlanma tutkusu'' varya; işte o beni bu hafta hemde böyle dandik bir havada kanımı kaynattı ve soluğu deniz kıyısında aldım.

Bizim ekipden bir gurup akşamdan gittiler.Bakalım pazartesi ne havadisler alacağım....Aslında oltayı bana da attılar ama; iş gece olunca hele hele bu mevsimde..Yok biz yarın gideceğiz deyip, onlara takılmadım...Ama gece yattığım yerde rüzgarın sesini dinlerken; acaba bu ''akıllılar şu saatte ne ediyorlar'' diye düşünmedim desem yalan olmaz...

Velhasıl, 3 arkadaş sabahın 05.30'u gibi yemciden kıpır kıpır mamun alarak soluğu gerencede aldık.Gülbahçe/Balıklıova/Mordoğan hattı tam bir poyraz fırtınası yaşarken; gerence tarafı o rüzgarı arkadan aldığı için kısmet deniz sakindi....:D

Tam biz avlanma mekanına vardığımızda,geceden o mekana gelip de dönmek için son hazırlıklarını yapan bir gurup arkadaş ile tanışdık.İçlerinden bazıları sitemize üye imişler ama şu an nicklerini hatırlıyamıyorum.Arkadaşların ilk dediği şu oldu....Biz gece saat:03.00 gibi geldik ve hiç bir şey alamadık...Şimdi de gidiyoruz dediler.....

Tabi bizler haftalardan beri balığa gidemediğimizden dolayı bu tavsiyeye sağol deyip oltaları suyla kavuşturduk....:dans: At-çek saatler geçmesine rağmen mamunlara bakan dokunan bile yokdu......:oha: Burada bulunduğumuz zaman içerisinde 1-2 gurupda olta atmak için geldiler ise de; onlar da bizler gibi rüzgarın suda yarattığı şekillere bakarak biçare şekilde takılmak zorunda kaldılar...:'( Saat:10.30 gibi bu dafa da ıldır tarafına geçtik.Burada hiç değilse rüzgar sabit olarak aynı yönden geldiği için belki bir şeyler alabiliriz diye yırtınıp dursakda hiçbirimiz bir şey tutamadan dönerken evimize para ile balık alıp dönmek zorunda kaldık.....:oha:

Her ne kadar verimsiz bir tur olsa dahi; dostlarımla dost bir ortamda vakit geçirdiğimden; stres attım diyebilirim...

Havanın heybetini gösteren bir çalışma...

[Only Registered Users Can See Links]

Taygun KOCABIYIK
24-02-2007, 17:46
Demekki iğdeler çiçek açmamış henüz abicim :(

gokseldbuga
24-02-2007, 17:59
Yarın daha kötü olacak hava, benim şansım ilk defa yüzüme güldü sanırım da bu haftayı bay geçiyorum.
Ishak abicim ben gördüm Akbükte bütün iğdeler açmış Ishak amca nerede diyorlardı,
canınız saolsun

kturkol
24-02-2007, 18:00
abicim nezaman aççek bu iğdeler yaw.:deli: :deli:

birdahaki sefere inşallah ishak bey.

gokseldbuga
24-02-2007, 18:02
Kıvanç valla Poseidon berbat gösteriyor havayı haberiniz ola

Uzm.Dr.Rastgele
24-02-2007, 22:04
Sevgili arkadaşlarım, vallahi bana sorarsanız ''havalar ısınıncaya kadar'' kıyı hususunda kesinlikle bu taraflar için evde oturun daha iyi derim.....Denemesi bedava...........:P

varior
24-02-2007, 22:49
İshak abi, bu iğdeler Akdeniz içinde mi aynı.. :) burda iğde ağaçları küresel ısınmaya yenik düştü.. :D bu arada videoyu izledim ve hava gerçekten iyi rüzgarlıymış.. Ben iki hafta önce şortla deniz kıyısında dolaşıyordum.. sanırım o rüzgarlar bu tarafa doğru geliyor..

lidaki
25-02-2007, 17:37
Sağlık olsun İshak abi temiz hava almışsın en azından..

aganta borina borinata
26-02-2007, 07:02
ya hani diyorum şu iğdelerin açıp açmadığını anlamak için iğdelere baksanız diyorum:D ...yani olta atıp gelen balığa göre karar vermek yanıltıcı olabilir galiba sanırsam:P ...

rastgelsin...

varior
26-02-2007, 08:42
bu gidişle site üyeleri birer iğde ağacı dikecek sanırım, hatta Rastgelsin .com iğde fidanlığı yapılacak.. :D :D

giritli
26-02-2007, 08:55
İshak abicim bence bu iğde miti bu sene hepimizi çok fena yanıltıcak gibi geliyor bana...hadi hayırlısı...

katiti
26-02-2007, 09:08
İshak Abi bu iğde muhabbeti uzadıkça aklıma bir türkü geliyor:

"Ayva çiçek açmış, yaz mı gelecek?"
"Gönül bu sevdadan vaz mı geçecek?"

Bu gidişle bu iğdeler çiçek açana kadar biz de balık sevdasından vazgeçeceğiz herhalde :)...

giritli
26-02-2007, 09:16
Mertikom bu küresel ısınmayla sanırım işimiz iyice şansa kalıcak gibi geliyor bana:( ...baksan iğdeler açıcak nerdeyse ama su hala zifir gibi...:D :D :D

Uzm.Dr.Rastgele
26-02-2007, 09:28
İshak Abi bu iğde muhabbeti uzadıkça aklıma bir türkü geliyor:

"Ayva çiçek açmış, yaz mı gelecek?"
"Gönül bu sevdadan vaz mı geçecek?"

Bu gidişle bu iğdeler çiçek açana kadar biz de balık sevdasından vazgeçeceğiz herhalde :)...

Sevgili mert, biliyorsun ege'nin iklimi çoğu bölgemize göre ılıman sayılır...Ve bazı bölgelerimiz kış mevsimini tüm heybeti ile yaşarken; havaların biraz bu yörede ısınmaya başlaması ile ilk önce badem ağaçları çiçek açmaya başlar.Onu bazı erik türleri filan takip eder...Sonra da aşağı yukarı aynı zamanlarda da şeftali ve kayısılar açmaya başlar...Dolayısı ile de havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığını anlamış oluruz böylece...

İlle velakin ''Şu bizim iğde'' en geç açan ağaç türüdür.....İşte o meşhur ağacımız açmaya başlayınca balığa giden bizler artık '' kıyıdan boş dönmemeye'' başlarız.....İğdelerin çiçek açmaya başlaması mevzuu bundan ibaret...:D

igmsva
27-02-2007, 20:41
vay canım abim benimmmmmmm............. bi dahaki sefere artık:artist: :deli: :P :D