PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kıyıcılar gözümüz aydın....

Uzm.Dr.Rastgele
16-04-2007, 11:16
Kıyıdan olta atan arkadaşlar.....Aylardan beri devam eden ''hamlığımızın '' son demlerine gelmiş bulunmaktayız...Bugün geçtiğimiz hafta sonu sağa sola giden arkadaşlar ile yapmış olduğum muhabere sonucu; başda lidaki ve çupranın seyrek dahi olsa alınmaya başladığını öğrendim.Yalnız, bu günler itibariyle balık biraz ileride imiş....Onur gibi Kamış ı mancınık tarzında kullananıp ileriye çalışabilenlerin bu hafta yüzleri gülmüş.Hem kırıntı balık bollaşmadığından seyrek dahi olsa; ''adam gibi'' vuruşlar ile ''eli yüzü düzgün'' çupra alınabiliyormuş.Yem olarakda mamun kullanılmış.

2007 av sezonu tüm dostlara hayırlı olsun.Herkeze rastgelsin diyorum...

giritli
16-04-2007, 11:36
Yaşasııııııııııııııııııın.....Allah nasip ederse bu hafta sonu açılışı sağlam yapıcaz gibi geliyor bana...ama olası en güzel yeri seçelim ki sükut-u hayal olmasın sonra...

"Dağılııın leeeynn...deli Gadir geliyoooor":dans: :dans: :dans:

mufi
16-04-2007, 11:55
kıydanmı ??kıyıdanmı??

cevat2
16-04-2007, 11:55
ishak abicim,bu iyi haber sen istihbarata devam et abi,ben de sizden gelecek habre göre geleceğim malum dünya km birde çocuklar var gerçi yerlerimiz hazır adada ama eğer zayıfsa tatlıya takılayım bir müddet daha hiç olmazsa boş gelmiyorum,stresimi atabiliyorum.senin bu iğdelerede bir dahaki sezon iyi gübre bulacağım abi erken açsın:)

Uzm.Dr.Rastgele
16-04-2007, 12:06
kıydanmı ??kıyıdanmı??

Mufi'ciğim kıyıdan kıyıdan....

Bir arkadaşım, 6 adet ''adam gibi'' tarzında 6 adet çupra almış...Aynı ekipden diğer rkadaşlar dan adam başı 2-3 adet almışlar.....Eeeeeee, daha iyisi şamda kayısı..:P

Emre
16-04-2007, 12:09
İshak abicim sen bitanesin yaa :helal: Bu haberi aldıktan sonra varyaa yerimde duramam hımm bu hafta sonu mordoğan'a gitmeyi düşünüyordum. demekki yola cıkalım artık...:D

giritli
16-04-2007, 12:13

Bir arkadaşım, 6 adet ''adam gibi'' tarzında 6 adet çupra almış...Aynı ekipden diğer rkadaşlar dan adam başı 2-3 adet almışlar.....Eeeeeee, daha iyisi şamda kayısı..:P
İshak abicim ne taraftan almışlar sorması ayıp o elmasları;) :P

katiti
16-04-2007, 13:09
Nihayet :). Bu haftasonu hava güzel olursa bizimkileri Çeşme'ye götüreyim diyorum. Denk gelirse olta ya da dalış yapacağım birşeyler. Tabii hava güzel olursa...

giritli
16-04-2007, 13:29
Nihayet :). Bu haftasonu hava güzel olursa bizimkileri Çeşme'ye götüreyim diyorum. Denk gelirse olta ya da dalış yapacağım birşeyler. Tabii hava güzel olursa...
Kardeşim satıyosun yani bu hafta sonu bizi...:'(

mufi
16-04-2007, 14:16

hocam mevkii/enlem/boylam/ yem/ vs detay..
bekliyoruz:deli:

varior
16-04-2007, 14:24
İshak abi mesajına kaç teşekkür edeyim bilmiyorum.. :D İnşallah sezon sağlıklı ve bereketli geçer, Rastgelsin ailesi olarak hepimizin yüzü güler..

katiti
16-04-2007, 15:11
Kardeşim satıyosun yani bu hafta sonu bizi...:'(

Onurum bu hafta istediler ama hava bozuk diye ben yanaşmadım. Haftasonu duruma bakarız yine ;) :)...

igmsva
16-04-2007, 15:42
hafta sonu plan yapanlara şimdiden rastgele diyorum. tabii biz şimdilik plan falan yapamıyorum tabiiiiii....... önümdeki tek planım hanımın tayin işini halledebilmek

giritli
16-04-2007, 16:27
Onurum bu hafta istediler ama hava bozuk diye ben yanaşmadım. Haftasonu duruma bakarız yine ;) :)...
valla bilemicem kardeşim artık...bak artık duruma göre...ama sende gelirsen çok sevinirim yani...aneyleri her zaman götürürsün de bu eküriyi her zaman bulamayabilirsin yaniiiiii.....:P ;)

giritli
16-04-2007, 16:29
hafta sonu plan yapanlara şimdiden rastgele diyorum. tabii biz şimdilik plan falan yapamıyorum tabiiiiii....... önümdeki tek planım hanımın tayin işini halledebilmek
İlker abicim hayırlısı ile o da olur inşallah...ne kaldı şunun şurasında mayısa...

discus
16-04-2007, 16:52
abi valla hafta sonunu kaçıranlar yandı ne şenlik olacak kimbilir.ishak hocamında dediği gibi balık ta kıyılamaya başladı.mert baba sen gene bir düşün derim valla sucuk sözüde verdim ne diyeyim başka...

Uzm.Dr.Rastgele
16-04-2007, 20:13
Beyler, hafta sonu için plan yapan arkadaşlar....Hiç birimizin aklına meterolojik olaylar gelmiyor...

Sitemizin içinde sabit başlık altında yer alan şu sayfaya bakmanızı öneriyorum..

[Only Registered Users Can See Links]

Tahminime göre Nisay ayının 21 vaya 22 si gibi mevsimsel fırtına gözüküyor.Bu hafta sonu için tekne düşünenler var ise dikkatine....
Eğer böyle olursa, kıyı içinde pek düzgün hava olmaz diye korkuyorum....

Bilgilerinize sunulur...

varior
16-04-2007, 21:29
yaa İshak abi müjdene sevindim ama hava raporuna üzüldüm, neyse bilgilerin için teşekkürler abicim.. Sağlık olsun, bu kadar bekledik bir-iki hafta daha bekleriz artık yada atın ölümü arpadan olsun misali kıyılara ulaşırız.. :D

gokseldbuga
16-04-2007, 22:04
İshak abi çok önemli bir konuya değinmişsin, biz İzmirliler aslında olayın farkındayız yada en azından Tago , ben , Haldun, Güven bu konudan bahsetmiştik diye hatırlıyorum.
Herşeye rağmen balığa gitmeden 1 gün önce hava durumu sitelerinden rüzgarın yönü ve şiddeti konusunda araştırma yapılmalı zira bazı avlaklar , kuytuda kalıyor ;)

Emre
16-04-2007, 22:47
Vallaha ben bu siteden baktım cumartesi günü yurt genelinde cok güzel hava olacağını söylüyor şeytan dürtüyor emre kaç bi yere die ama :( bakalım hayırlısı ....

gıracemi
16-04-2007, 23:01
İshak abi çok önemli bir konuya değinmişsin, biz İzmirliler aslında olayın farkındayız yada en azından Tago , ben , Haldun, Güven bu konudan bahsetmiştik diye hatırlıyorum.
Herşeye rağmen balığa gitmeden 1 gün önce hava durumu sitelerinden rüzgarın yönü ve şiddeti konusunda araştırma yapılmalı zira bazı avlaklar , kuytuda kalıyor ;)

göksel arkadaşıma katılıyorum.. rüzgarın yönüne göre kuytuda kalan böldelerde rahat avlanırız diye düşünüyorum... rüzgarın tespiti ve denizin durumuyla alakalı güvenilir tahminlere bu linkten ulaşıyorum.. elbette yunanca bilen arkadaşlar daha detaylı bilgi alabilirler :) [Only Registered Users Can See Links]

gokseldbuga
16-04-2007, 23:13
Kürşat hem Poseidona hem de bizim meteorolojiye bakmanı öneririm, ben hep ikisine de bakarım, Poseidon da verilerini Atina üniversitesinden alır, dileyen üniversitenin sitesinden de bakabilir.

mufi
17-04-2007, 06:24
Arkadaşlar egede 4/5/6 gibi rüzgar esse dahi izmir de yaşıyanların bir avantajı var koca yarımadanın kuzeyi yada güneyi diye bir avantajı var vede buradaki koylar var.. dogu/ batı desen yine aynı ..
hangi yönden eserse essin izmir civarında mutlaka kıyıdan olta atılacak bir yer vardır.
yeterki niyetli olunsun...
Deniz için bir şey diyemem

giritli
17-04-2007, 07:27
Organizasyon için ilk şart uygun hava koşulları elbette ama Muvaffak abinin de dediği gibi uygun bir yer mutlaka bulunur diyorum...cuma olsun hayrolsun...;)

americer
18-04-2007, 21:35
sevgili abilerim ve arkadaşlarım yakaladıgınız balıklar hakkında yaklaşık olarak mevki, yaklama saati, yem,havanın durumunu,oltayı kaç metre uzaga attıgınızı belirtirseniz bu işe meraklı bizleri mutlu edersiniz şindiden vereceginiz bilgiler için teşekkür ederim

levrek
18-04-2007, 23:06
Dostum İshak,senin çicekler,bir ay önce tam satış için tekneye yüklenecek iken denize kaçırılan 10 ton cupralar olmasın,yer malüm senin video yerlerin,sevgilerimle

gokseldbuga
19-04-2007, 08:34
Ve sen bunu şimi söylüyorsun Erol abi:oha: :oha: :oha:
Biraderin yakaladığı denizdi, gerisini bilmem

Uzm.Dr.Rastgele
19-04-2007, 08:58
Dostum İshak,senin çicekler,bir ay önce tam satış için tekneye yüklenecek iken denize kaçırılan 10 ton cupralar olmasın,yer malüm senin video yerlerin,sevgilerimle

Sevgili Erol üstadım, o haberleri geçende gittiğim yerde duydum.Sabaha kadar beklediydik ama; ne kaçan ne de uçan çupra göremediydik.:D

Yaklaşık 1 ay önce lodosda kafes patlamış ve balıklar dağılmış.....O yörede.....

levrek
19-04-2007, 10:24
Yok İshak cım,kafes patlaması değil aktarma işleminde ağı ellerinden kaçırmışlar,bunu bizzat ilk ağızdan dinledim.Tarihler birbirine yakın ama balığın olmaması ilginç.Birde alışmış oldukları ve beslendikleri yemlerle iğneleri donatsaydınız belki farklı olabilirdi diye düşünüyorum.
Gökselcim bana soran olmadı ki :))

gokseldbuga
19-04-2007, 11:17
Erol abicim , radarım, bundan sonra her hafta başı tüm çiftliklerden detaylı rapor bekliyoruz senden:dans: :dans: :dans:

mufi
19-04-2007, 17:01
sevgili abilerim ve arkadaşlarım yakaladıgınız balıklar hakkında yaklaşık olarak mevki, yaklama saati, yem,havanın durumunu,oltayı kaç metre uzaga attıgınızı belirtirseniz bu işe meraklı bizleri mutlu edersiniz şindiden vereceginiz bilgiler için teşekkür ederim

:helal: :helal: :helal:

mufi
19-04-2007, 17:05
Erol da geldi ama :confused: :confused: dolu geldi....

americer
20-04-2007, 19:15
haberler moral verici teşekkürler gözümüz kulagımız sizde hepinize rastgele:dans:

Egeli
20-04-2007, 22:17
Beyler birşey soracağım
Bu kaçan balıklar acaba üreme özelliğine sahip mi?
Hani verdikleri yemler aşılar falan bir etki yapıyor mu?
merak ettim bilen varsa?

giritli
21-04-2007, 08:00
Beyler birşey soracağım
Bu kaçan balıklar acaba üreme özelliğine sahip mi?
Hani verdikleri yemler aşılar falan bir etki yapıyor mu?
merak ettim bilen varsa?
Bu işin uzmanı değilim ama sanırım ticari amaçla beslenen balıklar üreme özelliklerini kaybediyor olmalı...buna da çabuk büyümelerini sağlayan yemler sebepdir diye düşünüyorum...vakti zamanında hatrı sayılır miktarlarda tropikal akvaryum balığı üretmiştim...şayet balıkları çabuk büyütmeye yönelik beslersen üreme özelliklerini kaybediyorlardı...tabi kültür balıkçılığında damızlık tabir ettiğimiz türden bir kısım balık özel olarak yetiştiriliyor olabilir...bunların beslenme tarzları ticarilerden farklıdır diye düşünüyorum...

gıracemi
21-04-2007, 10:43
onur abi bi aralar balık üretimi yapılan çiftliklere damızlık balık tutup sattığımız olmuştu.. ama o çiftlik sahipleriyle maddi bi takım sorunlar yaşayıp alış-verişi bıraktık.. tabi bu konu uzun zaman önce oldu.. sistem hala bu şekildemi işliyo yoksa anaç balıklar için sistemler geliştirdiler mi bilemiyorum.. bu konu ile ilgili gözde'nin kesin bilgisi vardır.. o bizi aydınlatır diye düşünüyorum.....

hagi
21-04-2007, 11:11
Arkadaşlar bu akşam yazlığa gidicem bakalım takımları hazırladım gece kıyıdan atıcam eğer bişeyler tutabilirsem(inşallah...) resimleri en kısa sürede sizlerle paylaşıcam.Çipura için sardalya nasıl olur şu an başka seçeneğim de yok gibi gözüküyor gerçi...

gıracemi
21-04-2007, 11:16
borukurdu, mamun tavsiye ederim ama madem seçeneğin yok o zaman sardalya taze olsun bari.. gezer kurşunun arkasına iki karış misina ucuna 5-6 iğneli lokum yap sardalyayı, yer taşlıksa mıgri tutabilir yüksek ihtimalle ama kumluksa levrekde alabilirsin çipurada, mırmırda.. rastgelsin, fotoğraflarını bekliyoruz....

hagi
21-04-2007, 11:30
yer kumluk o yüzden çupra olabilir büyük ihtimal...