PDA

Tüm Versiyonu Göster : 22 Nisan Raporu

Taygun KOCABIYIK
23-04-2007, 10:06
Öncelikle Muvaffak abimize çok geçmiş olsun diyorum.
Güzel başlayan tatsız devam eden ama Muvaffak abiden gelen iyi haberlerle tekrar güzel sonlanan av maceramızı anlatmaya başlıyorum.
Sabah anlaştığımız üzere 4:30 sularında balçova kipanın önünde buluştuk. Ve kahvaltımızı yapmak için narlıderedeki kahvemize gittik. Yemeğimizi yedikten sonra ver elini gerence diyerek yollara düştük. Planladığım gibi av yerine tam zamanında gelmiştik hava henüz yeni yeni aydınlanıyordu. Hemen meraya yayıldık oltalar yemlendi ve bekleyiş başladı. Ufak balıkların kıyılamaya başlamış olması bizi dahada ümitlendirmişti ilk başlarda. Bunlar varsa muhakkak çupiler mırmırlarda kıyılamıştır diye düşündük. Sayın Onur bey küçük müçük dinlemeyerekten mırmır-sarpa-karagöz-ısparoz ne var ne yok topladı. Tabiki hepsini geri iade ettik. Baktık ki böyle olmuyor bir keşif ekibi oluşturduk. Serkan & Erhan & Adnan (isimlerin uygunluğundan dolayı böyle bir ekip kurduk)ekip bu kadroyla dağ taş demeden ilerleyerek yeni yerler keşfetmek ve balık bulduklarında bize haber vermek üzere yola çıktılar. Bu sırada av yerinde Muvaffak abi kefallerin canını yakmak için suyun üstüne çekmeye çalışıyordu. Birden yemleri bana getirdi geçti oturdu. O an bi terslik olduğunu söyledi hemen erhan abiye ulaşıp gittiği yerden geri çağırdık. Ve muvaffak abiyi izmire geri götürmek için yola çıktı. O an ne tadımız kaldı ne tuzumuz. Daha sonra erhan abiden gelen telefonla rahatladık. Muvaffak abiyi hastaneye bırakmış ailesine teslim etmiş ve gayet iyi olduğunu bildirdi ve tekrar bize katılmak için yola çıkacağını bize uyarsa güzelbahçe civarlarına dönebilirmiyiz diye sordu tabiki kabul ettik çünkü balıktan ziyade birlikte olabilmekti amacımız. Tam toparlanmaya başlamıştık ağ toplayan bir balıkçının ağlarının bizim olta atma mesafemize kadar yakına serdiğini gördük bu güzelim merada nasıl balık olmaz sorusunun yanıtınıda öğrenmiş olduk. Yola çıktık yolda karar değişti ve özbek taraflarına gitmeye karar verdik. Erhan abiye kim haber vericeği muallakta kalınca biz av yerine giderken ona haber verdik ilk av yerine geldik baktık ki burda rahat edemiyoruz. Toplandık ve erhan abiyi bekledik eşyaları ona yükleyip yeni yerimize doğru hareket ettik. Şöyle güzel bir ağaç altı bulduk dedik ki mangalımızı yakalım karnımızı doyuralım. Bir kısmımız yemek işini hallederken bir kısmımızda oltaları salladı. Olta atanlar çok takıldığı için herkes pes etti ve yemek işine ağırlık verdik. Börekler, zeytin, peynir domates salatalık meyvesuları oy oy oy ne ararsanız var. Tabi birde sucuklarımız vardı. Yedik içtik güldük eğlendik soframızı toparlayıp yürüyerek keşife çıktık. Güzel bir burun bulup yerleştik. Burda Kıvanç abinin oğlu Orçun at çek yapmaya başladı ısparoz karagöz lapin ne bulduysa gözünün yaşına bakmadan kovaya yolladı. Kontra atak olarak Onur abicim başladı karagözleri çekmeye diğer katılımcılarda arada tek tük ısparoz kargöz lapin ve kokar çuprası çekiyorlardı. Bi ara onur abinin kamışa baktım suya değecekti neredeyse bir çıkardı kiii abaooou kocaman bir sargos zaten günün tek kayda değer balığıda o oldu. Akşama kadar saydığım balıkları tek tük yakalaya yakalaya günü bitirdi katılımcılarımız.Haaa şimdi sorarsanız "eeeee tago hani senin balıklar?" bende diyorum ki abilerim kameramanlık yaptım.
Katılan tüm abilerime ve Orçun kardeşime teşekkür ediyorum gayet güzel bir gün geçirdik.
Fazla fotoğraf çekemedim ama video kaydı hiç fena olmadı sanırım (izlemediğim için sanırım diyorum) Erhan abiden görüntüleri bekliyoruz.

Söz Fotolarda
TEKRAR GEÇMİŞOLSUN MUVAFFAK ABİ
[Only Registered Users Can See Links]

RASTGELSİN MERKEZ KAFASINA GÖRE HERKESSS :D

EH ÖĞLEN OLDU ACIKTIK

MANGALDAN SORUMLU DEVLET BAKANIMIZ KIVANÇ BEY

SOFRAMIZ HAZIR

Serkan abinin makinada 1-2 foto daha var onlarda ulaşınca buraya ek yapıcam toplu fotomuz var.

HALDUN YALIMLI
23-04-2007, 10:36
Allah içinize sindirsin arkadaşlar, nice yeni organizasyonlara. Muvaffak abiye ayrıca acil şifalar. RASTGELSİN.

eşref sürek
23-04-2007, 11:03
güzel ve maceralı bir gün gecirmişsiniz havada iyiymiş allah muabbetinizi artırsın rastgele

igmsva
23-04-2007, 11:16
arkadaşlar boşuna heveslenmeyin BALIKLAR BENİM GELMEMİ BEKLİYORLAR. tabii ben gelince güzel bir organizasyon yapmazsanız hep böyle geçer günler haberiniz olsun.
yinede hep beraber olmak güzel,dostluklar birlikteliklerle pekişir.......
Tago bukadar nevaleye doymuşsundur her halde......
muvaffak abicim geçmiş olsun abi umarım her şey yolundadır.....

giritli
23-04-2007, 11:25
Arkadaşlar böyle güzel birgün geçirmemize sebep olan herkese çok teşekkürler...en başta site sayesinde böyle güzel insanlarla tanışmamıza olanak sağlayanlara ve de bu organizasyona katılanlara ayrı ayrı teşekkür ederim...Elimdeki tek fotoğraf balıkları temizledikten sonra cep telefonumla çektiğim fotoğraf maalesef...

Erhancım senden bir ricam olucak kardeşim...Tago epeyce video çekti sanırım...şayet bunları bir CD ye kaydedebilirsen ben senden alabilirim...tam süper olur kanımca:D ...

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

HALDUN YALIMLI
23-04-2007, 11:41
İlker abi sen hayırlısıyla gel, 1. RASTGELSİN BALIK AVI ORGANİZASYONU'nu gerçeklerştirecez. Herkes davetlidir. RASTGELSİN.

igmsva
23-04-2007, 11:46
he he heeeeee:P :P :P :P

giritli
23-04-2007, 12:01
he he heeeeee:P :P :P :P
Gülme abicim gülme...sen geldikten sonra "vay ben görmedim,vay ben duymadım" dersen asıl o zaman ben gülerim,benden söylemesi:D :D :D

igmsva
23-04-2007, 12:10
ayıp ettin:deli: :deli: :deli: :D :D :D

Taygun KOCABIYIK
23-04-2007, 12:34
Onur abi biraz değil yaklaşık 40 dakikalık video kaydı var. Bende erhan abiden cd olarak istedim o movi maker ile parçalara ayırıp internete yükler bi kısmını ama ham olarak istiyorum yinede cd olarak duyrulur :)
Ben kameramanınız tam teçhizatlı cevat kelle :D

Bu arada o kadar nevale seni doyurmuştur dedin ilker abicim valla kırıldım :'( ühü ühü
ben çok mu yiyorum onu mu ima etmeye çalışıyorsunuz :D

Uzm.Dr.Rastgele
23-04-2007, 12:51
Anılarda kalması bakımından '' güzel bir hafta sonu kaçamağı'' geçiren tüm dostlarıma, allah içinize sindirsin diyorum.....Av kısmı ise ayrı bir olay....Elbet bunun rövanşı olacaktır....:artist:
Ters giden tek şey ''sevgili Muavffak üstadımızın'' rahatsızlanması olmuş....:( Muavffak abime acil şifalar dilerim...

discus
23-04-2007, 13:07
eveeett gayet güzel bir gündü tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim balık olmasada güzel dostlukların başlangıcını atmış bulunduk en önemliside budu bence.beraberlik oldukça elbet iyi av resimleride gelicektir....
muavffak abimizin iyileşmiş olmasına çok sevindim.gece eve geç döneceğim için resimleri yetiştirmeye çalışırım ama sanırım geç olur.çok güzel beraberlikti umarım devamlarıda en az bunun kadar güzel olur...

varior
23-04-2007, 16:18
Fotograflarda görülüyorki güzel bir gün geçirmişsiniz, temiz hava, deniz ve kaynaşma.. Onuru ayrıca tebrik etmek lazım bir tane tosun yakalamış.. :) bu tür organizasyonların devamı gelir umarım biz katılamasakta fotograflarda o anları beraber yaşıyoruz..
bu arada kaç kişi gittiniz nasıl gittiniz, topluluk bir fotoğraf filan yok mu arkadaşlar..?? yalnız gittiğiniz yerde güzel bir koymuş.. birde merak ettiğim bir nokta var olta salladığınız yerde derinlik ne kadar, ne kadar uzağa atıyorsunuz..??

Taygun KOCABIYIK
23-04-2007, 16:27
Abi gittiğimiz yerin ilk 20 metresi sığ sonra otluk kumluk karışık fakat yine fazla derin değil 4-5 metreyi geçmez sanırım attığımız yerler. Fakat ağ atanlar saolsun koyun burnunu önünü komple ağla kapatmışla balık girememiş o yüzden balık yoktu. Toplu foto var tabiki serkan abinin makinayı denemek için onun makinayla çekmiştim müsait olduğunda ekler.

gokseldbuga
23-04-2007, 16:32
Muvaffak abi çok geçmiş olsun. Ava giden arkadaşlar eminim harika bir gün geçirmişlerdir, hepinizi kutlar, başarılı bir organizasyon için de teşekkür ederim, böylece rapor okumuş olduk, videoları sabırsızlıkla bekliyorum

Taygun KOCABIYIK
23-04-2007, 16:36
Göksel abi tecrübeli kameraman oldum seninle gittiğimizdede çekeriz ama yayınlayabilirmiyiz bilmem :D

gokseldbuga
23-04-2007, 16:41
Tagocum, şimdiye kadar çektiğim videoları bilgisayara indirdim, şöyle bir izledik dün gece Nadir abinle, mümkünü yok yayımlayamayız, görüntüyü sessiz indirip arkaya müzik koyacağız mecburen:dans:

gıracemi
23-04-2007, 18:45
:D :D :P :P sessiz sinema öylemi, bence fon müziği için bi oylama yapalım :)

giritli
23-04-2007, 20:03
ayıp ettin:deli: :deli: :deli: :D :D :D
oooo İlker abicim atmışsın gözlükleri:artist: ...valla iyide yapmışsın yoksa geldiğinde tanıyamayacaktık seni...:D

çupra
23-04-2007, 20:12
muvaffak abi çok geçmiş olsun.organizasyon anladığım kadarıyla av açısından vasat ama dostluklar açısından bereketli olmuş umarım birdaha ki organizasyonlara katılabilirim.hepimize rastgelsin!

levrek
23-04-2007, 20:33
Böyle güzel bir günü en güzel şekilde hep birlikte geçirmenize çok sevindim arkadaşlar,inşallah daha kalabalık avlara...

Taygun KOCABIYIK
23-04-2007, 20:38
Böyle güzel bir günü en güzel şekilde hep birlikte geçirmenize çok sevindim arkadaşlar,inşallah daha kalabalık avlara...
Erol bey sizinde iştirak ettiğiniz avları görmek istiyoruz artık.

aserkansatı
23-04-2007, 21:35
Onur tebrik ederim günün bonusunu sen almışsın...Muvaffak Abicim geçmiş olsun...Çabuk iyileş...

katiti
23-04-2007, 21:39
Güzel bir gün olmuş, balıklı olanlar da başlasa artık diyorum. Valla adımız çıkacak bu gidişle :).

Muvaffak Abi tekrar geçmiş olsun...

kturkol
23-04-2007, 21:59
Herkese ve özellikler katılımcılara çok teşekkürler. organizasyon gerçekten güzeldi. Orçun'un kamış ile atış yapmayı öğrenmesi ayrıca beni çok sevindirdi. onun içinde güzel birgün oldu. hayatında il defa atçek balık yakaladı adam.
:helal: :helal: :helal: :helal:

tago senden rica etsen aynı konu için açılmış diğer başlıkları birleştirirmisin. birde oğlanın resimleri varsa koyarsan sevinirim. şenlensin çocuk.

giritli
23-04-2007, 23:22
Kahvaltı öncesi saat 4:30 suları
Soldan sağa: Onur,Erhan,Kıvanç,Adnan,Muvaffak,Serkan Kamera arkası: Tago

Buda av yerine geldiğimiz an. Saat 5:50 suları

Arkadaşlar resimleri imageshack da iki kere ufaltmaya çalıştım ama olmadı...küçülterek ekleyebilirseniz sanırım çok daha net olucaklar...Tagoooo yardım kardeşim...:(

Düzenleyen: Tago

Emre
23-04-2007, 23:35
Süper bi gün gecirmişsiniz Arkadaşlar...Tagocum cnm kardeşim yorumlarına sağlık allah daha güzel organisazyonlar nasib etsin....

gıracemi
24-04-2007, 00:01

resimler tamamdır :)

gıracemi
24-04-2007, 00:02
soldan sağa isimleride alırsak tam süper olur kanımca :)

katiti
24-04-2007, 08:19
İlk resimdeki mekanı karanlıkta bile tanırım, çok iyi boyoz ve poğaça yapar o mera :D :D :D...

aganta borina borinata
24-04-2007, 09:35
çok güzel bi birliktelik olmuş...devamını dilerim...

muvaffak abi geçmiş olsun...

rastgelsin...

giritli
24-04-2007, 10:10
Doğan eyvallah kardeşim...inşallah birgün gelirsen birlikte de balık tutmak nasip olur...

Kürşatçım soldan sağa : Onur,Erhan,Kıvanç,Adnan abi,Muvaffak abi ve Serkan

Teşekkürler kardeşim ama yapmışken acıkta renklerle oynayıp daha belirgin yapabilirmisin:P

Güven ÖZYELDAN
24-04-2007, 13:10
muvaffak abi geçmiş olsun abi öncelikle.. sizlerle beraber olmak isterdim ama daha önceden verdiğim sözden dolayı izmir dışına cıkmam gerekiyordu, yüzlerden herkezin keyif aldığı bir gün olmuş anlaşılan gerçi balık yönünden kısır geçmiş ama sucuk ekmek için aynı şey söylenemez sanırım :D umarım bir dahaki sefere diyelim....

ADNAN
24-04-2007, 23:09
arkadaşlar video da bazı yerleri sansürlemenız gerekir diye düşünüyorum, 22 nisan günü için tekrar hepinize ayrı ayrı teşşekkürlerimi sunuyorum iyiki sitemiz varmışşşşşşş.

Rauf
24-04-2007, 23:09
Bu hatıranızı biraz daha görüntü kalitesini iyileştirdim sanırım serkanın gözlerinin kırmızılığını giderdim resmi biraz daha actım bu arada muvaffak arkadaşımada gecmiş olsun aman dikkat.herkeze cok selam.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
Onur,Erhan,Kıvanç,Adnan abi,Muvaffak abi ve Serkan

giritli
25-04-2007, 07:45
Rauf abicim ellerine sağlık...yüzümüz gözümüz aydınlanmış vallaha:D

er35han
25-04-2007, 09:20
herkese selamlar,iki gün aradan sonra ancak bilg. başına oturabildim.p.tesi iş güç yoğunluk, salı ise bir yakınmızın vefatı:'( . sizlere kavuşmak bugün nasip oldu.
çok keyifli,biraz üzücü ama tam anlamıyla doyurucu bir gündü,balık bahane arkadaşlık ortamı şahane diyebilirim.o güne adını yazan tüm arkadaşlara tek tek teşekkür ederim. :helal: :helal: tagocum videoyu şimdi hazırlıyorum,akşama elinde olur kardeşim.

mufi
25-04-2007, 09:57

evet Erolcum artık senin gibi gençleride sahilde görmek istiyoruz..

katiti
25-04-2007, 16:27
herkese selamlar,iki gün aradan sonra ancak bilg. başına oturabildim.p.tesi iş güç yoğunluk, salı ise bir yakınmızın vefatı:'( . sizlere kavuşmak bugün nasip oldu.
çok keyifli,biraz üzücü ama tam anlamıyla doyurucu bir gündü,balık bahane arkadaşlık ortamı şahane diyebilirim.o güne adını yazan tüm arkadaşlara tek tek teşekkür ederim. :helal: :helal: tagocum videoyu şimdi hazırlıyorum,akşama elinde olur kardeşim.

Başınız sağolsun, Allah kalanlara ömür versin...

giritli
25-04-2007, 19:18
Erhancım başınız sağolsun kardeşim,yakınlarına Allahtan sabır dilerim...

discus
25-04-2007, 21:51
erhan abim başım sağolsun allah geride kalanlara sabır versin...