PDA

Tüm Versiyonu Göster : rapalada çelik tel???

ilhanmania
23-04-2007, 12:11
öncelikle herkese selamlar...geçen gölde avlanmak için sahte yem alırken satıcı bana rapalayla beden arasına takmak ıcın çelik tel verdi..bunu daha oncedende cok duymustum ama hiç kullanmadım...tatlı suda kullandım mantıklı geldı,,benim sorum denızde rapalayla avlanırkende kullanabılırmıyım??? yani rapalanın hareketinde bir bozulma olurmu???

katiti
23-04-2007, 22:46
Çağdaş ben kullandım, çelik telin ucunda klipsli fırdöndü olduğundan rapalanın hareketi bozulmuyor. Yalnız sahte çok küçükse yüzmesi gerekirken batabiliyor...

ilhanmania
23-04-2007, 23:38
hmm anladım mert abi bizimkiler minimum 7 cm bi zararı olmaz heralde kullanmamın ;)

katiti
24-04-2007, 09:19
Büyük olasılıkla olmaz ama deneyerek görmen gerek...

ilhanmania
24-04-2007, 10:43
ok abim deneriz bakalım ;)

HALDUN YALIMLI
25-04-2007, 13:13
Çağdaş'çım sahte yemlerin önüne çelik tel kullanabilirsin bir sorun olmaz. Burada önemli olan çelik telde sahte yeme iliştireceğin yerdeki klipsli fırdöndünün kalitesi ve boyu. En miniğinden çekeri güçlü bilyeli bir fırdondü senin bu sorununu çözecektir. Ayrıca Sahte yemin yüzüşünü çelik tel değil çelik teldeki fırdöndüler etkiler. RASGELSİN.

misina
21-11-2007, 19:13
öncelikle herkese selamlar...geçen gölde avlanmak için sahte yem alırken satıcı bana rapalayla beden arasına takmak ıcın çelik tel verdi..bunu daha oncedende cok duymustum ama hiç kullanmadım...tatlı suda kullandım mantıklı geldı,,benim sorum denızde rapalayla avlanırkende kullanabılırmıyım??? yani rapalanın hareketinde bir bozulma olurmu???

kusura bakmayın bilmediğim için soruyorum gölde hangi balık için sahte yemin önüne çelik tel takmayı düşünüyorsunuz?

cevat2
21-11-2007, 22:00
Arkadaşlar mesaj güncel değil ama sahte balıklarda çelik tel kullanmaya gerek yoktur.Çelik tel lüfer gibi balıklarda misina kesilmesin diye yemlilerde kullanılıyor,kullanılan yem boyu zaten balığın ağızlayamayacağı boyutta örnek lüfer min.7cm,9-11 genel balık bu ölçüyü aşıpta misinayı zaten kesemez,tedbir olarak dyneema misina olabilir ama tel gereksiz.Tatlısuda iş değişir genel yem turna için silikon olursa balık büyükse alır ağzına yumuşak olduğu için aşar ve keser buda ihtimal,vuruş sayısını çok azaltır bence birazda heyecan olmalı avda ya keserse diye.Bu sene yaptığımız lüfer avlarında mantarlı takımlarda, telli olanlarda 5/1 oranında az vuruş aldık.ince örgü misina 0.16-18 çabuk sarım.

misina
22-11-2007, 22:14
teşekkürler yararlı bilgiler için...