PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hamlık yine baki kaldı...

Uzm.Dr.Rastgele
22-04-2007, 15:50
Geçen hafta karadan giden işyerindeki bir arkadaşımın 5 tane adam gibi çupra tuttum demesi üzerine; hafta içinde ,Çupra dedesi Mehmet arkadaşım ile 22.04.2007 pazar günü için bir balık planı düşünmüşdük.Bu sayede hem azıcık stres atacak; hemde sitedeki organizasyona ilerleyen saatlerde kaynak yapacaktık.Planı bu şekilde kafamda tasarladığım için;Cumartesi günü gelen ''Çeşmeden tekne'' organizasyonuna istemiyerek hayır demek zorunda kaldım.Sağolsun onlarda cumartesi gece saat;23,45 gibi bir saatde beni arayarak ''canımı çektirmek için'':deli: vallahi şu an denizdeyiz ve hava tam senin havan ...Çarşaf gibi.....Rakılarımızı yudumluyoruz diye aradılar....Sağolsunlar.....Dedim ya benim kafamda plan kıyıdan idi....

Yapılan bu plandan hareketle;bugün sabah 05.30 gibi buluşarak;1,5 patlak mamun alarak soluğu avlağımda aldım.Sabah erken saatlerde bizim sitedeki ekip de balıkta olduğu için; onlarlada telefon ile irtibatlaşmaya devam ettik.Aşağı yukarı bir birine yakın meralarda avlandık....Yaptığım telefon görüşmelerinde onlarda da ,bizde de kayde değer bir şey gözükmüyordu.
Hava oldukça yanık ve deniz adeta usta bir ütücünün elinden çıkmış çarşaf gibi; dümdüz önümüzde yatıyordu.Lakin bize ne fayda.......:(

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Baktık olmuyor, hadi dedim Mehmet'e vakit erken azıcık daha ileriye gidip; oralardan da deneyelim diye hareket ettik ve Kara reis taraflarına geldik...Ama ne fayda....:(

Bu arada, karnımız acıktığı için oturup Balıklıova'dan aldığımız puğaçaları yer iken; birden aklıma Muavffak abinin dediği geldi...Kefal.......Hiç yoktan iyidir diye düşündüm ve Yediğimiz puğaçalardan küçük bir parça ayırıp; su üstü kıbrıs denedim....Küçük bir parça puğaça ile bu kefali aldıktan sonra....Ah keşke, balıklıovadan 2-3 ekmek alsaydım diye daha sonra kahroldum.....Ama ne çare....

[Only Registered Users Can See Links]

Velhasıl oldukça yorucu olan ve pek dişe dokunur bir şey alamadığımız ''vasat avlarımından'' birini daha yaşamış oldum...Tek sevindirici yanı dönüş yolunda gelirken ''Dalından tazecik'' her derde deva kabul ettiğim ve karaciğerin baş dostu olan ''enginar'' almak oldu...

[Only Registered Users Can See Links]

(Çeşme den geceden tekne ile çıkanlar ile eve döndükten sonra yaptığım görüşmede adam başına 2-3 er kilocukkkkkkkk mercan-karagöz aldıklarını öğrendim....:'( )

Daha iyi avların tüm dostlara denk gelmesi dileğiyle,rastgelsin...

gokseldbuga
22-04-2007, 16:04
sağlık olsun İshak abi,kefaller geçen hafta kıyılamaya başlamıştı demek ki mutlu günler yakındır

ismail çakır
22-04-2007, 16:10
ishak bey yakın bir yer olsa hemen davet edeceğim ama çok ırak..burada da çıpra bulamadım. ama karagözler günü kurtardı.nasipden ziyade olmuyor. inşallah birdahaki sefere gölündeki balıkları yakalarsın..
rastgelsin..

Uzm.Dr.Rastgele
22-04-2007, 16:20
Ah Göksel'im,....Ah İsmail Hocam Ah.....Vallahi de yok...Billahi de yok....Yahu deniz adeta kurumuş gibi...Bir iki tane 50 kuruşluk pul kadar isparoz,karagöz,bir tane de hanos....Tek ''Bugünlük'' düzgün balık bir tane sarı kulak kefal'di.....Arkadaşlar geldi de biz mi tutmadık yani.....:P

İsmail Hocam Senin yörenin bereketi bu taraflarda asla yok.......:( Her zaman söylüyorum....İnşallah senin oralar hep öyle kalır.....

igmsva
22-04-2007, 16:55
ishak abim canın sağolsun, sanırım biraz daha beklemek lazım herhalde. kimbilir belki benim gelmemi bekliyorlardır. az kaldı belki bereketle gelirim haaaa:deli:

Hasan BALIKÇI
22-04-2007, 19:08
ishak abı senın adına üzüldüm dersem yalan olmaz sağlık olsun abı .nasıp olursa yarın bende bı turlucam.abı neden mersın körfezıne gıtmedın*.o taraflardan şu zamanda en ıyı yer bence.neyse ben raporu hazırlar en yakın bı zamanda organız olur gıderız.saygılar selamlar

discus
22-04-2007, 20:56
ishak abi heryeri ağlarla doldurmuşlar balığı nerde tutucazki.birde adamcağızlar ağlarına olta takılmış diye küfür ediyolar.:oha: genede gittiğimiz yerler balık olmasada gezmeye görmeye değerdi hele muhabbeti...

giritli
23-04-2007, 09:04
İshak abicim Serkanında dediği gibi adamlar öyle bir ağ atmışlarki koya balık değil hiçbirşeyin girme ihtimali yoktu...be eşşek koyu ağla kapattın bari bir duba koyda bilelim önümüz kapalı bakalım başımızın çaresine demi ama...
bizdede pek bi numara yoktu da uzatmalarda gelen bir sargoz maçı kurtardı...
Tagonun tabiriyle 1-0 oldu bizim oldu:D

İlker abicim sende gel artık be abicim...bu balıklar kesin seni bekliyorlar kanımca :P

Taygun KOCABIYIK
23-04-2007, 09:10
İshak abicim bu dünyaya ham geldik ham gidicez :) bence balık olmamasının sebebi havanın çok düz olması biraz esseydi o bölge mutlaka ama mutlaka 1-2 de olsa balık yapardı. Bizim avlandığımız yerde ise her tarafın ağlarla kaplı olmasıydı balık olmamasının sebebi.

igmsva
23-04-2007, 09:33
İshak abicim Serkanında dediği gibi adamlar öyle bir ağ atmışlarki koya balık değil hiçbirşeyin girme ihtimali yoktu...be eşşek koyu ağla kapattın bari bir duba koyda bilelim önümüz kapalı bakalım başımızın çaresine demi ama...
bizdede pek bi numara yoktu da uzatmalarda gelen bir sargoz maçı kurtardı...
Tagonun tabiriyle 1-0 oldu bizim oldu:D

İlker abicim sende gel artık be abicim...bu balıklar kesin seni bekliyorlar kanımca :P
:deli: onur sargoz 45 numara ayakkabı gibiymiş helal sana:deli:
:helal: ben bereketimle geleceğim gibime geliyor:D :P

varior
23-04-2007, 09:37
İshak kaptan yazını okuyunca kendimi gördüm :D sağlık olsun, demek ki iğdeler halaaaa açmamakta ısrar ediyor.. :D

giritli
23-04-2007, 10:47
:deli: onur sargoz 45 numara ayakkabı gibiymiş helal sana:deli:
:helal: ben bereketimle geleceğim gibime geliyor:D :P
İlker abicim teşekkürler...inşallah geldiğin zaman daha irilerini tutmak sana nasip olur abicim...senin nefsin epeyce bilenmiştir şimdiye kadar...anca kiloluk bişey köreltir gibi geliyor bana;) :D

eşref sürek
23-04-2007, 10:58
resimlere bakılırsa bulunduğunuz yer çok güzel öyle yerde insanın ömrü artar rastgele

Uzm.Dr.Rastgele
23-04-2007, 12:43
Sevgili arkadaşlar,

Her ne kadar balık açısından fakir bir av geçirdiysekte doğa ile beraber olmak açısından ''bence'' harika bir gündü....

Elbet bu günlerin rövanşının alınacağı zaman gelecektir ey çupra ve lidaki cemaati........:P

discus
23-04-2007, 13:39
hafta sonu diğer balıkçı abimlerden (onlarda baya ciddi bir klup) aldığım bilgilere göre çandarlı ve karaburunda da kayde değer birşeyler olmamış.ee abi senin de dediğin gibi intikam zamanı elbet gelcek nasıl olsa açıkacaklar onlar.

katiti
23-04-2007, 21:44
İshak Abi balık az da olsa kıyılamaya başlamış. Pazar günü birkaç mırmır ve kefal sürüsü ile bol miktarda karagöz gördüm. Bir tane de kaba lidaki. Ama bunların gerisi de vardır. Artık balık başlamalı. İntikam zamanı yakındır abicim :P :D...

Taygun KOCABIYIK
23-04-2007, 21:45
Herkes Rambo misali ilk kanı onlar döktü intikam intikam diye geziniyor bu intikam meselesinin sonu çanakkalede biter gibi geliyor bana :D

gokseldbuga
23-04-2007, 21:55
İshak Abi balık az da olsa kıyılamaya başlamış. Pazar günü birkaç mırmır ve kefal sürüsü ile bol miktarda karagöz gördüm. Bir tane de kaba lidaki. Ama bunların gerisi de vardır. Artık balık başlamalı. İntikam zamanı yakındır abicim :P :D...
sen naapton ondan haber ver, sualtı fatihi:deli:

aganta borina borinata
24-04-2007, 10:09
bi dahaki sefere inşallah ishak abi...şunun şurasında ne kaldı...

rastgelsin...

levrek
24-04-2007, 10:47
İshak dostum,sana bir terapi ayarlayacağım,kendine iyi bak,sevgilerimle

katiti
25-04-2007, 16:31
sen naapton ondan haber ver, sualtı fatihi:deli:

Daha ilk atıştan şişi yamultup vurduğum kiloluk kiklayı kaçırınca birşey yapamadım ne yazık ki Göksel:'( , suya girmek yanıma kar kaldı...

giritli
25-04-2007, 19:06
eeee kardeşim arayı bu kadar açarsan olacağı bu...:D

katiti
25-04-2007, 21:20
eeee kardeşim arayı bu kadar açarsan olacağı bu...:D

Sorma valla Onurum öyle oldu...

giritli
26-04-2007, 07:28
Olsun kardeşim eminim arayı kapatırsın sen;)

gokseldbuga
26-04-2007, 09:13
Sorma valla Onurum öyle oldu...

bişi demiyorum ben, :helal:
o zaman olta ile tut, sana kimdiyor dal diye,

katiti
26-04-2007, 11:09
bişi demiyorum ben, :helal:
o zaman olta ile tut, sana kimdiyor dal diye,

Hepsinin zevki farklı kardeşim, arada kuruyan pulları ıslatmak lazım ;) :)...