PDA

Tüm Versiyonu Göster : boşaltılan gölet

mufi
04-03-2007, 13:36
Arkadaşlar İzmirli olupta bileniniz vardır..kavakdere denilen bölgede Yeni yapılan baraj göletinin biraz ilerisinde bir ufak gölet daha vardı.. (Faruk kardeşim bilir)
geçen gün bir gezi yaptık. lakin bir de ne görelim o gölet resmen DSİ tarafından boşaltılmış.(ifadeye göre)
dün çok az(25/cm kadar)) su kalmıştı bugün sanırım hiç yoktur..
ekte bir foto yolluyorum. kabaca cizdiğim hatlar ilk hali gerçek foto geçen haftaki durumu . zaten bu gün gitseniz su..sıfır.
İşin ilginç tarafı şu.. dün sabah 09 gibi oraya vardıgımızda . sözüm ona baraj bendinden sorumlu oldugınu söyleyen zatı muhterem gölete 2 gün öncesinden ag germiş. suda ne kadar sazan varsa. irili ufaklı toplamış.. bize çuvalı gösterdi..
şimdi bu göletin bu günlerde neden boşaltıldıgı ayrı bir soru işareti.. şu anda suyu boşa vermenin hiç bir anlamı yok..ya. o kendini görevli olarak gösteren
zatın. yaptıgı iş. ufacık bir havuzda nerdeyse bir karış suda kalan /çırpınan sazanları yasa dışı yöntemle germe ağ ile toplamak.bunlarda sözüm ona insan..:dikkat: :soru:

cevat2
04-03-2007, 14:19
burası türkiye abi insana saygı yokki o durumdaki hayvanlara saygı olsun madem gölü boşaltıyorsun dsi nin ekibi veya suürünleri gelir balıkları başka gölete nakleder görevli denen cahil bir daha oraya ne zaman ağ atar düşündümü acaba yasakta olsa....

mufi
04-03-2007, 14:37
Bu konu ile ilgili bir mesajı İzmir il DSİ müd. yolladım.. bu gün.. bakalım ne cevap gelecek...gelen cevaptan arkadaşları haberdar ederim..

gokseldbuga
04-03-2007, 14:43
Muvaffak abi, benim görüşüm 1 kişinin şikayetiyle bu ülkede hiçkimse kılını kıpırdatmaz, istersen bu gönderdiğin mektubu bize de yolla her sorumlu insan gibi hepimiz ayrı ayrı yollayalım , o zaman ne yapacaklar bakalım

turna
04-03-2007, 15:32
Baraj neden boşaltılıyor anlamış değilim.Muvaffak abi lütfen bu işin sonuna kadar takipcisi olalım.

mufi
04-03-2007, 16:47
Arkadaşlar ilginize teşekkürler.. önce ben bir cevap alayım ki cevabı burada paylaşırız.. mantıksız gelirse beraberce tekrar yazarız..ok?

MEHTERAN
04-03-2007, 20:23
Doğayı korumak için hertürlü desteğe hazırım. Bekliyoruz abi.