PDA

Tüm Versiyonu Göster : Şubat ayından avlar

omerko
02-03-2007, 15:31
[Only Registered Users Can See Links]

Bu fotolar 4 şubat cumartesi günkü avımdam resimler.Aslında bugün bana bunları vurmam bile süperdi.Çünkü üzerimde 11 kg ağırlık varken agaşonu yapamayınca bende baskın yapmaya karar verdim .Agaşonu ilk defa denediğim için nefesim yetmedi.Antremanlarım devam ediyo.Onun için ancak bunları vurabildim

Bunlarda 10 şubat 2007 cumartesi avım.Geçen avdan ders alarak bu sefer ağırlıksız daldım.Sadece baskın avı yapacaktım.Ve ölede yaptım.Çok sayıda levrek görmeme rağmen sadece birini alabildim.10 dan fazla alabileceğim balığı acemilikten alamadım.Ama olsun .Şimdiye kadar vurduğum en büyük balığı vurdum.O da yeter.
Herkese kazasız , belasız bol avlar dilerim.

Uzm.Dr.Rastgele
02-03-2007, 16:23
Ömer'im resimler harika abisi......İnşallah bu yaz senden daha güzel maceralar ve resimler görürüz......

Taygun KOCABIYIK
02-03-2007, 18:02
Ömer kardeşim balığın gani gani olduğu yerden oltayla zıpkınla topla tüfekle balığı yakalayıp resimleri yolluyorsun burda kıvranıyoruz :) tebrikler inşallah didime geliriz bir gün tanışır avlanırız birlikte

omerko
02-03-2007, 18:05
Ömer kardeşim balığın gani gani olduğu yerden oltayla zıpkınla topla tüfekle balığı yakalayıp resimleri yolluyorsun burda kıvranıyoruz :) tebrikler inşallah didime geliriz bir gün tanışır avlanırız birlikte

İnşallah tanışırız tago bide bol bol av yaparız...:D

igmsva
02-03-2007, 19:01
ömer ellerine nefesine sağlık kardeşim........:artist:

katiti
03-03-2007, 08:21
Ömer tebrik ederim, balıklar güzel...

Ağırlıksız dalış çok zorlar. Zaten dalsan bile dipte kalamazsın hiçbir şekilde. Sana tavsiyem özellikle kara kıyı avlarında (0-3 m gibi) ağırlık dengenin su üzerindeyken biraz negatif olması. Derinlik arttıkça ağırlık azaltarak dengeni bulmalısın. Ağırlıksız güzel avlar yapma olasılığın çok az.

Rastgelsin...

omerko
03-03-2007, 14:18
Ömer tebrik ederim, balıklar güzel...

Ağırlıksız dalış çok zorlar. Zaten dalsan bile dipte kalamazsın hiçbir şekilde. Sana tavsiyem özellikle kara kıyı avlarında (0-3 m gibi) ağırlık dengenin su üzerindeyken biraz negatif olması. Derinlik arttıkça ağırlık azaltarak dengeni bulmalısın. Ağırlıksız güzel avlar yapma olasılığın çok az.

Rastgelsin...

Evet mert abi ağırlıksız dalmak zor .Ama ben ilk ağırlıkla girdiğimde esas ağırlık beni çok zorladı.Suyun üstüne çıkıyorum nefes almak için geri batıyorum.Daha ilk defa 11 kg ağırlıkla girdiğim için oldu bu olAY.Ve bende 1 hafta sonra ağırlığı çıkardım bu sefer duba gibi oldum ama zaten 3 m derinliğide geçmedim.Ve fotodaki en alta olan avları yaptım.Zevkli bir av geçtiğine inanıyorum.Aslında gördüğüm balıları bir vursaydım çoğunda zıpkın attım ama zıpkınla ilk dalışın olduğundan sadece resimdekilri vurabildim.Gördüklerimi bir vursaydım dizgimde 6 levrek , 3 mırmır ,2kefal ve 2 sargoz olacaktı .Balıkların hepside tam porsiyonluk levrekler ise 600-700-800 gr arası değişir.Ama
bir dahaki dalışımda balıklar beni böle acemi yakalayamıcak tabiki.Agaşonuda yaptık mı iş tamamdır.

gokseldbuga
03-03-2007, 22:44
ben bu mesajı vigülüne kadar hatırlıyorum ama nerden, zıpkıncıdan mı acep

omerko
03-03-2007, 22:52
ben bu mesajı vigülüne kadar hatırlıyorum ama nerden, zıpkıncıdan mı acep

Bir bak bakalım abi aynısımı.Biraz değişiklik var.Evet zıpkıncıdanda hatırlayabilirsin orda da vardı.Acaba bir sorun mu var anlayamadım:dans:

ATLANTİS
04-03-2007, 00:20
ömer kardeşim nefesine ellerine sağlık bizim için göz ziyafetiydi tebrikler kardeşim:)