PDA

Tüm Versiyonu Göster : Uğur Dumlu Foto Albüm Özel

Taygun KOCABIYIK
31-08-2005, 01:10
[Only Registered Users Can See Links]

Uğur Dumlu 'nun bazı avlarından resimler.
Resimlerin devamı gelicek.

Taygun KOCABIYIK
31-08-2005, 01:20

Taygun KOCABIYIK
31-08-2005, 05:21
İşte bomba resimler türk kara suları içerisinde vurulan ilk ve tek kılıç balığı (tamamen ben uydurdum uğur abi asla böyle birşey demez)

mugil cephalus
06-09-2005, 01:50
abi levrekler çok ii kiliça zaten sozüm yok

banias
06-09-2005, 03:25
abi sen ne yaptın yaaa. : ) obaa ben hayatımda böyle şey görmedim ... HELAL OLSUN!!

ilhan
14-09-2005, 22:11
Aman Allahım :oha: Sen neyapmışsın böyle
Bir an photoshop çalışması sandım...
Maşallah.

fatih aksuoğlu
15-09-2005, 02:32
gerçekten balıkların hepsi trofe bu adam hiç ufak balık vurmaz mı şaka bir yana abi yarın gidelim dalmaya .levrek basmış ortalığı görüşürüz

aserkansatı
20-09-2005, 05:07
Hocam bana kalırsa oltacılık falan sizi kesmez...Tebrik ederim,çok güzel balıklar

aserkansatı
20-09-2005, 07:36
Bu arada cahilliğimi bağışlayın ama trofe ne demek?

Taygun KOCABIYIK
20-09-2005, 22:12
Bu arada cahilliğimi bağışlayın ama trofe ne demek?
Trofe avlanması zor veya büyük avlara denir.

Bir Dost
25-09-2005, 08:38
üstat tek kelimeyle mükemmelsin diyecek tek söz yok sadece hayranlıkla resimlere bakıyorum darısı bize senin gibi ustalarla balığı çıkmak olsum Allah nazardan saklasın hepsi harika

samitasdemir
07-10-2005, 03:53
kardeş o kılıç balığını nasıl vurdun anlatırmısın

BEUCHAT
20-02-2006, 20:38
Harika balıklar. Tebrik ederim.

kaya42
24-02-2006, 18:40
Harikasın balıklara diyecek bir söz yok.Hepside mükemmel.
bunları zıpkınlamı avlıyorsun.
şansın açık olsun.

ilhanmania
21-03-2006, 09:45
o levrek ne öle yaaa...helal olsun ya ne diyim..

erol hoca
06-04-2006, 03:53
Trofe avlanması zor veya büyük avlara denir.
Taygun düzeltsem ayıp olurmu? Trofe avcılıkta bir basamak. Yanlış hatırlıyorsam yarın kitaba bakıp düzeltirim. Sportmenlik basamağı zaten malumunuz. Bundan sonraki ve en üst basamak olan trofe basamağı artık avcının doyuma ulaştığı aşamadır. Örneğin tüfekle avcılılık yapan birisi hazırlıklarını yapar ava gider, avı bulur, nişan alır ve ateş etmez!!! Çünkü o artık ateş ederse vuracağını bilmektedir ve bu yüzden ateş etmez. Artık trofe basamağında bir avcıdır. (Yanlış hatırlıyorsam özür.)

katiti
06-04-2006, 04:11
Erol Hoca'm birgün o aşamaya gelirsem sualtı fotoğraf makinesi alıp yakın mesafeden gözüne flaş patlatırım balıkların :D .

Saygılarımla...

erol hoca
06-04-2006, 04:21
Mert kardeşim cuk oturmuş. Amatör bir balıkcı içinde trofe basamağı bu olur.

aserkansatı
06-04-2006, 04:22
Erol sağol kardeşim...Demek bu av kanalındakiler hep trofe...Balık bol olunca trofe olmaya ne var aslında? Tut tut sal ne olacak ki... Şimdi yazayım bizim muhacir ağzıyla; ne ka balık o kadar trofe balıkçı be ya... :D :D :D

Taygun KOCABIYIK
06-04-2006, 04:31
Erol abi asıl ben yanlış bilgilendirdiysem özür dilerim. Benim bildiğim buydu

uzman
06-04-2006, 04:38
Taygun düzeltsem ayıp olurmu? Trofe avcılıkta bir basamak. Yanlış hatırlıyorsam yarın kitaba bakıp düzeltirim. Sportmenlik basamağı zaten malumunuz. Bundan sonraki ve en üst basamak olan trofe basamağı artık avcının doyuma ulaştığı aşamadır. Örneğin tüfekle avcılılık yapan birisi hazırlıklarını yapar ava gider, avı bulur, nişan alır ve ateş etmez!!! Çünkü o artık ateş ederse vuracağını bilmektedir ve bu yüzden ateş etmez. Artık trofe basamağında bir avcıdır. (Yanlış hatırlıyorsam özür.)

Sayın hocam,

Bu durumlarda her zaman bir muhalif kişiye ihtiyaç duyulur ya :D işte müsadenizle o olayım ben ve eleştirel bir bakış açmaya çalışayım....

Ben 5-6 yıldır balık avcılığını yaparım amatör olarak. Sizin "trofe" olarak adlandırdığınız basamağa gelmeyi inanın hiç istemem (istesem de sanırım gelemem...) Serkan kardeşimin dediği gibi av kanallarında izlediğimiz görüntüler beni hep hayrete düşürür. Acırım o tutulup da bırakılan balıklara (pardon balıklara değil, tutanlara... :D )

Kısacası sayın hocam, balık olmasa bile, balık muhabbeti ederek zevk alan benim gibi kişiler, balığı yakaladıktan sonra zor bırakır gibi geliyor bana...

Siz ne dersiniz?

Saygılarımla....

erol hoca
06-04-2006, 04:38
Erol sağol kardeşim...Demek bu av kanalındakiler hep trofe...Balık bol olunca trofe olmaya ne var aslında? Tut tut sal ne olacak ki... Şimdi yazayım bizim muhacir ağzıyla; ne ka balık o kadar trofe balıkçı be ya... :D :D :D
Serkancığım trofede amaç balık bol olmasada o davranışı gösterebilmekte. Ama senin espride cuk oturmuş. :D

erol hoca
06-04-2006, 04:55
Sayın hocam,

Ben 5-6 yıldır balık avcılığını yaparım amatör olarak. Sizin "trofe" olarak adlandırdığınız basamağa gelmeyi inanın hiç istemem (istesem de sanırım gelemem...) Serkan kardeşimin dediği gibi av kanallarında izlediğimiz görüntüler beni hep hayrete düşürür. Acırım o tutulup da bırakılan balıklara (pardon balıklara değil, tutanlara... :D )

Kısacası sayın hocam, balık olmasa bile, balık muhabbeti ederek zevk alan benim gibi kişiler, balığı yakaladıktan sonra zor bırakır gibi geliyor bana...

Siz ne dersiniz?

Saygılarımla....
Geliiiiirsin. İçinde vicdan taşıyan her insan, bu işi zevkle yapan herkes bir gün doyuma ulaşacaktır.
Milli Parklar Başmühendisliğinin 2000 yılında başlatığı kurslarda görev aldım. Bu kurslar Amasyanın tüm ilçeleri ve Tokat ilçelerinde gerçekleşti. Hepsindede bizzat görev aldım. Toplam 30 saatlik kursun 9 saati benimdi ve avcılarla bolca muhabbet ve tartışma yapma fırsatım oldu. Her yaş ve meslekten öğrencilerim oldu. Yeni başlayanların davranışları ile yaşlılarınki inan çok farklıydı. Öylesine kendilerini kaptırmışlardıki artık tüm av zamanlarını korumaya ayırmışlar. Kaçak yada usulsüz avlananların peşine düşmüşlerdi. Bu uğurda kurşun yiyen insanlar tanıdım. (Merzifon Avcılar ve atılar derneği başk.)
Sende ilk başladığın zamanla şimdiki davranışlarını karşılaştırırsan bayağa bir fark olduğunu göreceksin. Tatlı su avcısıysan hamsi büyüklüğündeki sazanları usulca iğneden kurtarıp bırakmıyormusun. Dimi ...
Ayrıca bende hafta boyu balığa gitme sevdasıyla yanıp tutuşuyorum. ama burada vakit geçirmekte en az o kadar heyecan veriyor. ;)

aserkansatı
06-04-2006, 05:05
Erol çok haklı...Ben ilk başladığımda bu işlere çok bilinçsizdim.Ağla defalarca göletlere gittim,parmak kadar sazanların canına kıydım.Ama sonradan geliyor aklın başına ve yapmıyosun bu yanlışları... Arkadaşımın dediği gibi trofe oluyosun.En güzeli de bu bence...Sende yap bunu Ali Rıza...

uzman
06-04-2006, 05:51
Geliiiiirsin. İçinde vicdan taşıyan her insan, bu işi zevkle yapan herkes bir gün doyuma ulaşacaktır.
Milli Parklar Başmühendisliğinin 2000 yılında başlatığı kurslarda görev aldım. Bu kurslar Amasyanın tüm ilçeleri ve Tokat ilçelerinde gerçekleşti. Hepsindede bizzat görev aldım. Toplam 30 saatlik kursun 9 saati benimdi ve avcılarla bolca muhabbet ve tartışma yapma fırsatım oldu. Her yaş ve meslekten öğrencilerim oldu. Yeni başlayanların davranışları ile yaşlılarınki inan çok farklıydı. Öylesine kendilerini kaptırmışlardıki artık tüm av zamanlarını korumaya ayırmışlar. Kaçak yada usulsüz avlananların peşine düşmüşlerdi. Bu uğurda kurşun yiyen insanlar tanıdım. (Merzifon Avcılar ve atılar derneği başk.)
Sende ilk başladığın zamanla şimdiki davranışlarını karşılaştırırsan bayağa bir fark olduğunu göreceksin. Tatlı su avcısıysan hamsi büyüklüğündeki sazanları usulca iğneden kurtarıp bırakmıyormusun. Dimi ...
Ayrıca bende hafta boyu balığa gitme sevdasıyla yanıp tutuşuyorum. ama burada vakit geçirmekte en az o kadar heyecan veriyor. ;)

Teşekkürler Erol Hocam,

Sayın hocam, "Trofe" olmak ile acımasız olmak birbirinin alternatifi gibi görülmemeli bence. Sevgili Serkan'ın dediği gibi ilk başlarda "aaa bakın balık tuttum ben !" hevesiyle küçük balıklara az kıymadım. Ama bunu yemek maksatlı da yapmadım. Sadece bir nevi kendini ispat kaygısıydı. Tabii ki ilk günlerdeki heyecan yerini olgunluğa bıraktı. Veee emin olun ki sayın hocam şu an tırıvırı ve benzeri illegal avlananlara büyük tepki duyan biriyim.

Fakat Trofe" olmak gene de çok uzak bize üstadım. Gözümüz 5-6 kiloluk yayınlarda daha.... Ve daha da önemlisi, eğer sizler gibi bu konularda bize yol gösterecek bilgili insanlarla aynı platformda yazışarak, sizlerden bilgi almak bizleri o bahsettiğiniz noktaya getirmese de yaklaştırabilir....

Saygılarımla....

erol hoca
06-04-2006, 05:59
Sevgili Ali Rıza
Bende daha amatör balıkcılığı yapmaya çalışıyorum. Trofeye ulaşırsak bunda hepimizin diğerlerine katkısı olacaktır. Ama küçük balıkları geri bıraktığımda bayağa bi kasılıp geziyorum suyun kenarında. Haa bazen tutamasamda attığım ekmeklere balıkların gelip vurması, yakalanmasa bile zili çaldırması, şamandırayı batırması da aynı zevki veriyor.

uzman
06-04-2006, 06:05
Sevgili Ali Rıza
Bende daha amatör balıkcılığı yapmaya çalışıyorum. Trofeye ulaşırsak bunda hepimizin diğerlerine katkısı olacaktır. Ama küçük balıkları geri bıraktığımda bayağa bi kasılıp geziyorum suyun kenarında. Haa bazen tutamasamda attığım ekmeklere balıkların gelip vurması, yakalanmasa bile zili çaldırması, şamandırayı batırması da aynı zevki veriyor.

Değerli hocam,

Dedim ya sizden öğrenecek çok şeyimiz var...

Hatalı mesajlarımızda uyarı ve bilgilendirme lütfunda bulunursanız, inşallah biz de daha olgun ve avlanma ile öldürme arasındaki farkı algılamış, "kaliteli" amatör balıkçılar oluruz....

Saygılarımla.....

erol hoca
06-04-2006, 15:50
Dün akşam yazdıklarımı düzeltmek ve herkesten özür dilemek istiyorum. Hafıza yanıltıyor insanı. Trofe için söylediklerimizin hepsi aslında sportmenlik basamağı imiş :(
Şimdi kısaca tüm basamakları ve kısaca anlamlarını yazıyorum. Tekrar yanlış bilgi verdiğim için herkesten özür dilerim.
1- Öğrenme Basamağı: Bu basamakta avcının (biz balıkcı olarak düşünelim) heves ve arzuları aklının önündedir.
2- Sınırlara ulaşma basamağı: Onun öncelik taşıyan tek bir amacı vardır. Sınırlara ulaşmak. Yani yasaların hak gördüğü tüm limitlere bir an önce ulaşmak ister, dur durak bilmez.
3- Trofe basamağı: bu basamakta ana amaç rastgele bir av değil, avlanabileceğinden emin avlar arasında dikkatlice seçilmiş, belirgin özelliği olan avlardır. Avlanacağı yeri ve zamanı asla ondan duymazsınız. O size sadece sonucu göstermek ister. (Yani en başta trofe bunlar trofe denilmişti ya Taygun tarafından aslında doğru :D )
4- Metot basamağı: Doğaya bakış açısında köklü değişimler bu basamakta başlar. Avına hep kaçıp kurtulma şansı tanınır. Takımlar ona göre hazırlanır. Geçmişi sorgulamanın başlangıcı, metot basamağının son yıllarıdır.
5- Sportmenlik basamağı: Daha önce trofe diye söylediklerimiz.

levrek
06-04-2006, 17:56
Açıklamalar için kendi adıma çok teşekkür ederim,umarım herkes üçüncü basamaktan başlamış olsun,sevgilerimle

HAYABUSA
10-06-2006, 13:45
iyiki üye olmusum
RASTGELSİN forum harika

HAYABUSA
10-06-2006, 13:46
erol hocam bende o kurslara katıldım ve sertifikamı aldım

turhan yılmaz
23-06-2006, 00:21
balıkmı canavarmı?????????

Levrek Katili
13-07-2006, 08:42
23 Yıldır balık sevdam var her hafta balığa gitmişimdir. hafta içi hafta sonu farketmez.levrek yataklarında gezdim.yakaladığıklarımın içinde en büyüğü 5,90 kg gelmişti.8 kilolouğunu amcam 2004 te yakalamıştı.ama ben bu kadar büyük levrek gormedim.15-18 kiloluklardan bahsediyorlardı ama eskiler.ben inanıyorum artık.

insanın hayatında çok güzelizler bunlar allah herkese yaşatsın.tebrik ederim. Türkiyede ki ender insanlardansın emin ol.

O levreğin kafasından ne çorba olur ya oof ooof ince şehriyelle balık çorbası yapacaksın.

nejat1967
03-08-2006, 18:28
üstat maşallah çok güzel avlanmışsın bundan sonraki avlar içinde şimdiden rast gelsin avın bereketli olsun

olmez
04-08-2006, 13:07
Eline sağlık üstat. Birgün belki biz de yaşarız bu heyecanı.

freshfisher
25-09-2006, 15:11
Baliklar Bİ Harİka Hele Levrekler SÜper....

BİrŞey SoracaĞim?

Bunlari Nerde Avladiniz....

Rastgele

zapatistatr
26-09-2006, 20:56
arkadaşlar yakaladığımız küçük balıkların bir büyük birer balık olacağını düşünerek geri bırakalım. ben geçen yıl yaptığım katliamdan sonra( malesef katliam diyorum ) çünkü, boyları daha 10 cm olmamış 63 parça lidakinin canına kıydım .oysa bu balıklar 1-2 yıl sonra 500/1000 gr arasına ulaşacaktı. şimdi yakaladığım her küçük balık için bu olayı aklıma getirip. geribırakıyorum. bırakırkende sevgili küçükleri öpüp sen git abin gelsin diyorum. bazen ablalarıda denk geliyo...:D :D :D

kturkol
30-09-2006, 01:07
Tebrikler, umarım ilerleyen günlerde devamını da görürüz. Muhteşem balıklar yakalamışsınız. Biz bunları denizde görsek allah muhafaza bir taraflarımıza dolanırız.

selimiye sazancısı
02-10-2006, 18:56
abi helal olsun ....bizdemi dalsak acaba.bu ne böyle yavvv.vallahi helal olsun.

murtoy
10-11-2006, 22:45
abi muhteşem bir yaratık ya

kutluhan
29-03-2007, 10:09
hocam nedir bu ya. ayıp ama bizde balık bulucaz diye çırpınıyoz boşuna kurutmussunuz denizi :)

sobreviviendo
31-03-2007, 10:46
ayıptır ya. tutan var tutamayan var demi ama :):):)

igmsva
31-03-2007, 17:27
"sobreviviendo" aramıza hoş geldiniz. forum kurallarımız gereği imza hanenizi doldurursanız size hitabımız kolaylaşacaktır.

erdekli yücel
03-04-2007, 17:22
kardeş tebrik ederim bu iş amatör işi değil sen aşmışsın

erdekli yücel
03-04-2007, 18:32
olağanüstü hem bu siteyi kuran arkadaşlara hemde buraya
resimlerimi yükleyen ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim saygılarımla
ERDEKLİ YÜCEL

discus
03-04-2007, 19:44
muhteşem resimler balık tezgahlarında dahi daha önce rastlamdım...

tatlısuefendisi
20-04-2007, 12:10
Abi Sen Denizi Kurutmuşsun Beeeeeee Abi

genc balıkcı tunahan
09-06-2007, 11:15
çok büyük levrekler
biz mersindeyken son resimdeki levrek büyüklüğünde bir balık yakalanmıştı yem ise küçük bir kefal yavrusuydu

mehmeterhan
10-06-2007, 00:03
Ohaaaaaaaaaa Ne Yaptin Sen Ya

genc balıkcı tunahan
10-06-2007, 00:12
Ohaaaaaaaaaa Ne Yaptin Sen Ya
bana mı söylediniz???(yanlış anlamayın)

Taygun KOCABIYIK
10-06-2007, 00:14
Yok Tunahan sanırım Uğur abinin balıklar için söyledi :)

mehmeterhan
10-06-2007, 15:21
balıklar mukemmel anlamında yanlıs anlasılmasın lutfen

günay07
02-08-2007, 11:58
ölürü ölürüm sanada ölürüm bu balıklarada amca sen ne yaptın ya ağzım açık kaldı :P

baturhan
15-08-2007, 23:14
arkadaşım bravo sen bu işin profesyoneli olmuşsun,sanırım böyle bir levreği tirbişon lakaplı zıpkıncı bir arkadaşımda vurmuştu.bu türden zıpkın resimleri ************* adresindede var,oradan zevkle izliyordum,üyesi olduğum forum arkadaşlarımın resimlerini görmek tabi daha eğlenceli.

bol şanslar

ünalmusa
19-08-2007, 20:14
tek kelime mükemmel baska soyleyecek söz yok

neonatal
30-09-2007, 01:56
Abi Ne Zevk Almişsindir Yaşa Valla

MEHTERAN
01-10-2007, 22:05
Abi Ne Zevk Almişsindir Yaşa Valla
Tuncay, hasandayı göletinde de varmıdır böle balıklar. :)

erkepli
05-12-2007, 19:15
:helal: sadece way be demek geldi içimden tebrikler

ismail2776
16-12-2007, 13:23
Gerçekten insanın iştahını kabartan fotoğraflar. Tebrikler.

alikon8
16-12-2007, 23:40
Süper ya, inanılacak gibi değil..... BRAVO:helal:

polmurat
08-03-2008, 06:31
Albüme bak bee...Maşallah

hakan25
09-03-2008, 04:08
ne diye bilirizki amatör avcılığın sonu hepimize böyle avlar nasip olur inşallah teşekkürler..

oggo
26-04-2008, 13:14
abi helal bee ben o balıkların ceyreğini tutsam dört köşe olurum yaa naptın sen ya kurutmuşsun her yeri

bcgcity33
27-04-2008, 09:13
Trofe Avcılığın Basamaklarında 3. Basamaktır. Burda Amaç Sadece Avlanabilinecek ~BÜYÜK ve BELİRGİN ÖZELLİKLERİ~ Olan hayvanları Vurmaktır.

Trofe Avcısı Profesyonel Bir Avcıdır. Avı Yapmadan Önce Bütün Planlarını Yapmış, Stratejisini Ayarlamıştır.

Trofe Avcısı İçin Mesafe ve Zorlukların Bir Önemi Yoktur. O Planlarını Av Sezonu Açılmadan Ayla Önce Yapmıştır.
Alıntıdır

legend1907
02-05-2008, 18:14
tek kelime ile harika

xXxGitaristxXx
07-06-2008, 18:54
yarasın abime :D bütün deniz ürünlerini kaldırmış :D

xnode
14-06-2008, 19:36
birader sen balık olayında son noktayı koymuşsun. (en azından benim için :) )
ben balık diye bunlara derim işte. tebrikler.

seyirsubayi
29-12-2008, 10:29
bunlar levreklıkten cıkmıs bence:)))) tebrıkler dostum

dilki
29-12-2008, 14:00
Taygun kardeşim bence açılış sayfasındaki resimlerin arasına bunlardan ekleyebilirsin çok güzel duruyor!!!
Av yapan arkadaşımızında ellerine sağlık!!!

delvel
29-12-2008, 17:46
bunlara balık demek yanlış olur tongabaş hepsi valla. Levreğide palet diye kullan:D helal olsun tebrikler bravo..

bulent_ozisler
11-02-2009, 13:26
pesssssss valla bende balık tutuyorrum diye seviniyordum. meğerse tuttuğumuz yavruymuş...

resat_beri
20-09-2009, 15:10
(Reklam olmasın ) :D BU abi Yaban Tv de çıkmıştı zıpkın ile avlıyor sanırım...

MAVİ FENER
23-10-2009, 01:05
Harika Balıklar vede Resimler....41 kere maşallah...Denizde balık bırakmadınız arkadaşım....Bunun sırrı nerededir...teşekkürler..

Anıl ÜNALAN
23-10-2009, 01:59
Harika Balıklar vede Resimler....41 kere maşallah...Denizde balık bırakmadınız arkadaşım....Bunun sırrı nerededir...teşekkürler..

Bunun sırrı profesyonel olmakta.. Denizde balık bırakmamakta büyük balıkları avlarayak olmaz, küçük balığı avlayan denizde balık bırakmaz... Bu balıklar zıpkın avından çıkan balıklardır ve Uğur abi de gerçekten zıpkın avında başarılı bir isimdir..

miryana
17-11-2009, 10:47
Hasta ettin abi beni ya naapcaz şindi. Hayatını yaşıyon haaaaaaa

kaan72
15-01-2010, 18:28
ustad bravo derim baskada bisey demem ,bende daliyorum ama 20 yasindan sonra basladigim icin sanirim nefesimi bir turlu gelistiremedim , bir daha dunyaya gelirsem 5 yasinda baslayacagim dalmaya :)) ingiltereden selamlar...

Celali
22-01-2010, 21:02
bu balıkların tutuldugu yıl kaç senesi acaba bence cok eski şimdi o balıklar yoktur olsada cok nadir cıkar

ocakçı
03-04-2010, 21:10
bizde kendimizi balıkçı sanıyoz

mami1984
01-05-2010, 10:20
Muhteşem balıklar emeğinize saglık

ukg79
12-07-2010, 09:39
şahane fotolar nazar değmesin oldukça şahane trofeler afiyet olsun:helal::helal::helal::helal::helal::helal::he lal:

arda2008
05-08-2010, 10:47
ben barbun tutcam diye yırtınırken abinin şansına bak yaa...maşallah rast gelsin usta ...

kadir ALAN
04-11-2010, 22:38
abi sen süpersin. Olaganüstü maşşallah ALLAH nazarlardan sakınsın

rkacar
24-05-2011, 16:08
abi gözlerime inanamadım bu ne böyle maşallah hepsine... ne diyeceğimi bilemedim HELAL olsun.... :D

baypipo_tr
14-10-2011, 19:09
kardeş eline emeğine sağlık..süper av lar yapmışsın..

muratdogan
14-10-2011, 20:12
Avı gerçekleştiren üsta da sesleniyorum.
Üstat ne denir bilemiyorum ama NİRVANAYA ulaşmışsın.
:) :) :)
Bunlar balık boyutunu aşıp canavara dönüşmüş modeller.

Taygun kardeşim emeğine sağlık gözümüz, gönlümüz açıldı.
Uzun zamandır balık göremiyorduk ya da bunlar başka gezegenden
:) :) :)

SELAMLAR...

MAVİ FENER
22-11-2011, 17:16
Ugur; resimler harika
Paylaşımın için teşekkür ederim...

tufancizer
23-11-2011, 15:39
Hocam bana kalırsa oltacılık falan sizi kesmez...Tebrik ederim,çok güzel balıklar
Yeni Zelanda'nın altını üstüne getiriyor zıpkınla.

MAVİ FENER
24-11-2011, 01:13
Ben daima yazılarımdada mutlaka resim koyarım...Bu nedenle resimler her zaman benim için çok önemlidir...Paylaşım için teşekkürler...

tolgaserap8890
02-01-2012, 12:39
abi sen nasıl bişeysin ya . bunları ben zorlasm rüyamd bile tutamam :) benim için imkansızdan da öte bir durum :)) eli öpülecek adamsın .. bilgilerinden faydlanmak benim bigi acemilere iyi elicek galiba :))

tolgaserap8890
02-01-2012, 12:41
bende balık tutuyorum diye etrafıma hava atıyordum :) bizimkiler yavruymus meger :))