PDA

Tüm Versiyonu Göster : Neye niyet,neye kısmet.....

Uzm.Dr.Rastgele
31-03-2007, 19:03
Sevgili dostlar,epeyden beri balığa gidemediğim için,artık ''hamlık ve kaşıntı'' had safhaya geldiğinden dolayı ne olursa olsun bu hafta mutlaka balığa kaçmaya karar verdim.:D İşyerinden arkadaşım Çupra dedesi Mehmet ve Mercankatili35 nickili Erdal bey ile de cumartesi için bir plan yapmayı tasarlamışdık.İlle velakin hangi meteroloji sitesine bakarsan bak:İzmir ve yöresi için yağış veriyordu.:'( Ama dedik ya; hepimizde kaşıntı had safhada...Neyse sabahın 05.30'unda yollara düşdük ve niyetimiz kıyıdan çupraya takılmak ve kefal denemek idi.Zaten Cuma akşamından da Kefal için Mantarlı takımlar hazırlamışdım.Yem işini halledip Otobana girdiğimizde yağmurdan eser yok iken;Birde baktık ki,Güzelbahçe taraflarına yaklaşırken başladı tıpırtılar...:oha: Hadiiiiii, bizde oldu morallar tabi ki, sıfır.Otobanda hem beyhude gidiyoruz hemde hep beraber fikir cimnastiği yapıyoruz.Takımlar hazır,yemler alındı...Malum geri dönmek olmaz.....:deli: Şimdi kıyıdan gitsek,ya yağmur hiç kesilmez ise...diye düşünürken;aklımıza Çeşme Mercankoydaki Eratç Abimiz geldi....Ama adamcağıza önceden haber de vermedik filan diye laflarken...Soluğu Ertaç beyin evinin önünde aldık.Ortalık daha zifiri
karanlık;yağmur ''ahmak ıslatan tarzında'' ince ince atıyor.Vallahi sabahın köründe cesaret edip de kapısını çalamadık ve hemen onun yakınındaki Erdal beylerin yazlığına geçdik.Başladık kahvaltı hazırlamaya...Birde baktık ki,Ertaç abi beş dakika geçmeden yanımıza zıpladı.Meğer bizim arabanın sesine uyanmış.Ve, ne yapacağı belli olmayan bu havada her biri birbirinden beter şekilde 4 ''kafadan kırık'' soluğu teknede aldık ve.....Pat pat pat....:P Limandan henüz ayrılmışdık kı.Teknenin şansızanında sorun çıktı.Bir türlü vites geçmiyordu...Hadi bu defa yağmurdan sonra bir aksilik daha çıktı...Şanzıman....

[Only Registered Users Can See Links]

Şansıman işi bizi taaaa saat: 08.00 kadar uğraştırdı ve geçici bir çözüm ile halledilmiş oldu.Tabi bu arada yağmurda bayağı hızlanmaya başlamıştı.Havanın sonunun ne olacağını tam bilemediğimizden dolayı her zaman gittiğimiz 50-60 derinlik yerine,bu defa yaklaşık 30 metrelere doğru yola çıktık.

Olta atacağımız yere vardığımızda sorunsuzca,taramadan demirimiz tuttu ve büyük bir iştahla oltaları denize salladık.Fakat havadan mıdır;yoksa demirlediğimizin yerin verimsizliğinden midir yoksa mevsimden midir bilemiyorum, istediğimiz av yapamadık vesselam...Yağmur çok çok hızlandığında kamara giriyor ve azıcık hafiflediğinde ise tekrar olta atmaya çalışdık ise de nafile...:( .
Çay molası anı......Ama ne keyf.....!!!!!:oha:

Bu arada da tabirimi maruz görün hepimiz donumuza kadar ıslandık desem vallahi abartı olmasın.:P Bir sağdan bir soldan esen rüzgar ile ha bre yağmur yedik durduk....Baktık işin tadı yok ve saat:12.30 gibi geri döndük.Hemen evdeki sobayı ateşledik.Bizler sobanın dibinde ıslak giysilerimizden çıkan buharları seyrederken beni cepden arayan Onur ve Göksel'e azıcık ''durumumuz hakkında'' bilgi vermişdim.Ayrıntılar da böyle.....

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

discus
31-03-2007, 20:41
abi sağlık olsun ama muhabbeti bile yetmiştir sanırım.öğle vakti bir ara msn de tago la konuşurken bende bozmuştum niyeti ama aynı anda şimşek sesini duyunca hemen yan çizdim. napalım kısmet...şansın yanınızdan ayrılmaması dileğiyle..

cevat2
31-03-2007, 21:05
abi evde oturmaktan,plan yapmaktan iyidir.kurtlarını dökmüşsündür.en azından arkadaşlarınla muhabbet,tekne gezisi,birkaçta balık ıslanmakta tuz biber olsun

Taygun KOCABIYIK
31-03-2007, 21:08
İshak abi bu yağmurda işin mi yok allah aşkına :D
Neyse yine birşeyler olmuş emekler boşa çıkmamış
iğdelerrr diyorumm başkada birşey demiyorum :D

eşref sürek
31-03-2007, 21:32
arkadaşlar o kadar eziyete bu kadar balık macerası bile güzel biz burada lodos derken sert poyraz yine karada kaldık kaşıntı had safhada rastgele

ADNAN
01-04-2007, 00:45
Walla tebrikler diyorum, herkezin harcı değil, bu da senin ne kadar ava meraklı olduğunu anlatıyor.Yine siz şanslıymışsınız teknede tente var mış beterin beteri var dizde böyle bir günde çıkmıştık ama tente yoktu;) Tebrik ediyorum .Helal olsun, pazara denk getirseydin bende gelirdim. :helal: :helal: videoları 02.45 de izledim kedinin ciğere baktığı gibi izledim..

Uzm.Dr.Rastgele
01-04-2007, 13:12
Walla tebrikler diyorum, herkezin harcı değil, bu da senin ne kadar ava meraklı olduğunu anlatıyor.Yine siz şanslıymışsınız teknede tente var mış beterin beteri var dizde böyle bir günde çıkmıştık ama tente yoktu;) Tebrik ediyorum .Helal olsun, pazara denk getirseydin bende gelirdim. :helal: :helal: videoları 02.45 de izledim kedinin ciğere baktığı gibi izledim..

Adnan kardeşim, biliyorsun hepimiz aynı ''hastalıktan'' muzdaripimiz...Erdal arkadaşımın bir videosu varmış onu eklemeyi unutmuşum...Duyulan tıpırtı sesleri yağmur damlalarının çıkardığı seslerdir...Hertaraf ıslak olduğu için ''adamcağız'' sanatını ayakta iki kıvrık dahi olsa icra etmeye çalışıyor....:D :D

Rauf
01-04-2007, 20:20
İshak ustam yaa senin de benim gibi şansın yokmuş aramızdaki ufak fark ben gazi pasşaya balığa balığa araba ile gittim sabah yağmur yağıyordu balkonda oturduk mangal yaptık.

katiti
09-04-2007, 13:13
İshak Abi balıklar size sulu bir şaka yapmış anlaşılan :D. Neyse, yine de durumun iyi bak benim 3. hafta oldu balığa gitmedim...

giritli
10-04-2007, 08:02
İshak abicim geçmiş olsun...ama yineden nevaleyi doğrultmuşsunuz...helal olsun size...soba başındaki muhebbet hepsine bedeldir sanırım...

İçimizdeki balık yangınını söndürmeye hiçbir yağmurun ve de hava muhalefetinin gücünün yetemeyeceğini de sayende öğreniyoruz ama beni korkutuyorsun abi...:D ;)

Uzm.Dr.Rastgele
10-04-2007, 08:49
Onur'un en çok neye üzülüyorum biliyormusun...Bol cepli,20 ytl'ye bir tane kolsuz yelek gibi bir şey almıştım.Evde elektirik ile ısındığımızdan malum sobaya alışık değiliz ya....Bahse konu yelek sobada kurutulurken lanet olsun bir el ar büyüklüğü kadar yandı....:'( Ulan daha ilk defa da o gün giymişdim.Velhasıl külliyen zarar....:deli:

giritli
10-04-2007, 08:55
Üzme sen kendini İshak abicim...hem belki o yelek uğursuzluk getirmişti sana...kurtulmuş oldun böylece;) :D