PDA

Tüm Versiyonu Göster : fermuarlımı/fermuarsızmı

mavi35.5
15-04-2007, 09:42
herkese mrb dalmaya yeni başlayacağım sizce elbise femuarlımı yoksa fermuarsızmı almalı kararsız kaldım fermuarsız elbiseyi giyip çıkarması çok sorunlu gibi cevaplarınıza şimdiden tşkrlr

Onur GÜNER
15-04-2007, 13:40
Kesinlikle fermuarsız...

mavi35.5
15-04-2007, 13:56
neden kesinlikle bunu yazın kullanması sorunlu değilmi

katiti
15-04-2007, 15:03
neden kesinlikle bunu yazın kullanması sorunlu değilmi

Onur'a katılıyorum, kesinlikle fermuarsız. Giyip çıkarma konusu alışmakla ilgili, ilk başta biraz zorlasa da sonra çok rahat hale geliyor. Fermuarlı elbise tüplü dalışlar için uygundur. Bu tür dalışlar genelde 45 dk- 1 saat arası yapılır, bu sürede üşüme çok sorun olmaz.

Serbest dalışta suda kalma süresi ise büyük çoğunlukla bu sürelerden çok daha uzun olacaktır (örneğin benim ortalamam 4 saat civarı). Fermuarlı elbise ile üşümeden bu sürelere ulaşmak kesinlikle çok zordur.

Yazın shorty'ler hariç her çeşit elbiseyi kullanmak sıcaktan dolayı zorlaşır. Ama ara ara elbisenin içine biraz su alarak o sorunu da kolayca çözebilirsiniz...

aliefe
16-04-2007, 10:46
yazın shorty'yi tavsiye ederim mert abinin dediği gibi biraz kullanıldıktan sonra fermuarsıza alışılır

freediver
03-05-2007, 00:07
herkese mrb dalmaya yeni başlayacağım sizce elbise femuarlımı yoksa fermuarsızmı almalı kararsız kaldım fermuarsız elbiseyi giyip çıkarması çok sorunlu gibi cevaplarınıza şimdiden tşkrlr

Beyler bu dalis konusunda kesin birsey söylenemez...Ben hep fermuarliyi tercih ederim cünki giyik cikarmada büyük kolaylik saglar...
Dalis icin en iyi malzeme giyildiginde en fazla rahatligi veren malzemedir.

Kardes sen ikisinide giy hangisini rahat giyebiliyorsan onu al...
Vücudun kuru olarak giyeceginden zor giyersin ama uzun bir corapla denersen daha iyi anlarsin

jellyfish
04-05-2007, 15:43
Fermuarlılar zor giyiliyor fermuarsızı hiç düşünemiyorum hele ıslakken çıkarması ayrı bir dert...

tranca
04-05-2007, 18:03
bende bir kaç yıldır amatör olarak serbest dalıyorum.fermuarsız elbiseyi giymesini düşünemiyorum bile.tabi herkezin görüşü kendine göre.siz eniyisi bi deneyin.

emekci.55
31-08-2007, 15:30
Yazın fermuarlı elbıseyı gıyebilirsiniz ama kışın veya soğuk mevsimlerde bunu giyemessiniz.Fermuarsız içi neopren dışı jarse olan elbiseler serbest dalış için idealdir.Bu elbiseyi şampuanlı suyla tam 2 dakikada giyebiliyoruz,zorluğu yok...vücuda tam kavraması ile üşümez ve soğuk almassınız.Uzun dalışlar çıkartabilirsiniz.

Ben farmuarsız tercih ediyorum,giyinmem 2 dakika sürüyor.Fermuarlı elbiseler sukubacılar için üretilen elbiselerdir,dolayısı ile serbest dalış için en ideali ve profosyenellerin de tercihi neopren elbielerdir yani fermuarsız.

Saygılar.