PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bugün İznik...Hepimize Nasip Ola

cevat2
08-03-2007, 16:08
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

arkadaşlar bu balıklar ağ ile kıyıya 50-60m ve 15-20 kulaç derinlikte tutulmuş.son cemreden sonra balıklar yavaş yavaş bize doğru yaklaşıyor anlaşılan.ben gece beklemelerine start verdim....

Güven ÖZYELDAN
08-03-2007, 16:13
bravo cevat abi sezon başladı sanırım denizden ve tatlı sulardan güzel haberler gelmeye başladı darısı tüm dostların başına rastgelsin şimdiden...

Taygun KOCABIYIK
08-03-2007, 17:55
Cevat abi balıklar güzel inşallah senin oltanın ucunda görürüz bu arkadaşları

varior
08-03-2007, 20:57
İğdeler çiçek açtı, açacak o zaman... :D

aganta borina borinata
09-03-2007, 09:41
güzel balıklar...hele yayn tam kıvamında...tebrikler...

bazı iller için içsularda avlanma yasağı 15 mart ta başlıyor... belirli zaman aralığıyla diğer illerde de başlayacak olan yasak hakkında tatlısu balıkçılığı yapan arkadaşların sirkülere bakarak bulundukları ile göre yasağın başladığı tarihi öğrenerek bu kanuda duyarlı davranmalarını diliyorum...

rastgelsin...

katiti
09-03-2007, 10:41
Tatlı suda üç balığın avını merak ediyorum: Sazan, yayın, turna... Gördükçe bir ara bunlardan tutsak diye niyetleniyorum ya bakalım kısmet.

Cevat Abi oltanın ucunda da görürüz inşallah:)...

balıkcı
09-03-2007, 14:42
Mert aslında bu üç balığın içinden en çok sazanla olan mücadele güzel,yayını 1 metre altında alırsan tahta çekmiş gibi olursun,turnada ise 5 kg altında bir haz vermez ama sazanın 2-3 kg lığı bile mücadele eder seninlen hele birde takımların ince ise Oh gel keyfim gel dedirtir adeta,oltayı bir o yana bir bu yana alır götürür,bu üç balığında büyükleri haz verir balığı çekerken sazan ve yayın dibe doğru kuvetlerini kullanarak götürür oltayı turna da aynı özeliklerin dışında birde turna sıçrayışı diye tabir edilen bir başka özellik vardırki yüreğin hoplar balık takımdan kurtulduda kaçacak diye Eee nede olsa büyük bir turna var oltanın ucunda insan resim çektirmek için bile olsa balığı yakalamak ister,ben her yönü ile tatlısuda balık avlamanı tavsiye ederim,,belki bir gün beraber ne dersin;) aslında denizinde tatlısu avınında başka bir romantikliği var,zaten balıkcılarda bu romantik havaya kapılan insanlardan oluşmuyormu...

katiti
09-03-2007, 16:14
Selim Abi öyle bir anlattın ki yine kudurttun beni bilgisayarın başında valla :D. İnşallah bir gün beraber avlarız abi :)...

mufi
09-03-2007, 17:55
Selimcim öyle dersinde. yıllar önce ben hatırlarım b. çekmece gölünde ...ki o zamanlar iyi balık vardı.. turnanın kaşıga takıldıktan sonraki mücadelesi çok müthişti...bence sazanda . turnada amatör balıkçıya zevk verir..

turna
09-03-2007, 18:45
Selim cim turnanında sazanında 1 kğ bize yeter senin dediklerin çoooooook eskidendi .
Şu dönem turna yasak ama kim dinliyor.

turna
09-03-2007, 18:51
Valla ağ ile avlandıktan sonra,bu işin zevki nerede ? herhalde bunlar ticari çalışıyorlar,amatör olsalar ağ atmazlardı.

cevat2
09-03-2007, 21:06
arkadaşlar selim beyin dediği gibi turna avı hakikaten çok zevklidir 90dan 93 başlarına kadar terkos gölüne geceden gidip yayına olta bırakırdık sabahta kiraladığımız sandalla turnaya kaşık çekerdik o zamanlar ne böyle bilgilendirici site vardı ne sirkülerden haberimiz hatırı sayılır derecede turna yakalıyorduk helede büyükse sandala gelene kadar atlayıp zıplaması çok keyiflidir validenin evine gittiğim zaman resimleri bulayım göndereceğim gecede illaki yayın alırdık hatta tuttuklarımızı,( göl kenarında o seneler bir balıkçı lokantası vardı şimdiki alabalıkçılar gibi sok havuza kepçeyi beğendiğini pişirt)lokantacıya verip hesaptan düşürtürdük.düşünün alabalık havuzu gibi yayın havuzu 99 da gittiğimde ne lokanta vardı ne yayın bolluğu o tarafın avcıları vendoz denen konik biçimli 1mt çapında 2mt uzunluğunda ağlar kullanıyordu.yine aynı yıılar belgrad ormanında küçük barajda çok büyük aynalı sazan alırdıkşimdilerde av yasaklandı biliyorum denizden bir farkı genelde iyi meralardaki balıkların ağırlığı sevgilerle...

cevat2
09-03-2007, 21:08
evet abi ağ ile kooperatif balıkçıları

aganta borina borinata
10-03-2007, 05:51
Mert aslında bu üç balığın içinden en çok sazanla olan mücadele güzel,yayını 1 metre altında alırsan tahta çekmiş gibi olursun,turnada ise 5 kg altında bir haz vermez ama sazanın 2-3 kg lığı bile mücadele eder seninlen hele birde takımların ince ise Oh gel keyfim gel dedirtir adeta,oltayı bir o yana bir bu yana alır götürür,bu üç balığında büyükleri haz verir balığı çekerken sazan ve yayın dibe doğru kuvetlerini kullanarak götürür oltayı turna da aynı özeliklerin dışında birde turna sıçrayışı diye tabir edilen bir başka özellik vardırki yüreğin hoplar balık takımdan kurtulduda kaçacak diye Eee nede olsa büyük bir turna var oltanın ucunda insan resim çektirmek için bile olsa balığı yakalamak ister,ben her yönü ile tatlısuda balık avlamanı tavsiye ederim,,belki bir gün beraber ne dersin;) aslında denizinde tatlısu avınında başka bir romantikliği var,zaten balıkcılarda bu romantik havaya kapılan insanlardan oluşmuyormu...

helal olsun abi...ne güzel anlatmışsın... aslında tatlı su balıkları denizdekiler kadar mucadeleci olmuyor... ama sazan hakikaten çekerken dikkat edilecek balıklardan...

rastgelsin...

balıkçı_38
13-03-2007, 19:36
arkadaşlar buda iznik gölünden bir yayın balığı 2.200kg geldi[Only Registered Users Can See Links]

aganta borina borinata
14-03-2007, 07:26
güzel balık... şunun şurasında ne kaldı ki...

rastgelsin...

turna
14-03-2007, 16:02
Güzel av olmuş tebrik. olta takımı ve kullanılan yem nedir? bilgi verebilirsen iyi edersin.