PDA

Tüm Versiyonu Göster : 18,03,2007 sıgacık

mufi
19-03-2007, 15:08
Eveeet .. yıl 2007 günlerden pazar ben ve sevgili arkadaşım Faruk(çağlar av)
seferihisar sıgacık mezarlık önündeyiz. malum her zamanki gibi Faruk kardeşim (tam teşekküllü Hamitelsabah misali) yüklenmiş..
sabah ilk anda hava iyi rüzgar yok 2/3 tane ufak kefal in ardından malum
acıkta iriler atlamaya başlayınca bendeniz .. şamandrayı çırkartıp 20 gr kurşun taktım ve aynı sistemi uzaga. takrıbı 40 /50 m ileriye attım su üstü ekmek olayı..
bir ara bir asıldı.. tabii bende karşılık verdim ve yavaşça kıyıya çektim iyi bir kefaL boy 45 cm evde ölçtüm resim yok kusura bakmayın.. diger balıklar daha ufaktı bir tanede el gibi sarpa..
12 de rüzgar hızlandı ve karşımızdan esmeye başlayınca kaçtık.
Faruk kardeşime çok teşekkür ederim.:) uzun zamandan sonra beraberdik...

gokseldbuga
19-03-2007, 17:40
Muvaffak abicim, senin şu web kamerası iş görüyordu gene, görsek şu balıkları diyorum

Uzm.Dr.Rastgele
19-03-2007, 19:10
Mufi'cim, vallahi senden korkulur.....Sonunda beni de tekrar kefale başlatacaksın....:P Sevgili abim, foto yokmu foto......:'(

igmsva
19-03-2007, 19:15
muvaffak abi güzel bir geçirmene çok sevindim. ayrıca afiyet olsun:D

lidaki
19-03-2007, 19:53
Muvaffak abi kefal dedin içimi gıcıklattın valla. Abi bu mezarlık önü dediğin yer eski limanın oralardamı acep? Zira bi dönem oradan iyi kefal almıştım...

lidaki
19-03-2007, 20:01
Mufi'cim, vallahi senden korkulur.....Sonunda beni de tekrar kefale başlatacaksın....:P Sevgili abim, foto yokmu foto......:'(
İshak abicim kefal avcılığının amatör balıkçılıkta ayrı bir var bence.Şöyle çırpınıp mantarı batırmasından, yandan yandan gelişine kadar ayrı bir zevki var derim ben. Bilmem sizcede öylemi??????

gokseldbuga
19-03-2007, 20:27
sesiz olacaksın, sabırlı olacaksın, yavaş yavaş çekeceksin, o yan yan gelecek, ağzını yırttın mı haydi güle güle, ayrı bir zevki var, hele de dip kıbrısına irisi yakalandı mı değmeyin keyfime . Eski raporları takip edenler bilirler , 40 cm lik kefal için denize girip üşüdüğüme mi yanayım, sigaralarım ıslandı ona mı yanayım, cep telefonum cebimdeymiş ona mı yanayım, hiçbirine yanmadım vallahi, girdim aldım kefali

katiti
19-03-2007, 20:40
Muvaffak Abi kamyoneti nereden kiraladınız giderken? :D. Sende de Faruk Abi'de de maşallah malzemeler ancak kamyonete sığar ;) :D .

Abicim yine kuzuyu kapmışsın, tebrik ederim. Kefal avı zevklidir zevkli olmaya da kıyılarda eskisi gibi kefal kalmadı ve kendi adıma ben zamanında kefalden yana yeterince zevkimi aldığımdan değişik balıklara yöneliyorum :) .

mufi
20-03-2007, 05:52
Muvaffak abicim, senin şu web kamerası iş görüyordu gene, görsek şu balıkları diyorum

Gökselim valla şu anda gariban buzlukta iki büklüm donmuş vaziyette.
o akşam çok yorgun geldim. (PC)makinayı/açmaya üşendim...bazen benim delikanlı makina başında oluyor o zaman hemen al bir resim diyorum..
ama inşallah beraber olduğumuzda varsa yine avlarım bir kaç tane..:)
o zaman siz varsa cep telefonu ile resimlersiniz..:)

mufi
20-03-2007, 05:58
İlker im ve hepiniz sağolun. varolun.
Erdalcım.. sıgacık a gelince tam karşına girişteki duvarları görüyosun o radan saga dön.. koyu takiben sola ve hemen sagda bir lokanta var ilerisi mezarlık . işte arabayı soldaki boşluga bırakıp aşagıya inersin mezarlıgın sol çaprazı karşıdaki yarımada ve .. dalgakırana doğru açikta iri kefal çok var..

mufi
20-03-2007, 05:59
sesiz olacaksın, sabırlı olacaksın, yavaş yavaş çekeceksin, o yan yan gelecek, ağzını yırttın mı haydi güle güle, ayrı bir zevki var, hele de dip kıbrısına irisi yakalandı mı değmeyin keyfime . Eski raporları takip edenler bilirler , 40 cm lik kefal için denize girip üşüdüğüme mi yanayım, sigaralarım ıslandı ona mı yanayım, cep telefonum cebimdeymiş ona mı yanayım, hiçbirine yanmadım vallahi, girdim aldım kefali

Bak Gökselim işi nede güzel anlatmış.. bu balıkları 016/014 misina ve 10/11 no iğne ile tutmak başka zevk..;)

mufi
20-03-2007, 06:28
O mekanda 1 metre lik 020 iyi misinadan bedene mustad 1523..ün 7 numarasından 10 iğne baglıyacaksınız.. iğne aralıkları 3 cm gibi olacak..

ardından bir yorgan iğnesi ile aynı bedene şişe/şarap mantarı geçireceksiniz....

sonra bu bedeni / takımı sarıp çantaya koyacaksınız...
sıgacık a gideceksiniz.. orada 50/100 veya 100/150 3,60 lık sopanız ı açacaksınız...klipsi yakıp ve aynı klipse bir 40/50/60 gr(atarına göre) kurşun takacaksınız..ardınan evde yaptıgınız mantarlı kıbrısı çıkartıp bitimdeki uca ufak bir kasa düğümü yapıp ayını klipse takacaksınız..
daha sonra normal ekmegin en uç kısımlarını 2cm lik kesip yem olarak denize atacaksınız...
daha onda ekmegi ünce boydan 2 ye ..ardından eninden 4 e ayrcaksınız.
...
sonra kabuk kısmı içte kalacak şekilde mantarı ekmegin içine koyup . (mantarın üzeine)yumuşak kısmı dışta kalacak şekilde saracaksınız wn son igneleride sarıp son iğneyi ekmeğe batıracksınız.havada yıldız/poyraz ise
ve bu sistemi atabildigince uzaga atacak sınız sonra arka plandan ekmeği kollayacaksınız...eger ekmeğin başına kefaller gelirde.....:dikkat:
balık tutamazsanız gelip buradan bana ...
sen balık konusunda hiç birşey bilmiyorsun diyeceksiniz...
kıbrıs gibi sistemleri sevenlerin dikkatine
[Only Registered Users Can See Links]

lidaki
20-03-2007, 17:24
İlker im ve hepiniz sağolun. varolun.
Erdalcım.. sıgacık a gelince tam karşına girişteki duvarları görüyosun o radan saga dön.. koyu takiben sola ve hemen sagda bir lokanta var ilerisi mezarlık . işte arabayı soldaki boşluga bırakıp aşagıya inersin mezarlıgın sol çaprazı karşıdaki yarımada ve .. dalgakırana doğru açikta iri kefal çok var..
Abi kerteriz alınmıştır:) çok sağol...

levrek
20-03-2007, 19:33
Muvaffak abi,kanka ile güzel bir gün geçirmişsiniz,resimli anlatımlarda gayet güzel ve açıklayıcı olmuş.Şayet bir daha o bölgeye gittiğinizde size zemin hakkında bilgi vereyim.Kıyıdan denize doğru yaklaşık 500 metre kadarlık bölgenin derinliği yer yer 40 ile 60 cm.kadardır.Zeminde otların yanısıra nadirde olsa havuzluk bölgeler vardır,sevgilerimle

giritli
29-03-2007, 09:49
Muvaffak abicim tebrikler kefali kapmışsın da abi lütfen artık foto görelim...yok bu böyle olmucak en iyisi birleşip bi fotoğraf makinası alıcaz sana belli oldu...

Takım için de ayrıca teşekkürler...önümüzdeki hafta sonu bi aksilik olmazsa oraya gidip deniycem hatta istersen seni de ararım birlikte gideriz abi...

Selim abicim dip bilgisi için sana da ayrıca teşekkür ederim...seninde dediğin gibi oldukça uzun bir mesafe çok sığ oralarda...adındanda belli zaten vakti zamanında adını boşuna sığacık koymamışlar:D :D :D