PDA

Tüm Versiyonu Göster : çeşme ılıca yardım

master
28-03-2007, 18:35
Merhaba arkadaşlar,
4 Nisan günü,işim dolayısı ile Çeşme ılıca'ya gideceğim..İşimi bitirdikten sonra o civarda balık için şansımı denemek istiyorum..Bu mevsim balık yakalayabileceğim yer tavsiyelerinizi bekliyorum..Ben google'dan baktığım kadarı ile,ılıca mendirekte karar kıldım ama,sizden de tavsiye bekliyorum.Zemini ve derinliği hakkında bilgi rica ediyorum..yada ılıca ya yakın avlak tavsiyeniz olur mu?
Saygılarımla,
Özgür Türe
İzmir 1973

katiti
29-03-2007, 10:07
Mevsim itibariyle çok şanslı olduğunuzu söyleyemeyeceğim. İlla ki Ilıca'dan olta atacaksanız en iyi olasılık mendireler. Havanın durumuna göre yerinizi belirleyebilirsiniz. Ben içeriye değil, dışarıya olta atmanızı tavsiye ederim. İlk mendireğin (içteki mendirek) dış tarafı olduğu gibi kumluktur. Rahatça olta atabilirsiniz, kuzeyli havalarda rüzgar arkadan geleceği için uygundur. Çipura-mırmır yapar ama bu mevsimde iş şansa kalmış. Yem olarak mamun tavsiye ederim. Fakat Ilıca'dan bulamazsınız, Alaçatı girişindeki yemcilerden bakacaksınız.

Güneyli havalar için ise ikinci (dış) mendireğin arkasına, yani açığa doğru deneyin şansınızı. Mendirekte bir köprü göreceksiniz, oradan itibaren uca kadar her yerden atabilirsiniz. Zemin yaklaşık 60 m civarı kumluktur, sonra geniş kayalıklar başlar. Çok ileriye atarsanız kesinlikle olta takılacaktır. Burundan ileriye ise kumluktur, daha rahat olta atılabilir. Mırmır, çipura, levrek, az da olsa karagöz çeşitleri olasılık dahilindedir ama dediğim gibi mevsim sakat :). Yem olarak yine mamun diyorum.

Bu arada o civardan ufak da olsa trakonya çıkabilir, oltadaki balığa dikkat edin:) Rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
29-03-2007, 10:31
Özgür kardeşim, Mert'in dediklerine aynen katılıyorum.Fakat yem işini garantiye almak için; mutlaka Narlıdere semtindeki yemcilerde bak derim.Direkt Alaçatı daki yemcilere kalırsan belki sülünezden başka bir şey bulamıyabilirsin....
Bahse konu mevkinin adı yanılmıyorsam ''Yıldız burnu'' diye geçiyor.Hatta buradan denizin içinden kayalıklardan yaz kış kaynar sıcak su çık çıktığını hatırlıyorum....

Hadi bakalım şimdiden rastgele diyorum....Neticeden bize haber ver...

master
29-03-2007, 15:01
arkadaşalar,verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..ben de mendireklerde karar kılmış bulunuyorum..salı günü torbalı da ki yemcimden yem alabilirsem iyi olacak,narlıdereye inmek zorunda kalmayacağım..ama buradan temin edemezsem illaki narlıdereye uğrayıp geçeceğim..deep freeze de mamun ve tuzlanmış sardalyam var ama boru kurtsuz avı sevmiyorum..balık yakalayamasam da,bir iki olta atıp hamlığımı atsam yetecek..
saygılarımla,

Uzm.Dr.Rastgele
29-03-2007, 15:22
arkadaşalar,verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..ben de mendireklerde karar kılmış bulunuyorum..salı günü torbalı da ki yemcimden yem alabilirsem iyi olacak,narlıdereye inmek zorunda kalmayacağım..ama buradan temin edemezsem illaki narlıdereye uğrayıp geçeceğim..deep freeze de mamun ve tuzlanmış sardalyam var ama boru kurtsuz avı sevmiyorum..balık yakalayamasam da,bir iki olta atıp hamlığımı atsam yetecek..
saygılarımla,

Ah Özgür ah.....Yine yaralarımı depreştirdin.....:D Ham geldik ham gideceğiz bu dünyadan......:P

master
29-03-2007, 19:10
İshak Abi,en son 24-25 şubat tarihinde balığa gidebildim..5 haftadır fırsat bulamadım..iş icabı da olsa,ılıca ya gidip 1-2 olta atmak iyi gelecek..avlanacağım saat balık için zor bir saat ama,içimizde ki dürtü illa şansını dene diyor..:)

igmsva
29-03-2007, 22:15
özgür rastgele..........:D

gokseldbuga
29-03-2007, 23:59
Özgür sen Akbüke gitmez miydin , ben mi yanlış hatırlıyorum?

mufi
30-03-2007, 09:09
saygılarımla,

Özgür merhaba .dün Kemal amcanın yanındaydım yem yoktu.. bu günlerd talep az dedi..

master
30-03-2007, 14:40
merhaba arkadaşlar..akbüke bu kış bir kere gittim..gökovadan dönerken 1-2 saatliğine uğradık..balıkçı barınağının dalga kıranından olta attım..bişey yakalayamadım..akbük için şimdi hazira ayını bekliyorum..haziran ayı ve bütün yaz boyunca akşamları iyi balık alıyorum akbük den..göksel seninle karşılaştık mı acaba oralarda diyeceğim ama sanmıyorum..son 3 yıldır akbük e gidişlerim azaldı..senede 2-3 e düştü..3 yılda 2 çocuğu olunca insanın,balık zevkinden ödün vermek zorunda kalıyor insan..
muvaffak abi,sanırım salı günü osman yem getirecek,eğer getirmez ise,narlıdere den alacağım yemleri..
saygılar,

giritli
30-03-2007, 16:28
Özgür Allah bağışlasın ufaklıkları...şimdiden rastgele kardeşim...

master
30-03-2007, 16:50
sağolasın onur..herkese haftasonunda keyifli avlar diliyorum bende..

gokseldbuga
31-03-2007, 00:52
Hayır karşılaşmakdık ama bir ara yazışmıştık Akbük konusunda,

master
09-04-2007, 15:13
gecikmiş de olsam,4 nisan raporumdan bahsedeyim..ılıca mendireğinde avlandım..öğleye kadar tek bir vuruş olmadı..ama önümde kefaller,sargozlar,karagözler,ve 1 adet çupra show yaptılar..
öğleden sonra altınyunusun arka tarafına geçtim..oradaki küçük iskeleden 4 ad küçük karagöz yakaladım,bir adet porsiyonluk mırmırı da kayalıklara taktırarak bıraktım..mırmır bütün gün iğneye takılı yüzdü durdu..boyu mu geçtiği için girip almaya cesaret edemedim..(yüzme bilmiyorum..:))akşam üzeri tekrar ılıca mendireğine geldim..gene tık olmadı..saat 18 gibi ava son verdim..gün boyunca 10-15 ad kaya balığı yakaladım..2-3 tanesini levrek için bırakma yaptım..onlardan da bir sonuç alamadım..
hepinize saygılarımla..

giritli
09-04-2007, 15:18
Özgürcüm geçmiş olsun kardeşim...kısmet bu sefere değilmiş anlaşılan...ama en azından kurtlarını epeyce dökmüşsündür...az kaldı az...inşallah 15-20 gün içinde kıyı balıkçılığının tadı çıkmaya başlayacak da bu kadar bilenmeye tadını değil acısını çıkarıcaz gibime geliyor...:D