PDA

Tüm Versiyonu Göster : Buna Resmen Cinayet Denir...! Mutlaka İzleyin....!

gerence
05-03-2007, 15:06
Arkadaşlar ; çok iğrenç bir katliam ama izlemeniz gerekiyor...
İnsanoğlunun böyle canileri de de var... Kötü çok kötü, ama yapıyorlar işte göz göre göre...:(
[Only Registered Users Can See Links]

katiti
05-03-2007, 15:37
Hedef canlının canayakınlığı ve sevimliliği dışında kullanılan yöntem de insanlık için bir utanç bence. Kınıyorum :( :hıııı: ...

ismail çakır
05-03-2007, 15:42
yusuf abi..
tarihte bildigim kadarıyla japon'larla hiç düşmanca karşılaşmamız olmadığından bu millete sempati ile bakardım.fakat videoyu izleynce sempatinin yerinde yeller esmeye başladı.:hıııı: :hıııı: :hıııı:
güzel paylaşımın için teşekkür eder herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.

Taygun KOCABIYIK
05-03-2007, 17:01
Çok acı görüntüler koyun keser gibi yunusları kesiyorlar içim parçalandı :(

mufi
05-03-2007, 17:34
Evet arkadaşlar olay bizim bakış açımızdan çok farklı bize göre ve de banada göre vahim....tabii belki avrupalılara göre de...ama bunlar uzak dogulu..denizden ne çıksa yerim hesabı.....dünya insanına birde global pencreden bakarsak.
bir tarihte uzakdogu ülkelerinin birinde maymun u yerlerken görmüştüm. hatta afrikalı yerlilerde aynı şeyi yapıyorlar.şimdi hayata sadece bizim penceremizden bakarsak o zaman şunu deriz... ben ne yersem sen de aynısını ye...
peki biz neden domuz+akrep+kertenkele+yılan+salyangoz yemiyoruz.?? ama birileri yiyiyor..daha neler /neler var bizim yiyemediğimiz ama dünya insanının yediği...
bizler memeli hayvan familyasından kara canlılarınıdan yeriz .. ama demekki japonlar deniz canlısıda yiyor.. tabii öldürme olayına farklı bakarız da
bir çok kuzey insanı da balina+fok+ vs yiyiyor.
burada katliam olayını / yemek olayından ayırmamız lazım...
bana göre kasaptan aldıgımız ette.. satıcı..''süt kuzu abi''.. derse.. o eti alıp yiyebiliyorsak... japonlarada kızmamak lazım.. zira malum düve ve kuzunun da görüntüsü/bakışları çok şirindir..
kısacası öldürme tarzı tartışılır ama beslenme olayını ben tartışmam...

amatör balıkçı
05-03-2007, 17:40
Keşke izlemeseydim,biz balığın ağzından oltayı çıkarırken aynı acıyı çekiyormuşuz gibi defalarca özür diliyoruz adamların yaptığına bak,ne diyeceğimi bilemiyorum ama ben içimden onlara hakettiklerini söyledim bile.

ATLANTİS
05-03-2007, 18:20
abi ne buya yunus balığı değilmi bunlar abi dayanamıcam forum yöneticileri ve tüm arkadaşlar affetsin ben bu katliamı yapanları TA...........................anladınız siz onu:hıııı:

Uzm.Dr.Rastgele
05-03-2007, 18:24
Bugün yanılmıyorsam ya Cnn Turk yada Atv kanalında bununla ilgili bir protesto haberi izledim.Tek kelime vahşet................:'(

Eczaci-1
05-03-2007, 19:47
ama benim bildiğim yunuslar insan dostu. Ayrıca bir gazetede yunusun bir çocuğu köpek balığından kurtardığını okumuştum yani böyle bir dosta böyle bir vahşet kınıyorum çok yazık

gerence
05-03-2007, 22:22
"Dolphin massacre in Japan" ( Japonya'da yunus katliamı )....! Videonun konu başlığı aynen böyle arkadaşlar... Bu sadece benim veya bizim değil, videoyu çeken habercinin de , metini hazırlayanın da düşünceleri... Korkunç ve mide bulandırıcı , insanlığımdan utandırıcı bir durum...:(
Benzer uygulamalar Karadeniz de de uygulanmakta, ağlarına zarar vermesin diye yunuslar dumdumla vurulmaktadır...:(
Denizde yaşayan en zeki memelilere yapılan katliamı , hele bu şekilde vahşice ,ahlaksızca,işkenceyle öldürülmesini kınıyorum..! Hiç bir şekilde affedilir ya da su götürür bir yanı yok..!
İnsanlar ; beslenmek için hayvan yetiştirip medeni bir şekilde mezbahalarda kesiyorlar . Hiç bir zaman dar bir alana sıkıştırılıp korunmasız bir şekilde önce işkence yapılarak, zıpkınlanıp kan revan içinde yaralanıp, sonra katledilmiyor kesilen büyük ve küçükbaş hayvanlar ya da tavuklar ve de diğer kanatlılar...:(
Dostlar ; avcılık bir spordur...Sadece ;canice plan yapıp; yalnız sorumsuzca, amansızca ,maddiyat için öldürmek değildir..!
Bizler amatör balık avcısıyız , avlarız ama aynı zamanda doğaya da saygımız vardır, olmalıdır da...!
Dünya da herşeyin bir sınırı olmalı...!
Bu zeki memeli yaratıklara yapılanları gördüm; üzüntüm sonsuzdur :(
Her ne amaçla yapıyorlar olsa da ; KINIYORUM...!
Bundan böyle ; hiç bir Japon malını kullanmıyorum, boykot ediyorum...!

aganta borina borinata
06-03-2007, 09:37
bi nehrin hangi yakasında olursanız olun karşı yakadasınızdır...

avının bu şekilde yapıldığını görmek insanı hakikaten inanılmaz ölçüde kızdırıyor... japonlar sadece yunus değil balina ve köpek balığı da avlıyorlar... hatta muvaffak abinin de dediği gibi kuzey insanları fokları avlayıp yiyorlar... tabi bize bu güne kadar bu balıklar arkadaşımız gibi anlatıldı... yunus balıklarının insanlara yardım ettiklerine şahit olunmuş... hele belgesellerde o foklara bi bakın hele de yavruları insanın gözünün içine nasılda bakarlar... geçenlerde forum da bi başlık altında norveçlilerin balina avının görüntüleri vardı en az bunun kadar insanın içini burkan bi manzaraydı...

arkadaşlar bizlere her ne kadar anlaşılmaz görünsede uzak doğu ülkeleri bu balıkları yiyorlar... ve yıllardır yiyoarlar...hatta yaptıkları araştırmalarda yunus etinin çok zararlı olduğunu bile bile yiyorlar...

bi ara biyerlerde yunus balığı avının japonyada "2000" adetle sınırlandırıldığını ama avlanan balıkların sayısının 20.000 - 25.000 ulaştığını hatta aştığı düşünüldüğünü okumuştum... hatta bundan 3-5 sene kadar önce bi belgeselde avının nasıl yapıldığını izlemiştim... eğer o görüntüleri izlemiş olan arkadaşlar varsa eminim bu videonun yasadışı bi avdan alınmış olabileceğini tahmin edebilirler... peki bu yasadışı avlardan japonyanın haberi yokmudur bence vardır...hatta müdahale etmek istemediği tek av budur bence... ne yazıkki yurdumuzda da yasa dışı avlar yapılmakta... ama bu kadar kanlı görüntüler olmadığı için çok tepki almaz...hatta geçenlerde zıpkınla yaralanmış bi akdeniz foku görüldüğü haberini izlemiştim bi kanalda... bir ay kadar sonra yavru bi akdeniz foku bulundu...anası terk etmiş yada öldürülmüş... 70 li yıllarda ülkemizde de yunus avı yapılıyormuş...

japonya balıkçılık konusunda üretim ve tüketimde sanırım dünyada başı çekiyor... hatta yukarıda verdiğim belgedeki tarihe bakarsak belkide dünyada balıkçılık konusunda yasalar çıkarmış ilk ülke olabilir... yunus avı belgeselinde izlediğim görüntüler inanın bana bizim kanaralarda yapılan uygulamalardan daha ciddiye alınmıştı... bu video yasadışı bi avdan başka bişey değildir gibi geliyor bana....

tabi bunun yanında japonyada bölge koşullarının uygunluğuyla birlikte balık avında sınır tanınmıyor... hatta nesli tükenmekte olan canlıların bile gözardı edildiği ülkelerden...

ama şundan eminin profesyonel ve amatör balıkçılığı katil diye nitelendirdiğimiz japonyanın yüzde beşi kadar ciddiye alabilsek dadından yenmez bi diyar oluruz vallahi...

rastgelsin...

Lethe
06-03-2007, 11:06
amaç ne olursa olsun bir canlıya bu şekilde işkence edilemez!tamam, besin olarak tüketilecekse, hayvana eziyet etmeden öldürsünler.ne o öyle arabanın arkasında süreklemeler,canlı canlı kesmeler falan..çok sinirlendim.ayrıca eskiden yanlış hatırlamıyorsam, yaşar kemal in bir kitabında marmara denizinde avlanan yunuslarla ilgili bir hikaye okuyup çok etkilenmiştim.yazık günah güzelim canlılara...

katiti
06-03-2007, 11:17
Canlıların çeşitli ülkelerde ya da bölgelerde besin amaçlı avlanması fikrini yadırgamıyorum. Sonuçta gıda mühendisliği eğitimim sırasında gerçekten çok garip ve kesinlikle bize iğrenç gelecek örneklerle karşılaştığım oldu zaman zaman.

Benim bu görüntülerle ilgili tepkili olduğum konunun ağırlıklı kısmı işin yapılış şekli. Doğan'ın da belirttiği gibi bu görüntüler yasadışı bir avdan olabilir. Ama sonuç itibariyle insanlık dışı bir yöntem olduğu açık.

Ama bu işi yapanları da tüm bir Japon toplumuna mal ederek Japonları kınıyorum vs demek bana çok mantıklı gelmiyor. Her toplumda ve ortamda birbirinden farklı yapıda bir yığın insan bulunur. Ayrıca kimse kusura bakmasın ama bugüne kadar pek çok örneğini gördüğümüz üzere "bilmem hangi ülkenin ürünlerini protesto ediyoruz" şeklindeki söylemlerin tamamı boş çıktı. Bunun en büyük nedeni de gerek ithalat açısından, gerekse istihdam açısından, gerekse diğer ekonomik dengeler açısından büyük ölçüde dış ülkelere bağımlı durumda olmamızdır. Önce Japonlardan almakta olduğumuz ürünlerin ikamesini bulalım, Japon şirketlerinde ve bağlantılı şirketlerde çalışan insanlarımıza olası bir aksi durumda istihdam yaratacak olanakları sağlayalım, ondan sonra adam gibi bir protesto yapabiliriz. Yoksa herşey sadece lafta kalacaktır.

Neyse yine çenem düştü, kısaca bu olayı yapan kişileri (milliyeti ne olursa olsun) kınıyorum...

Güven ÖZYELDAN
06-03-2007, 15:59
bu katliamı yapanları kınıyorum umarım bu yaptıklarının aynısı kendi başlarına gelir....acı çekerek ölürler ....

varior
06-03-2007, 16:55
eminim Japonyada 'da bu görüntüleri protesto eden birçok insan vardır.. açıkcası, başlıkta belirtildiği gibi olayın "katliam" şeklinde uygulanması gerçekten üzücü..

er35han
06-03-2007, 17:27
Avlanmak Ayri, ÖldÜrmek Ayri. Bu Adamlarin YaptiĞiysa İŞkenceyle ÖldÜrmek. Hangİ Irktan,medenİyetten OlduĞu Farketmez İnsan İnsandir. Bİr Canliyi Ne AmaÇla Olursa Olsun Bu Şekİlde ÖldÜrmekse O Toplumun Kendİ Sadİst Duygularini Tatmİnİdİr.bİzİ İnsan Yapan Şey Duygularimizdir,forumu Okuyan Hangİ ArkadaŞim Yemek İÇİn Veya Para İÇİn Bİr Canliyi Bu Şekİlde ÖldÜrÜr.
Yunuslarda Besİn Zİncİrİnİn Bİr Halkasi Olabİlİr Ama ÖldÜrÜlme Şeklİne KarŞiyim. Şİddetle Kiniyorum:hıııı: :hıııı: :hıııı:

mercan
07-03-2007, 05:49
arkadaşlar bence olay çok üzücü ama. Bu olayların benzeri yıllardır bizde var. trol avcılığı.

turna
07-03-2007, 20:01
Japonya da bunlar ticari balıkcılar,kaçak iş yapmıyorlar,bunları ekmek parası,bizdeki kurban sahnelerini tv de hiş izlemedikmi?=hiç fark varmı?ayrıca yunus balığının ekolojik açıdan köpek balıklarından daha tehlikeli olduğunu biliyormusunuz?gidin bir mezbahaneyede sığırlar nasıl kesiliyor görün bakalım.
Bana göre abartmamak lazım.

Wetblue
07-03-2007, 22:17
Kültürler arası fark ı anlamanızı rica edeceğim. Bizde yenen ama dünyada bazılarının yemediği şeyler olduğunuda unutmayın. Atalarımız at yerlerdi acaba size sunsam yermiydiniz :) Bizler bu dünyayı ne kadar anlaya bilirsek gelecekadına o kadar umudumuz olur. Sizlere katıldığım yerse ;hiç bir canlının hayatına son verirken acı çektirmeye hakkımızın olmadığıdır. Esen kalın.

ADNAN
08-03-2007, 23:18
İğrenç görüntüler, allah nasıl biliyorsa öyle yapsın ...

chondrostoma
09-03-2007, 09:03
Evet arkadaşlar olay bizim bakış açımızdan çok farklı bize göre ve de banada göre vahim....tabii belki avrupalılara göre de...ama bunlar uzak dogulu..denizden ne çıksa yerim hesabı.....dünya insanına birde global pencreden bakarsak.
bir tarihte uzakdogu ülkelerinin birinde maymun u yerlerken görmüştüm. hatta afrikalı yerlilerde aynı şeyi yapıyorlar.şimdi hayata sadece bizim penceremizden bakarsak o zaman şunu deriz... ben ne yersem sen de aynısını ye...
peki biz neden domuz+akrep+kertenkele+yılan+salyangoz yemiyoruz.?? ama birileri yiyiyor..daha neler /neler var bizim yiyemediğimiz ama dünya insanının yediği...
bizler memeli hayvan familyasından kara canlılarınıdan yeriz .. ama demekki japonlar deniz canlısıda yiyor.. tabii öldürme olayına farklı bakarız da
bana göre kasaptan aldıgımız ette.. satıcı..''süt kuzu abi''.. derse.. o eti alıp yiyebiliyorsak... japonlarada kızmamak lazım.. zira malum düve ve kuzunun da görüntüsü/bakışları çok şirindir..
Evet, kimsenin ne yediğine elbette karışamayız, ancak avlanma şekli olarak, bu ve birde fokların sopalarla avlanması gibi avlar insanı etkiliyor, hele birde hayvanlar şirinse.....

hagi
09-03-2007, 13:38
Bela anmak iyi değildir ama Rabbim kısa zamanda bunların belasını versin bu ne biçim bişeydir ya aynısı Türkiyede olsa dünya yerinden oynardı...

erdem
10-03-2007, 09:50
kardesler ustalarım saygıdeyer abilerim kusurumu bağışlayın şimdiden abi bu cinayettende öte ya izleyince şok oldu bunlar adi şerefsizler insan deyil bunlar bu hayvanların ne zararı varki yok edelim abi nederseniz deyin ama orda ben olsaydım o bıçağı onların boğazına dayamamak için bir saniye bile düşünmezdimmmm canım yandı insanlık deyilbuuuu benim canım yandı izlerken bu nasıl oluyoda gözünü kırpmadan anlamıomya bu olay kamo olyında nasıl yankı uyandırdı merak ediyorum bişiler yapılması lazım bunlar için cibiliyetsizler

giritli
10-03-2007, 10:52
Bu nedir abicim böyle yaaaa....yemin ederim midem bulandı....Aynı hisleri kuzey ülkelerinde fokların kafalarına vurularak öldürülmesini seyrederken hissetmiştim....

Evet arkadaşlar ben de insan ırklarının,dinlerinin,yaşam koşullarının veya kültürel birikimlerinin gerektirdiği beslenme alışkanlıklarına karşı değilim...Herkes istediğini istediği şekilde yemekte özgürdür....Ancak yenen canlının soyunun tükenme tehlikesi varsa ben buna karşıyım....Bunu yunuslar için ya da foklar için söylemiyorum tabiykide,sanırım şuanda onların soyunun tükenmesi riski yoktur ama elbet birgün o da olucak...Ayrıca benim ve birçok arkadaşın lanetle kınadığı durum yenen canlının ne olduğu veya nasıl yendiği değil ; ne şekilde öldürüldüğüdür...Avcılık demiyorum çünkü kara ya da deniz avcılığı demek sportif amaçlarla yapılan belli kriterleri olan bir spor dalıdır...Beyler lütfen herkes elini vicdanına koysun bu resmen katliamdır KATLİAM....

Ben bizim ülkemizdeki Kurban Bayramlarındaki görüntüleri de kınıyorum açıkcası...Tamam Kurbanlık hayvanlar kesilirken dini teamüllere uygun birşekilde kesiliyor olabilir belki ama bunların toplu görüntüleri bir Türk ve bir Müslüman olarak benim gözüme güzel görünmedikten sonra diğer dünya insanlarının gözlerine güzel görünmesini bekleyemezsiniz...Kesim sırasında kan gölüne dönen ortam veya kesim sırasında ve sonrasında sakatatların içinde oynayan ya da bir parça yiyecek bulmak umuduyla dolaşan çocuklar...Şahsen ben özellikle ve özellikle Kurban Bayramlarında kesinlikle et yemiyorum...Diğer avrupa ülkelerindeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar farklımı kesiliyorlar sizce....Bence HAYIR...Ama onların kesimhanelerinde bizdekiler gibi insanın midesini bulandırıcı görüntüler ortaya çıkmıyor...Gayet steril bir ortamda işlem yapıyorlar...Ortalık kan gölüne dönmüyor...Dolayısıyla basına da katliam gibi yansımıyor...Hayvanı öldüğünde elbette kanı akıcak elbette can çekişecek ama bunu yapma şeklinin pekçok metodu olduğunu düşünüyorum...

Nasılki avrupa basını kendilerine hoş gelmeyen birşeyi tüm Türk Milletine malettiğinde hoşumuza gitmiyorsa ; bu ve benzeri görüntüleride tüm Japon Irkına maletmemeliyiz...Son olarak "iğneyi başkalarına batırmadan önce çuvaldızı kendi etimizde bir deneyelim" diyorum....

Saygılarımla...

Rauf
11-03-2007, 05:28
valla ben vidionun yarısını anca seyredebildim lanet olsun.

aserkansatı
20-03-2007, 21:54

Konu ile ilgili yazılanları okuyunca videoyu izlememeye karar vermiştim.Ama bu gün şeytan dürttü ve izledim.Çok kötü görüntüler var ,izlerken kendimi iyice kasmışım.Neyse sonra Muvaffak Abiyi yeniden okudum.Görmeye alıştığımız için yadırgamadığımız bizden manzaralar aklıma geldi...Japonlarla ilgili bi şeyler yazacaktım,vaz geçtim.Muvaffak Abiye katılıyorum...

kutluhan
29-03-2007, 09:00
Japonların deniz konusunda çok acımasız oluşuna bir çok örnek var aslında bir çok ülke balinalr için koruma kanunu çıkarmasına ramen japonlar balinaları katliam derecesinde öldürmeleri, üremee mevsiminde başka sahillerde turist yük geömisi olarak gezen japon gemilerinde balıkların bulunması vs birçok örnek var, teknoloji süper, insanlık sıfır.

Rauf
29-03-2007, 09:21
merhaba hemşerim resimlerine baktım zıpkıncısın demek şu bir kac aydır baya hemşehrimiz oldu sana iyi avlar dilerim.rastgelsin

murtoy
13-04-2007, 17:43
bu insanlık dışı bir şey ya nedir abi ya bu kadarda olmaz

gıracemi
13-04-2007, 19:01
bu yöntemin kesinlikle yasal olabileceğini düşünmüyorum.. her nekadar bu sempatik hayvanları yiyebiliyor olsalarda, bu onları işkence çektirerek öldürebilecekleri anlamına gelmez.. bir çok kere yunusla karşılaştım hatta onları besledim sevdim onlarla yarış yaptım.. bi bu anlar geliyo gözümün önüne birde bu katliam vahşet cinayet görüntüleri içim sızlıyo:(

balıkcı
15-04-2007, 23:30
Onurunda dediği gibi,,,,çuvaldız,,,,çok önemli.....mesela bir hintliye bizdeki büyük baş hayvanların kesimini gösterseniz inanın tepkileri bizim şimdi vermiş olduğumuz tepkiden az olmaz,yani nereye geliyoruz,onurun o büyülü cümlesine,,,cuvaldız,,,

aliefe
16-04-2007, 17:03
afedersiniz ama bu resmen hayvanlıktır zaten sinirden yarısından sonrasını izleyemedim

MEHTERAN
17-04-2007, 21:50
Beslenme konusuna birşey diyecek yanımız yok. Evet bizde büyük baş hayvanları kesiyoruz ama bu şekilde acı çektirerek değil. Adam canlı balığı resmen aracın arkasında sürüklüyor. Bence bunun daha teknik ve daha can yakmadan yapılması uygundur. Düşünün birkere sığırları keserken hayvanı bıçağı sallayıp kaçıyormuyuz. Mutlak can damarı kesilmesi lazımki hayvan fazla can çekişmesin. Uzun lafın kısası kınıyorum. İnsanlığa aykırı buluyorum.

turna
20-04-2007, 19:34
Gürkan kardeş,mezbehanelerde danalar nasıl kesiliyor,görmeni isterim.

MEHTERAN
21-04-2007, 13:16
Gürkan kardeş,mezbehanelerde danalar nasıl kesiliyor,görmeni isterim. Sayın memet abim mezbaları ve dana kesimlerini gördüm. Gördüğüm en cani olanı hayvanı bacağınadan yukarı kaldırışlarıydı ve anında götürüyorlar hayvanı, benim anlatmak istediğim hayvana can çekiştirmeleri. Elbet her ülkenin gıda ihtiyacını karşılayabilmesi için birtürlü kesim yapması gerek, Böyle acı çektirerek hayvan kesen ülke olduğunu sanmıyorum. Zaten her kesilen hayvana acınırsa memleket etsizlikten kırılır. Et ihtiycı mutlak bir şekilde karşılanacaktır ama böyle acımasızca ve işkence çektirerek değil. Diye düşünüyorum. Belkide yanlış düşünüyorumdur. SAYGILAR.

freediver
02-05-2007, 12:25
Selamlar
Bu sevimli canlilarin öldürülmesini tasvip etmesem bile bunun katliam olarak görmüyorum.
Dogada mevcut besin döngüsü icerisinde tüm canli popülasyonlarinin belirli bir sayida bulunmasi gerekir.
Örnegin bu yunuslar hic öldürülmese sayilari günden artacak ve bu defa besin sorunu ortaya cikacak.Bununla beraber ister istemez yunuslar besin ihtiyaclarini temin etmek icin sig sulara gelecekler ve bu o sularda gecimini balikcilikla karsilayan kisileri ve balik fiyatlarini etkileyecek.Bu isin ekolojik yani

Diger bir taraftan bu japonlarin mutfak kültürü o bakimdan sygi duymaliyiz.Sonucta avladiklari yunuslar tüketiliyor zebil olmuyor.
Kurban Bayraminda 3 günde milyonlarca hayvani kurban olarak kesiliyor müslümanlar.Bu olayi biz normal karsiliyoruz.Cünki dinimizin bir geregi ama gayri müslümanlar bunu vahset olarak nitelendiriyor...
Bu gibi örnekleri arttirmak mümkün o bakimdan bu olayi lütfen vahset olarak görmeyin.

freediver
02-05-2007, 12:38
Sayın memet abim mezbaları ve dana kesimlerini gördüm. Gördüğüm en cani olanı hayvanı bacağınadan yukarı kaldırışlarıydı ve anında götürüyorlar hayvanı, benim anlatmak istediğim hayvana can çekiştirmeleri. Elbet her ülkenin gıda ihtiyacını karşılayabilmesi için birtürlü kesim yapması gerek, Böyle acı çektirerek hayvan kesen ülke olduğunu sanmıyorum. Zaten her kesilen hayvana acınırsa memleket etsizlikten kırılır. Et ihtiycı mutlak bir şekilde karşılanacaktır ama böyle acımasızca ve işkence çektirerek değil. Diye düşünüyorum. Belkide yanlış düşünüyorumdur. SAYGILAR.

Arkadaslar büyük bas hayvanlarin kesimi malesef baska sekilde gerceklesmiyor.
Avrupada kesimden önce hayvanlarin beyinlerine yüksek voltajda elektirik veriliyor ama bence bu hayvanin aci cekmesini degil sadece cirpinmasini engelliyor

ykmk
02-05-2007, 16:15
Öncelikle tüm abilerimi selamlarım.Uzun zamandır giremiyorum siteye malum sebepten dolayı.İnanın çok özledim hepinizi,hep aklımdasınız.İnşallah yaza bomba gibi döneceğim.Vakit bulduğumda bahar balıklarını da anlatacağım sizlere.
Konumuza dönersek ben bunu ilk izlediğimde içimin cız ettiğini hissettim.Ve msn den herkese attım.Herkesin içinin cız ettiğine eminim.Adım da yunus ve bu balıkları çok seviyorum.Aklı olan veya olmayan ki üstün aklı olan bir hayvana böyle birşeyin yapılması çok ama çok kötü.Allah islah etsin.Bence ha insanı katletmişin ha bir yunusu.Çok ama çok kötü bişey.
Bende KINIYORUM!!!
Herkese hayırlı günler.Katillerde Allah'a havale olsun.
Hayırlı balıklar...

tranca
02-05-2007, 18:40
vahşetin böylesini görülmemiş bence.videoyu izlerken tüylerim diken diken oldu.bu olayı şiddetle kınıyorum. :hıııı: yazık ya o yunusların bence insandan hiç farkı yok.evet haklısın abicim buna resmen cinayet denir

aserkansatı
02-05-2007, 22:32
Öncelikle tüm abilerimi selamlarım.Uzun zamandır giremiyorum siteye malum sebepten dolayı.İnanın çok özledim hepinizi,hep aklımdasınız.İnşallah yaza bomba gibi döneceğim.Vakit bulduğumda bahar balıklarını da anlatacağım sizlere.
Konumuza dönersek ben bunu ilk izlediğimde içimin cız ettiğini hissettim.Ve msn den herkese attım.Herkesin içinin cız ettiğine eminim.Adım da yunus ve bu balıkları çok seviyorum.Aklı olan veya olmayan ki üstün aklı olan bir hayvana böyle birşeyin yapılması çok ama çok kötü.Allah islah etsin.Bence ha insanı katletmişin ha bir yunusu.Çok ama çok kötü bişey.
Bende KINIYORUM!!!
Herkese hayırlı günler.Katillerde Allah'a havale olsun.
Hayırlı balıklar...
Yunuscan özlettin kendini...

Rauf
02-05-2007, 23:53
vahşetin böylesini görülmemiş bence.videoyu izlerken tüylerim diken diken oldu.bu olayı şiddetle kınıyorum. :hıııı: yazık ya o yunusların bence insandan hiç farkı yok.evet haklısın abicim buna resmen cinayet denir

Haklısın arkadaşım bende aynı kanıdayım daha evvelde düşüncemi bu konuda yazmıştım.sonra aklıma kurban bayramında sokaklarda yaşanan o bıcaklanmış hayvanların kacışı bilincsizce orada burada kesilen hayvanların görüntüsü oraya buraya atılmış kurban ic organları geldi.acaba diyorum hindistanda hakim olan bir dinin mensubu bu görüntüleri görse bizim yunusları japonların nasıl katlettikleri hakkındaki düşüncelerimizi onlar tarafından bizede söylenmezmi.?

ismail06
07-09-2007, 14:36
:'( hayvan acı çekerken bile yüzü gülüyor :'(
çok caniice bişi bu ya:'( :'(

ünalmusa
08-09-2007, 15:15
tek kelımeyle vahset daha oncede fokları demır levyeyle oldurduklerını ızlemıs tıksınmıstım bu goruntulerı ızlerken ınsan oldudugum ıcın utandımbırde bızlerı barbarlıkla suclarlar asıl barbarlar kendıleri COK UZGUNUM

Michelangelo
10-11-2007, 18:28
VAHŞETTT... ya bu ne abi ya yazık değilmi hayvanlara bari ölmesini bekle öyle kes yazık ya

[YaNKeE]
16-11-2007, 21:00
arkadaslar panter aysel diye bir kadın wardı o kadn her canlıyı koruyor hadi gelsin bunları korusun işte en basta

erkepli
19-11-2007, 16:16
İnanınki izlerken kahroldum şu an duygularımın karşılığı olan kelimeleri bulmakta zorlanıyorum,sadece vahşet diyebiliyorum çünki inanınki şok oldum.Yunusların insana yakınlığını bildigim için oldu sanırım.Evet bizlerde kurban keserken bazı yanlışlarımız oluyor,yunus kesimine alışık olmadıgımız için bizi üzdü.İştebu yüzden bizlerde böyle vahşi gözükmek istemiyor ve canlılara acı çektirmek istemiyorsak yaklaşan kurban bayramında kurbanlıklarımızı teknolojinin nimeti olan uyuşturma sistemini deneye biliriz.
HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

misina
23-11-2007, 22:18
tamam yiyorlarsa yesinler ama hayvanın gırtlağını kesip titreye titreye öldürmek yerine daha acısız bir yol bulunsa iyi olacak bence

muratsadioglu
01-12-2007, 09:12
Ben bu katliamı yapanları TA...........................anladınız siz onu

Anlaşılmaz mı,sevgili ATLANTİS,anlaşılmaz mı?
Ne saklıyayım,kanayan gönlüme ancak bu söz su serpti..:helal:
Lütfen kusura bakmayın..

senol811
15-03-2008, 11:45
keşke izlemeseydim vijdansız'lar..................:(

Teaser
15-03-2008, 14:02
Ben de izlediğime çok üzüldüm.Bu adamları toprak kabul etmez inşallah !..:hıııı:

walras
15-03-2008, 14:08
yemeyiversinler ne olacakki.. ama sistem bu.. bu sistemde duygusallığa yer yok.. yunustan birşeyler imal edecek ve pazarlayacaklar.. yoksa ölürler.. doğa bile bundan daha az vahşi.. hepsini kınıyorum.. tamamen şerefsiz ve onursuz bir sektör...

hakan25
15-03-2008, 17:46
keşke izlemeseydim..gerçe bizdede yapılıyor kurban bayramı adı altında, demekki insanlar için....bu kadar gereklimi acaba???? yoksa birilerinin çıkarları içinmi????yoksa dinimiz bunu kabul gördüğü içinmi??? tamam aç kalırız anlarım..ama bu zaman da gereği varmı.. fakir insanlara dağıtılsın diyemi? bence onun yerine maddi. yardım yapılsa daha geçerli olmazmı???tabiki insanlar et balık yiyecekler ama vahşi olmadan etrafı kan gölüne çevirmeden medenice..saygılar sevgiler ..

balıkcı omer
15-03-2008, 19:47
:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

balıkcı omer
15-03-2008, 19:58
sanırım zamanında atılan atom bombası az gelmiş??????

baris1975
15-03-2008, 22:57
izledim ve üzüldüm.bu insanların yatacak yeri yok Allah belalarını versin.serefsiz bunlar

haydarhaydar
18-03-2008, 19:57
ya biz bunu her kurbanda yaparız.Bunları dışarda görüncemi merhamet duygularımız kabarıyor onuda anlamdım yani.İşte avrupada bize aynı şekilde bakıyor

MEHTERAN
19-03-2008, 03:49
ya biz bunu her kurbanda yaparız.Bunları dışarda görüncemi merhamet duygularımız kabarıyor onuda anlamdım yani.İşte avrupada bize aynı şekilde bakıyor

Sayın HAYDARHAYDAR imza ayarlarınızı yaparsanız sizi tanıma fırsatı bularak Size hitapta yanlış yapmamış ve hanki memleketten olduğunuzu öğrenmiş oluruz. Kalıcı ve katılımcı olmanızı dilerim.

vilmus
02-04-2008, 20:40
Ben bu katliamı yapan medniyetin ağzınde tek dişi kalmış canavar olarak görüyorum. :'(

cemşid
04-04-2008, 17:38
yaa bu japonlar ölü doğmuş ceninleri bile yiyor yakında kendilerini de yerlerse hiç şaşırmam bunlardan herşey beklenir...

bircupratutamadım
05-04-2008, 00:30
Bende izledim ve üzücü gercekten. Ama bunun bide intikam kısmı var, izleyelim.

K.Çolpan
03-06-2008, 06:28
Keşke izlemeseydim. Olacak iş değil. Canilik ve katliamdan başka bir şey değil.

K.Çolpan
03-06-2008, 06:51
Videoyu izledikten sonra üşenmedim internette araştırdım. İzleyin. Birileri zavallı hayvanları katlediyor. Bu videodakiler bakın ne yapıyor?

emre97
03-06-2008, 11:59
İzledim gerçekten çok kötü paylaşım için sağolun

saygılar

iskorpit
04-06-2008, 08:03
allah bölelerinin tez vakitte canlarını alsın ama öle acı cekmeden değil eriye eriye,parçalanarak.bu nasıl bi insanlık ayıbıdır yahu??çok acı çok. şiddetle kınıyorum

xXxGitaristxXx
07-06-2008, 17:51
Abi Bu Nasıl iştir insanın içi cız ediyor bunların :@ hayret yaa şuanda pc başında saydırıyorum :@ insanlar kadar cani yaratık yoktur :@ işkence etmişler hayvanlara lanet olsun bunların gibiler :@

Hasan BALIKÇI
09-06-2008, 18:08
Abi Bu Nasıl iştir insanın içi cız ediyor bunların :@ hayret yaa şuanda pc başında saydırıyorum :@ insanlar kadar cani yaratık yoktur :@ işkence etmişler hayvanlara lanet olsun bunların gibiler :@

sevgili gitarist kardeşim imza ayarlarını yaparsan hitapta kusrumuz olmaz sitemizinde kuralıdır.anlayışından dolayı şimdiden teşekkür ederim

sevgiler saygılar

Michelangelo
10-06-2008, 12:36
Bai hakketen cinayet abi oı balıklarla yazılan türk bayrağı manyak olmus
:deli:

gerence
17-06-2008, 21:22
Bakın; görün bizde de ne cani ruhlu insanlar var..!:hıııı:
Umarım böyle canilerle karşılaşmayız denizde..!!!!

Anıl ÜNALAN
17-06-2008, 23:15
Bakın; görün bizde de ne cani ruhlu insanlar var..!:hıııı:
Umarım böyle canilerle karşılaşmayız denizde..!!!!

Bu da yapıLmaz ki yaa :( bunu yapanLarın cezasını vermek Lazım..

eminkaya
18-06-2008, 11:28
sizin gibi insanların insan demek zor ya bunlara hayvan dersem bile iltifat etmiş olurum yapılırmı o kadar güzel hayvanlara ya şerefsizbu japonlar başka yiyecek balıkmı yok

hasanova
27-06-2008, 11:08
Elbette hepimiz et yiyoruz, inekleri kuzularıda kesiyorlar vs. , lakin yunuslar insanlarla iletişime geçen bir hayvan türü, sıcak kanlı bir hayvan, bana göre kediden köpekten farkı yok. Bunu yapan insan evindeki köpeği kediyide keser bana göre. Hatta insan bile keserler hiç gözünü kırpmadan. Vicdansızlık başka hiç bişey değil...

fedo3
25-09-2008, 19:44
bu hayvanlara işkence yapan kansızlara lanet ediyorum ah vah yerine bişeyler yapmak gerek bu ne biçim insanlık protesto ediyorum hiç bi şey yapmayacaksak bunların ta atasını diyorum

delvel
02-12-2008, 12:23
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

bunları yapan hayvan bile olamaz

Wetblue
03-04-2009, 15:45
Her yıl elle balık avı etkinliğinden alınmış sahnelerdir izlediğiniz. Kesinlikle hoş değil ama bu dünyada toplumlar için önemli olan bazı geleneksel dini yada sosyal nedenli etkinlikler vardır. Biz dinimiz gereği kurban keseriz onlar atalarından kalma alışkanlıkla bunu yapıyorlar. İtalyada her yıl orkinos katliamı var buna benzer. Olayların detayını anlamak lazım bence.

seyirsubayi
03-04-2009, 19:18
bu gıbı seylerı duyunca maalesef ınsanlıgımdan utanıyorum.... yazık bıze ...

gerence
03-04-2009, 20:13
Her yıl elle balık avı etkinliğinden alınmış sahnelerdir izlediğiniz. Kesinlikle hoş değil ama bu dünyada toplumlar için önemli olan bazı geleneksel dini yada sosyal nedenli etkinlikler vardır. Biz dinimiz gereği kurban keseriz onlar atalarından kalma alışkanlıkla bunu yapıyorlar. İtalyada her yıl orkinos katliamı var buna benzer. Olayların detayını anlamak lazım bence.

Bu milletlerin dinlerinde kurban gibi bir farz mı var acaba? bunu dini bir farz olarak mı yoksa ekonomik bir farz ya da çıkar olarak mı yapıyorlar:confused: önce bunu bilmekte yarar var..!:confused:
Benim bildiğim kadarıyla bunun sadece ekonomik çıkar yönü olan bir katliam olduğudur:hıııı:
Müslümanlıkta kurban kesmenin bir adabı ve usulü vardır, bunların ki düpedüz katliamdır:(

ilhami48
04-04-2009, 11:55
Bende çok merak ettim ama video bende açilmiyor !!!!

Wetblue
04-04-2009, 14:23

Genelde eleştiriye cevap yazmam ama insan olmanın diğer insanı anlayabilmekten geçtiğini öğrendim. Aynı resme bakıp çok çeşitli eleştiri yapmak mümkün hatta küfür eden biri bile çıkar. Ken di web sayfamda vahşilik olarak nitelesemde yunuslara olan sevgimizin buna neden olduğunu iyi biliyorum artık. Bizim kurban ritüelimizse artık çok kötü dejenere olmuş halde. Bizim büyüklerimizden öğrendiğimiz kurban kesme olgusunu inanın artık hiç görmüyorum.Yaşım 36 ama inanın 6 kezden fazla bana kurban eti gelmemiştir. Aslında İstanbulun göbeğinde doğdum büyüdüm yaşadım. Demekki bu konu hayat pahalılığı arttıkça dini etkinlik adı altında eve et stoklama bayramı olmuş. Etrafımda çok sağ tarafını buzluğa dolduran insan gördüm. Zaman bir olayı daha kaliteli yapma imkanı verdikçe sanki inadına biz onu kötüye götürdük "vahşet haline gelmiş kesim manzaralarını göstermeye gerek yok sanırım.. Tabiki dünyada buna kayıtsız kalmadı eleştirdi. Haksızda değiller bizde bunu eleştirmekteyiz zaten. Bir olayın dini olması gerekmek hayatı idame ettirme yada atalarını anmak maksadı ile yapılan şölensel olaylar kültür işidir anlamayanların bunu kötü yada yanlış olarak eleştirmesi ise o yaşamı tanımamaktan kaynaklanmaktadır. Yaradanın hiç bir canlısı çirkin değildir. Bir tane sevimsiz gelen canlı yavrusu varmı? Hoşgörü ve olayları anlayarak yaklaşmak sadece bizi yüceltir basit ve kaba yaklaşımsa ilkel duygularını olgunlaştıramamış damgası yemeye bizi mahkum eder. Bu uygulama yılda bir yapılıyor .Basit bir örnek bizim toplumumuzda kuzu eti yeme alışkanlığı vardır . Siz o kuzuyu nasıl kesip yemeyi içinize sığdırabiliyorsunuz? :hıııı:

By Wetblue ([Only Registered Users Can See Links])

levrek
04-04-2009, 22:20
Linkte, küzey ülkelerine ait ritüellerini görmek mümkündür.

gerence
04-04-2009, 22:52
Linkte, küzey ülkelerine ait ritüellerini görmek mümkündür.

Gönderdiğin linki açıp o görüntüleri görünce; uzun uzadıya yazmaktan vazgeçtim, diyeceklerime tercüman olmuş, teşekkür ederim, ellerine sağlık Erol usta :helal:
Fazla söze gerek yok..;)

godfather
07-11-2009, 17:24
Sevgili gerence
Yunusların katliamı ile ilgili videoyu esefle izledim ve inandımki dünyada insanoğlundan daha cani bir yuratık yok.

MAVİ FENER
26-11-2009, 14:18
Bu hadiseler bizim ülkemizde yapılmış olsa,dünya ayaga kalkar ve bize Barbar derlerdi...

İşte burada İslamiyet ve Hiristiyanlık hemen kendisini göstermektedir....Tam bir Memeli katliamı diyorum.ve arkadaşımada bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum.

fuata ihsan
23-02-2010, 19:59
Tek kelime İĞRENÇ:...

BALIKÇIHOROZ
23-02-2010, 20:09
Söylenecek birşey bulamıyorum sadece kınıyorum

akinyildiz81
04-03-2010, 13:04
Genelde eleştiriye cevap yazmam ama insan olmanın diğer insanı anlayabilmekten geçtiğini öğrendim. Aynı resme bakıp çok çeşitli eleştiri yapmak mümkün hatta küfür eden biri bile çıkar. Ken di web sayfamda vahşilik olarak nitelesemde yunuslara olan sevgimizin buna neden olduğunu iyi biliyorum artık. Bizim kurban ritüelimizse artık çok kötü dejenere olmuş halde. Bizim büyüklerimizden öğrendiğimiz kurban kesme olgusunu inanın artık hiç görmüyorum.Yaşım 36 ama inanın 6 kezden fazla bana kurban eti gelmemiştir. Aslında İstanbulun göbeğinde doğdum büyüdüm yaşadım. Demekki bu konu hayat pahalılığı arttıkça dini etkinlik adı altında eve et stoklama bayramı olmuş. Etrafımda çok sağ tarafını buzluğa dolduran insan gördüm. Zaman bir olayı daha kaliteli yapma imkanı verdikçe sanki inadına biz onu kötüye götürdük "vahşet haline gelmiş kesim manzaralarını göstermeye gerek yok sanırım.. Tabiki dünyada buna kayıtsız kalmadı eleştirdi. Haksızda değiller bizde bunu eleştirmekteyiz zaten. Bir olayın dini olması gerekmek hayatı idame ettirme yada atalarını anmak maksadı ile yapılan şölensel olaylar kültür işidir anlamayanların bunu kötü yada yanlış olarak eleştirmesi ise o yaşamı tanımamaktan kaynaklanmaktadır. Yaradanın hiç bir canlısı çirkin değildir. Bir tane sevimsiz gelen canlı yavrusu varmı? Hoşgörü ve olayları anlayarak yaklaşmak sadece bizi yüceltir basit ve kaba yaklaşımsa ilkel duygularını olgunlaştıramamış damgası yemeye bizi mahkum eder. Bu uygulama yılda bir yapılıyor .Basit bir örnek bizim toplumumuzda kuzu eti yeme alışkanlığı vardır . Siz o kuzuyu nasıl kesip yemeyi içinize sığdırabiliyorsunuz? :hıııı:

By Wetblue ([Only Registered Users Can See Links])

tarafsız bir yaklaşım olmuş.elinize sağlık