PDA

Tüm Versiyonu Göster : iyi makina

mufi
23-03-2007, 17:00
benc iyi makina ve parasıda iyi
Daiwa Infinity X BR 5000

balıkcı
23-03-2007, 17:11
Muvaffak abi neye göre iyi makina....

katiti
23-03-2007, 20:49
Muvaffak Abi güzel bir makineye benziyor ama bu paraya surf için çıkrık almayı tercih ederim şahsen :)...

mufi
24-03-2007, 07:55
arkadaşlar neye göre derken. bir kere daiwa iyi bir marka yani.bencegözü kapalı alınabilir bir marka... bunu dışında başka markayla bence kıyaslama yapılmaz.. ayrıca bu makina surf için kullanılıyor(kafasından da belli)
bende mesela daiwa gs 9 var en az 20 yıllık onun dışında ortalama 20 yıldan fazla önce den aldıgım başka daiwalar da var sapsaglam çalışıyorlar..
verdiğim ifade bu anlamda idi kıyaslama açısından değil. ama tabiiki iyi markalar da var yok değil..daiwa gs 9 u aldıgımda mitchel ve dam orjinalleri de vardı ama ben daiwayı tercih etmiştim.:)

balıkcı
24-03-2007, 17:46
arkadaşlar neye göre derken. bir kere daiwa iyi bir marka yani.bencegözü kapalı alınabilir bir marka... bunu dışında başka markayla bence kıyaslama yapılmaz.. ayrıca bu makina surf için kullanılıyor(kafasından da belli)
bende mesela daiwa gs 9 var en az 20 yıllık onun dışında ortalama 20 yıldan fazla önce den aldıgım başka daiwalar da var sapsaglam çalışıyorlar..
verdiğim ifade bu anlamda idi kıyaslama açısından değil. ama tabiiki iyi markalar da var yok değil..daiwa gs 9 u aldıgımda mitchel ve dam orjinalleri de vardı ama ben daiwayı tercih etmiştim.:)
Abi daiwa markasını tartışmayız elbette iyi bir markadır kendileri:D şaka bir yana bende shimano markasının üzerine marka tanımam,bu örneğini vermiş olduğun makina yüzde doksan sazan avında boile yemli olarak kullanılır,yani surf yapacak olan bir kimse bu makinayı tercih etmez bunun çeşitli nedenleri vardır,benim soruma gelince,,neye göre iyi makina,,bence iyi bir makinanın gövdesi metalden olan ve bu makinanın doğru yerlerinde bilyası olması tabiki kaliteli bilye vede bu makinanın bir,,wormshaft,,ta sahip olması fiyat konusuna hiç değinmeyeceğim seninde bildiğin gibi çok pahalı bir makina bu makinaya değermi bilmiyorum doğrusu ben bu makina yerine daiwanın eblem çeşitlerinden alırdım sadece sazan avı için değmez bir fiyatı var,bu arada bence şu anda en iyi makinalar ,accurate,saltiga ve stella fiyatları 1200-500 euro arası.

baltiokka
20-04-2007, 19:02
selam arkadaşlar. daiwa daiwa diip çıkyosunuz işin içinden. bu möakineleriaçıp içini inceledinizmi? ilk sorum daiwa'nın çevirme kolu vidalımı mil sistemimi? vidalı! artı bilyelerden sadece biri kapalı aşınma payı yüksek olur. artı makarayı ileri geri iten sistem aşınması büyük olacak sistem yani dişli değil. siz beni dinleyin bence. bu dediğim dezavantajlar banax ta yok. onun dez avantajı atarken bazen telinin kendiliğinden kapanması. bence makine almadan önce [Only Registered Users Can See Links] adresine girin ve mekanizmaları bi inceleyip öyle karar verin!

Taygun KOCABIYIK
20-04-2007, 19:04
selam arkadaşlar. daiwa daiwa diip çıkyosunuz işin içinden. bu möakineleriaçıp içini inceledinizmi? ilk sorum daiwa'nın çevirme kolu vidalımı mil sistemimi? vidalı! artı bilyelerden sadece biri kapalı aşınma payı yüksek olur. artı makarayı ileri geri iten sistem aşınması büyük olacak sistem yani dişli değil. siz beni dinleyin bence. bu dediğim dezavantajlar banax ta yok. onun dez avantajı atarken bazen telinin kendiliğinden kapanması. bence makine almadan önce [Only Registered Users Can See Links] adresine girin ve mekanizmaları bi inceleyip öyle karar verin!
Aramıza hoşgeldiniz imza kısmınızı doldurursanız size daha iyi hitap etmiş oluruz. Bizimle güzel bilgiler paylaşacağınız ilk mesajınızdan belli :)

Lethe
21-04-2007, 06:33
merhaba baltiokka.
verdiğiniz link "Thai" lisanından bir site açıyor sanırım.(zaten adından da belli:) ).aradım ama ingilizce göremedim ya da dil seçeneği yok..

gıracemi
21-04-2007, 11:26
ulaş bende taylantca sözlük var yollayım mı kardeşim :) :)

baltiokka
24-04-2007, 13:49
doğrudur. o adreste açıklama önemli değil. sol alt köşede marka ve modeller var tıklayınca makinelerin iç yapıları resimlerle birlikte geliyor. resimler için dile gerek yok.....

gokseldbuga
24-04-2007, 15:21
Sn baltıokka, eğer imza ayarlarınızı yapmayı bilmiyorsanız , lütfen okuyunuz,
Sol üstteki başlıklardan Kontrol Paneli ne tıklayınız, gelen ekranda soldaki menüde imza düzenle, başlığına tıklayıp sağdaki boş alana, ad-soyad- doğum tarihi- şehir yazınız, bu bir forum kuralıdır, lütfen özen gösteriniz:confused:

baltiokka
24-04-2007, 16:46
ok düzenledim. umarım bu sefer olmuştur

igmsva
24-04-2007, 20:30
Sn baltıokka, eğer imza ayarlarınızı yapmayı bilmiyorsanız , lütfen okuyunuz,
Sol üstteki başlıklardan Kontrol Paneli ne tıklayınız, gelen ekranda soldaki menüde imza düzenle, başlığına tıklayıp sağdaki boş alana, ad-soyad- doğum tarihi- şehir yazınız, bu bir forum kuralıdır, lütfen özen gösteriniz:confused:
:deli: bırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr korktum valla:D :helal: :D

baltiokka
26-04-2007, 09:53
okuyorum boş alanları dolduruyorum ama sizinki gibi çıkmıyor. bende ad soyad bölümüne hepsini ekledim

BLACK SHARK
09-05-2007, 06:46
Merhaba Arkadaslar ..

Bence iyi makina balikcinin en kolay tuta bilecegi ve kullanimda sorunluk yasatmiyacagi Makinadir . ( tabiki material kalite önemli ) yani demek istedigim , bugün bir Big Game Avina mesela ( Kilic veya Lambuka ) hippurus Coryphaenidae diye hitap edilen baliklarda tutup > shimanonun Stella marka Makarasi ile gidersen bekle cekersin Lambukayi - yanlis anlamayin lütfen beni shimano dünyanin en iyi markalarindan biri - Ama Multi calcuta dururken stella gibi modeller ile deniz avi yapmak bence dogru degil . Bu Gün hayat gercek hikayelerinde Ernest Hemingway in ünlü romaninda ve cekilmis olan filimlerde Deli bir Kilic Baligi tutuyor Xiphias gladius ve ne shimano kullaniyor nede daiwa vs ... Önemli olan Ustalik ve kabiliyet . Mutlaka burada cok Tecrübeli arkadaslar vardir güzel balik tutmus olan ve onlardan Ögrenecegimiz teknikler vs . bende genelde Shimano ve Sportex ile avlaniyorum ve cok memnunum . Insallah yakinda hazirlamakda olmus oldugum bir takim serisi ve tekniklerle beraber burada dertlesir yorum yapariz - simdilik caylar benden :-)

selamlar

freediver
09-05-2007, 09:46
Merhaba Arkadaslar ..

Bence iyi makina balikcinin en kolay tuta bilecegi ve kullanimda sorunluk yasatmiyacagi Makinadir
Abi dediklerine katiliyorum.Sorun cikarmayan ve kolaylikla avlanailen makinalar.
Hemingway in romanindan alinarak cevrilmis rahmetli Antonie Queen in o filmini izlemistim yazik adamin alleri param parca olmustu.
Herseyden önce önemli olan dedigin gibi ustalik.

AIRLINER
23-05-2007, 15:23
Merhabalar,

Cormoran Seacor makineler hakkında bilgisi olan, kullanan varmı?

freediver
24-05-2007, 09:29
Merhabalar,

Cormoran Seacor makineler hakkında bilgisi olan, kullanan varmı?

Selam.

Coroman Seacore un hangi modeli olduguna bagli...
Cikrikmi normal makinami?

AIRLINER
24-05-2007, 14:47
[Only Registered Users Can See Links]

bu linkte görebilirsiniz makinayı modeli Big Boss 8Pi olarak geçiyor.

ilginize teşekkürler.

freediver
29-05-2007, 01:05
Güzel makiana ama fiyatida güzel...
Ben sahsen o fiyata Cormoran yerine Daiwa ya da Shimano modellerinden es deger bir makina alirdim...

rokko
31-08-2007, 12:14
Merhabalar,

balikci arkadaslar,su anda piyasada cok cesitli makinalar var.Ama hepsininde imal yeri Cin,Taiwan,Kore v.s.Zaten orjinalini almak cok zor oldugu gibi bulmak daha zor.Benim kullandigim makinalarin cogu d.a.m marka.Ama sizlere shimano,daiwa gibi japon patentli makinalari tavsiye ederim.Piyasanin en iyileri.Selamlar.

--------------------------------

MISTAN BAYER 1949/KUTAHYA.

Anıl ÜNALAN
31-08-2007, 15:27
Merhabalar,

balikci arkadaslar,su anda piyasada cok cesitli makinalar var.Ama hepsininde imal yeri Cin,Taiwan,Kore v.s.Zaten orjinalini almak cok zor oldugu gibi bulmak daha zor.Benim kullandigim makinalarin cogu d.a.m marka.Ama sizlere shimano,daiwa gibi japon patentli makinalari tavsiye ederim.Piyasanin en iyileri.Selamlar.

--------------------------------

MISTAN BAYER 1949/KUTAHYA.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz.Shimano gerçekten çok kaliteli makina daiwada bi o kadar kaliteli eminim böle kaliteli makinalardan dolabımızda birer tane bulundurmak gerçekten lazım..

Teşekkürler.Saygılar..

Rastgelsin..

masorabdullah
30-01-2008, 18:31
CORMORAN SEACOR Big Boss 8Pi Makina yı tavsiye ederim pahallı olabilir ama süper makine arkadaşımda var 7-8 gündür kullanıyoruz türkiyedeki fiatı en ucuz 252 ytl malesef arkadaşım bu fiattan aldı,ama almanyadaki fiatı 100 euro 2 tane sipariş ettim sunat 4-5 gibi gelecek, ben daha evvelde daiwa nın AMG 9050 SİNİ KULLANDIM YAKLAŞIK 14 SENELİK MAKİNE FAZLASI VAR EKSİĞİ YOK hala daha canavar gibi 5 LİRA FAZLA OLSUN DAİWA OLSUN DERİM,,,
HERKESE RASTGELSİN..

Vatansever
27-02-2008, 09:44
Bana göre iyi bir makinede olması gereken özellikler şunlardır.
Dişlilerin ve sonsuz vidalı milinin oksitlenmeye karşı dayanıklı ve sağlam alaşımlı olmalı, gövdenin grafit veya aleminyum olması önemli değil ama cevirme kolu mutlaka metal ve ortalama 3 rulmanlı (çevirme kolu ekseni, sonsuzvidalı mil ve kafada olmak üzere) olması yeterli.
Bu saydığım özeliklere sahip her boyutta bircok markanın cok farklı fiyatlarda ürünleri var seçim size kalmiş.
Ayrıca şu konuya acıklık getirmek istiyorum tayvan, malezya , cin malı makinelerin sahte ikinci kalite olduğu gibi bir inanış var, bu tamamen işçilik masrafını düşürmek için imalatlar bü ülkelerde yapılmaktadır.Marka sahibi bir firma aynı modelde iki farklı kalitede malı piyasaya sürmesi söz konusu olamaz.
(Örnek olarak biz fransaya ayit olan renault marka arabalar üretiyoruz, bizim üretiğimiz arabalar düşük kalite arabalar mı?)

social
27-02-2008, 14:09
[Only Registered Users Can See Links] ypageZsearchQQcopagenumZ1QQdfspZ32QQfclZ3QQfposZPo stleitzahlQQfromZR2QQfsooZ2QQfsopZ32QQftrtZ1QQftrv Z1QQga10244Z10425QQsabfmtsZ1QQsacatZ888QQsadisZ200 QQsaobfmtsZinsifQQsargnZQ2d1QQsaslcZ3QQsbrftogZ1QQ sofocusZbs

Merhaba ben bu yukarıdakı urunden almak ıstıyorum Almanyadan getırtebılırım.At-Çek için tavsıe edermisiniz veya izmir'de bulabılecegım hafif ve saglam makıne tavsıyenız varmı acaba.