PDA

Tüm Versiyonu Göster : 18 Mart 2007 Cesmealti

gokseldbuga
19-03-2007, 13:06
eeee rapor nerede? bugun P.tesi saaaat 15:07 hala rapor mapor yok

Güven ÖZYELDAN
19-03-2007, 13:08
abicim utançtan yazamadılar galiba raporu kimse :D :D :D

giritli
19-03-2007, 13:37
Yiğidin malı meydanda beyler...ama pazar günün en güzel balığını ve de teknede tek kalamar çeken zat-ı muhteremin rapor yazması gerektiğini düşündüğüm için konuyu ben başlatmadım...hele bi tagocum konuyu açsın diyecem ama gıyabımızda zaten açılmış durumda:D ...tagom günün yorumunu yapıp da kendindeki fotoları ekleyince hiç merak etmeyin arkadaşlar ben de gerekenleri yazıcam ve de bendeki fotoları ekliycem;) ... merakla bekleyin anacıııım...:P

katiti
19-03-2007, 13:57
Yok kardeşim rapor mapor, deli etmeyin adamı. Balık vardı da biz mi tutmadık :deli: :deli: :D :D :D

mufi
19-03-2007, 15:37
Allah Allah.. ilk kez böyle bir rapor görüyorum ..
balık tutanlar ortada yok???? balıga gitmeyenler merakta... saat olmuş pazartesinin saat 17,30 u millet kapı/duvar..
beyler eger dün makinam saglıklı çalışsa idi akşamdan heberi aktaracaktım..
olmadı bugün kendi raporumu yazdım...özür diliyorum..
lütfen sorumlu oldugumuzu bilelim ve raporları pazartesi en geç saat 10 .00 da verelim. yaaa..cık..cık..:D :hıııı: :D :hıııı:
efendim?? nerede kalmıştık..:soru: Şimdi Taygun kardeşim malum okullu.. ama diger tekneciler.. neredeler??:soru:
tık dahi yokmuydu?
bir kayabalıgı ? bir lapin? parmak kadar ispari?..nerde..??
ne olursan ol yinede gel...

Uzm.Dr.Rastgele
19-03-2007, 19:07
Rapor nerde rapoooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.: deli:

igmsva
19-03-2007, 19:18
alooooooo herkes birbirinin üstüne atıyor, mert rapor mapor yok diyor, onur tagoya pas atıyor, tagodan ses çıkmıyor...... hışşşşşşşş ne işşşşşşşş:deli:

Taygun KOCABIYIK
19-03-2007, 19:25
Günün adamı olarak adlandırılmak beni onurlandırdı fakat inanın sadece şansım yerindeydi bu gün.
Sabah fiks olarak adnan abiler beni gelip aldılar ve kahvaltı yapıp yem tedarik ettikten sonra çeşmealtına intikal ettik. Tekneyi hazırladık daha ilk dakikada adnan abinin bu gün bizi ne kadar üzeceği belli olmuştu :P Adnan abiye yol verme dedik ama dinlemedi pervaneye halat sardırdık allahtan 2 tur sarılmış hemen işi kurtardık ve limandan sağ sağlim çıktık. İlk önce benim iç güdülerime göre bir yere demir attık. Biraz zaman geçtikten sonra kerterizi alıp birdaha oraya gitmemek üzere demiri topladık. Bu arada çapanın yaklaşık 7-8 kg ve 10 metre kadarda zincirli olduğunu söylemeden geçemiycem. Neyse ordan kalktık başka bir yere gittik adnan abinin iç güdülerine göre demir attık fakat tam anlamıyla çamura battık kurşunlar çamurun içine gömülüyordu o derece :) ordan kalktık baktık ki böyle iç güdüyle olmuyor teknelerin toplu bulunduğu bir yere gittik çapa atmadan önce motoru boşa alıp olta salladık baktık bu sefer balık var durduk tekrardan demir attık. Herkes bolca izmarit-ısparoz tutuyordu benim tek artım 4 tane kalamar denk gelmesiydi :D aynı kalamar rapalasıyla 2 metre yanımda olta atan mert abinin halini siz düşünün. Herşey iyi güzel giderken birden balık kesti tabi az sonra nedenide belli oldu çevremizde yaklaşık 30 civarı yunus balıkları sıkıştırmış öğle yemeğine başlamışlar. Kalkıp herkesin bildiği meşhur pita fenerinin ordaki taşlığa gittik. Başlarda bolca hanfoz (orfoza benzeyen hanozlar) tuttuk. Bir ara baktım olta elimden gidiyor hooooooooop nereye dedim ve iri karagözü çektim elime sığmadı :D rivayetlere göre balığı çektikten sonra tansiyonum 20 ye çıkmış pancar gibi kızarmışım :) Bu arada mert abide geri kalmadı 1 mercan 1 karagöz çekti onu adnan abide karagöz çekti ama onur abiden ses seda yoktu.Neyse baktık burdada balık keyifsizleşti yine yer değiştirdik. Bu süre boyunca hep çapaları elle çektim. Sonraki gittiğimiz yerde teknede mevcut bulunan topu kullanmayı denedik ehh sonuç fena değil yine bir 10 metre kadar ben çektim ama hiç yoktan iyidir.son gittiğimiz yerde izmarit-ısparozlar devam etti. Akşam karanlığında bir daha topla çapa çekme faslı yaptık bunda biraz başarısız olsakta eh fena değil yine hatta video çekmeyi bile düşündük ama 2 tekne olması gerekiyordu net ve anlaşılır olması için onuda daha sonradan çekeriz.
Adnan abi benim ısparozcu ünvanımı aldı elimden benden çok daha fazla ısparoz çekti eh bende kalamar çektim heralde artık kalamarcılığa terfi ettim :D
fotoğrafta fazla balık yok adnan abiyle aynı kovaya koymuştuk balıkları bende kalamar olduğu için diğer balıkların çoğunu ona verdim eh yeğenimiz taze balık yesin değil mi ;)
Bu arada limanda tekneyi toparlarken tekne sahibi ahmet abi şöyle bir söylemde bulundu
- adnan eagle 'ı yerine koydun mu
veeee öğrendik ki teknede balık bulucu olmasına rağmen adnan abi bütün gün bizi ordan oraya gezdirdi yan teknelere kaç metre derinlik var diye sorduuu ahh ahh :D tabi bu dalgınlığı beni eve bırakırkende devam etti yolu kısalttım kısalttım dedi eve yarım saat geç döndüm :D neyse Adocum seni seviyoruz balık bulucuyu kullandırmasanda, yolu uzatsanda, pervaneye halat sardırsanda daha sayayım mı söylüyorummm beni aç bıraktılar tüm gün yarım ekmek helva ile durdum tabi teknedeki diğer şahıslar balık ve çapa çekmedikleri için efor sarfetmediler buna paralel olarak acıkmadılar ama ben açlıktan ölmek üzereyken evde müdahale etti annem öyle kurtardım paçayı birdaha adam başı 1 ekmek almazsanız ben gelmiyorum :D

videoları youtube yüklüyorum en kısa sürede (adnan abinin ısparoz avları )

gokseldbuga
19-03-2007, 19:32
Tagocum yunus munus hikaye, o balıklar bizden zeki, almışsınız tekneye zıpkıncıyı balık mı gelir Allahaşkına ( seni katmıyorum Tagocum, kalamar dedektörüm) . Mert şöyle bir baksa ürker o balıklar .
Adnan abi derinlik 10 mt civarı, ben bakmadan söyleyeyim sana:oha:

igmsva
19-03-2007, 19:37
kalamarcılık ve şimdide çapacılık ha.... valla helal olsun tago dağcılıkta vardı maşallah yeteneklerine sürekli yenilerini katıyorsun.... tam bir balıkçı oldun demekki, baksana her kademesinde emeğin var:D .
bu arada adnan abi çok çektirmiş sana ( gıcıkmı gidiyor ne:D :D he heheeee).
adnan abi ben geldiğimde istemem bak öyle iç güdü falan, yemez abi....:D , balık bulucu varken neymiş o içgüdü...... bizi bozar abi........
şaka bir yana valla maceralarınızı merakla bekliyordum, okurken inanın keşke dedim keşke bende orada olabilseydim:( .
:D :D :D

Taygun KOCABIYIK
19-03-2007, 19:45
Benim balıklar
[Only Registered Users Can See Links]
Karagöze yakından bir bakış
Adnan abi ve Sayın modumuz Mert bey :deli:
Keyfine düşkün adamlar kim bunlar yahu :D
Gün Batımı
Buda balık tutamayanlara benden çiçek (foto benimdir didimde çekmiştim 2 hafta önce)

igmsva
19-03-2007, 19:51
hepsi harika kalamar seven biri olarak bayıldım......:D

cevat2
19-03-2007, 20:15
hele şükür resimlere kavuştuk tago sana kalamarcı tago demek daha doğru,balık bulucuyu çalıştırsanız sonuç değişirdi çok merak ediyorum şu cihazın verimini yine güzel av olmuş çeşit var sırtı verim verniyormu kalamardan başka meralara gidip gelirken?

lidaki
19-03-2007, 20:20
Valla imrendim yani gopezlere :D :D :D

katiti
19-03-2007, 20:57
Esas videoyu çekemedik ben ona yanıyorum :D. "Martının İntikamı" videosu çekecektik ama çekim yokken denk gelen görüntüleri çekim yaparken denk getiremedik bir türlü :D. Bu arada hayatımda ilk defa tekneden kayabalığı (evet bildiğiniz sinir bozucu kayabalığı) çektim ikili ikili hem de. Sinirlerim bozuldu. Bu Çeşmealtı'nın balıklarının bile huyu başka. Kayabalığı küt küt vuruyor oltaya, izmarit nazlı nazlı dokunuyor ve tek tek geliyor arada. Sürü balığı olan erkek mercan bile tek bir tane çıktı. Balık bulucu çalışsa bile sonuç değişmezdi, çünkü çevre teknelerde de birşey yoktu, herkes en az 3-5 yer geziyordu...

levrek
19-03-2007, 21:04
Tebrikler beyler,
Mertcim, Ado o sarı polar kazağı giymekte ısrar ederse daha çok kaya balığı çekersin:D

amatör balıkçı
19-03-2007, 22:11
Arkadaşlar bu hafta sonu benim avımda iyi geçmedi,5-9kg balık yakaladığım meradan bir tane balık bile yakalayamadan döndüm hemde gidiş geliş 4 saatlik yol masraf 40 ytl birtane bile balık yok,dönüşümde nette biraz araştırma yaptım bu hafta sonu ege denizinde birkaç deprem olmuş ben olayı buna bağlıyorum,hepinize rastgelsin.

ADNAN
19-03-2007, 22:22
18 mart 2007 tarihli çeşmealtı avı ile ilgili haberleri organizasyonlarda ''denizeee '' diye açmıştım oraya devam ettim

ADNAN
19-03-2007, 22:41
Erol usta beni balığa götür diye söyledim senin gibi ustalara ihtiyaç var.walla isparoz rekoru kırdım , bilirsiniz keçinin sevmediği ot dibinde bitermiş. resimlerini çekemedim telofonun pili bitmiş;) Tagoya verdiği demir çekme emeğinden dolayı teşekkür ederim, ben 10 sene demir çektim hep ben küçüktüm büyüklerime saygısızlık yapmadım:D tago da sağ olsun saygı ve sevgisini koruyor kendinden küçüğünü bulunca terfi edecek tabii. işte bütün mesele balık bulucu ahhhhhhhhh:'( :'( :'( :'(

mufi
20-03-2007, 06:44
beyler neyse balıkları gördük...
Mertim balıkçı kardeşimiz o sarı kazagı giymesin.. kıyıya yakın yerlerde arılar başına üşüşür.. benim başıma geldi biliyorum..:D :D

bence o balıkların içinde en degerlisi kolestrolü bol olan diğer yarı şefaf canlılar..en azından değişik bir lezzet.(tago nun işidir)
orada 2 adet delikanlı güneşleniyor...ne o? balıkları sizin yerinize sandalcı mı tuttu? ense yapıyorsunuz.. çalışın..

Birde mert im önündeki bardaklar boş gibi...öyle istisnai bir ortamda o bardakların boş olması eksi puandır...:hıııı:
hele birde baş üstünden dumanlar yükselseydi o zaman ten point.:helal:

HALDUN YALIMLI
20-03-2007, 07:19
Arkadaşlar muhabbetiniz daim, balığınız bol olsun. Az balıklıda olsa bol kahkahalı bir gün geçirdiğinize eminim. Sonar konusundada malum Adnan abinin yaş ilerledi:deli: sizin biraz ilgi alaka göstermeniz lazım bazı şeylere. Daha bol balıklı keyifli avlar dilerim. RASTGELSİN.

giritli
20-03-2007, 07:25
Eveeeeeeet....beklenen rapor geldiğine göre bende 1-2 kelam edebilirim artık...
havanın 6-6,30 gibi aydınlandığını düşünürsek aslında denize geç açıldık...sağolsun tekne sahibimiz biraz ekabir olunca 7,30 gibi tekneye binebildik...gerçi sonra öğrendik ki teknenin sahibi olan ahmet abi gecede işe çıkmış,sabah 5 gibi dönmüşler...neyse dedik her işte bir hayır vardır...ama daha limandan çıkarken halatın pervaneye sarmasıyla pek hayırlı olmadığını anlamış olduk...sular inanılmaz çekilmişti ve tekneye ancak yan teknelerden geçerek binebildik...sanırım biraz kilo vermek farz oldu:( ...ilk kerterizimize geldiğimizde "avımız kanlı,bitaraflarımız canlı" olsun diyerektene saldık oltaları suya...gelen hanosları bi görmeliydiniz...serçe parmağı ile orta parmak kıvamında...hele benim bir tane çektiğim vardı ki akıllara zarar...serçe parmağım kadar bilem yok hemide dübüründen yakalamışım...hemen bir foto çekildi ama sanırım ben o kadar yakışıklı çıkmadığım için tago o fotoyu koymamış siteye...yoksa hanoz hamuda kalkmış vaziyette pek bir jönti poz vermişti yani...buranın hanozlarında birşey dikkatimi çekti sırt yüzgeçlerinde siyah bir nokta var hepsinin...yalnız en önemlisi balık oltaya inanılmaz vuruyor,tabiri caizse "kütür kütür" ama ne hikmetse bir türlü iğneye oturmuyor hayatımda böyle şey görmedim desem başım ağrımaz...dicem ama havanın inanılmaz sıcaklığındandı sanırım akşama doğru bir baş ağrısı çektim ki sormayın...akşam aynada şöyle bir baktımda resmen pancar gibi olmuşum:D ...

giritli
20-03-2007, 07:42
Kaptan-ı deryamız Adnan abimiz vazifesini icraya başlarken...
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

giritli
20-03-2007, 07:46
Çapacıların kralı Tagocum vazifesini canla başla yerine getirdi gerçekten...
gıkı bile çıkmadı garibimin...ama kendinden küçük birisi aramıza katıldığında Tagodan çekiceği var sanırım:D :D

giritli
20-03-2007, 07:55
Buncağızlarda benim oltaya nasip olanlar...merak edenler için söylüyorum balıkları hiç ağlatmadım arkadaşlar...dün akşam kızarmış bir şekilde maydonoz,roka ve malumumuz olduğu üzere (....) eşliğinde afiyetle gerekli yerlerde lop lop et olmuşlardır...:D :P

gokseldbuga
20-03-2007, 08:19
Ohhhh yarasın kardeşime

mufi
20-03-2007, 08:32
Onurum afiyetler olsun..

katiti
20-03-2007, 09:08
Erol Abi ben Adnan Abi'ye bir de lacivert kaşkol hediye edeyim diyorum, belki o zaman değişir balıklar :P :deli: :D ...

Muvaffak Abicim zaten arı zamanı bu kazağı giyerse erir biter adam, o gün bile bana tek kazak fazla geldi ya :D . Bardaklar da mecburen boş kaldı abi, kola bitince ;) :) . Zaten Tago bütün gün açım açım diye bağırdı, ben bir dahaki sefere bütün bir dana götüreceğim arkadaş için :D.

Haldunum seni de mavi sularda görmek isteriz ;) :) ...

ATLANTİS
20-03-2007, 09:17
hangi balıkçıdan aldınız bunları yap bi karışık belli olmasın :D tebrikler güzel fotolar bizde istavrite talim edelim onu da yakalamak için boğaza gitmek lazım:) üstüne üstlük hala kraça

cevat2
20-03-2007, 09:35
onur nevale fena değil ,afiyet olsun.

Güven ÖZYELDAN
20-03-2007, 09:48
maşşallah dostlar gayet keyifli bir av olmuş sohbetiyle de ...önümüzdeki haftalar içinde adonun sarı polarına bir güzellik düşünüyorum yanında gezerken ayağım takılıp elimdeki ağzı açık mavi mürekkep şişesi dökülecek yanlışlıkla :D :D bu akunmuş üflenmiş mürekkep adocum üzerindeki uğursuzluğu başkalarına bulaştırmadan atmak için :D :D :D :D :D bir nevi büyü yapacaz sana....

giritli
20-03-2007, 09:53
Ohhhh yarasın kardeşime

Vallaha yaradı kardeşim ama bunların yerine şöyle 2 tane çupra:oha: olsaydı nolurdu sanki dicem ama bunlarada Allah bereket versin artık...;)

giritli
20-03-2007, 09:57
Onurum afiyetler olsun..
Hemde nasıl oldu valla bir bilsen abicim...ama bunlarla tek dubleden fazla çıkmadı orası kötü...:)

giritli
20-03-2007, 09:58
onur nevale fena değil ,afiyet olsun.
Cevat abicim teşekkürler...buna da şükür...daha iyileri sana nasip olur inşallah..

Taygun KOCABIYIK
20-03-2007, 17:07
Günün balığı resimdedir tabi tutanla birlikte :D

er35han
20-03-2007, 17:22
:P Muhabbetİnİz Bol NeŞenİz Daİm Olsun ArkadaŞlar, Balik Az Yada Çok MÜhİm Olan EĞlenmİŞ Olmaniz.daha İyİlerİ Daha İrİlerİ Nasİp Olur İnŞallah:P

ismail çakır
20-03-2007, 17:56
allah muhabbetinizi arttırsın tabi tutacağınız balıklarıda...:)

ADNAN
23-03-2007, 23:45
walla ben resimleri ni bile çekmek içimden gelmedi.ismail abi sanırım bu yağmurlar senin çok işine yarıyacak eminim.[Only Registered Users Can See Links]