PDA

Tüm Versiyonu Göster : murenle oynanmaz

dalgıç63
07-04-2007, 21:34
[Only Registered Users Can See Links]

Emre
07-04-2007, 22:41
abi Video süper cidden bu hayvanlar cok ürkütücü geliyo bana :D

dalgıç63
08-04-2007, 23:27
arkadaş ben murenı gorunce yolumu degıştırıyorum neme lazım vidyoda bunun kanıttı

giritli
09-04-2007, 12:50
valla ben almiyim...alanada mani olmiyim...mürenin kan kokusu yüzünden dalgıçların zıpkınlarına bile saldırdığını,10'lu 2 kıbrıs takımı,2-3 tane tek çupra iğnesini ve de nerdeyse yarım cm.lik elektrik kablosunu:oha: afiyetle mideye indiregandi yaptığını da gördükten sonra doğal ortamında tanışma şerefine nail olmayı hiç mi hiç düşünmüyorum açıkcası...

katiti
09-04-2007, 13:42
Bu arkadaşlarla çok karşılaştım, hatta vurduğum balığı yediği bile oldu :). Genel olarak gördüm mü selam verip uzak geçmeyi tercih ederim ;)...

mavi35.5
13-04-2007, 00:59
ben daha başlamadan korktum bu mürenden daha öncede çok duymuştum ama böylesini ilk kez gördüm çok heycan verici olur denizde karşılaşmak herhalde

discus
13-04-2007, 08:49
ürkmezde kayalıkların arasında avlanırken iki acemi çocuğun elindeki oltayla müreni yakaldığını ve sonra iyneyi çıkarmaya çalıştığını gördüğümde o kayalıklardan nasıl atlayıp çocukların elinden nasıl aldığımı hatırlamıyom bile.acemilerin çok dikkat etmesi gereken bir konu bence..(yav birde o çocuklar yarım saat kadar ağlayıp balığımızı neden attın diye bana fırça attılar en sonunda dayanamayıp kendi tuttuğum balıkları onlara verdim sırf rahat bıraksınlar diye)

Taygun KOCABIYIK
13-04-2007, 09:23
valla ben almiyim...alanada mani olmiyim...mürenin kan kokusu yüzünden dalgıçların zıpkınlarına bile saldırdığını,10'lu 2 kıbrıs takımı,2-3 tane tek çupra iğnesini ve de nerdeyse yarım cm.lik elektrik kablosunu:oha: afiyetle mideye indiregandi yaptığını da gördükten sonra doğal ortamında tanışma şerefine nail olmayı hiç mi hiç düşünmüyorum açıkcası...
evet bu arkadaşla tanışmış olan biri olarak mürenlerden tırsıyorum :) ve birdaha gittiğimde mıknatıs yardımıyla o müreni avlayıp ızgara yapıcam.

katiti
13-04-2007, 10:02
ben daha başlamadan korktum bu mürenden daha öncede çok duymuştum ama böylesini ilk kez gördüm çok heycan verici olur denizde karşılaşmak herhalde

Evet, özellikle burun buruna gelince çok heyecan verici oluyor :D ...

MEHTERAN
15-04-2007, 09:08
Bu müren denen balık, elbet bir yem türünü çok seviyordur. Bunu tesbit edip, tuzaklar kursanız olmazmı. Tehlikeli balıklar suda durmasın bence,Aslında denizden anlamam. Ama yazılarınızdan gördüğüme göre ürküdücü bir yaratık, ne gerek var böğle hayvanlarla uğraşıyoruz. Adam ne demiş denizden babam çıksa yerim. Madem yenecek, tuzakla tutup yiyelim. Tabiki kökünü kurutmadan. Köpek balıklarıda tehlikeli ama görüyoruzki vatandaş avlayıp,pazarlarda bile satıyor. ( Tabiki biz pazarda görüyoruz ) Kendimizi tehlikeye atmayalım lütfen. Bu sitenin sizlere ihtiyacı var. Saygılar.

katiti
15-04-2007, 15:13
Gürkan Abi denizdeki mürenleri denizde bırakmak gerektiğini düşünüyorum. Aslında gerçekten hayranlık verici canlılar ve insanların düşündüğü kadar tehlikeli de değiller işin doğrusu. Rahatsız edilmedikleri sürece kimseye gidip özellikle saldırmazlar. Bu nedenle deniz onların doğal ortamı olduğuna göre biz daha dikkatli davranmalıyız diye düşünüyorum...

MEHTERAN
15-04-2007, 15:49
Mert kardeşim öncedende söğlediğim gibi ben denizden anlamam. Yazılarda çok korkunç balık olduğu söğleniyor. Tabiki bende hepsini katledelim demedim. Yanlış anlaşılmasın. Kütahya"dan kucak dolusu sevgiler.