PDA

Tüm Versiyonu Göster : çoluk çocuk balık avı

nevzat
15-04-2007, 21:52
Merhaba arkadaşlar.Tüm olumsuzluklara ve aksiliklere rağmen ,bugün saat 15.00 dan sonra çocukların ısrarı yüzünden(tabii ki onların amacı piknik,her ne kadar atlatmaya çalıştıysak biraz da kıyamadığımızdan onları da almak zorunda kaldık)çoluk çocuk hepberaber evden çıkabildik.Yemciden yengeç ve boru kurdualıp kartal arabanın bagaja koyduk.Tabii bizim çocuklar yolda bi bagaja bi arka koltuğa derken ayrı yerde olan yengeçleri ezip mazmuz yapılcak hale getirmişler.Tabi av yerine geldiğimizde yüzümüzün ne hal aldığını tahmin ediyorsunuzdur.Hemen oltaları hazırlayıp boru kurdu takarak denize attık fakat küçük balık anında yemleri yiyor.Kayalardan şapka toplayıp onu kullanmaya başladım.İki saatlik olta tamiri ve (kayalık yer olduğundan en az 3 atıştan biri takılıyor)beklemenin sonunda nihayet kasnak bırakmaların biri işareti verdi.300 gram bi sargoz.Başka tık yok.Tabii dayı oğlunun sıkılıp boru kurduyla yakaladığı ufak tefek isparoz,karagöz ve ot balıklarını saymazsak.Dönüşte aliağa plajlara çay ağzına doğru girip bi göz attım ve kısa bi zaman dilimi içindede olsa deniz ortamında bulunmanın mutluluğuyla döndük.
Hepinize selamlar.

aserkansatı
15-04-2007, 21:56
Sağlık olsun Nevzat,oralarda olta atmak bile yeter insana...

discus
15-04-2007, 21:56
hocam allah içinize sindirsin...

gıracemi
15-04-2007, 22:34
ne mutlu sana abi.. denizin hışırtısıyla iyot kokusu yeter gerisi bahane :)... daha keyifli günler dileğiyle...

Uzm.Dr.Rastgele
16-04-2007, 06:57
Kıyılarda küçük balık başladıysa,çupra artık işaret verir....:helal:

mufi
16-04-2007, 07:07
Nevzat kardeş ya nasip dmişler.. sonuçta ailen le bir gün geçirdin ve bize anlatacak birşeylerin oldu :
''Tabii bizim çocuklar yolda bi bagaja bi arka koltuğa derken ayrı yerde olan yengeçleri ezip mazmuz yapılcak hale getirmişler.:D :)
çocukların dünyası..

giritli
16-04-2007, 07:32
Kıyılarda küçük balık başladıysa,çupra artık işaret verir....:helal:
Böyle bir havada çok fazla balık olmasa bile çoluk çocuk güzel bir gün geçirmek bile bir nebze deşarj etmiştir mutlaka...kısmet bir dahakine inşallah...

İshak abicim kıyılarda küçük balığın başladığı kesin...2 haftadır mordoğanda ısparoz ve karagöz çekiyorum...çekemediklerimi saymıyorum bile;)

aganta borina borinata
16-04-2007, 07:45
bi dahaki sefere daha iyi bi av olur umarım...

rastgelsin...

katiti
16-04-2007, 10:23
Keyifli bir zaman geçirmişsiniz. Kartal araba zamanında ne kahrımı çekmiştir valla, aslında tam bu işler için :)...

Taygun KOCABIYIK
16-04-2007, 14:45
Tebrikler nevzat abi keşke şu sargos arkadaşımızın fotosuda olsaydı :)

nadir demirbuğa
16-04-2007, 17:14
dilerim birdahaki sefere bol balıkla dönersiniz nevzat kardeşim.....

igmsva
16-04-2007, 17:23
yinede güzel bir gün olmuştur.

nevzat
16-04-2007, 20:39
Tebrikler nevzat abi keşke şu sargos arkadaşımızın fotosuda olsaydı :)
Taygun kardeşim bilgisayar konusunda acemi olduğumu biliyorsun.Fotoğraf makinem dijital olmayan eski tiplerden,cep telefonum da foto çekenlerden değil.Normal olarak bastırdığım fotoğrafların CD sini alıp, bilgisayara yükleyip,siteye gönderme imkanı varmı?Hangi işlemleri yapmam gerekiyor?daha önceden çekilmiş fotoğrafları bi şekilde CD ye kaydettirme şansı varmı?Bu konularda sen ve diğer arkadaşların desteğini bekliyorum.Eğer illa ki iyi bir cep telefonu almam gerekiyorsa onun birikim hazırlıklarına başlayayım.tüm arkadaşlara selamlar.

gokseldbuga
16-04-2007, 22:30
Nevzat, balık resimlerinden yayımlamak istediklerini, taratmalısın, bu scanner dediğimiz bir cihaz yardımı ile oluyor. Bunları tarattıktan sonra cd ye yazdırabilirsin, ister cd yi bize gönder , ister tarattığın resimleri sıkıştırıp web de bir yere yükle, düzenleyip yayımlayabiliriz. Yardıma ihtiyacın olursa, msn den bana ulaşabilirsin