PDA

Tüm Versiyonu Göster : izmir civarı

gıracemi
10-04-2007, 10:59
Arkadaşlar; İzmir civarı tatlı su avı yapılabilecek yerler varsa eğer ilk deneme için tavsiyelerinizi bekliyorum... Abilere saygılar.. Kardeşlere sevgiler...

katiti
10-04-2007, 11:57
Kürşat yerler var, tatlı su avlananlar sana yer bilgisi verirler. Yalnız sanırım bu aralar yasak dönemleri var, gitmeden önce sirkülerden bir kontrol edersen iyi olur...

Rastgelsin...

gıracemi
10-04-2007, 13:03
zaten yer bilgisi vericek olan arkadaşlar bu dönem için sirkülere dayalı olarak yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.. şayet öyle olmasa bile sirkülere bakmak en kolayı.. ilgin için teşekkürler...

mufi
12-04-2007, 12:00
Kürşat merhaba ben Ayrancılarda ikamet ediyorum ve 2/3 senedir bu kıyıları dolaşırım sana en yakın zamandaki deneyimlerime dayanarak bilgi vereyim.

*Urla sapagından seferiye gelene kadar kara tarafında 2/3 tane kapalı iç su var sezon içinde uygun zamanda sazan ve tatlısu kefali alınabiliyor.

*-seferihisar sıgacık taki mezarlık önü kayalıkları mutlaka kefal yapar arada sarpa/karagöz vs kefali ekmekle alabilirsin /ancak hava rüzgarsız yada hahif..kuzey/k.batı gibi olacak yani durdugun yerde karadan esecek.
tam karşısındaki balıkhaneye gelmeden yalıların önü ki yine aynı koya bakıyor..
iri sarpa ve karagöz+kefal yapar..

*-karakoç deresi kara tarafındaki demir yaya köprüsünün tam altı dipten iri kefal/kırmızı kurt+hamur.

*-urkmez taraflarında 9 eylül .üniv. kampının ve yanındaki otelin ''T'' iskeleleri kefal/mırmır/ levrek yapar. yine kafal için ekmek ve hava karadan esecek. levrekte ise sabah çok erken ve akşam geç vakit günün başlangıç ve bitim saatleri ..
yem kurt/sardalye/

*-gümüldüre kadar olan sahillerde mesela gümüldür balık hanesindeki kayalıklardan dış taraftan
mırmır tutuluyor iç tarafta kefal ve levrek var kalabilirsen gece sardalya ile liman içinden levrek alınabilir.

*-gümüldür (tahtalı) deresi kış ayları hariç sular ısındımı deniz kefali/tatlısu kefali/ve çok iri sazan yapar (sezon içi avlanmak kaydı ile) yem hamur ve kırmızı kurttur balık dipten yer çok hassas şamandra +ince misina ister kepçeyi unutma

*-daha aşagıda azmak/deniz atı deresi ayını formasyonda..
*-maydanoz koyunda istikrar yok
*-yonca köyden suya girmek kaydı ile(dize kadar) 3 gün önce 2 kg kadar ekmek içi ile kefal tuttum
*zeytinköy den duyumlar var mırmır olarak
*-pamucak taki koltuk tabir edilen yri tam bilmiyorum ama balık çıkıyormuş..
*-kuştur beton iskleleri havasına göre mırmır ve kefal yapar..
herhalde bu kadar yeter

(tüm bu detaylar 37/2 sayılı sirkülerdeki hususlar a uymak kaydı ile verilmiştir)

discus
12-04-2007, 15:33
muvaffak abi ellerine sağlık ne diyeyim yani...allah sana bol bol balık nasip etsin.nasıl olsa sen bize adresi veriyosun.bilgilerin için çok teşekkürler...

gıracemi
12-04-2007, 22:27
canım abim 10 numara yanıt.. emeğine sağlık.. inşallah fırsatını bulup bahsettiğin yerlerde beraber takılırız.. bunca kıyı kerterez '' vallahi pes'' abibe saygılar...

mufi
13-04-2007, 05:42
birde pamucak sahiinde '' koltuk '' tabir edilen bir yer var onu tam nokta olarak bilemiyorum bilen varsa tarif etsin zira çok geniş bir bölge değilmiş ama sag ve sol tarflarındaki sahil şeridine göre daha derinmiş..

gıracemi
13-04-2007, 11:33
abi pamucak sahilinde koltuk neresi bilmiyorum ama geçen yaz akşamcı gitmiştik 3 kişi pamucağa sabaha kadar kıyıdan borukurdu kullanarak bir kova dolusu mırmır, çipura, lidaki aldık.. yer olarak arabayla geldiğinde sahile adım atabileceğin ilk noktadan.. abime saygılar..

mufi
13-04-2007, 16:23
Kürşat cım ben hep duyarım. zeytinköy/pamucak sahili yaz boyunca eger yerini bulursan gece. sabaha kadar çok iyi av yapıyor. Torbalı milleti hep orada..

Eczaci-1
13-04-2007, 18:21
mufi maşallah haritasını çizmişsin adam gitse elinle koymuş gibibulur aslında sizin gibi böyle bilir kişilere çok ihtiyacımız var

tiryakiturker
29-04-2007, 13:01
Tatlısu balık avcılığında yasak dönemler ne zaman?
:confused:

mufi
29-04-2007, 17:46
merhaba arkadaşım hoşgeldin öncelikle kendi tanıtımını yapıver. hepimizin yaptıgı gibi imza düzenlemeni yap ve hakkında çok kısa da bilgi ver de seni tanıyalım.
sormak istediğin detayları 37/2 sayılı sirkülerde bulacaksın.
kolay gelsin..
[Only Registered Users Can See Links]

tiryakiturker
30-04-2007, 22:32
mufi abi öncelikle cevabın için teşekkür ederim, senin gibi bu işe gönül vermiş arkadaşların bilgilerini paylaşması ayrıca çok iyi. bu arada forumun yabancısıyız kendimizi tanıtmayı unuttuk, adım Türker Tiryaki 1975 doğumluyum, İzmir de oturuyorum, memurum.

discus
30-04-2007, 22:38
türker aramıza hoşgeldin ancak tanışma bölümüne yazmış olsaydın daha doğru olurdu...kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle rastgele...

teachmania
14-04-2008, 14:17
Bu faydalı bilgiler için teşekkürler... Ben de Ayrancılarda çalıştım. gerçekten çok güzel bir yer.. Şimdi Şırnak'tayım.. herkese bereketli avlar diliyorum..

kaanben
13-01-2009, 08:00
2 yerde ben ilave edim. ben izmirde oturmuyorum ama sürekli gezmeye gelirim. ileride de izmire yerlerşmeyi düşündüğümden gezdiğim yerlerde balık mekanlarını belirlemeye çalışıyorum. tatlı su için selçuk zeytinli köyünde güzel göller var.çadır kurup iyi kefal ve sazan tutulur. seferi hisar yolunda doğan beyde denize akan bi dere vardı. kurtla çok iyi kefal tuttuklarını görmüştüm.

seyirsubayi
13-01-2009, 19:04
paylaşımlar cok guzel olmus bu yer bılgılerı sayesınde çok arkadasımız balıgı bulacaktır ...