PDA

Tüm Versiyonu Göster : 7 mayıs Gümüldür

mufi
07-05-2007, 17:40
arkadaşlar Gümüldür çatal azmak mevkii saat 12 den 15e kadar
***11no mustat 1523 duratin. beden 016 discovery şamandra sivri uclu ince uzun 1 gr.lık çin malı.. yem .. dere boyundan kürek le çıkan kırmızı kurt. 6 m.lik sıradan bir dere kamışı..su derinliği max/1 m. balık.vuruş derinliği..70 cm. su az bulanık /rüzgar sabah öglene kadar güney batı/ ögleden sonra kuzeyli.. hafif.

[Only Registered Users Can See Links]

cevat2
07-05-2007, 17:45
muvaffak abi,bu kefallerin senden çekeceği var,ilmini çözmüşsün kefalin bereketli olsun,tebrikler abi:helal:

amatör balıkçı
07-05-2007, 19:45
Muvaffak bey tebrikler,gerçekten güzel bir av yapmışsınız.

kturkol
07-05-2007, 19:52
muvaffak bey yine kefal bırakmamışsın sularda. ellerine sağlık. umarım sağlığında yerindedir.

orçun un da bol bol selamı var ellerinden öpüyor.

discus
07-05-2007, 19:54
abim benim harikasın sen ya...afiyet bal şeker olsun...

katiti
07-05-2007, 21:40
Abicim bu sefer kırmışsın balığın belini, tebrik ederim valla :)...

Taygun KOCABIYIK
07-05-2007, 22:03
Muvaffak abi bomba gibi döndün be abicim yakışır vallaha tebrik ederim

Egeli
07-05-2007, 22:10
Kefaller harika...:helal: :helal: :helal:
Tebrik ederim iyi av..;)
Birşey merak ediyorum bu azmaklardan çıkan kefaller yerken çamur kokmuyor mu ya da bu koku olayı mevsimsel birşey olabilir mi?
Hiç unutmuyorum seferihisar azmak'ta baba bir levrek tutmuştum ama güzelim hayvanı çamur kokusundan yiyememiştim...

Taygun KOCABIYIK
07-05-2007, 22:13
Tebrik ederim iyi av..;)
Birşey merak ediyorum bu azmaklardan çıkan kefaller yerken çamur kokmuyor mu ya da bu koku olayı mevsimsel birşey olabilir mi?
Hiç unutmuyorum seferihisar azmak'ta baba bir levrek tutmuştum ama güzelim hayvanı çamur kokusundan yiyememiştim...
geçen yıl azmakta değilde başka bir derede avlamıştım gümüldürde yaklaşık 4 kilo kadar iri kefal vardı yanılmıyorsam 14-15 adetti balıkların hepsi yendi ama ben yemedim (tuttuğum balığı yerken acıyorum gibilerinden yalan uydurarak) çünkü balıklar gerçekten toprak kokuyordu hani yağmurdan sonra hoş bir koku yayılır ya öyle ama yediğimiz yemek öyle kokunca pek hoş gelmiyor.

discus
07-05-2007, 22:15
arkadaşlar muvaffak abinin yakaladığı yerde bende acvlanıyorum ancak harika tadı var ve hiçbir koku hissedemedim ama bellide olmaz belki ben çok açtım o an bide tokken koklamak lazım..:D :D

aserkansatı
07-05-2007, 22:44
Abicim hakikatten bu kefaller senin elinden çekiyolar yani...Tebrikler...:helal: :helal: :helal:

giritli
07-05-2007, 22:48
vaay muvaffak abicim sahalara geri dönmüşsün...ama ne dönmek...kefallerin günahı neydi abicim...of offf...çok çekicek bu kefaller senden bu sene...:D

balic
07-05-2007, 23:19
abi tebrikler sen kefal uzmanı olmuşsun ben bir kefal için saatlerce bekliyorum hatta bazen hiç alamadan döndüğüm çok oluyor hakikaten tebrikler RASTGELSİN

nevzat
08-05-2007, 00:25
Muvaffak abi tebrik ederim güzel av olmuş,dip kıbrısı iş yapmıyomu denedinmi,ya da şamandıralıyla avlanırken bırakma şeklinde dip kıbrısı kullansan şansını arttırmış olmazmı?Kusura bakma akıl verme amaçlı değil fikir amaçlı söyledim zira avlanılan ortam, etraftaki avcı sayısı ...bunlar gibi daha birçok neden avlanma şeklini etkiler.Selamlar.

mufi
08-05-2007, 06:08
Tebrik ederim iyi av..;)

Mehmet kardeş sıklıkla tutuyorum özellikle yaz mevsimleri .. bu güne kadar ben koku almadım ancak geçen yıl 1 kez yaz aylarıydı yosun hissi veren bir kaç balık olmuştu.
buradaki olay ,,balıgı çok iyi temizleyip birde çok iyi yıkamak karnının iç kısmındaki siyah zarı temizlemek ve iç omurgadaki uzun kan pıhtı görünümlü
bölümü de temizlersen .. koku kalmıyor. birde bu mereti tutacagın yerede bağlı. mesele ben dün önce deniz atı na gittim suya baktım aklıma yatmadı geriye döndüm.berideki suya geldim ve bunları tuttum.. biraz da göz tecrübesi diyebiliriz

mufi
08-05-2007, 06:13
Muvaffak abi tebrik ederim güzel av olmuş,dip kıbrısı iş yapmıyomu denedinmi,ya da şamandıralıyla avlanırken bırakma şeklinde dip kıbrısı kullansan şansını arttırmış olmazmı?Kusura bakma akıl verme amaçlı değil fikir amaçlı söyledim zira avlanılan ortam, etraftaki avcı sayısı ...bunlar gibi daha birçok neden avlanma şeklini etkiler.Selamlar.

Nevzatçım benim bu balıktaki avlanma şeklim kesinlikle tek iğnedir. çok zorda kalmazsam kıbrıs kullanmam en son kıbrısı denediğim geçen yaz denizatı deresinde.idi.... çantamda 10 iğneli takım vardır durur belki 1 yıl kullanmam. o günde kullanmamın sebebi. tek iğnede ne su üstü ne sualtı .yapmadıgından..
o kadar yol gelmişken tabii yanımda arkadaş var(siteden) geri dönmek olmaz o da oyalanacak mecburen onun oltasına bagladım ve kullandık..

ismail çakır
08-05-2007, 07:02
muvaffak bey bu kefal konusunda gerçekten uzmansınız ..tebrikler..:helal:

Emre
08-05-2007, 07:05
abicim süper bi av olmuş ellerine sağlık.!!!

aganta borina borinata
08-05-2007, 07:11
tebrikler...devamını dilerim...

rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
08-05-2007, 07:26
Muavffak abim, maşallah kefaller iyi denk gelmiş hocam.... Arkadaşlar kefal de koku olayına gelince; gerçi Muavffak abim daha iyi bilir....Mavraki cinsi kefalin karnından bol miktarda dip çamuru çıkar...Ve koku ondan dolayıdır....İçini özellikle o siyah zar olan kısmı iyi yıkamak gerekir...Bir de balık öldükten sonra iç omurgasında pıhtılaşan kanı mutlaka her balıkda bir diş fırçası yardımıyla çok çok iyi temizlemeli diyorum...

mufi
08-05-2007, 12:40
kefalde kullandıgım şamandralar soldaki hazır/ sagdakiler benim el yapımı (mıkyas için kürdan kullandım))

[Only Registered Users Can See Links]

giritli
08-05-2007, 12:51
ellerine sağlık abicim...orjinalleri halt etmiş vallaha...:helal: :helal: :helal:

orca
08-05-2007, 13:22
tebrikler muvaffak abi, hatirlarsin eskilerde uzun uzun yazismistik, ayni mekanlardayiz da ama bir turlu denk getiremedik birlikte avlanmayi. umarim en kisa zamanda...

mufi
08-05-2007, 13:41
buradaki şamandralar ortalama0,5 gr ile 1,5 gr arası dengededir..
ayrıca bu konuda...........
İzmirlilerin dikk.
''' şamandralı avcılık ta yapalım biz amatör balıkçıyız her türlü balıgı tutarız''':artist:
diyenler bana müracaat etsin ya bu taraflara gidelim.. yada bademler azmak mevkiine. oranın son durumu nedir bilmiyorum ama bu taraflar garanti..
gidelim hevesinizi alın.
sonuçta üç seçenek var
1::D
2::'(
3::deli:
olay budur..
(ben ordayken diger azmakta 2/3 kg lık kefaller oltaları kopartmış zaten..millet kafayı yemiş sinirden..)

zaten sezon açılsın.. belevi var / kavakdere var/karagöl var gündemde... sazanlaaaaar

er35han
08-05-2007, 13:53
muvaffak abim tebrikler, herhalde balığın belini kırmak dedikleri bu olsa gerek:deli: .
onurun dediği gibi sahalara hızlı bir dönüş yapmışsın,:helal: bi dahakine senin başı çektiğin bir kefal ekibi kuralım en kötü ihtimalle kefalleri besler sana bidahakine daha iri kıyım avlar bırakırız.:D :D

mufi
08-05-2007, 13:58
nedemek Erhancım alimallah orada olan herkez e ben bu işi yaptırırım..
ben balık tutmam yine de sizin tutmanızı saglarım. hiç kurtulmaz..

urfettin
08-05-2007, 14:33
Muvaffak bey tebrikler,güzel av olmuş

Kozer
08-05-2007, 14:54
Muvaffak abi eline sağlık gerçekten güzel bir av olmuş .tebrikler ..

ADNAN
08-05-2007, 23:13
abi tebrikler,05-06 mayıs 2007 gece 23.30-03.00 ürkmezde sülünez ile balık aradım ama bulamadım 06 mayıs akşam suyunada meltem tur önünden geçen azmağın denize çıktığı yerde 7-8 defa olta sallama çalışmaları da sonuç vermedi, akşam suyunda erhan çulha da bana şahitlik yaptı dünya küçük birden karşılaştık.muvaffak abi tebrikler tekrar....

giritli
09-05-2007, 07:58
abi tebrikler,05-06 mayıs 2007 gece 23.30-03.00 ürkmezde sülünez ile balık aradım ama bulamadım 06 mayıs akşam suyunada meltem tur önünden geçen azmağın denize çıktığı yerde 7-8 defa olta sallama çalışmaları da sonuç vermedi, akşam suyunda erhan çulha da bana şahitlik yaptı dünya küçük birden karşılaştık.muvaffak abi tebrikler tekrar....
Adnan abicim keşke yanında boru kurdu olsaymış...o zaman durum değişebilirdi belki abicim ama olsun en azından stresini atmışsın bir nebzede olsa...
sitemizin güzel taraflarından biriside bu işte...ömründe hiç görmediğin birisini ilk defa görüyorsun ama gıyabında tanıyorsun...

mustafakasim
09-05-2007, 09:45
muvaffak abi tebrik ederim.:helal: çok güzel av olmuş .afiyet olsun

mufi
09-05-2007, 14:32

adnan cım ve diger İzmirli ler bana göre ki bu güne kadar aldıgım duyumlar ortalaması . kıyıdan deniz balıgı olarak boşa emek verilecek yerler Gümüldür+Özdere+ürkmez .. ancak benim tahminim ki yapmak kısmet olmadı bu yörelerdeki sahillerden mesela ürkmez den kıyıdan 150 m gibi uzaga olta atılsa iş yapar kanaatindeyim kıyda balık az.. bunun açık bir sebebi sahil şeridinde çok insan var ve çok tekne ver ve de çok ta Igrıp çı :hıııı: var..