PDA

Tüm Versiyonu Göster : marmara ereğlisinde camgöz

aliefe
15-04-2007, 16:05
Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım merhaba.
benim gibi amatör balıkçılar ve profesyonellerin buluşması adına mükemmel bir site olduğunu düşünüyorum ve emeği geçen herkesi kutluyorum.
ben Marmara Ereğlisinde 5,50m lik bir kayık ve15 beygirlik motoruyla yaz ayların amatör olta balıkçılığı yapan bir gencim ve sanırım aranızda en gencinizde benim.:)
Ben 2006 yazında başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.Genelde akşamüstlerine doğru eniştem ve ben kayığımızla balığa çıkarız ve o günde öyle olmuştu sahilden açıkta hem oltalarımızla ilgileniyor,hemde akşam güneşinin sıcaklığı ve tatlılığıyla birbirimizle muhabbet edip vakit geçiriyorduk.birkaç istavrit birkaçta mezgit derken akşam çok balık seven kuzenime(5 yaşında olur kendisi)götürebileceğimiz balığın çıktığına sevinmiştik.ilerleyen saatlerde baya bi olta atıp çekmemiz sonucu açıkçası benim kolum yorulmuştu,oltamı attım 4-5 dakika sonra bir hareket hissettim ama ben hayatımda böylesine kuvvetli bir vuruş hissetmemiştim.oltayı yavaş yavaş çekerken olta aşağıya kayıyordu misinada ıslak oluğu için parmak aralarımı kesiyordu.ben bişi takılmıştır dedim ve çekmeye devam ettim çektikçe bana doğru gri renkte kocaman birşey yaklaşıyordu en sonunda 2 metreye kadar çekmeyi başardım ve o anda şok oldum çünkü oltama bir camgöz takılmıştı ve filmlerde gördüğümün aynısıydı,önce enişte camgöz diye bağırdım ama eniştem sadece bir kere güldü ve yerinden kalkmadı:D daha sonra enişte vallahi camgöz dedim bu sefer eniştem yanıma geldi ve ben açıkçası korktum geriye çekildim:) eniştem oltayı elimden aldı ve yavaş yavaş çekmeye başladı.Zoka hayvanın gırlağına takılmıştı ve misinayı dişleriyle kesemiyordu çünkü dişleri misinaya yetişmiyordu.hayvanın boyu benim kayık 5.50 olduğuna göre kayığın ıskarmozlarına kadar geliyordu yani yaklaşı1.80-2.00 metre arası birşeydi ve tahmin edilebileceği gibi çok ağırdı.hayvan su yüzeyine 20-30 cm kala son bir kafa hamlesiyle misinası dişlerinin arasına aldı,misinayı koparttı ve denizin derin maviliğine doğru yüzdü.bizde heyecanla balığı bıraktık ve eve döndük ama evde bize kimse inanmadı:) 5 yaşındaki kuzenimden başka:D umarım sizler inanırsınız:) (hikaye gerçektir)

giritli
16-04-2007, 09:18
Alicim verilmiş sadakanız varmış kardeşim...misinayı kesmesi hayırlara vesile olmuş bence:D ...

aliefe
16-04-2007, 10:37
sonradan öğrendikki o hayvanı kayığa çeksek bizi hastanelik edermiş.eskiden marangozlar onların derilerini zımpara niyetine kullanırlarmış:)

katiti
16-04-2007, 10:48
Ali ben daha önce 40-50 cm'lik bir köpekbalığı yakalamıştım, gerçekten derisi zımparadan beterdir. Balık çok hareketli olduğundan elle tutmaya gelmez. Bir bazle falan daha rahat tutarsın. Tabii 2 m'lik köpekbalığını ben olsam tutar mıyım? Ne yalan söyleyeyim tutmam :D...

giritli
16-04-2007, 11:28
Ali ben daha önce 40-50 cm'lik bir köpekbalığı yakalamıştım, gerçekten derisi zımparadan beterdir. Balık çok hareketli olduğundan elle tutmaya gelmez. Bir bazle falan daha rahat tutarsın. Tabii 2 m'lik köpekbalığını ben olsam tutar mıyım? Ne yalan söyleyeyim tutmam :D...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Güven ÖZYELDAN
16-04-2007, 13:51
oy oy oy oy köpek balığı az kalsın sizi yem yapacakmış kendine ......:D

discus
16-04-2007, 14:26
alicim paylaşımın için teşekkürler..

discus
16-04-2007, 14:28
oy oy oy oy köpek balığı az kalsın sizi yem yapacakmış kendine ......:D
abicim zaten o canavarda o niyetle suyun üstüne kadar çıkmıştır ama baktı papuç pahalı vazgeçip döndü karanlık suların dibine..

varior
16-04-2007, 14:33
Ali hoşgeldin, paylaşım için teşekkürler..

eşref sürek
17-04-2007, 01:34
ali kardeş selamlar komşu sayılırız bizde yeniçiftlik aytepe tarafından tekne ile çıkıyoruz tanışmak kısmet olır işallah rastgele

aserkansatı
17-04-2007, 09:30
Geçmiş olsun Ali............