PDA

Tüm Versiyonu Göster : kuşadası,bodrum,akbük,gümüldür,ayvalık raporları

cevat2
25-02-2007, 18:41
merhaba arkadaşlar.geçtiğimiz salı günü cenaze için gittiğim izmirden son görevimizi yaptıktan sonra akrabalarımızın kuşadası davutlardaki yazlığına gittim.akşam oltalarımı sahilden salladım.yem olarak kuşadasından donmuş mamun ve karides aldım.yarım saat geçmeden 4 oltamada çok sık vuruşlar almaya başladım.fakat mamunu ilk defa kullandığımdan takmasını beceremediğim için her seferinde yem kaptırdım.karidese geçtim.hemen bir mırmır aldım.kendikendimede balığın merkezine düştüm diye planlar yapmaya başladım fakat çok yorgun olduğum için sabah suyu için erken yattım sabah 6da oltalar denizdeydi 11 ekadar tık yok k.adasına tekne için gittim 120 ytl den aşağı yok vazgeçtim ertesi gün muvaffak abinin bahsettiği gümüldür balıkçı barınağına gittim hüsran ertesi gün bodruma 18 senedir gitmiyorum bir denemede güvercinlik koyu boş bu sene trolcülerden dolayı koylara balık girmiyor diyen üzüntülü amatörler ertesi gün akbük balık diye yanıyorum km.ler umrumda değil biraz sondaj fransız tatil köyü önüne gittim harika bir yer yine yem canlı mamun vuruş çok yem yok beceremedim yanımda gümüldürden aldığım sülünezler ile saplı adaya geçtim sülünez ataratmaz lidaki birdaha kabası sabahtan beri boşuna uğraşmışım bilmeyenler için güzel yer hava kararınca balık kesti anlayamadımertesi gün dönüş yolu yine kafayı bozup ıldır balıklıova ama hava berbat verelini ayvalık muhakkak güzel av yapmam lazım hava daha berbat akşam orada bir umutla eski bir arkadaşımda kaldım donmuş ahtapot karides işi yapıyor moralimi sıfırladı bu aralar balık yok dedi bugünde hava düzelmeyince evin yolunu tuttum size tüm ege kıyılarından balıksız bir rapor kalın sağlıcakla....

varior
25-02-2007, 20:10
Sağlık olsun Cevat abi, başka ava inşallah..

eşref sürek
25-02-2007, 20:16
kısmet değilmiş bayağı bir gezmişsin temiz hava iyot yanına kar kalmış rastgele

Uzm.Dr.Rastgele
26-02-2007, 06:47
Cevat'ın daha iyisi inşallah başka bir sefere.......:D

aganta borina borinata
26-02-2007, 07:17
güvercinlik te iki yıl kadar önce hatrı sayılır bi kaç levrek almıştım...kalamar kullanmıştım yem olarak...

ishak abinin dediği gibi fena değil aslında bu zamana göre...ama çok yol gitmişsiniz... bi dahaki sefere umarım istediğiniz gibi olur...

rastgelsin...

mufi
26-02-2007, 07:47
Cevat kardeş ben o levreklerden sonra başka bir gün aynı yerden (gümüldür)saat 16 dan sonra su sakinken/hava durmuş iken su üstü 5/6 tane kefal aldım.orada en iyi yöntem kefal için su üstü..
(levrek için ise gece kalmak gerekiyormuş...artık sardalya+mamun ne bulursan kullanacaksın))

giritli
26-02-2007, 09:02
Cevat abicim helal olsun devri alem ege yapmışsın vallaha...balık olmasada en azından egenin envayi çeşit havasını solumuşsun ya o da yeterde artar bile...kısmetse ben de 3-4 mart gibi ayvalık cunda da olucam...oralarda tavsiye edebileceğin yer ve yem çeşidi varsa giderken ona göre tedarikli gitmiş olurum...

katiti
26-02-2007, 09:06
Cevat Abi Onur'a katılıyorum, bu kadar yer gezip deniz havası solumak bile iyi gelmiştir. Ayrıca bu mevsimde iki üç parça kaba lidaki falan almışsın, daha ne olsun :)...

cevat2
26-02-2007, 14:07
onur belki o tarihte bende orada olabilirim yem yanına al oradanda karides alırsın taze yer cundanın denize bakan arka tarafları yani adaya gelirken sağ tarafın ve köprü altı balık yapıyormuş ben havadan dolayı deneyemedim ama arkadaşım oralı ve tecrübeli kısmet buluşabilirsek teknede ayarlayacağım

cevat2
26-02-2007, 14:10
onur çapari almayı unutma kolyos uskumru sardalya için tekne olursa boş yok tabiki hava iyi olursa

Taygun KOCABIYIK
26-02-2007, 14:39
Cevat abi gezmediğin yer kalmamış ama olmadı mı olmuyor işte :(

giritli
26-02-2007, 16:37
Cevat abicim yer ve yem çeşidi için çok teşekkürler ama 2 günlüğüne hanımın iş arkadaşları ile geliceğimiz için şayet tekne organizasyonu olursa katılamayabilirim....hatta kıyıdan bile atma şansım bile olmayabilir ama oralara kadar gitmişken en azından kıyıdan birkaç deneme yaparım diye düşünüyorum...
en azından hanım yattıktan sonra:D :D :D :D

cevat2
26-02-2007, 17:07
tago hakikaten balık yok.gittiğim her yerde derin araştırmalar yaptım.amatörden profesyoneline herkes kan ağlıyor.trollcülere veryansın ediyor.ama kuşadasındaki tekneciler bulana kadar mera gezdireceklerini 51-59 kulaçta mercan,patlakgöz olduğunu balıksız dönmeyeceğimizi söylediler tabi balık bulucularıda mevcut.fakat tekneler çok büyük 120 ytl tek başıma ağır geldi.salı-çrş.-prş günleri hava güzeldi,belki tekne ile çıksaydık iyi av yapabilirdim.artık iğdeleri bekleyeceğiz...

Taygun KOCABIYIK
26-02-2007, 17:48
Cevat abi sende iğdelere bağladıysan(balık uğruna bu kadar gezmene rağmen) umudunu bu bize açıkça gösteriyor ki İshak abi doğru söylüyor :D
Ne yapalım beklemedeyiz iğdelerin keyfine kaldı bizim balıklar :D

cevat2
26-02-2007, 18:08
tago ben bu hafta şansımı iğdesiz yerde gemlikte deneyeceğim bari izmarit ispari tavalıkta olsa çıkıyor biraz belledim meraları belki karagöz alırım oradada kıyıdan zor balık taşlığın içinde attığın geri gelmiyor ,sen tarif etmiştin ıldırda pınarın oraya gidince sağa yol gidiyor ama site de güvenlik var nasıl aşağıya iniliyor birdahaki sefere yine yoklayacağım ıldır hoşuma gitti iskeledeki çupra çiflik sahibi ile bayağı muhabbet ettim geçen hafta 250 lik paragat mamunla birtek balık alamamışlardiğer lerine göre fiyatıda 1-2 lira ucuz aklınızda bulunsun koop. biraz pahalıcı geldi bana,birde k.adası hali çok beğendim o ne çeşit öyle ben gezerken 7.5 kg lık bir sinarit geldi içim bir hoş oldu birde aklınızda bulunsun gümüldür balıkhaneye giderken malzemeci var ben istanbulda bile böyle güzel dükkan az gördüm her çeşit yemde mevcut hergün ,fiyatlarda iyi

cevat2
26-02-2007, 18:29
muvaffak abi evet yanımda kıbrıs vardı ama ben birazda levrek hesabı yapıp hep dip takımı kullandım karides,mamun,sardalya atçekte denedim kıyı tarafta hep ilerya vardı mendirekten denizede salladım ama vuruş alamadım o gün birkaç kişide su üstü yapıyodu ama yok gerçi ben 3 saat durdum akşamı beklemedim özderede jandarmanın karşısından adaya yol gidiyor baktım mırmır bol dediler yarım saat bekledim üşenip toplandım iyi balık yapıyormuş gidince bir dene abi malzemecide bir levrek hastası denk geldi şeytanderesi ağzı geceyarısı levrek yapıyormuş 2-3 gibi bu ara yok dedi adam

ADNAN
26-02-2007, 20:13
Cevat 2 helal olsun walla, içinizde hiç sönmiyecek balık avı sevgisi var, tebrik ederim.inşallah aradığınızı balıkları bulursunuz.

varlık
01-03-2007, 18:16
saygılar herkeze ben sökeliyim ,kuşadası davutlar güzelçamlı karina b.menderesin denize döküldüğü yer kısaca (kafa),didim akbük yok abicim hiçbir yerde balık yok nisan 1 2 demedende olmaz haberiniz olsun.abi sen iyi çabalamışın ama çok zor bu aralar balık yok belki tekenede bulabilirsin ancak mercan çıkar.kuşadasından hafta sonları sabah 9 a kadar tekneler kalkar 15 ytl alırlar haberiniz olsun.kıyıdan belki kefal çalışır başka birşey bulamazsın.